کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونگی مهاجرت تحصیلی به کانادا
(2013-07-30 ساعت 23:51)abbas41 نوشته:  
(2013-07-30 ساعت 23:14)jebreil نوشته:  یعنی لیسانس تغذیه روبرای فوقش قبول ندارند؟درست متوجه نشدم دانشگاه های خودمون باید تو400 برتر باشن؟ میشه یه کم دیگه توضیح بدید.

راستی خواهرم امسال میره دوم دبیرستان .اونم دوست داره بعداز لیسانس واسه فوقش بره کانادا.بین ریاضی وتجربی مونده. کدومو بیشتر قبول دارن؟واحتمالش بیشتره .واسش خیلی مهم نیست. چون هردو رودوست داره تو هردو میتونه موفق شه.شما کدومو پیشنهاد میکنید؟
اونها دانشگاهی روکه توش تحصیل کردی رو ملاک میدونن .بعد میرسن به مدرک .کسی که تو دانشگاه صنعتی شریف مهندسی گرفته بااون دانشجویی که تو دانشگاه پیام نور مهندسی میگیره یکیه؟؟ اونها اصل دانشگاه پیام نور قبول ندارن حالا دانشجو بگه من مدرک دکترا دارم.
دانشگاهای .فردوسی. صنعتی شریف. تهران . طباطبایی جزو دانشگاهای برتر هستن شما از این دانشگاها اگر با معدل بالا لیسانس دارین خوبه.....دارین؟
خواهر شما باید توی رشته ای که میتونه موفق باشه باید ادامه بده .تجربی بهتر چون دانشگاهای اون طرف اکثرا با پایی تجربی شروع میشه بغیراز رشته های انسانی ...
برای اونها هیچ فرقی بین شریف و پیام نور نیست(شریف رنک 601+ داره متاسفانه) معمولا چون اکثر دانشجوهای ممتازی که میرن اونور از این دو دانشگاه هستن(شریف و تهران)برای همین این دو تا رو خوب میشناسن.اونم بعضی دانشگاه های خاص مثلا استنفورد معروفه که برق شریفو خوب میشناسه... ولی اصلا شیمی اون رو نمیشناسه
(2013-07-31 ساعت 12:11)jebreil نوشته:  خیلی از راهنماییتون ممنون.ازلحاظ رشته ام چی ؟ آخه من شنیدم اکثر رشته های تجربی رو رد میکنن؟ .وریاضی هارو اکثرا قبول میکنن .راجع به تغذیه هم همینه؟
من تا حالا به چنین رشته ای بر نخوردم ببین چه دانشگاههایی دارن ولی اگه رشتت مهندسی بود میگفتم با این معدل برای بهترین های کانادا شانس داری(برا ارشد)Cool

(2013-07-30 ساعت 14:36)vida582 نوشته:  سلام دوستان ، من ۲۱ سالمه و ساله دوم دانشگاه هستم و در امارات زندگی‌ می‌کنم، می‌خواستم برای فوق لیسانس به کانادا برم و اونجا زندگی‌ کنم، الانم که امارات هستم خودم صبح‌ها کار می‌کنم و عصر‌ها به دانشگاه میرم و قسمتی‌ از خرج خودم رو دارم در میارم، معدلمم از ۴ حدود ۲.۷ هستش

برای رفتن به دانشگاه چه مدارکی نیاز هست؟ هزینه یک سال تحصیل در دانشگاه اونجا چقدر هستش؟

این رو هم بگم که دارای اقامت کشور امارات هستم و انگلیسیمم خوبه و آیلتس نیز دارم

ممنون میشم راهنماییم کنین

منتظر راهنمای شما دوستانه عزیزم هستم

ممنون از همگی‌ پیشاپیش

رشته ای که میخونید اگه انگلیسیه احتیاجی به مدرک زبان ندارید
یک سال تحصیلی حدودا با خورد خوراک و غذا و... 40-30 هزار تا آب میخوره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .ممنون .
دخترخاله من سال سوم مهندسی کامپیوترنرم افزاردانشگاه صنعتی اصفهانه معدلش هم 18.5.زبانش هم خوبه و ازلحاظ نمره ی زبان مشکلی نداره.راستش خیلی دوست داره واس فوقش فاند کامل بگیره ولی با توجه به سختیش میترسه نتونه . اصلا هم دوست نداره بعد ازفوق بره. به نظرتون شانسی برای پذیرش فول فاند داره یا مجبوره صبرکنه بعد از فوق.
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-05 ساعت 17:15)jebreil نوشته:  سلام .ممنون .
دخترخاله من سال سوم مهندسی کامپیوترنرم افزاردانشگاه صنعتی اصفهانه معدلش هم 18.5.زبانش هم خوبه و ازلحاظ نمره ی زبان مشکلی نداره.راستش خیلی دوست داره واس فوقش فاند کامل بگیره ولی با توجه به سختیش میترسه نتونه . اصلا هم دوست نداره بعد ازفوق بره. به نظرتون شانسی برای پذیرش فول فاند داره یا مجبوره صبرکنه بعد از فوق.
باتشکر
با این معدل برای دانشگاههای خوب آمریکای شمالی امکان پذیرش با فاند کامل داره..اگه اپلای کنه برای دکترا رنک زیر 10 جهانی شانس داره..بنظرم فرصت رو از دست نده و برای فوق بره(ایکاش معدل منم 18.5 بود مجبور نمیشدم ارشد رو در ایران بخونمBig Grin)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من دانشجو مهندسی ورزش هستم و در دانشگاه علوم نحقیقات درس میخونم
تا 2 ترم دیگه درسم تموم میشه و میخواستم در ارتباط با درسم برای فوق لیسانس شرکت کنم.
جدیدا هم به من گفته بودن برای زبان فرانسه شروع کنم به یادگیری چون الان کانادا خوب داره دانشجو میگیره چه برای تحصیل و چه برای کار
میخواستم ببینیم کسی میدونه رشته تحصیلی من رو کدوم دانشگاه داره؟؟
یا برای کار کجا باید سر بزنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من در حال حاضر دانشجوی رشته حقوق در مقطع دکترای دانشگاه فرانسه هستم و حدود دو سال دیگه از تحصیلم باقی مونده و میخوام برای مهاجرت دائم به کانادا اقدام کنم
اما نمیدونم ایا بهتر است که اول برای پست دکترا اونجا اقدام کنم و بعد از اینکه وارد کانادا شدم در خواست اقامت دائم بدم یا اینکه درخواست اقامت دائم بدم و بعد که وارد کانادا شدم بسته به شرایط یا پست دکترا بخونم یا اینکه کانادا کار کنم. در ضمن نمیدونم که ایا در رشته ما میشه یه کار خوب و مرتبط پیدا کرد و اینکه اگه برای پست دکترا اقدام کنم میتونم بورس بشم
کدوم پروسه به نظر شما مطمئن تر و سریعتر هست. و اینکه این پروسه چقد طول میکشه
ممنون می شم که راهنمایی کنید
در ضمن زبان فرانسه میدونم اما مدرک زبان ندارم و زبان انگلیسیم هم بد نیست که برای اون هم هیچ مدرکی ندارم
معدل لیسانس و ارشدم هم بالای هفده بود از دانشگاه دولتی
یه مقاله علمی پژوهشی هم به زبان فارسی هم دارم
امیدوارم این اطلاعات بتونه کمک کنه جواب سوالات بنده رو بدید
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2013-10-11 ساعت 03:07)hasanzadeh_mnsrh نوشته:  سلام دوستان
من در حال حاضر دانشجوی رشته حقوق در مقطع دکترای دانشگاه فرانسه هستم و حدود دو سال دیگه از تحصیلم باقی مونده و میخوام برای مهاجرت دائم به کانادا اقدام کنم
اما نمیدونم ایا بهتر است که اول برای پست دکترا اونجا اقدام کنم و بعد از اینکه وارد کانادا شدم در خواست اقامت دائم بدم یا اینکه درخواست اقامت دائم بدم و بعد که وارد کانادا شدم بسته به شرایط یا پست دکترا بخونم یا اینکه کانادا کار کنم. در ضمن نمیدونم که ایا در رشته ما میشه یه کار خوب و مرتبط پیدا کرد و اینکه اگه برای پست دکترا اقدام کنم میتونم بورس بشم
در ضمن زبان فرانسه میدونم اما مدرک زبان ندارم و زبان انگلیسیم هم بد نیست که برای اون هم هیچ مدرکی ندارم
ممنون
سلام
برای اقامت دائم حتما باید رشته شما جزوم مشاغل مورد نیاز کانادا باشد که می توانید لیست این مشاغل فدرال و همینطور لیست کبک را مشاهده کنید .
که متاسفانه رشته شما در لیست مشاغل نیست.
پیشنهاد بهترم این است که تا دیر نشده برای دکترا در کانادا اقدام کنید و دوباره دکترا را در کانادا بگیرید .
البته از طریق پست داک هم می توانید که البته ان راه بسیار سخت و پیچیده می شود .پیشنهادم این است که خود کمی در اینباره در اینترنت جستجو کنید .
البته انتخاب نهایی با خود شماست .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، farnosh*m
سلام من ميخوام واسه فوق به كانادا برم معدلم 18/70 رشته مديريت هتلداري ، إمكان فول فاند شدن واسه من هست? در ضمن براي اقامت دايم ، رشته من جزء مشاغل مورد نياز هست . و اينكه من آيلتس 6 دارم و 2 مقاله علمي .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-11 ساعت 17:21)farnosh*m نوشته:  سلام من ميخوام واسه فوق به كانادا برم معدلم 18/70 رشته مديريت هتلداري ، إمكان فول فاند شدن واسه من هست? در ضمن براي اقامت دايم ، رشته من جزء مشاغل مورد نياز هست . و اينكه من آيلتس 6 دارم و 2 مقاله علمي .
سلام
برای دوره فوق احتمال فول فاند شدن کمتر از 5% است.
اما اگر در یکی از 3 استان انتاریو(تورنتو) و بریتیش کلمبیا(ونکوور) و یا مانیتوبا فوق بگیرید هم شما و هم همسرتون اقامت کانادا را دریافت می کنید .
در ضمن نیاز به ایلتس 6.5 دارید .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2013-10-11 ساعت 10:23)ParsTrader نوشته:  
ممنون
سلام
برای اقامت دائم حتما باید رشته شما جزوم مشاغل مورد نیاز کانادا باشد که می توانید لیست این مشاغل فدرال و همینطور لیست کبک را مشاهده کنید .
پیشنهاد بهترم این است که تا دیر نشده برای دکترا در کانادا اقدام کنید و دوباره دکترا را در کانادا بگیرید .
البته از طریق پست داک هم می توانید که البته ان راه بسیار سخت و پیچیده می شود .پیشنهادم این است که خود کمی در اینباره در اینترنت جستجو کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام از پاسختون ممنون هستم
یعنی برای رشته حقوق هیچ راهی وجود نداره که بشه اقامت دائم کانادا رو گرفت. من یه سری افراد رو می شناسم که این رشته خوندن و اقامت دائم کانادا رو گرفتن البته نمیدونم از چه طریقی اقدام کردند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-12 ساعت 00:03)hasanzadeh_mnsrh نوشته:  
(2013-10-11 ساعت 10:23)ParsTrader نوشته:  
ممنون
سلام
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام از پاسختون ممنون هستم
یعنی برای رشته حقوق هیچ راهی وجود نداره که بشه اقامت دائم کانادا رو گرفت. من یه سری افراد رو می شناسم که این رشته خوندن و اقامت دائم کانادا رو گرفتن البته نمیدونم از چه طریقی اقدام کردند
سلام
نمیدونم ان چند تا لینک که گذاشتم خوندید یا نه ؟
ولی اگر دکترا حقوق ویا هر رشته دیگری در کانادا بگیرید می توانید اقامت کانادا بگیرید . از آن دوستان هم سوال کنید ببینید از چه طریقی گرفته اند ممکن است خویشاوندی و یا سرمایه گذاری و ...گرفته اند اطلاعات لازم در اینترنت هست شما هم که زبان بلدید خیلی راحت می توانید تمام اطلاعات لازم را بدست اورید .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، gbtm
سلام
من دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد رشته نرم افزار هستم ولی مدرک لیسانس من مهندسی معدن بوده با معدل 13.87، سطح زبان انگلیسیم خوبه و احتمالا با 3ماه وقت گذاشتن بتونم آیلتس بگیرم در حد متوسط الان هم در یکی از بانک های ایران تو قسمت شبکه کار می کنم به نظر شما شانسی برای من هست بعد از اتمام دوره ارشد برای دکتری بتونم کانادا اقدام کنم و کلا دوست دارم بدونم چطور می تونم برای مهاجرت برنامه ریزی کنم وضعیت مالیم خیلی خوب نیست ولی می تونم حدود 20 هزار دلار برای مهاجرتم فراهم کنم شما چه راهیو پیشنهاد می کنید که روی اون برنامه ریزی کنم برای اقامت داءم
پیشاپیش از اینکه وقت گذاشتین و جوابی برای من ارسال می کنید ازتون تشکر می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من لیسانس شهرسازی دانشگاه دولتی دارم با معدل 16.3 . دوست دارم برای فوق لیسانس معماری بخونم ؟ آیا در کانادا این کار امکان داره؟ اگر حالا در یکی از رشته شهرسازی یا معماری پذیرش بگیرم آیا احتمال فاند گرفتن دارم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من 17 سالمه و تو دبیرستان فرزانگان (سمپاد) درس میخونم امسال دیپلم میگیرم میخواستم واسه ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ینی دانشگاه رو اونجا برم چون میخوام برم رشته حقوق وحقوق کانادا با ایران متفاوته میتونید در موردش توضیح بدید ؟در مورد هزینه هاش چی؟
واینکه در مقع لیسانس هم بورس تعلق میگیره؟!
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﺳﺎﻝ ﺩﻭﻡ ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻫﺴﺘﻢ .
ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺒﯿﻨﻢ ﭼﺠﻮﺭﯼ ﻣﯿﺘﻮﻧﻢ ﺩﺭ ﻣﻘﻄﻊ ﻓﻮﻕ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺑﮕﯿﺮﻡ.
ﺍﯾﺎ ﺭﺷﺘﻪ ﺩﺭ ﮐﺎﻧﺎﺩﺍ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ؟
ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺩﺭ ﮐﺎﻧﺎﺩﺍ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺍﺳﺖ؟
ﺷﺮﺍﯾﻂ ﮔﺮﻓﺖ ﺑﻮﺭﺳﯿﻪ ﺍﺯ ﮐﺎﻧﺎﺩﺍ ﭼﯿﺴﺖ؟
ﻣﻦ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻏﯿﺮﺍﻧﺘﻔﺎﻋﯽ ﺩﺭﺱ ﻣﯿﺨﻮﻧﻢ ﻭ ﮔﺮﺍﯾﺶ ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ
ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻣﻦ ﺑﯿﻮ ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﻧﯿﮏ ﺍﺳﺖ .
ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﯿﺪ
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا این درسته که هزینه تحصیلات در مقطع دکترا بعد از گرفتن گرین کارت کانادا خیلی کم میشه؟

اگه اینجوری هست به فکرمون افتاده که همسرم بجای اینکه دکتراش رو همینجا در آمریکا بگیره اول مهاجرت کنیم کانادا و بعد اونجا ادامه تحصیل بده.

نظرتون چیه دوستان؟

همسرم آمریکایی هست و منم بزودی سیتیزن میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان