کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونگی مهاجرت تحصیلی به کانادا
(2014-04-11 ساعت 02:00)zahra_zm نوشته:  سلام من 17 سالمه و تو دبیرستان فرزانگان (سمپاد) درس میخونم امسال دیپلم میگیرم میخواستم واسه ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ینی دانشگاه رو اونجا برم چون میخوام برم رشته حقوق وحقوق کانادا با ایران متفاوته میتونید در موردش توضیح بدید ؟در مورد هزینه هاش چی؟
واینکه در مقع لیسانس هم بورس تعلق میگیره؟!
ممنون

اگه کنکور رو ضربه فنی کردین و رتبه دو رقمی آوردین ممکنه بتونین اصلا بورسیه تحصیل در کانادا یا آمریکا پیدا کنید و اصلا دیگه ایران هم دانشگاه نرید و از همان اول برید خارج اما اگه کنکورتون خوب نشه یعنی منظورم در حدی خوب که نشه باهاش دانشگاهی رو قانع کرد که نخبه هستید و ارزش داره که بورسیه تون بکنن برای مقطع لیسانس انوخ باید از جیبتون خرج بکنید. حالا آمریکا کانادا شد که هم هزینه تحصیله هم زندگی اما کشورهایی که تحصیل رایگانه مثل فنلاند یا نروژ (تا آنجایی که شنیدم) فقط خرج زندگی.
اگه هیچ کدام از این دو مقدور نشد اونوخ همین ایران سعی کنید بهترین دانشگاه ممکن رو قبول بشید و با بهترین معدل فارغ التحصیل بشید.
در حین تحصیل زبانتون رو به حد کمال برسونید چون رشته حقوق بدون زبان عالی اصلا معنی نداره.
همزمان با تحصیل هم با دانشجوهای حقوق دانشگاههایی که بعدا میخواهید برید اونجا حقوق بخونید در ارتباط باشید و ببینید چه میخونند و چه کار میکنن و شما هم تا حد ممکن این کتابها رو بخونید و ...
لیسانس تون رو که گرفتین دیگه نمره عالی و دانشگاه عالی و تافل عالی و GRE عالی و اطلاعات جامع در مورد سیستم حقوق اونجا و تا اونموقع هم چند تا احتمالا استاد راهنما پیدا کردید و همه اینا دست به دست هم میده که بلکه یک بورسیه برای مقطع فوق پیدا کنید.
در ضمن من شنیدم در بعضی کشورها از قضا از ادامه تحصیل دانشجوهای حقوق از کشورهای دیگه خیلی هم استقبال میکنن چون علاقه دارند که متخصصین و حقوقدانهایی تربیت کنن که به سیستم حقوقی کشورهای دیگه هم آشناست و در عرصه روابط بین المللی این خیلی ارزشمند هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader
سلام من لیسانس شهرسازی دانشگاه دولتی دارم با معدل 16.3 . دوست دارم برای فوق لیسانس معماری بخونم ؟میدونم در آمریکا این امر امکان دارد آیا در کانادا هم این کار امکان داره؟ اگر حالا در یکی از رشته شهرسازی یا معماری پذیرش بگیرم آیا احتمال فاند گرفتن دارم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-12-01 ساعت 17:08)dombarik نوشته:  ممنون از جوابتون
اوکی
این سی میلیون هزینه چه چیزهایی هستش ؟
واینکه من با همسرم میخوام برم وایشون میتونن کار کنند؟
واینکه اون 21ساعت چقدر هزینه رو جبران میکنه؟
واصلا چرا 21ساعت در هفته؟

[font=Tahoma]این پول شامل شهریه دانشگاه مسکن خورد و خوراک و شامل هزینه های شما خواهد شد

در مورد همسرتون من باید بگم که تا جایی که من اطلاع دارم وقتی شما با ویزای دانشجویی وارد کانادا میشین ایشون اجازه کار ندارن

من دقیقا نمیتونم بهتون بگم که پولی که بابت این بیست و یک ساعت در میارین چقدره اما اینو میدونم که دولت کانادا به شما اجازه کار کردن در خارج از محیط دانشگاه را نمیده و این دولت هست که تعیین میکنه چند ساعت در هفته شما اجازه کار دارین

راستش من یه لینک خوب از دانشگاه تورنتو براتون پیدا کردم که همه اطلاعات لازم را در مورد متقاضیان خارج از کانادا به طور کامل شرح داده این بروشور را به دقت مطالعه کنید اگر بازم سوالی داشتین میتونید اینجا پیغام بذارین تا پاسخگو باشیم

http://www.utoronto.ca/internationalstudent/
images/PDF/UT_intl-brochure_2009-10.pdf

با آرزوی موفقیت برای شما[/font]
برای تامین هزینه هاتون زیاد روی کار حساب نکنید و اگه مبلغی رو که سفارت می خواد دارید.برید.از روی دشمنی که مدارک مالی نمی خوان از ما.می خوان اونجا به فلاکت نیفتیم.Big Grin
به خاطر این گفتم روش حساب نکنین چون قوانین یه خورده سختی داره مثل کار مرتبط در خارج از دانشگاه بعد از دوترم یا فقط کار در داخل دانشگاه
و قوانین دیگه(البته اینا در مورد امریکا بود)
تاریخ پست نمی دونم ماله کیه.ولی کلی گفتیم که همه بخونن.با مدارک مالی جعلی نرن اونجا گیر کنن.البته نمی دونم شاید مثل اروپا پول قبلش باید به حساب دانشگاه ریخت تا ویزا بدن یا از همون روش معمول گواهی یک روزه میشه استفاده کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام چند تا سوال داشتم اگه یکی زحمت بکشه همشو جواب بده بصورت کامل ممنون میشم.
2.ایا کسی که تو کانادا تحصیل میکنه بعدش میتونه شهروند اونجا بشه و سر کار بره؟
3.شرایط رفتن به کانادا چی هستش؟
4.هزینه چقدر میشه برای دوره کارشناسی ؟(برای مثال کارشناسی رو گفتم )
4.شرایط بورسیه چیه؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
وضعیت فعلی : دانش آموز پیش دانشگاهی ام ، آیلتس هم روی 7 کار میکنم و به زودی میگیرم ، در ضمن کنکور هم نمیدم و مشکل سربازی هم ندارم ؛
1- واسه گرفتن پذیرش برای رشته پزشکی در یک دانشگاه یا کالج مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در کانادا باید چه مراحلی را طی کنم؟
2- قبلاً شنیده بودم که برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا ، در رشته ی پزشکی باید ابتدا وارد رشته زیست شناسی بشیم بعد پزشکی بگیریم. واسه کانادا هم همینطوریه؟
3- شرایط دریافت پذیرش برای این رشته چیه ؟ هزینه ها و کمک هزینه ها و شرایط چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-17 ساعت 16:03)greenloves40 نوشته:  سلام
وضعیت فعلی : دانش آموز پیش دانشگاهی ام ، آیلتس هم روی 7 کار میکنم و به زودی میگیرم ، در ضمن کنکور هم نمیدم و مشکل سربازی هم ندارم ؛
1- واسه گرفتن پذیرش برای رشته پزشکی در یک دانشگاه یا کالج مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در کانادا باید چه مراحلی را طی کنم؟
2- قبلاً شنیده بودم که برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا ، در رشته ی پزشکی باید ابتدا وارد رشته زیست شناسی بشیم بعد پزشکی بگیریم. واسه کانادا هم همینطوریه؟
3- شرایط دریافت پذیرش برای این رشته چیه ؟ هزینه ها و کمک هزینه ها و شرایط چیه؟

در مورد ادامه تحصیل در انجمن سایت applyabroad.org اطلاعات بسیار کاملتر و دانشجوهای فعلی زیادی حضور دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora-nora
سلام
آیا فوق دیپلم کامپیوتر - نرم افزار امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارد ؟
واحدهای پاس شده در فوق دیپلم مورد پذیرش در کارشناسی هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان گلم اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید ممنون میشم
من ارشد شهرسازی (گرایش برنامه ریزی شهری ) ، معدل ارشدم 18/10 هستش
چطوری میتونم بورس بگیرم مجرد هستم و هزینه ی شخصی رو ندارم که بخوام خودم اقدام کنم و دوست دارم برای کانادا و استرالیا " ادامه تحصیل بدم در مقطع دکترا"
و طریقه بورس شدن و حتی اقدام کردن و مراحلش رو نمیدونم
تشکر میکنم از شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من ٢٠ سال سن دارم و دررشتع معماري مشغول به تحصيل هستم براي مهاجرت به كانادا يا استرليا بايد چه كار كنم?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-24 ساعت 19:55)hanish نوشته:  سلام من ٢٠ سال سن دارم و دررشتع معماري مشغول به تحصيل هستم براي مهاجرت به كانادا يا استرليا بايد چه كار كنم?

درود
لیسانستون رو با معدل بالا تموم کنید...در همین حین زبان هم بخون..تافل یا ایلس هر کدوم راحت تری...دانشگاهی که میخوای رو از همین الان دنبالش باش..البته چند تا دانشگاه رو باید در نظر بگیری چو نمیشه صد در صد گفت که اگر یکی رو اپلای کنی پذیرش میگیری..شما فعلا روی معدل و زبان کار کن..هر چقدر این دو بالا باشن شانس پذیرش بیشتر میشه..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-30 ساعت 19:22)تناز نوشته:  سلام دوستان گلم اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید ممنون میشم
من ارشد شهرسازی (گرایش برنامه ریزی شهری ) ، معدل ارشدم 18/10 هستش
چطوری میتونم بورس بگیرم مجرد هستم و هزینه ی شخصی رو ندارم که بخوام خودم اقدام کنم و دوست دارم برای کانادا و استرالیا " ادامه تحصیل بدم در مقطع دکترا"
و طریقه بورس شدن و حتی اقدام کردن و مراحلش رو نمیدونم
تشکر میکنم از شما

درود
دوست عزیز لطفا رزمتون رو اینجا بنویسید ببینیم شانس واسه گرفتن فاند دارید یا خیر؟؟
نمره زبان
تعداد مقاله ها
کدوم دانشگاه درس خوندید
نمره gre
پیدا کردن استاد در دانشگاه هایی که میخواید اپلای کنید(واسه گرفتن فاند مهمه)
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اگه یه نفر بتونه رتبه تک رقمی در کنکور ادبیات و علوم انسانی بیاره و سطح زبان انگلیسیش هم تا کتاب اینترو یا اینترچنج یک باشه
چقد شانس گرفتن بورس رشته ی حقوق از دانشگاه های آمریکا یا کانادا رو داره؟مثلا شاید شنیده باشید فلان دانش آموز که زتبه تک رقمی آورده برای لیسانس به دانشگاه های آمریکا رفته،حتما باید تافل داشته باشن؟ممنمون میشم از راهنمایتون.
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-03-10 ساعت 22:05)Hadi joon نوشته:  سلام
اگه یه نفر بتونه رتبه تک رقمی در کنکور ادبیات و علوم انسانی بیاره و سطح زبان انگلیسیش هم تا کتاب اینترو یا اینترچنج یک باشه
چقد شانس گرفتن بورس رشته ی حقوق از دانشگاه های آمریکا یا کانادا رو داره؟مثلا شاید شنیده باشید فلان دانش آموز که زتبه تک رقمی آورده برای لیسانس به دانشگاه های آمریکا رفته،حتما باید تافل داشته باشن؟ممنمون میشم از راهنمایتون.

درود
دوست عزیز کلا واسه پذیرش از دانشگاه های امریکا و کاندا شما چون native نیستید باید حتما تافل و ایلس رو امتحان بدید و حداقل مینیمم نمره رشتتون رو بگیرید.معدل خیلی مهمه...رتبه کنکور هم توی Sop میتونید بیارید.باید توی سایت دانشگاه ها بگردی ببینی اصلا به دانشجوهای لیسانس بورس میدن یا با ادمیشن مکاتبه کنی..
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi joon
(2015-03-13 ساعت 00:40)ali diana نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 22:05)Hadi joon نوشته:  سلام

درود
دوست عزیز کلا واسه پذیرش از دانشگاه های آمریکا و کاندا شما چون native نیستید باید حتما تافل و ایلس رو امتحان بدید و حداقل مینیمم نمره رشتتون رو بگیرید.معدل خیلی مهمه...رتبه کنکور هم توی Sop میتونید بیارید.باید توی سایت دانشگاه ها بگردی ببینی اصلا به دانشجوهای لیسانس بورس میدن یا با ادمیشن مکاتبه کنی..
موفق باشی

سلام
ممنون از پاسخگویتون ، من دانش آموز سوم دبیرستان در رشته علوم انسانی هستم ، بزرگسالان درس می خونم یعنی بعد خدمتم دوباره تصمیم به درس خوندن گرفتم و از تجربی به انسانی تغیرر رشته دادم و به طوری جدی دارم درس می خونم و امتحانات نهایی که تا به حال دادم دوتاشون با نمره بیست و یکی دیگش نوزده و نیم شدم،سوال بنده اینه که آیا برای گذروندن دوره لیسانس بورس میدن؟ یا فقط برای فوق لیسانس و دکترا بورس میدن؟من نمی دونم تافل چه سوالاتی می پرسن ولی سحط زبانم در حد اینترچنج یک هست نمیدونم چند ترم با تافل فاصله دارم. از راهنماییتون ممنون میشم
من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-03-13 ساعت 18:44)Hadi joon نوشته:  سلام
ممنون از پاسخگویتون ، من دانش آموز سوم دبیرستان در رشته علوم انسانی هستم ، بزرگسالان درس می خونم یعنی بعد خدمتم دوباره تصمیم به درس خوندن گرفتم و از تجربی به انسانی تغیرر رشته دادم و به طوری جدی دارم درس می خونم و امتحانات نهایی که تا به حال دادم دوتاشون با نمره بیست و یکی دیگش نوزده و نیم شدم،سوال بنده اینه که آیا برای گذروندن دوره لیسانس بورس میدن؟ یا فقط برای فوق لیسانس و دکترا بورس میدن؟من نمی دونم تافل چه سوالاتی می پرسن ولی سحط زبانم در حد اینترچنج یک هست نمیدونم چند ترم با تافل فاصله دارم. از راهنماییتون ممنون میشم

درود
برای لیسانس که بورس نمیدن مگر اینکه واقعا نخبه باشی.(اخترع یا مقاله در دوران دبیرستان)
برای تافل هم باید ازمون ازمایشی بدید ببینید در چه سطحی هستید..اینجوری نمیشه گفت..ولی به نظر من از پایه شروع کنید بخونید.بعد که زبان رو خوب بلد شدید بشینید واسه تافل بخونید
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان