کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونگی مهاجرت تحصیلی به کانادا
لیسانس مکانیک - طراحی در جامدات - معدل ۱۳/۰۵ Tongue دانشگاه سراسری

معدل last ۶۰ credits بالای ۱۴

قصد ندارم در زمانی‌ که ایران هستم پذیرش بگیرم. قصدم اینه که بعد از مهاجرت ادامه تحصیل بدم. یعنی‌ بعد از اینکه کارت pr رو گرفتم.

به نظرتون با این وضعیت می‌تونم از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم؟ چون شندیم که دانشگاه‌های کانادا به معدل خیلی‌ گیر میدن و حد نصاب می‌ذارن!

اگه بخوام که از یه دانشگاه خوب واسه یه رشته دیگه در مقطع لیسانس پذیرش بگیریم چه شرایطی داره؟ باز هم معدل دیپلم و اینا رو نگاه می‌کنن؟ یا اینکه این لیسانس رو در نظر میگیرن و راحت تر پذیرش میدن؟ آیا سنّ رو در نظر میگیرن؟ ( تا گرفتن اقامت ۳۰ رو رد می‌کنم- هی‌ جوونی‌ کجایی؟)Big Grin

ببخشید خیلی‌ سوال پرسیدم!!!Shy

لطفا همه این سوال‌ها رو در مورد کبک و دانشگاه‌های کبک جواب بدین. مونترال (مک گیل ، کنکوردیا و دانشگاه مونترال ( به زبان فرانسه) ، که اگه اشتباه نکنم دانشگاه‌های خوبش این ۳تاست)
.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nastaran86
(2011-06-03 ساعت 01:56)maxsoulfly نوشته:  لیسانس مکانیک - طراحی در جامدات - معدل ۱۳/۰۵ Tongue دانشگاه سراسری

معدل last ۶۰ credits بالای ۱۴

قصد ندارم در زمانی‌ که ایران هستم پذیرش بگیرم. قصدم اینه که بعد از مهاجرت ادامه تحصیل بدم. یعنی‌ بعد از اینکه کارت pr رو گرفتم.

به نظرتون با این وضعیت می‌تونم از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم؟ چون شندیم که دانشگاه‌های کانادا به معدل خیلی‌ گیر میدن و حد نصاب می‌ذارن!

اگه بخوام که از یه دانشگاه خوب واسه یه رشته دیگه در مقطع لیسانس پذیرش بگیریم چه شرایطی داره؟ باز هم معدل دیپلم و اینا رو نگاه می‌کنن؟ یا اینکه این لیسانس رو در نظر میگیرن و راحت تر پذیرش میدن؟ آیا سنّ رو در نظر میگیرن؟ ( تا گرفتن اقامت ۳۰ رو رد می‌کنم- هی‌ جوونی‌ کجایی؟)Big Grin

ببخشید خیلی‌ سوال پرسیدم!!!Shy

لطفا همه این سوال‌ها رو در مورد کبک و دانشگاه‌های کبک جواب بدین. مونترال (مک گیل ، کنکوردیا و دانشگاه مونترال ( به زبان فرانسه) ، که اگه اشتباه نکنم دانشگاه‌های خوبش این ۳تاست)

سلام
به معدل که قطعا گیر و تا انجا که من می دانم باید بالای 15 باشه و گرنه مجبورید یکسال pre master بگذرونید ان 3 تا هم بعید می دونم با همچین معدلی به راحتی پذیرش بگیرید
ولی باز هم بقیه دوستان می تونند بهتر راهنمایی کنند
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly
اشکان جان!

یعنی‌ اگه pre master رو بگذرونم، دیگه معدل مشکل نداره؟ می‌شه تو pre master جبران کرد؟ اصلا با این اوضاع و احوال به من اجازه میدن که pre master بخونم؟ ( تو این ۳ دانشگاه) Shy

(از وقتی‌ که یادم میاد، یا تو صف نفت بودیم یا کارامون نفتی‌ بود Big Grin )
.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2011-06-03 ساعت 02:27)maxsoulfly نوشته:  اشکان جان!

یعنی‌ اگه pre master رو بگذرونم، دیگه معدل مشکل نداره؟ می‌شه تو pre master جبران کرد؟ اصلا با این اوضاع و احوال به من اجازه میدن که pre master بخونم؟ ( تو این ۳ دانشگاه) Shy

(از وقتی‌ که یادم میاد، یا تو صف نفت بودیم یا کارامون نفتی‌ بود Big Grin )

سلام
حالا انشالله میری انجا و خودت از نزدیک با شرایط اشنا میشی
من با یک نفر صحبت کردم گفت چون از دانشگاه پیام نور درس خونده بود به اون گفتن pre master باید بخونه ولی شما رفتی پرس و جو کن بیا به بچه های سایت بگو Big GrinBig Grin
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsoulfly
سلام دوستان
من لیسانس جغرافیای طبیعی دارم از دانشگاه تربیت معلم تهران(البته معلم نیستم) با معدل 14
می خواستم سؤال کنم آیا امکانش هست برای رشته شهرسازی یا سنجش از دور در یکی از دانشگاههای کانادا
اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(البته مدرک زبان هم ندارم)ولی می خوام بگیرم.
پاسخ
(2011-06-05 ساعت 01:43)mardin نوشته:  سلام دوستان
من لیسانس جغرافیای طبیعی دارم از دانشگاه تربیت معلم تهران(البته معلم نیستم) با معدل 14
می خواستم سؤال کنم آیا امکانش هست برای رشته شهرسازی یا سنجش از دور در یکی از دانشگاههای کانادا
اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(البته مدرک زبان هم ندارم)ولی می خوام بگیرم.

سلام
نه نمی تونید به دو دلیل
1- باید بین لیسانس تا فوق لیسانس فاصله کمتر از یکسال باشه تا به شما سفارت ویزا بده
2- معدلتون باید بالای 15 باشه تا پذیرش بگیرید و ویزا بگیرید
هر وکیلی هم غیر از این گفت داره دروغ میگه و بدونید داره سرتون کلاه میذاره
ضمنا برای لیسانس سفارت کانادا در ایران به ایرانی ویزا نمیده
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی مقطع کارشناسی از دانشگاه شیراز هستم وقصد اذامه تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا را دارم. متاسفانه تافل ندارم. و مشکلی که جلوی روی خودم احساس میکنم معدل خیلی پایین من هست(12.35). ایا به نظر شما مشکلی در رابطه با معدلم هست و اگر هست چه راه حل هایی برای جبران معدل دارم و با توجه به اینکه فارغ التحصیل دانشگاه شیراز هستم ایا در پذیرش تاثیری داره؟ایا با اراعه مغاله یا نوشتن کتاب میتونم شانس پذیرشمو زیاد کنم؟لطفا منو راهنمایی کنید. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوست عزیز اگر پست قبلی که من نوشته بودم می خوندید من شرایط ان را کامل نوشته بودم
شما در صورتی می تونید پذیرش بگیرید که معدلتون بالای 15 باشه در ضمن در صورتی سفارت به شما ویزا می دهد که از فارغ التحصیلی شما بیش از یکسال نگذشته باشه
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly
سلام دوستان
من امسال لیسانس مهندسی مکانیک خودمو با معادل حدودا 14.1 از دانشگاه آزاد تهران مرکز می گیرم نمره آیلتسم هم 8 هست زبان فرانسه هم تا دوره متوسط گذروندم الان هم دارم ادامه می دم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین آیا دانشگاهی تو کاتادا برای فوق لیسانس به من پذیرش میده یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه اعضای محترم سایت مهاجرسرا.راستش من تازه عضو این انجمن شدم.من دانشجوی ترم اخر کاردانی کامپیوتر هستم یعنی دیگه بزودی مدرک کاردانیمو میگیرم.میخواستم بپرسم که اگه من بخوام برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به کانادا برم ایا امکانش هست یا نه؟و اگه امکانش هست من باید چیکار کنم؟(اگه میشه از اول توضیح بدید چون من صفره صفرم)و ضمنا در مورد هزینشم توضیح بدید(البته با خوابگاه دانشگاه)
من یه مدتی پیش یه مطلبی خوندم در مورد یکی از دانشگاه به اسمه تامسون ریورز که نوشته بود این دانشگاه به دانشجوها در چند تا رشته خاص اجازه میده که کار کنن و حقوقی معادل 1500$تا 2000$ بهشون میده اگه کسی در مورد این دانشگاه اطلاعات داره ممنون میشم در موردش بهم اطلاعاتی بده .اصلا امکانش هست که ادم با این مبلغ هزینه دانشگاهو بده با نه؟
پائولوکوئیلو:کسانی که هرگز خطر نمیکنند فقط شکست های دیگران را می بینند

Paulo coelho:whose who never take risks can only see others people's failures
پاسخ
سلام
به حرف بعضی وکیلهایی که الکی پول می گیرند و اخرش هم می گند نشد گوش نکن
1- کانادا برای فوق لیسانس و دکترا فقط ویزا می دهد انهم به شرطی که از زمان فارغ التحصیلی شما بیش از یکسال نگذشته باشد
2- حتما باید معدل لیسانس شما بالای 15 باشد
3- ماهی 1500 تا 2000 دلار با کار دانشجویی غیر منطقی است الان خیلی ها که مهاجر هستند و تمام وقت سعی می کنند کار کنند حقوقشان به 2000 دلار نمی رسد مخصوصا که الان پیدا کردن کار در کانادا خیلی مشکل است
پیشنهاد من این است که در امتحان کارشناسی شرکت کنی و بعد از گرفتن لیسانس و داشتن پول فراوان برای خواندن فوق در کانادا اقدام کنی و در غیر اینصورت فوق لیسانس را با معدل خوب و چند مقاله مناسب به پایان برسانی و سپس برای دکترا بورسیه بگیری
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: nastaran86 ، nima_b0
ممنون از توضیحاتتون
در مورد اون جایی که گفتین معدل لیسانس باید بالای 15 باشه احیانا دانشگاهی که ما از اون مدرک میگیریم واسشون مهم نیست؟؟؟چون من در حال حاظر در دانشگاه غیر انتفاعی درس میخونم.
فقط لطفا در مورد هزینشم بگین که برای مقطع کارشناسی ارشد چقدره.و اگه مدرک لیسانس گرفتیم اولین کاری که برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا باید انجام بدیم چیه؟کلا ما چجوری میتونیم تو دانشگاه مورد نظرمون ثبت نام کنیم ایا باید از طریق این موسسات مهاجرت اقدام کنیم؟

پاسخ
(2011-06-25 ساعت 12:30)nima_b0 نوشته:  ممنون از توضیحاتتون
در مورد اون جایی که گفتین معدل لیسانس باید بالای 15 باشه احیانا دانشگاهی که ما از اون مدرک میگیریم واسشون مهم نیست؟؟؟چون من در حال حاظر در دانشگاه غیر انتفاعی درس میخونم.
فقط لصفا در مورد هزینشم بگین که برای مقطع کارشناسی ارشد چقدره.و اگه مدرک لیسانس گرفتیم اولین کاری که برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا باید انجام بدیم چیه؟کلا ما چجوری میتونیم تو دانشگاه مورد نظرمون ثبت نام کنیم ایا باید از طریق این موسسات مهاجرت اقدام کنیم؟

سلام برای دانشگاه پیام نور را که قبول نمی کنند ولی غیر انتفاعی نمی دانم ولی بعید می دونم گیر بدند مگر اینکه شما دانشگاه خیلی تاپ بخوای بری
شهریه فوق لیسانس برای دوسال حدود 30000 هزار تا 40000 دلار برای اکثر رشته ها و دانشگاههاست البته سال به سال فرق می کنه و هر سال هر دانشگاه رقم جدید اعلام میکنه (هزینه خورد و خوراک و مسکن هم حدود 30000 دلار برای 2 سال می شود )
برای ثبت نام در دانشگاه هم یا خودت انقدر انگلیسی بلدی که خودت بری تو سایت دانشگاه چهار تا فرم پر کنی یا اینکه بهتره اصلا دانشگاه نری
این موسسات هم اصلا هیچ کاری نمی کنند و فقط پول الکی می گیرند
مهم گرفتن ویزاست که شرایط ان را به شما گفتم
پاسخ
تشکر کنندگان: nima_b0
خیلی ممنون از این توضیحاتی که دادین
راستش من انگلیسیم خوبه فقط من تو قسمت رجیستریشن دانشگاه خوندم که ما برای ثبت نام در دانشگاه باید با یه ادوایزر(advisor) صحبت کنیم در مورد اینم اگه یه توضیح کوچولو بدین واقعا ممنون میشم.بازم تشکر

پاسخ
(2011-06-25 ساعت 13:38)nima_b0 نوشته:  خیلی ممنون از این توضیحاتی که دادین
راستش من انگلیسیم خوبه فقط من تو قسمت رجیستریشن دانشگاه خوندم که ما برای ثبت نام در دانشگاه باید با یه ادوایزر(advisor) صحبت کنیم در مورد اینم اگه یه توضیح کوچولو بدین واقعا ممنون میشم.بازم تشکر

تو سایت کدوم دانشگاه خوندید ؟
من که همچین چیزی ندیدم که "باید" نوشته باشه
فقط بعضی از دانشگاهها نمایندگی دارند که توصیه می کنه فقط با نماینده های اصلی دانشگاه برای کسب اصلاعات صحبت کنید به کسانی نماینده ان دانشگاه نیستند اعتماد نکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Classic ، nima_b0

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان