کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالي در مورد آدرس؟
radin نوشته: برای من یه سئوال پیش اومد خیلیها
شماره کیس:
نامه اول:
تاریخ ارسال مدارک:
نوشتن . یعنی این افراد سالهای قبل برنده شدن؟پس چرا الان دوباره سئوال میپرسن؟
و این شماره کیس از کجا مشخص میشه؟
ممنون میشم جواب منو بدین.

سلام

من پارسال شرکت کردم و امسال اسمم در اومده ولی هنوز مصاحبه نرفتم. توی بحث ادرس من جوابگوی دوستانی بودم که ادرسشون رو به انگلیسی می خواستن.این شماره کیس توی نامه اول هست وهر چقدر این عدد کمتر باشه بهتره و زودتر به مصاحبه میرین. شماره کیسم 170xx هست و باید منتظر اعلام شماره های بالای 170xx بمونم. تا حالا تا شماره 6850 برای ماه دسامبر اعلام کردن یعنی هر کس که شماره کیسش زیر 6850 هست برای مصاحبه باید بره. 17000 شاید توی July اعلام بشه.

امیدوارم که جوابتون رو گرفته باشین

حمید
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
تشکر کنندگان:
7 western unit

shaghayegh 3 building
nasr 4 st

35 metri vali - asr ave.
soleymanyeh

واحد 7 غربی
ساختمان شقایق 3
کوچه نصر 4
خیابان 35 متری ولیعصر
سلیمانیه
.......... با درود این آدرس رو میشه ببین درسته یا نه ؟
در ضمن نمیشه فقط اسم کشور و شهر رو به لاتین بنویسیم و بقیه آدرس رو به فارسی بنویسیم ؟
از پاسخ شما ممنون
تشکر کنندگان:
edcxz1 نوشته: 7 western unit

shaghayegh 3 building
nasr 4 st

35 metri vali - asr ave.
soleymanyeh

واحد 7 غربی
ساختمان شقایق 3
کوچه نصر 4
خیابان 35 متری ولیعصر
سلیمانیه
در ضمن نمیشه فقط اسم کشور و شهر رو به لاتین بنویسیم و بقیه آدرس رو به فارسی بنویسیم ؟
از پاسخ شما ممنون

Western Unit 7, Shaghayegh-3 Bldg, Nasr-4 St, 35 Metri Vali-Asr Ave, Soleymanyeh

همه آدرس باید انگلیسی باشه
تشکر کنندگان:
سلام.من نمیدونستم که in care of یعنی چی.پس قسمتی از آدرسمو اشتباهی اونجا نوشتم و قسمتی رو تو لاین 1و2.البته کد پستی رو دقیق و درست دادم آیا کد پستی به تنهایی کفایت میکنه؟
سوال دوم من اینه که از زمان پایان مهلت ثبت نام تا اعلام نتیجه ورسیدن نامه واسه کسایی که برنده شدن حدودا چقدر طول میکشه؟
سوال سوم من اینه که اگه حداقل سن برای افرا مجرد 21 سال هست پس چرا تو سایت میتونی تارخ تولدت رو 1995 هم اعلام کنی؟(متولدین 1995 به بالا).این یعنی 13 ساله به بالا میتونه ثبت نام کنه؟ واینکه اگه کسی دیپلم هنرستان داره و الآن 17 سالش هست میتونه ثبت نام کنه؟
سوال بعد اینه که وقتی ثبت نامم کامل شد این پیغام روگرفتم You must retain your confirmation number in order to check your entry status using the internet. You may check back on this site at anytime between July 1, 2009 and June 30, 2010 to determine whether your entry was selected for further processing in the 2010 DV Lottery. You will be required to enter your confirmation number in combination with other personal information in order to check on your entry status میخواستم ببینم تو این تاریخ باید بریم تو چه سایتی و چه کار کنیم؟و اگه نریم چی میشه.سوالاتم زیاد بود ولی یه دنیا ممنون میشم اگه جواب بدید.
تشکر کنندگان:
آدرس پستی با آدرسی که به یک آشنا برای پیدا کردن خانه می دهیم فرق می کند. مثال می زنم.

آدرس برای این که پسر خاله مان برای اولین بار به خانه ما بیاید:
نارمک، خ شهید آیت، نرسیده به میدان هفت حوض، خیابان 149 غربی (شهید علی گودرزی)، نرسیده به میدان 120، کوچه رضایی پلاک 57، واحد 4

حالا همین آدرس بصورت پستی:
خیابان شهید علی گودرزی، پلاک 57، واحد 4، کد پستی:8765612345

یادمان باشد کسی که قرار است نامه را برای شما بیاورد، پستچی شماست که به خوبی کوچه پس کوچه های محلتان را می شناسد، حتی بهتر از شما! پس تا می توانید آدرس را خلاصه کنید.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان: Masoud ، mask
سلام به دوستان عزیز
من یه سوال در مورد اون قسمت مشاغل و سابقه کاری دارم.
میخواستم بدونم من میتونم هم از مدرک دانشگاهیم، و هم از سابقه کار و تخصصم استفاده کنم؟
توی راهنمای خود سایت اینجوری نوشته شده که مدرک تحصیلی، یـــــا سابقه کاری.
میخوام بدونم میشه از هردوش استفاده کرد یا نه، و آیا تاثیری داره یانه. شغل من طراحی گرافیکه و چند سال در شرکتهای معتبر ایرانی و بین المللی سابقه دارم.
در ضمن لطف کنین در مورد اون سایت مشاغل کمی توضیح بدین، من چیز زیادی ازش سردر نیوردم. متشکرم
تشکر کنندگان:
سلام. نه از یکیش استفاده کن. البته واقعیت اینه که اگه شما از مدرک دانشگاهیت استفاده کنی باز هم در زمان مصاحبه می پرسن که مثلا الان چه کار می کنی و کجا کار می کنی آیا در اداره دولتی است یا خصوصی؟ ...، در واقع از مشغله ات هم توضیح می خوان. اکثریت مدرک تحصیلی را ارائه می دهند.
در ثانی اگه شما سابقه کار را ارائه بدی معلوم نیست که قبول کنند ( باید خیلی قوی و مستدل باشه ) ولی در مورد مدرک دانشگاهی ارائه اصل مدرک ( با ترجمه اش ) کفایت می کنه و دیگه اما هو اگر نداره
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
mre نوشته: سلام. نه از یکیش استفاده کن. البته واقعیت اینه که اگه شما از مدرک دانشگاهیت استفاده کنی باز هم در زمان مصاحبه می پرسن که مثلا الان چه کار می کنی و کجا کار می کنی آیا در اداره دولتی است یا خصوصی؟ ...، در واقع از مشغله ات هم توضیح می خوان. اکثریت مدرک تحصیلی را ارائه می دهند.
در ثانی اگه شما سابقه کار را ارائه بدی معلوم نیست که قبول کنند ( باید خیلی قوی و مستدل باشه ) ولی در مورد مدرک دانشگاهی ارائه اصل مدرک ( با ترجمه اش ) کفایت می کنه و دیگه اما هو اگر نداره

دوست عزیز مرسی از جوابتون. اگه میشه یه لیمک به من بدین که کل پروسه لاتاری، بعد از نامه اول رو توضیح داده باشه. راستش اینجا گیج شدم.Rolleyes
تشکر کنندگان:
لطفا عجله نکنید. با گشت و گذار در این سایت وزین ، جواب تمام ( یا اکثر ) سوال هاتو می گیری
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
persia نوشته:
edcxz1 نوشته: 7 western unit

shaghayegh 3 building
nasr 4 st

35 metri vali - asr ave.
soleymanyeh

واحد 7 غربی
ساختمان شقایق 3
کوچه نصر 4
خیابان 35 متری ولیعصر
سلیمانیه
از پاسخ شما ممنون

Western Unit 7, Shaghayegh-3 Bldg, Nasr-4 St, 35 Metri Vali-Asr Ave, Soleymanyeh

همه آدرس باید انگلیسی باشه

دوست عزیز
ممنون از پاسختان ....... فقط یه مشکلی هست و اون اینه که تمام این آدرس در قسمت مربوطه جا نمیشه ........
چه باید کرد ؟
تشکر کنندگان:
نقل قول:واحد 7 غربی
ساختمان شقایق 3
کوچه نصر 4
خیابان 35 متری ولیعصر
سلیمانیه

ممنون از پاسختان ....... فقط یه مشکلی هست و اون اینه که تمام این آدرس در قسمت مربوطه جا نمیشه ........
چه باید کرد ؟

به نظر من آدرس را اینگونه خلاصه کنید:

1- سلیمانیه اسم محله است، پس آن را حذف می کنیم.
2- صفت 35 متری برای یک خیابان در هیچ کجا فایده ای ندارد! مثلاً آیا ما در آن شهر 45 متری ولیعصر هم داریم؟ پس آن را حذف می کنیم.
3- تا آنجا که من میدانم کوچه های بن بست با شماره های خیابان شماره گذاری میشوند. به غیر از این که خود دارای شماره گذاری جدا باشند. در آن صورت هم باید اسم خیابان ولیعصر را حذف کرد.
4- کد پستی 10 رقمی را هم به آخر آدرس اضافه می کنیم.

پس آدرس ما می شود:
[عکس: 5l2f10.jpg]
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز اگه میشه ادرس من را ترجمه کنید

گلشهر شمالی - روبروی پارک جنگلی - کوچه نواب یک - پلاک یک - طبقه دوم
تشکر کنندگان:
براتون ترجمه فرم رو گذاشتم. امیدوارم مفید واقع بشه.

فایل‌های پیوست
.doc   ???? ?? ???? ???.doc (اندازه 220.5 KB / تعداد دانلود: 243)
تشکر کنندگان:
siavash62 نوشته: سلام به دوستان عزیز اگه میشه ادرس من را ترجمه کنید

گلشهر شمالی - روبروی پارک جنگلی - کوچه نواب یک - پلاک یک - طبقه دوم

سلام

2nd Floor, No.1, Navab-1 Alley, North Golshahr
تشکر کنندگان: sepandarA
با سلام به دوستان عزیز

اگر لطف بفرمایید آدرس زیر :

شهرک اکباتان - فاز 1 - بلوک B3 - ورودی 9 - طبقه 3 - پلاک 324
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان