کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
با سلام به اعضاي اين تاپيك.باتوجه به صفحات قبل يكي ازبهترين راهها تومرهستش.ولي يك چيزرو هنوزنفهميدم!آيا دانشجو شدن بهد ازكلاس ودانشگاه رفتن اجباري هست.آخه من (وشايدخيلي ازدوستان) كه پانزده سال پيش ديپلم زوركي بامعدل يازده قبول شديم!بايد بريم اونجا چي بخونيم؟هيچ انگيزه اي براي تحصيل درسن 37 سالگي نداريم.خواهش ميكنم مقيمان تركيه وكساني كه وارد هستند توضيح كاملي بدهند كه دانشجو شدن اجباري است ؟يا اينكه هدف فقط مدرك تومر هست (براي ويزاي يك ساله) وبقيه چيزها فرماليته وتشريفاتي.كداميك؟وسوال ديگه اينكه كسي كه تسلط به تركي استانبولي داره آيا ميتونه تعيين سطح بشه وزودتر تومر رو پشت سربذاره؟ممنون از همگي.[/size]
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سایتی دیدم که نوشته بود جدیدا یه قانونی تصویب شده که اط طریق خریدن خانه
اقامت رو میدن کسی اطلاعی داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-11-08 ساعت 17:44)elecom16 نوشته:  با سلام به اعضاي اين تاپيك.باتوجه به صفحات قبل يكي ازبهترين راهها تومرهستش.ولي يك چيزرو هنوزنفهميدم!آيا دانشجو شدن بهد ازكلاس ودانشگاه رفتن اجباري هست.آخه من (وشايدخيلي ازدوستان) كه پانزده سال پيش ديپلم زوركي بامعدل يازده قبول شديم!بايد بريم اونجا چي بخونيم؟هيچ انگيزه اي براي تحصيل درسن 37 سالگي نداريم.خواهش ميكنم مقيمان تركيه وكساني كه وارد هستند توضيح كاملي بدهند كه دانشجو شدن اجباري است ؟يا اينكه هدف فقط مدرك تومر هست (براي ويزاي يك ساله) وبقيه چيزها فرماليته وتشريفاتي.كداميك؟وسوال ديگه اينكه كسي كه تسلط به تركي استانبولي داره آيا ميتونه تعيين سطح بشه وزودتر تومر رو پشت سربذاره؟ممنون از همگي.[/size]

دوست عزیز ظاهرا شما با دقت پستهای این تاپیک رو خوندید چون پاسخ سوالاتتون و اجباری بودن و.... در صفحه قبلی به صورت کامل توضیح داده شده :

http://mohajersara.com/thread-4275-post-...#pid217445

فقط در دو مورد توضیح میدم که پاسخش شاید در صفحه قبلی نباشه »
در مورد سن ,
یکی از دوستان من ایتالیایی هست و 54 سالشه و در حال حاظر به کلاسهای تومر میره. آموزگار هم 24 سالشه و در کلاس افراد 17 ساله و 18 ساله هم حضور دارند.
پس نگران سن نباشید. جوون هستید حالا حالاها Smile
تعیین سطح هم انجام میشه و طبق اون از سطوح بالاتر شروع می کنید.

(2012-11-08 ساعت 18:21)alibati نوشته:  یه سایتی دیدم که نوشته بود جدیدا یه قانونی تصویب شده که اط طریق خریدن خانه
اقامت رو میدن کسی اطلاعی داره ؟

طرح کلی تصویب شده ولی اجرایی نشده و جزئیات اون هم هنوز به تصویب نرسیده. جزئیاتی از قبیل مشخصات خانه و قیمت ,شهر ها و خانه هایی که دولت اونها رو شامل این طرح میدونه یا اینکه هر ملکی شامل این قضیه میشه , شرط سنی و ....
تا اونجایی که من اطلاع دارم هنوز هیچکسی از این طریق برای اقامت اقدام نکرده چون هنوز اجرایی نشده.

(البته این امکان از مدتها پیش برای برخی از کشورها وجود داره. البته با شرط سنی) مثلا امریکایی و اروپایی های بازنشسته زیادی هستند که در ترکیه صاحب ملک هستند.)
پاسخ
تشکر کنندگان: elecom16 ، mahdi_gh ، alibati ، Danoosh
با سلام
اگه میشه در خصوص ثبت شرکت در ترکیه و هزینه های ان و اینکه خودمان می تونیم اقدام کنیم یا وکیل باید این کار را بکند و سایر اطلاعات توضیح بدهید
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: spiderman1
Question 
سلام
من از سفارت ترکیه تو تهران پرسیدم گفتن از طریق خرید ملک به کسی اقامت نمیدن پس به چه دردی میخوره؟ ایا میشه بدون داشتن اقامت در ترکیه زندگی کرداز این راه .یا باز هم نیاز به گرفتن ویزا و تمدید پاسپورت هست؟
ایا مجوز کار میدن؟کسی اطلاع داره لطفا جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان خواهشا بنده رو راهنمایی کنید ...

متاسفانه خانم بنده مهریه رو به اجرا گذاشته و بنده مجبورم تا وقتی که حکم جلبم صادر نشده تو یک جایی مخفی بشم...
خودم دوست دارم به تورکیه برم و یک آشنایی گفته که اونجا سعی میکنم برات کار پیدا کنم...
بنده لیسانس ریاضی هستم و 3500 دلار هم پول دارم و الانم تو کار خرید و فروش کامپیوتر هستم و خودم تورک تبریز هستم...
من از مطالب ارسالی دوستان موضوع رو نگرفتم که آیا بعد از 3 ماه حضور در تورکیه باید حتما سه ماه تو ایران بمونی (یا جایی
غیر کشور تورکیه) بعد دوباره به تورکیه سفر کنی؟ اینجور باشه اونجا اگه کار هم پیدا کردم کارم رو که از دست میدم!
کلاس تومر هم فقط Hitit 1 رو خوندم و چون برا تحصیل نمیرم بقیه رو ادامه ندادم و فقط خواستم زبونشون رو یاد بگیرم
البته مدرک هم نگرفتم فقط بصورت فشرده خوندم تا یاد بگیرم...
من اگه بخام مثلا 6 ماه یا یکسال با این شرایطی که دارم بمونم باید چیکار کنم؟ با لیر 2000 تومانی الان چقدر باید هزینه کنم؟
کجا باید برم ؟ چون هر جایی کار کنی بگی من 3 ماه هستم و 3 ماه بعد میام که کارم رو از دست میدم و کسی هم قبول نمیکنه!
دوستان با توجه به شرایط حساسی که دارم خواهشا بنده رو راهنمایی کنند که این روزها خیلی استرس دارم!
بهترین و عاقلانه ترین روش برا موندن تو تورکیه به توجه به شرایط حساسم چی میتونه باشه؟ میتونم با این پول اندکی که دارم
چند ماهی رو اونجا به سر کنم ؟ چون اگه حکم جلبم صادر بشه دیگه نمیتونم به ایران بازگردم و علاف میشم...
ممنون دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: samanchegini ، abshar_wf
(2013-04-04 ساعت 22:56).Mehdi. نوشته:  دوستان خواهشا بنده رو راهنمایی کنید ...

متاسفانه خانم بنده مهریه رو به اجرا گذاشته و بنده مجبورم تا وقتی که حکم جلبم صادر نشده تو یک جایی مخفی بشم...
خودم دوست دارم به تورکیه برم و یک آشنایی گفته که اونجا سعی میکنم برات کار پیدا کنم...
بنده لیسانس ریاضی هستم و 3500 دلار هم پول دارم و الانم تو کار خرید و فروش کامپیوتر هستم و خودم تورک تبریز هستم...
من از مطالب ارسالی دوستان موضوع رو نگرفتم که آیا بعد از 3 ماه حضور در تورکیه باید حتما سه ماه تو ایران بمونی (یا جایی
غیر کشور تورکیه) بعد دوباره به تورکیه سفر کنی؟ اینجور باشه اونجا اگه کار هم پیدا کردم کارم رو که از دست میدم!
کلاس تومر هم فقط Hitit 1 رو خوندم و چون برا تحصیل نمیرم بقیه رو ادامه ندادم و فقط خواستم زبونشون رو یاد بگیرم
البته مدرک هم نگرفتم فقط بصورت فشرده خوندم تا یاد بگیرم...
من اگه بخام مثلا 6 ماه یا یکسال با این شرایطی که دارم بمونم باید چیکار کنم؟ با لیر 2000 تومانی الان چقدر باید هزینه کنم؟
کجا باید برم ؟ چون هر جایی کار کنی بگی من 3 ماه هستم و 3 ماه بعد میام که کارم رو از دست میدم و کسی هم قبول نمیکنه!
دوستان با توجه به شرایط حساسی که دارم خواهشا بنده رو راهنمایی کنند که این روزها خیلی استرس دارم!
بهترین و عاقلانه ترین روش برا موندن تو تورکیه به توجه به شرایط حساسم چی میتونه باشه؟ میتونم با این پول اندکی که دارم
چند ماهی رو اونجا به سر کنم ؟ چون اگه حکم جلبم صادر بشه دیگه نمیتونم به ایران بازگردم و علاف میشم...
ممنون دوستان
اولا ببینید قانون استرداد مجرمین بین ایران و ترکیه هست و شامل کیس شما میشه یا نه
در مورد اقامت اطلاعاتم کمه
ولی اولا بستگی به دوستتون داره بتونه براتون کار پیدا کنه یا نه خوب اگه بتونه که می تونید ویزای کار بگیرید و دیگه مشکلی نیست (بهترین و عاقلانه ترین راه همون ویزای کار است)
در مورد ویزای سه ماهه می تونید هر کشوری بروید مهم اینه برای سه ماه از ترکیه خارج شوید.
3500 دلار شما تقریبا میشه 6300 لیر
درباره هزینه هم قیمتهایی که می دم برای یه زندگی حداقل است. (قیمت پانسیون رو ندارم) ولی اجاره خونه دربستی حداقل از ماهی200 تا 300 لیر شروع میشه . هزینه آب و برق و گاز و تلفن و حمل و نقل اینجا خیلی بالاست (حداقل 100 لیر) . غذا هم تقریبا ماهی 100 لیر ( دوتا نون اندازه باگت اینجا 1.5 لیره اتوبوس 1.8 لیر) البته اگه خیلی صرفه جویی کنید و رستوران نرید ولی برای مورد شما با این بودجه کمی که دارید ترکیه کشور گرونی است. اگه واقعا روی کمک دوستتون درباره پیدا کردن کار زیاد حساب می کنید بیایید وگرنه کشورهای آسیای میانه گزینه های ارزون تری هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، storagemeter ، saeednasa
میشه درباره کار سالن زیبایی زدن توضیح بدین که چطوری میشه شروع کرد و اصلا باید چیکار کنم که سالن بزنم که بتونم بعدش اقامت بگیرم؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی نیس جواب بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من توی ترکیه با ویزای توریستی هستم و می خوام برای المان اقدام کنم اما سفارت المان گفت که نمی تونم از اینجا اقدام کنم و باید بر گردم ایران . می خواستم بپرسم راهی هست که از همینجا اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه از تومر نامه ثبت نام بگیری بیاری ایران به سفارت بدی. اونوقت باید حتما وایسی تا اجازه اقامت بیاد یا میشه دوباره توریستی برگشت بعد اقامت رو گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر من و همسرم یک نفرمون برای کلاس های تومر ثبت نام کنه,اون فرد دیگه هم میتونه باهاش بره و اونجا باشه تا زمان اقامت گرفتن یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز
یکی اینکه این 250 دلار تومر برای ثبت نام رو از چه طریقی تو ایران میشه به بانک آنکارا ارسال کرد که کمترین هزینه رو داشته باشه؟
من میخوام شعبه بورسای تومر رو اقدام کنم، کسی اطلاعات مفیدی در مورد شهر بورسا و هزینه ها و اینکه شانس پیدا کردن کار در حین خوندن دوره زبان تومر در اونجا هست داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

و آرزوي موفقيت براي همه تون

ميخواستم بدونم از چه راهي ميتونم به تركيه مهاجرت كنم به همراه فرزند و همسرم؟؟ خيلي سخته ؟

راهي هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-30 ساعت 11:25)satin نوشته:  اگر من و همسرم یک نفرمون برای کلاس های تومر ثبت نام کنه,اون فرد دیگه هم میتونه باهاش بره و اونجا باشه تا زمان اقامت گرفتن یا نه؟

از طریق ایمیل از مدیر کلاس تومر بپرسید یا بهتر از اون از سفارت. فکر کنم ویزای همسر بدند اما مطمئن نیستم.
برای سفارت هم می تونید تلفن کنید یا حضوری برید.
ایمیل کلاس تومر آنکارا: kizilay@tomer.ankara.edu.tr
متن:
Merhaba, ben Ankarada Tomer kurslarina katilmak istiyorum, bildigime gore vize almam gerekiyor yabanci oldugum icin, bu vize benim esiminde Turkiyeye gelmesini sagliyor mu?
Tesekkurler
پاسخ
تشکر کنندگان: satin

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان