کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سنگ صبور
(2011-07-21 ساعت 12:06)frozen mind نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 09:47)puzzle نوشته:  دوستان به نظر شما میشه یک کمپین اینترنتی راه انداخت با این مضمون که ایرانیها از کی سی سی بخواند که لاتاری رو حداقل برای ایرونی ها پولی کنند (مبلغی ناچیز) که هر کس بی دلیل ثبت نام نکنه ؟
به نظرتون راه اندازی یک کمپین و جمع آوری امضا میتونه کی سی سی رو مجاب به این کار کنه ؟

شوخيتون گرفته؟!
كمپين براي تغيير قانون، اونهم فقط براي ايراني ها؟!
اينها براشون لاتاري بودن و برابر بودن شرايط خيلي اهميت داره، حالا اگر بيان همچين مانعي بذارن در واقع نقض غرض كردن!

سلام کلا ایرانی ها تو کار افراط و تفریط هستند عده ای ایرانیها را قوم برتر دنیا می دونند و کوچکترین انتقادی را قبول نمی کنند و عده ای بلا نسبت ایرانی ها را پست ترین قوم می دونند و یک انتقادات عجیب و غریبی می کنند بیا وببین
متاسفانه چه این و چه اون همه از روی کم اگاهی است و این کم اگاهی ریشه بدبختی های ماست
بد نیست خدمت دوستان عرض کنم که تعداد افرادی که در دنیا میتوانند از طریق لاتاری گرین کارت دریافت کنند 50000 نفر است که هر سال حدود 100.000 نفر را برنده اعلام می کنند . چرا ؟ دلیل ان اینه که خیلی ها در اقصی نقاط جهان ثبت نام می کنند اما بعدا پشیمون می شوند و البته عده کمی هم به دلایل مختلف در مصاحبه رد می شوند
در سالهای اخیر به طور متوسط از میان برندگان ایرانی 60% انها گرین کارت دریافت می کردن که البته در سال قبل این رقم به 66% درصد رسید در حالی که در به طور مثال در افریقا تنها کشور اتیوپی و در اروپا انهم تنها امسال ازبکستان به این درصد از دریافت گرین کارت رسیده اند . پس اگر نگاه کنید اتفاقن ایرانی ها به نسبت سایر کشورها در این زمینه بهتر عمل کرده اند

به هر حال ما تا یاد نگیریم که برای سخن گفتن و نظریه دادن نیاز به فکر کردن و مطالعه کردن هست . همین میشه که هر کسی با وعده سر خرمن می تونه سر ما را شیره بماله مثل قضیه 50 هواپیمای اهورا که خیلی ها باور کرده بودند و مثل خیلی های دیگه که قرار بود پول نفت را بیارن در خونه و .........
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
حرف شما قبول آخه تا چقدر بی فرهنگی !؟ حتی دیدم کسیو که گرین کارت هم داشته بازم اسم نوشته !! ازش پرسیدم تو دیگه برای چی اسم مینویسی میگه میخوام ببینم شانسم چجوریاست باز اسمم در میاد ؟! ..... من فقط سکوت کردم در مقابل جوابش !
(2011-07-21 ساعت 12:29)ParsTrader نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 12:06)frozen mind نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 09:47)puzzle نوشته:  دوستان به نظر شما میشه یک کمپین اینترنتی راه انداخت با این مضمون که ایرانیها از کی سی سی بخواند که لاتاری رو حداقل برای ایرونی ها پولی کنند (مبلغی ناچیز) که هر کس بی دلیل ثبت نام نکنه ؟
به نظرتون راه اندازی یک کمپین و جمع آوری امضا میتونه کی سی سی رو مجاب به این کار کنه ؟

شوخيتون گرفته؟!
كمپين براي تغيير قانون، اونهم فقط براي ايراني ها؟!
اينها براشون لاتاري بودن و برابر بودن شرايط خيلي اهميت داره، حالا اگر بيان همچين مانعي بذارن در واقع نقض غرض كردن!

سلام کلا ایرانی ها تو کار افراط و تفریط هستند عده ای ایرانیها را قوم برتر دنیا می دونند و کوچکترین انتقادی را قبول نمی کنند و عده ای بلا نسبت ایرانی ها را پست ترین قوم می دونند و یک انتقادات عجیب و غریبی می کنند بیا وببین
متاسفانه چه این و چه اون همه از روی کم اگاهی است و این کم اگاهی ریشه بدبختی های ماست
بد نیست خدمت دوستان عرض کنم که تعداد افرادی که در دنیا میتوانند از طریق لاتاری گرین کارت دریافت کنند 50000 نفر است که هر سال حدود 100.000 نفر را برنده اعلام می کنند . چرا ؟ دلیل ان اینه که خیلی ها در اقصی نقاط جهان ثبت نام می کنند اما بعدا پشیمون می شوند و البته عده کمی هم به دلایل مختلف در مصاحبه رد می شوند
در سالهای اخیر به طور متوسط از میان برندگان ایرانی 60% انها گرین کارت دریافت می کردن که البته در سال قبل این رقم به 66% درصد رسید در حالی که در به طور مثال در افریقا تنها کشور اتیوپی و در اروپا انهم تنها امسال ازبکستان به این درصد از دریافت گرین کارت رسیده اند . پس اگر نگاه کنید اتفاقن ایرانی ها به نسبت سایر کشورها در این زمینه بهتر عمل کرده اند

به هر حال ما تا یاد نگیریم که برای سخن گفتن و نظریه دادن نیاز به فکر کردن و مطالعه کردن هست . همین میشه که هر کسی با وعده سر خرمن می تونه سر ما را شیره بماله مثل قضیه 50 هواپیمای اهورا که خیلی ها باور کرده بودند و مثل خیلی های دیگه که قرار بود پول نفت را بیارن در خونه و .........
با ارزوی موفقیت برای همه

تشکر کنندگان: ParsTrader ، ابی22 ، farzad-it ، Nightsky007 ، nastaran86 ، mohammad.maleki ، hamid87
چند روزیست که مطالب این تاپیک را دنبال میکنم و هر ازگاهی مطالبی شیر میشود که کمی تعجب برانگیزست.

دوستان عزیز من ،دل بستن به لاتاری به عنوان یک اتفاق حقیقی در زندگی که منتظرِ به وقوع پیوستن آن باشیم، آن هم با این جدیتی که شما برایش حرص و جوش میخورید کمی عجیب به نظر میاید. لاتاری یعنی قمار یعنی قرعه کشی یعنی شانس و هیچ معنای دیگری جز این ندارد، دل بستن کسی که واقعا خواهان مهاجرت است به لاتاری گرین کارد ،مثل دل بستن کسیست که خواهان پولدار شدن است به بلیط بخت آزمایی . همانقدر که برنده شدن در بخت آزماییِ پولی میتواند دور از دسترس باشد،برنده شدن در لاتاری گرین کارد هم میتواند برای خیلیها تا آخر عمر اتفاق نیفتد. همانقدر که حرص خوردن برای بلیط بخت آزمایی و قانون تعیین کردن که چه کسانی لیاقت شرکت در آن را دارند، در عوض کار و تلاش واقعی در جهت پولدار شدن غیر منطقیست ،دل بستن به لاتاری گرین کارد به عنوان راه اصلی مهاجرت و حرص و جوش خوردن برای آن میتواند غیر منطقی باشد.

من هم برنده لاتاری شدم و این برنده شدن نه افتخار است نه اینکه نشان میدهد که من از بقیه برای امدن به آمریکا شایسته تر بودم ،بلکه فقط یک اتفاق عجیب و غریب در زندگی من بود که بدون اینکه برایش زحمت زیادی بکشم وحرص بخورم اتفاق افتاد و کل گذشته و حال و آینده ام را دستخوش تغییر کرد در حالیکه اگر این اتفاق نمیافتاد شاید من با ویزای تحصیلی به آمریکا میامدم و زندگیم طور دیگری رقم میخورد. در ضمن من هم مثل خیلی از شما عاشق آمریکا بودم و فکر میکردم یا آمریکا یا هیچ جا ،ولی به عنوان کسی که تجربه دو سال زندگی در آمریکا و دیدن چند کشور دیگر را در زندگی داشته ام به شمایی که خواهان مهاجرتید میگویم که آمریکا هم مثل تمام کشورهای دیگر فقط از استانداردهای زندگی انسانی برخوردار ست و واقعا تافته جدا بافته ای نیست و اگر میبینید که خیلی از مردم دنیا آرزوی رسیدن به آن را دارند صرفا تاثیرات تبلیغات وسیعیست که در جهت بهشت نشان دادن این کشور در اذهان عمومی شده ولی واقعیت اینست که اینجا هم یک کشور پیشرفته است مثل بقیه کشورهای پیشرفته دیگر که فقط سعی شده استانداردهای زندگی در آن رعایت شود و مثل تمام کشورها مشکلات و مزایای خودش را دارد. من به عنوان یک مهاجر از یک کشور جهان سوم واقعا فرق چندانی بین زندگی در کانادا و استرالیا و اروپا با آمریکا نمیبینم .برای ما مهاجرها اصولا مشکلات زندگی خیلی پیچیده تر از این حرفهاست که تفاوت مکان تاثیر خاصی در کاهش آن داشته باشد .

بنابراین به شما دوستداران مهاجرت که اینقدر این امر برایتان جدیست میگویم که به جای اینکه ذهنتان را اینقدر درگیر مسائلی کنید که اصولا با حرص و جوش خوردن شما و کمپین راه انداختنتان در روند آن هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد ،به مهاجرت به صورت عملی تر و جدی تر فکر کنید و ذهنتان را از آمریکا که مهاجرت به آن از طریق شانس و اقبال است را به کشورهای مهاجر پذیرتر دیگر مثل کانادا و استرالیا معطوف کنید که راه حل عملی و منطقی برای مهاجرت به آنها موجود است و هر سال هم در کنارش شانستان را محک بزنید و ببینید دست سرنوشت شما را به آمریکا خواهد آورد یا نه . اگر هم واقعا آمریکا کعبه موعود است بگردید یک راه حل عملی مثل ویزای تحصیلی برای آن پیدا کنید.

لاتاری همانطور که از اسمش پیداست بخت آزمایی ست و وقتی بخت با شما یار نباشد هر چقدر هم سعی کنید اصلاحات راه بندازید و مردم را از غربال ذهنتان رد کنید و به آنها پوئن منفی یا مثبت برای شرکت در آن بدهید باز هم راه به جایی نخواهید برد . اگر مهاجرت برایتان واقعا جدیست دنبال راه حل عملی برای مهاجرت باشید نه راه شانسی ، انرژی و وقتتان را صرف راه حلهای دیگر کنید نه اینکه چطور میتوانید شانس خود را بین 70 میلیون ایرانی که معلوم نیست هر سال چند نفر از آنها شرکت خواهند کرد یا نخواهند کرد افزایش دهید. آن هم در قرعه کشی که اگر دونفر هم شرکت کننده باشد و آنها یک نفر را بخواهند شاید شما نفر دومی باشید که برنده نمیشود.

در ضمن عمه قزیِ اصغر آقا بقال محله که امسال ویرش گرفته و شرکت کرده و بدون اینکه بداند آمریکا کجاست برنده میشود و نمیرود در واقع شانس پنجاه هزار نفر دیگر را بیشتر میکند که در صف گرفتن ویزا هستند و اتفاقا برنده هم شده اند ولی نوبتشان دیرتر از عمه قزی بوده. همانطور که میدانید 100هزار نفر برنده اعلام میشود و 50 هزار ویزا داده میشود اگر همه این 100 هزار نفر بدانند که دارند چه میکنند و عمیق به ثبت نام فکر کرده باشند که دیگر ویزا به همه آنهایی که قصد رفتن دارند نمیرسد بنابراین اگر روزی برنده شوید و در صف مصاحبه قرار گیرید اولین دعایی که میکنید این است که تعداد عمه قزی ها زیاد باشد که ویزا به شما هم برسد.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
(2011-07-20 ساعت 17:39)ParsTrader نوشته:  سلام دوستان عزیز
نگاه کنید اگر کسی به دنبال مهاجرت باشد راههای ان بسیار است و فقط لاتاری و فقط هم امریکا نیست در مورد مهاجرت از طریق ازدواج صوری چند نکته را یاد اوری می کنم و از دوستان می خواهم این بحث را ادامه ندهند
شما اگر قرار باشد از این طریق اقدام کنید حداقل پولی که طرف مقابل شما از شما طلب خواهد کرد بالای 30 تومان است
شما اگر لیسانس خود را در سالهای اخیر گرفته اید یا انشالله خواهید گرفت بد نیست بدانید شهریه دو سال فوق لیسانس در برخی دانشگاههای کانادا کمتر از این مبلغ است
و بر اساس طرحی که هم اکنون در دو استان انتاریو و بیریتیش کلمبیا اجرا شده است
فارغ التحصیلان این دو استان به محض فارغ التحصیلی در مقطع فوق لیسانس به بالا اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند .
اگر ظرف دو سال اخیر لیسانس گرفته اید و معدل شما بالای 15 است با گرفتن مدرک ایلتس می توانید خیلی راحت هم مدرک تحصیلی معتبر داشته باشید و هم اقامت و سپس پاسپورت کانادایی به دست اورید حالا انتخاب با خود شماست

شهریه دانشگاه Wilfrid

شهریه دانشگاه guelph

شهریه دانشگاه carleton

فقط باز هم خواهش می کنم از بحث در مورد ازدواج صوری خودداری کنید
دوست عزیز به هر کسی که اونجا فوق بگیره اقامت میدن یا فقط رشته های مورد نیاز و موجود در لیست مشاغل؟ و اینکه این شرط معدل برای اون دو استانه؟
شماره کیس : 2015AS00000
تاریخ روئت قبولی در سایت: 1may
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تشکر کنندگان: ParsTrader ، JOOOJOOO ، Nightsky007 ، mohammad.maleki
(2011-07-21 ساعت 12:48)arshin نوشته:  حرف شما قبول آخه تا چقدر بی فرهنگی !؟ حتی دیدم کسیو که گرین کارت هم داشته بازم اسم نوشته !! ازش پرسیدم تو دیگه برای چی اسم مینویسی میگه میخوام ببینم شانسم چجوریاست باز اسمم در میاد ؟! ..... من فقط سکوت کردم در مقابل جوابش !
شوند

به خاطره همينه كه ميخوام بپيچم اين مردم ايران حالا حالا ها وقت ميبره تا بخوان درست بشنSadSad
معجزکی در کار نیست، ما کشتی شکستگانیم، ای باد شرطه برخیز
♥ش.ن.ل.ع♥
تشکر کنندگان: Nightsky007

اگه اینطور بشه علاوه بر اینکه ایرانیان داخل کشور با مشکلات بسیاری برای پرداخت پول به حساب وزارت خارجه آمریکا مواجه می شوند ، مشکل مهم دیگری هم ایجاد می شود اینکه دولت جمهوری اسلامی به بهانه کمک به شیطان بزرگ اساسا شرکت در لاتاری را ممنوع اعلام می کند شاید هم با شرکت کنندگان به مثابه اقدام کنندگان بر علیه امنیت ملی برخورد کنند همچنان که در مورد فارکس انجام می دهند.
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، maxsoulfly
مشکل اساسی ما ایرانی ها اینه که نمیتونیم پیپال یا مسترکارت به اسم خودم بگیریم و استفاده کنیم اگر هم نتونیم پس چطور باید ثبت نام کنیم پس این نظریه پولی شدن برای ایرانی ها به مشکل برخورد میکنه بنظر من بهترین کار اینه کمتر اطلاع رسانی کنیم.دوستان امساال خیلی جالب بود این شبکه VOA هم جار زد اقا بیان ثبت نام کنین ثبت نام لاتاری مفته خیلی تعجب برانگیز بود برام همین هم باعث شد که ثبت نام از سال قبل بیشتر بیشتر بشه
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
تشکر کنندگان: maxsoulfly
مشکل اینجاست که فکر می کنیم با کمتر شدن 100 یا 200 هزار نفر شانسمون برای برنده شدن خیلی زیاد میشه در حالی که اینجوری نیست
سری به امار های شرکت در لاتاری در سال های گذشته که مدیر عزیز Ashkan78 قبلا گذاشته بودن بزنید تا ببینید که قبلا هم اگر اطلاع رسانی نبود به به این صورت باز هم امار های 400 و 500 هزار رو داریم
بنابر این لاتاری فقط شانس می خواد نه چیزه دیگه و ربطی هم به تعداد شرکت کننده نداره حالا اون 0.7 اگر بشه 0.5 درصد باز هم دردی دوا نمی کنه
فقط شانس واقبال باید با ادم باشه .
به خدا بسپرین در ضمن من نمی دونم چرا دوستان بقیه کشور ها رو اصلا حساب نمی کنن و فقط چسبیدن به آمریکا و فقط هم از راه لاتاری در حالی که اگر مشکل نبود آزادی و ... سایر خلا های که فکر میکنید اینجا وجود داره هست ره های فراوانی برای مهاجرت به کشور های که کم و بیش این خلا ها رو پر می کنن وجود داره
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، shahrzad_a ، rasarasa ، Nightsky007 ، persian_viper ، mohammad.maleki
خدا رو شکر که قرار نیست قانونی به دست ما عوض بشه! حالا می فهمم چرا ایران به این روز افتاده. مشکل از خود ماست. با بلوغ فاصلمون زیاده
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، ParsTrader ، arash1986 ، Nightsky007 ، persian_viper ، mdtrmd
من هم به برنده ها تبریک میگم .
و همچنین امیدوارم که پروژه این لاتاری برای سال های بعد هم باقی بمونه.
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، yaser1984

Committee Approves Bill to Eliminate Visa Lottery

For Immediate Release
July 20, 2011
Kathryn Rexrode (Goodlatte), 202-225-5431

Washington, DC – The House Judiciary Committee today approved the Security and Fairness Enhancement (SAFE) for America Act (H.R. 704), a bill that eliminates the diversity visa program. This program is plagued by fraud and is an open door for terrorists. The bill, sponsored by Intellectual Property Subcommittee Chairman Bob Goodlatte (R-Va.), was reported favorably to the House floor by a vote of 19-11.

House Judiciary Committee Chairman Lamar Smith (R-Texas) and Chairman Bob Goodlatte today praised the Committee vote.

Chairman Smith: “This diversity visa program is better known as the visa lottery since thousands of immigrants are selected at random to receive greencards. Basing our immigration system on the luck of the draw is not smart immigration policy. It’s an open invitation for fraud and a jackpot for terrorists.

“While a small number of people who play the lottery actually win the prize, most people lose. With the visa lottery, the American people lose since U.S. immigration policy and national security are compromised.”

Chairman Goodlatte: “The visa lottery program poses a national security threat. Under the program, each successful applicant is chosen at random and given the status of permanent resident based on pure luck.

“This flawed policy is just foolish in the age in which we live. Those in the world who wish us harm can easily engage in this statistical gamble with nothing to lose. Our immigration policy should be based primarily on our national needs, security and economics and not in part on an arbitrary system, lacking even minimal checks.”

Background: The diversity visa program was created in 1990 to increase diversity in the United States immigrant population by providing up to 55,000 greencard visas per year. Since they were first issued in 1995, over 785,000 diversity visas have been issued. Individuals who receive a diversity visa are free to petition for greencard visas for their family members.

However, the diversity visa program has been flawed from the outset. State Department officials have found the diversity visa program to be plagued by many types of fraud, including marriage and document fraud.

Also, the Government Accountability Office has found the diversity visa program to be an open door for terrorists. Each year, diversity visas are issued to individuals from countries listed as State Sponsors of Terrorism. For the 2011 program, 1,842 Iranians, 553 Sudanese, and 32 Syrians were issued diversity visas.

منبع
تشکر کنندگان:
فقط خدا کنه سال دیگه بر ندارن این لاتاری رو!!!
تشکر کنندگان:
(2011-07-22 ساعت 13:58)arefsteps نوشته:  فقط خدا کنه سال دیگه بر ندارن این لاتاری رو!!!

چرا بر ندارند ؟؟؟ با این وضعیت بردارن خیلی بهتره بخدا
این همه استرس و دلخوشی الکی آخرشم هیچ
یه سریایی برنده میشن که اصلا براشون اهمیتی نداره
Sad
تشکر کنندگان:
(2011-07-22 ساعت 18:18)mehran_mir نوشته:  
(2011-07-22 ساعت 13:06)mehran_mir نوشته:  با سلام
من مهران هستم می خوام بدونم آخرین مهلت برای ارسال فرم های DV -230 به KCC تا چه زمانیه و
ایا میشه از سفارت آمریکا تو کوالا لامپور اقدام کرد ؟
چون من دانشجو هستم تو مالزی و خیلی واسم راحت تره که اومجا برم .
یه سوال دیگه اینکه چرا kcc ایمیل های من و جواب نمیده؟

میشه یکی جواب منو بده لطفا
آقاي مهران عزيز اينجا تاپيک سنگ صبور هست ، اينجا قبول نشده ها مياند ، حوصله جواب دادن به سوالي را هم ندارند.( البته خودمم ميگم يهو سوء تفاهم نشه)
شما بريد به تاپيک برندگان 2012
http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=66
سريع جواب ميگيريد.
موفق و پيروز باشيد.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
تشکر کنندگان: frozen mind ، Haghighat ، rs232 ، behzad7 ، mohammad.maleki ، kami k
البته من هم اینجا را گاهی می خوانم تا ببینم در مغز قبول نشده ها چه می گذرد. صبور باشید جانم صبور باشید. من خودم تا جایی که بتوانم برایتان از امریکا تعریف می کنم.
با آرزوی موفقیت برای شما

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان