کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سنگ صبور
به انهايي كه قبول شدن تبريك مي گم...... و به اونهايي كه قبول نشدن لطفا ناراحت نباشيد خدا بزرگه.....اگر مي شه يكي منو راهنمايي كنه من تا حالا شركت نكردم و اصلا نمي دون اين لاتاري تو چه ماهي ثبت نامش انجام مي شه و چه مداركي مي خواهد....ميشه راهنايي كنيد...ممنون ميشم
تشکر کنندگان:
(2011-07-19 ساعت 10:51)Roza-1362 نوشته:  به انهايي كه قبول شدن تبريك مي گم...... و به اونهايي كه قبول نشدن لطفا ناراحت نباشيد خدا بزرگه.....اگر مي شه يكي منو راهنمايي كنه من تا حالا شركت نكردم و اصلا نمي دون اين لاتاري تو چه ماهي ثبت نامش انجام مي شه و چه مداركي مي خواهد....ميشه راهنايي كنيد...ممنون ميشم

سلام دوست عزيز

ثبت نام لاتاری 2013 از مهرماه 90 تا آبان ماه
To Wounds From One[font=Arial][/font]
تشکر کنندگان: Roza-1362 ، Linspire
خب امروز خبری شنیدم که واقعا ناراحتم کرد.
حدود ثبت نام امسال با تعدادی از دوستان و همکارام صحبت لاتاری بود - من در راستای اینکه واقعا از اینکه برخی بدون دلیل ثبت نام میکنن هر سال ناراحت بودم - شاید بشه گفت با تک تکشون صحبت کردم و از شاید 50 نفری که قصد ثبت نام داشتن فقط 3 نفر مطمئن بودن که اگر قبول بشن میرن و بقیه میگفتن حالا ببینیم چی میشه
با صحبتهایی که داشتم تقریبا بالای 80 درصدشون قانع شدن که بیخود شانس کسی دیگه رو نگیرن.
ولی متاسفانه دو روز بعدش شبکه صدای آمریکا برنامه ای رو گذاشت که بیخود برای ثبت نام در لاتاری تبلیغ کرد و واقعا من هدف اون برنامه رو هنوز هم نفهمیدم که چرا باید بیان بگن مفته مجانیه راحت پا میشین میاین اینجا خوشبخت میشین و ...
به هر حال بعد از اون برنامه غیر از اون 50 نفر هر کی هم نمیدونست لاتاری چیه برای بابابزرگ و مادربزرگش هم ثبت نام کرد.
و اما اتفاق امروز اینکه یکی از کسانی که به مسخره میگفت مگه دیوونم کارم و ول کنم برم و دقیقا به خاطر اون برنامه ثبت نام کرده بود قبول شده با کیس زیر 20 هزار و البته با صحبتی که با هم داشتیم الان هم میگه مگر دیوانم کارم و ول کنم برم اونجا تازه دنبال کار بگردم ]:
همیشه رفتن رسیدن نیست - اما برای رسیدن باید رفت

تشکر کنندگان: gt3333 ، maxsoulfly ، ابی22 ، Nightsky007 ، nastaran86 ، jayjay ، omino ، kami k
(2011-07-19 ساعت 02:15)nima_mirage نوشته:  هیچ چیزی بدتر از نا امید شدن نیست اما تو مدرسه میگفتیم تو ناامیدی خیلی امید هست هاها. من برلین زندگی میکنم و از زندگی خودم اینجا ناراضی بودم. ایمیل به من رسید که دوباره قرعه کشی میکنن و من یک دفعه فکر کردم که ایندفعه من بردم !!!! دیگه آقا از اینکه Grants . یا loans و 1000 چیز دیگه چطور میشه گرفت تا اینکه community collage ها دوره 2 ساله میدن و مثل ausbildung ما در آلمان هست و .... همه رو در آوردم . خیلی خیلی زیاد حساب کرده بودم روی این برنده شدن و دیگه آقا California گرون هست و Tax زیاده و حالا Las VEgas خونه خیلی ارزونتره اما کار همش تو کازینو فقط و خلاصه سر همه رو درد نیارم . کم مونده بود بلیط بخرم. حالا برنده نشدم اما توی نظرم چند چیز عوض شد. برلین به اون بدی ها که فکر میکردم نیست . این همه مشکلات که حالا اینجا گرونه/اونجا نا امنه نمیدونم ماشین بخر و 1000 چرند دیگه رو من ندارم .. شاید الان اقدام کردم یک توریستی سفری بکنم به آمریکا اما خدا شاهده مقداری خوشحال هستم که اسمم در نیومد و تو اون همه مکافات نیفتادم . به هر حال خوشحال هستم که این وضعیت به وجود اومد و من قدر این چیزی که دارم رو بهتر میدونم .
اگر هم شما در ایران هستی به این فکر بکن که تو انتظار های خیلی زیادی داری از آمریکا و اونا برآورده نمیشه . اما باور نداری و حتما جای خیلی گرون رو انتخاب میکنی چون فکر میکنی آمریکا یعنی LA,New York , Dallas ,San Diego و یکی دو شهر دیگه و تا بیای ببینی اینجا شهر جدید مردم جدید چی چطوری هست بنا به تجربه خودم تو آلمان حداقل 8 ماه میکشه و تو اون شهر ها که میخوای بری 8 ماه یعنی 20000 دلار . بعدش هم میفهمی که باید به عنوان Warehouse Worker شروع کنی یا به قول خودمون حمال بشی با ساعتی 10 دلار که خرج اون ماشینی که مجبوری تو آمریکا لیز کنی و بنزینی که میخوره هم نمیشه و بعد هم کلی باید loan بگیری چون Grants or Scholarship ای که میگیری کفاف همه چیز رو نمیده . خلاصه آقا 3 سال بعد از این تو یک آدم هستی که 40000 دلار به بانک بدهکاری و دیگه خسته از درسخوندن هستی و میخوای ول کنی چون سخته و دیگه بیشتر هم بهت وام نمیدن و دلت هم واسه ایران یک ذره شده اما بلیط هوایی هست 1000 دلار نداری بدی بری مامانت رو ببینی که 3 ساله ندیدیش . زنگ میزنی تهرون میگی داداش یک نیگا بکن ببین تو جنوب مهندس نمیخوان چون دیگه از حمالی خسته شدی . تو مهندسی ها نا سلامتی .... خلاصه آقا و خانومی کی اینو میخونی . من به همین برلین خودم راضی شدم .. هاهاهاها و با 350 یورو هم عید میام مامانم رو میبینم مثل هر سال . به بانک هم چیزی بدهی ندارم ... این حرف ها واسه آروم کردن دلم هست تا حدودی اما خوب دلم که آروم شده خوب بی تاثیر نیست حتما

آقا نیما یعنی شما میگید آلمان هزینه زندگی پایینتر از امریکا هست ؟
ولی چیزهایی که من شنیدم برعکس بوده مثلا توی همی انجمن خوندم زندگی توی اروپا خیلی هزینه بر تر از امریکا هستش
میشه از مشکلاتی که تو آلمان دارید بگید؟ آیا از رفتنتون پشیمونید ؟
اگه بر میگشتید عقب آیا برای آلمان اقدام میکردید ؟ یا مستقیم فقط به فکر امرکا میبودید ؟
مرسی

(2011-07-19 ساعت 11:42)matgogoia نوشته:  خب امروز خبری شنیدم که واقعا ناراحتم کرد.
حدود ثبت نام امسال با تعدادی از دوستان و همکارام صحبت لاتاری بود - من در راستای اینکه واقعا از اینکه برخی بدون دلیل ثبت نام میکنن هر سال ناراحت بودم - شاید بشه گفت با تک تکشون صحبت کردم و از شاید 50 نفری که قصد ثبت نام داشتن فقط 3 نفر مطمئن بودن که اگر قبول بشن میرن و بقیه میگفتن حالا ببینیم چی میشه
با صحبتهایی که داشتم تقریبا بالای 80 درصدشون قانع شدن که بیخود شانس کسی دیگه رو نگیرن.
ولی متاسفانه دو روز بعدش شبکه صدای آمریکا برنامه ای رو گذاشت که بیخود برای ثبت نام در لاتاری تبلیغ کرد و واقعا من هدف اون برنامه رو هنوز هم نفهمیدم که چرا باید بیان بگن مفته مجانیه راحت پا میشین میاین اینجا خوشبخت میشین و ...
به هر حال بعد از اون برنامه غیر از اون 50 نفر هر کی هم نمیدونست لاتاری چیه برای بابابزرگ و مادربزرگش هم ثبت نام کرد.
و اما اتفاق امروز اینکه یکی از کسانی که به مسخره میگفت مگه دیوونم کارم و ول کنم برم و دقیقا به خاطر اون برنامه ثبت نام کرده بود قبول شده با کیس زیر 20 هزار و البته با صحبتی که با هم داشتیم الان هم میگه مگر دیوانم کارم و ول کنم برم اونجا تازه دنبال کار بگردم ]:

متاسفانه ایشون درست میگن هر سال موقع ثبت نام شبکه های ماهواره دیدم برنامه میزارن معرفی میکنن که واقعا همین کار باعث میشه کلی شانس برنده شدن نیازمندهای واقعی کم بشه.
همین که میگن رایگان همه میخوان شانسشونو امتحان کنن و الکی ثبت نام میکنند.حالا این که اصلا درست حسابی ثبت نام نمیتونند کنند کنار
انتظار.....
تشکر کنندگان: ابی22 ، maxsoulfly ، omino ، kami k
همه میدونیم این یک شانس هست. حالا اگر شما قسمتت باشه بری بین هفتاد میلیون هم اسمت در میاد. اما اگر قسمتت نباشه بین دو نفر هم اسمت در نمیاد.
پس همیشه برای دیگران هم همان را بخواهید که برای خودتون میخواهید.
من هم امسال قبول نشدم اما نه اینکه بگم خوشحالم از قبول نشدنم اما ناراحت هم نیستم. درسم را همچنان ادامه میدم تا فوقم را بگیرم تا لااقل اونجا مثل یک مهاجر بیسواد مجبور به حمالی نباشم و سعی میکنم پول بیشتری جمع کنم تا پشتوانه محکمی داشته باشم.
بالاخره شاید روزی را ببینیم که الزامی برای رفتنمون نباشه Shy
تشکر کنندگان: JOOOJOOO ، arefsteps ، maxsoulfly ، yaser1984 ، shahrzad_a ، Alphakiloo ، persian_viper ، kami k
سلام. من تازه عضو شدم.منم قبول نشدم.راستش خیلی ناراحت شدم بعد به خودم دلداری دادم....ایشاالله سال دیگه.مگه نه؟
تشکر کنندگان: frozen mind ، maxsoulfly ، yaser1984 ، artemis21
(2011-07-19 ساعت 00:00)gt3333 نوشته:  درسته به همین ها , ادم بشینه فکر کنه دیگه کلا نامید میشه.
لاتاری دیگه داره یه چیز دست نیافتنی میشه.
ولی از اون طرف هم راههای دیگه نیاز به پول زیاد داره .خب اگر میتونستیم که دنبال لاتاری نمیرفتیم.Sad
چه راههایی بعد از لاتاری کم هزنه و سریعتر میشه؟
درود دوستان خوب سنگ صبور ....
اینطور که دوست خوبمون میگن باید راه های متفاوتی باشه که اونم بستگی داره که چه از آینده بخوای و توقعت از زندگی چی باشه ...
من 3 تا مثال میزنم :
مثلا پسر دایی خودم رفتش مالزی و عشقش ادامه زندگی و تحصیل در کانادا است..
ایشون اینجا لیسانسش رو گرفت و با همفکری خودش و برادراش تصمیم گرفت بره مالزی . چون هم خرجش خیلی کمتره و یک سکوی پرتابه واسه کانادا و یا کشورهای دیگه ... ( مگه کشورهای کانادا و یا استرالیا و یا آمریکا چی میخوان . اگه اونا بدونن که مدارک تحصیلت عالی هست حتما و خیلی زود بهت پذیرش میدن . اونا دنبال همچین چیزهایی میگردن .)
2- یه دوست داشتم که تا دوره راهنمایی همراه من بود و بعد از اون تصمیم گرفت بره خارج ( حالا به هر دلایلی ) 5 الی 6 سال اومد دبی و کلی هم زحمت کشید و اصلا نیومد ایران ... تا بعد از مدتی خبردار شدیم رفته انگلیس ... حالا هم 4 ساله که انگلیسه ... چند روز پیش تو فیس بوک با هم صحبت میکردیم می گفت این همه زحمت کشیدم و کلی تنهایی و غربت ولی به می ارزه و می گفت به امید خدا یه 1 سال دیگه پاسپورتم آماده است و واقعا ارزشش رو داره ....
3 - باز یه دوست داشتم که حتی دانشگاه هم رفت و لیسانسش رو گرفت و بعد از یه مدت فهمید اینجا فایده ای نداره و می گفت من هدفم پوله فقط میرم دنبال پول و می گفت من مسیرم رو مشخص کردم ... به هر طریق شد رفت دبی ... الان 6 ساله برنگشته ... یه بار بهش زنگ زدم گفت که کلی زحمت کشیدم و می گفت حسابی مایه دار شدم ... یه چیزی تو مایه های 500 ، 600 میلیون .... Wow
ببینید دوستان قانون طبیعت همینه : زحمت بکشی و یا سختی ، حتما نتیجه اش رو میبینی .....
اگه زحمت نکشی که دیگه ....
حالا قضاوت کنید .... باید بیاندیشید که چه از زندگی میخواین و براش تلاش کنید و مطمئن باشید که به اهدافتون می رسید ...
------------------------------------------------
درسته غربت داره و تنهایی و .... اما اینطوری هم که نیست ....
من دلم تنگ میشه یا من میخوام مامانم رو ببینم یا من خیلی تنهام یا من تو غربتم و یا .... / ما این هدف رو انتخاب و براش برنامه ریزی کردیم .. اینجوری که نمیشه ...
باید تحمل کرد . باید سختی کشید و غربت و تنهایی و تلاش کرد تا موفقیت ...
-----
دوستان این فقط نظر خودم بود .... و هر کسی بر یک نظری معتقده ...
من به همه نظرات احترام میذارم .
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: artemis21 ، yaser1984 ، maxsoulfly ، gt3333 ، Nightsky007 ، sarovan ، eBloud ، arash1986 ، jayjay ، kami k
(2011-07-19 ساعت 20:32)mashusa نوشته:  بچه ها یه خبر خیلی خوب
از روزی که نتایج امده من چک میکردم همش میزند not be selected الان غروب که زدم در اوج ناباوری فکر میکنید چی نوشت هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا نوشت قبول نشدید و من هنوزم دوران دیوانگی بعد از نتایج را سپری میکنم
موفق باشم

من هم مثل شما شدم. هر روز سایت رو چک میکنم شاید فرجی بشه.
یا شاید مثل قبل باطل کنند ولی اینا دیگه امید بیخودیه Sad
بریم به تاپیکهای دیگه ببینیم چه راههایی و چه جاهایی میشه روش حساب کرد
انتظار.....
تشکر کنندگان: maxsoulfly
ای کسانی که این بار برنده شدید برای منم دعا کنید شاید 2013 برنده شدم، شاید هم حکمتی تو کاره، نباید برنده شم
روبهکان خروس را خانه به دوش کرداند.
تشکر کنندگان:
هه هه الان تقریبا" لاتاری عین یه کارت شارژ میمونه ! که بخوای شانسی بزنی و درست باشه !
تشکر کنندگان:
یه تشکر ویژه داشتم از مدیران بابت راه اندازی تایپیک سنگ صبور ... من و همه دوستانی که عضو هستند و قبول نشدن باز هم میایم و حرفامون رو اینجا میزنیم .
من و دوستانی که قبول نشدن ، واقعا اگه تایپیک سنگ صبور نبود چکار میکردیم ....... ( یادش بخیر ، شمارش معکوس مجدد )
واقعا جای تشکر فراوان داره ... من از طرف همه بچه های منتظر 2013 از تک تک مدیران صمیمانه تشکر میکنم و براتون لحظات خوبی رو آرزومندم ....
و به عنوان اولین نفر از بچه های 2013 برای همه دوستان دست دعا میگیرم و براشون آرزوی قبولی می کنم ، امیدوارم سال دیگه این موقع شاهد قبولی تون باشم ... Cooming Soon Register 2013
شاد باشید و تندرست ......
-------------------------------------------- [font=Arial]All Try For The Best[/font]
ابی22
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: gt3333 ، maxsoulfly ، babak433 ، arash1986 ، kami k
آره ابی جان یادش بخیر چه هیجانی تو شمارش معکوس بود . الان تبدیل شده به یه متروکه که ما چند نفر توشیم
کو تا سال 2013 .کی زندست کی مرده Sad
اون موقع یادمه صبح که بیدار شدم دیدم نتایج نیومده کلی ناراحت بودم که باید بازم انتظار بکشم.فکرشو بکن حالا باید 1 سال انتظار بکشیم
بچه پولدارم نیستم که تو فکر راههای دیگه و جاهای دیگه باشم. حتی کارمم بعد از قبولی سری اول از دست دادم.
Sad
انتظار.....
تشکر کنندگان: soniarazmi ، maxsoulfly ، Linspire ، ابی22 ، arash1986
یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم ********* آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم
وقتی فکر می کنم که چرا می خوام برم یاد عقابی می افتم که توی یه دشت آباد و پر از نعمت در یه قفس زندانی است و نمی تونه پرواز کنه به امید این که بتونه روزی بال هاشو باز کنه داره تقلا می کنه قفس رو ببر تو یه دشت دیگه
حال آنکه اگر در قفس باز بشه همین دشت با صفا تر و پر برکت تر از هر جای دیگه است
کم کن طمع از جهان و می زی خورسند *** وز نیک و بد زمانه بگسل پیوند
می در کف و، زلف دلبری گیر که زود *** هم بگذرد و نماند این روزی چند
CoolCool
در کارگه کوزه گری رفتم دوش *** دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آورد خروش *** کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش
تشکر کنندگان: artemis21 ، kami k
متاسفانه باز در مورد ب انصافی یه سری از دوستان مثل بقیه موارد که شانس نیازمندهارو کم میکنند یه مطلبی خوندم
داخل همین انجمن قسمت برنده شده ها یکی از دوستان برنده شده 16 سال بیشتر سن ندارن .ههه ه ه هه
واقعا تاسف باره که ایشون حتی یه بار شرایط عضویت رو نخونده حالام برنده شدند و نمیتونند برن.
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid120232
تشکر کنندگان: maxsoulfly ، yaser1984 ، fahimeh88 ، ابی22
(2011-07-19 ساعت 22:53)Hero نوشته:  متاسفانه باز در مورد ب انصافی یه سری از دوستان مثل بقیه موارد که شانس نیازمندهارو کم میکنند یه مطلبی خوندم
داخل همین انجمن قسمت برنده شده ها یکی از دوستان برنده شده 16 سال بیشتر سن ندارن .ههه ه ه هه
واقعا تاسف باره که ایشون حتی یه بار شرایط عضویت رو نخونده حالام برنده شدند و نمیتونند برن.
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid120232

واقعا که فقط حق بقیه ضایع میکنن با این کار چرا سیستم لاتاری خودش اسم این افراد حذف نمیکنه زیر 18 سال اینم سیستم که دارن Sad
تشکر کنندگان: fahimeh88

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان