کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عدم سازش، طلاق و پیامدهای آن
سلام دوستان:
بالاخره بعداز6ماه پرونده من اپروشدوحالاقراره وقت مصاحبه بدن چن تاسوال دارم لطفاکمکم کنینSadکیس نامزدی)
1-بعداین چه مراحلی هست واسه وقت سفارت؟ووقت روواسه چقدبعدمیدن؟!
2-باتوجه به این که نامزد من ازمن بزرگترهست چقدامکان ردکیس من هست؟!چون یه نفر که1سال ازاین طریق رفته آمریکا میگف به احتمال زیادمنفیه!چون افسرسفارت ازبافت فرهنگی این منطقه اطلاع داره و میدونه که مردها بازن بزرگترازخودشون ازدواج نمیکنن مگراینکه افسررو قانعش کنی!
3-اگه اینطوریه پس اپروشدن پرونده الکیه وهمه چی به مصاحبه بستگی داره؟!
4-حالاخدای نکرده افسرقصدداشت رد کنه من چطوبایدقانعش کنم که ازدواج من صوری نیستSad
5-لطفاتوجواباتون اینودرنظربگیرین که نامزدمن سیتیزن وازوضع مالی خوب ومنزل شخصی برخوردار است وطی دومرحله ازمون مدارک خواستن ودوباربه ایران اومدوکلی باهم عکس گرفتیم ومنوساپورت مالی خوبی کرده.
بازم ممنون میشم.
ضمنامن توآنکارامصاحبه خواهم شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، girl ، rs232 ، الهه سابق ، yalda91
تبریک می گم برای اپرووالتون. راستش اختلاف سنی از ۱ سال شروع می شه تا ۲۰-۳۰ سال! ولی من بر این باورم که اگر ازدواج شما حقیقی و عشق بینتون واقعی باشه خود آفیسر متوجه این موضوع می شه و شما به عنوان مصاحبه شونده باید انقدر به خودتون و پروندتون مطمئن باشید که حتی فکر اینی که ممکنه این قضیه باعث رد شدنتون بشه به ذهنتون خطور نکنه.
من توی یکی از سایتها (البته بین المللی) با یک آقایی تبادل نظر می کردم. ایشون از ترکیه بود و ۲۱ ساله و نامزد آمریکایی ایشون خانمی ۴۲ساله!!!!
چند ماهی ما با هم پیغام و افکار رد و بدل می کردیم و من ته دل براش ناراحت بودم که این همه وقت داره می زاره ولی حتما ریجکت می شه. و ۲ پیش مصاحبه داشت و قبول شد و الآن آمریکا هست.
می دونم فرهنگ کشورها فرق داره و آفیسر ها به همه اونها واقفند ولی یادتون نره ایمان قلبی به اینکه رابطون جدی و واقعی هست تنها راه قبولی شما در این آزمون بزرگه! 

منتظر خبر خوبتون هستیم. موفق باشید!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، alireza62 ، rs232 ، الهه سابق ، shabnam.84 ، yalda91
(2012-07-13 ساعت 12:00)حامد انجمن نوشته:  سلام دوستان:
بالاخره بعداز6ماه پرونده من اپروشدوحالاقراره وقت مصاحبه بدن چن تاسوال دارم لطفاکمکم کنینSadکیس نامزدی)
2-باتوجه به این که نامزد من ازمن بزرگترهست چقدامکان ردکیس من هست؟!چون یه نفر که1سال ازاین طریق رفته آمریکا میگف به احتمال زیادمنفیه!چون افسرسفارت ازبافت فرهنگی این منطقه اطلاع داره و میدونه که مردها بازن بزرگترازخودشون ازدواج نمیکنن مگراینکه افسررو قانعش کنی!
4-حالاخدای نکرده افسرقصدداشت رد کنه من چطوبایدقانعش کنم که ازدواج من صوری نیستSad
5-لطفاتوجواباتون اینودرنظربگیرین که نامزدمن سیتیزن وازوضع مالی خوب ومنزل شخصی برخوردار است وطی دومرحله ازمون مدارک خواستن ودوباربه ایران اومدوکلی باهم عکس گرفتیم ومنوساپورت مالی خوبی کرده.
بازم ممنون میشم.
ضمنامن توآنکارامصاحبه خواهم شد.

نگران نباش حامد جان!!
من که گفتم «میگیری»! پنج شش سال تفاوت سنی چیز زیادی نیست و از همین بچه های انجمن هم دیدم که با این شرایط راحت ویزا گرفتن. به حرف این یه نفر و اون یه نفر زیاد توجه نکن!! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، rs232 ، الهه سابق
آره بابا پنج شش سال که چیزی نیست
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان:
بازم ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که لطف میکنن و تجربه هاشون رو در اختیار بقیه قرار میدن ایکاش کمی با جزئیات بیشتر توضیح میدادن! مثلا من وقتی میشنوم که دو طرف از قبل همدیگه رو چند سال میشناختن اما زیر یک سقف که رفتن با مشکل مواجه شدن. ایکاش میگفتین که این مشکلات دقیقا چی هستن که چاره ای نداره و باعث میشه طرف حتی از زندگیش سیر بشه؟ من خودم تجربه زندگی مشترک نداشتم و دارم بر اساس علاقه ام به نامزدم و شناختی که با حرف زدن تلفنی و ویدئو چت با نامزدم دارم و دوباری که از نزدیک دیدمش و ارتباط تلفنی با خانواده اش اکتفا میکنم. از نظرم خوب بوده اند اما بقیه اش رو دارم میسپارم دست خدا چون همیشه هر کس هم میخواد راهنمایی کنه فقط میگه خوب بشناسش (که به نظر خودم تا حدی که تا الان در ارتباط بودم باهاش میشناسمش!). فکر میکنم این سوال خیلی های دیگه هست.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
دوست عزیز به عنوان یه نفر تجربه دار می تونم بگم توی زندگی هر کسی هر جور مشکلی میتونه پیش بیاد که قبلا نبوده و با وارد شدن به زندگی مشترک زیر یک سقف تازه به وجود بیاد و باعث بشه از زندگی سیر بشین مشکلات زندگی افراد با توجه به شخصیت و خواسته هاشون از زندگی متفاوته ممکنه چیزی که برای من خیلی حاد و بزرگه برای شما به اون بزرگی نباشه و آستانه تحمل شما خیلی بیشتر از من باشه معمولا قبل از زندگی مشترک به دلیل هیجانات و احساسات جدید و زیاد و مسئولیت کمتر همه چیز خیلی قشنگ تره و راحت تر حل میشه وقتی زندگی مشترک شروع میشه قشنگی ها یک مدل دیگه میشه افزایش مسئولیت،کاهش احساسات و منطقی شدن رابطه باعث میشه از هیجانات و ذوق افراد کم بشه و یه جاهایی سخت یا عادی بشه و ناخودآگاه اختلاف نظروروال زندگی مشکلات جدیدی ایجاد می کنه که قبلا تجربه نشدن و نسبت به اون باید عکس العمل نشون بدین و این عکس العمل پایه گذاربرای برخوردهای بعدیه اگر درست باشه پایه درست ایجاد میشه اگر غلط باشه ممکنه زندگی رو به تباهی بکشونه .
مثل اینکه همسرتون وقتی وارد زندگی مشترک میشین : نپذیره زیر بار مسئولیت بیشتر بره ، نتونه متعهد باشه ، زندگی مجردی رو به متاهلی ترجیح بده ، بین شما و خانوادش و یا دوستاش و یا حتی کارش نتونه تعادل برقرار کنه ، به قوانین زندگی مشترک شما مثل هماهنگی ها ، خرج و مخارج ، همه جا با هم بودن ،کمک کردن ، ابراز احساسات ، درک کردن و....... توجه لازم رو نداشته باشه ،محبت سابق رو به شما نشون نده و براش عادی بشین ، شما و زندگیشو با اطرافیانش مقایسه کنه ، انگیزه و اشتیاق نداشته باشه ، کارشو از دست بده ، بیماری جسمی یا روحی حادی بگیره ، دچار فقر مالی بشین ، شما رو محرم و هم صحبت خودش ندونه ، دچار تعصبات خاص بشه ، به روابط شما حساسیت زیاد پیدا کنه ، نتونه باعث دلگرمی و پشتوانه مناسب برای شما باشه، نتونه همراه و همفکر باشه ، درمقابله با مشکلات ضعف شدید داشته باشه ، دچارضعف روحی یا جنسی بشه ، اعتماد و باور شو به شما از دست بده ، سعی کنه شما رو تغییر بده ، روی نقاط ضعف و حساسیت های شما انگشت بزاره ،انتقاد پذیر نباشه ، فرهنگ زندگی کاملا متفاوتی با شما داشته باشه ، خانواده شما رو نپذیره و......همه این مسائل ممکنه اول نباشه وهمه چیزعالی باشه ولی با مرور زمان یا بخاطر عکس العمل های نامناسب ، تربیت ، فرهنگ و یا کاهش علاقه و یا واقع بین شدن به وجود بیاد ولی فکر کردن به این مسائل قبل از وارد شدن به زندگی مشترک در کنار موثربودن باعث استرس هم میشه بهتره که رابطه توسط دو طرف کنترل و ساخته بشه وهیچوقت و به هیچ عنوان اجازه عادی شدن رو بهش ندین و همیشه علاقه تونوو اعتماد و انعطاف پذیری رو اصل و مبنا زندگی قرار بدید تا راه مناسب رو انتخاب کنید و رابطه خوبی داشته باشید.
به نظر من تا زیر یه سقف نرفتین نمی تونین مشکلات خاص خودتونو رو پیش بینی کنین و یا خودتونو تو شرایط دیگران قرار بدید یا فکر کنین مسائلی که بقیه دارن برای شما پیش نمی آد ولی اگه همه احساسات رو بزارید یه طرف و منطقی به رابطتتون و معیارهاتون و اونچه از آینده برای خوتون متصور بودید نگاه کنین و بازم انتخابتون همون طرف باشه انتنخاب بهتریه در زندگی امروزی علاقه مندی ، فرهنگ ، خانواده ، شرایط مالی فاکتورهای مهمی هستند خیلی خوبه قبل از زندگی مشترک ارتباطات و دیدارها زیاد باشه و اگه مشکلاتی دارید یا رابطتون سرد شده سعی کنید رفعش کنید و راه مناسب رو براش پیدا کنید و بعد وارد زندگی مشترک بشین اگه بشه از زاویه دید همسرتون هم به مسائل نگاه کنید مثل خانواده، کار، دوستان ، خواسته ها و احساسات ، چیزایی که دوست داره یا دوست نداره مسائل راحت تر می گذرن .
به نظر من زندگی مشترک خیلی خوب و شیرینه و به طور کلی تو زندگی مشترک با هم کامل میشید و این خیلی قشنگه اما رسیدن به اون پرتلاشه مخصوصا برای خانم ها که لطیف تر و حساس ترند و جزئیات رو خیلی دقیق تر میبینن .
امیدوارم همه به آرزوهاشون برسن و بهترین زندگی رو داشته باشن .
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shani ، negi ، الهه سابق ، سانازی ، shabnam.84 ، yalda91 ، ad_jojo
امروز من رول اطلاعات وارد كردنم،اساسى.ببينين دوستان،من دو سناريو رو براتون توضيح ميدم:١.ويزاى نامزدى.خانوم يا اقا ميان وارد امريكا ميشن،طرف امريكايى عقدشون نميكنه،اين خانوم يا اقاى ايرانى حتما بايد برگردن. سناريوى ديگه براى ويزاى نامزدى اينه كه خانوم يا اقا ميان،ازدواج ميكنن،بنا به دلايلى كار به طلاق ميكشه.دو راه هست.vawa كه مال زمانيه كه شما مورد ازار فيزيكى قرار گرفته باشين و مدارك زيادى در اين مورد داشته باشين،راه ديگه اينه كه وقتى بايد گرين كارت ده ساله رو بگيرين،خودتون اقدام كنين. شيوهش هم هيج فرقى با درخواست گرين كارت ده ساله اى اگر هنوز مزدوج ميبودين بايد ميكردين نداره،فقط يه فرم اضافه ميشه.ولى شما بايد ثابت كنين كه با حسن نيت وارد اين ازدواج شدين و هدفتون مهاجرت نبوده. اينم بايد بگم كه شما بايد يه اسپانسر جديد پيدا كنين،يا اگر خودتون كار ميكنين و بالاى خط فقر هستين خودتون اسپانسر خودتون بشين. سناريوى دوم براى ويزاى ازدواجيه،كه اونم مثل همين كه الان گفتم خودتون اسپانسر خودتون ميشين و غيره.اگر زبانتون خوبه و نياز به سورس در اين مورد دارين به من مسج بدين من سايت رو براتون لينك ميكنم
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، mercedeh2011 ، سانازی
بچه‌ها کسی‌ میدون حق و حقوق کسی‌ که می‌خواد در آمریکا طلاق بگیر چی‌ ؟ اگه گرین کارت داشته باشه و یا نداشته باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: asxz ، سانازی ، battosai
اگر کسی با ویزای نامزدی و یا ویزای ازدواج زیر دو سال به امریکا بیاید تا زمانی که گرین کارت او دائمی نشده باشد تقریبا می شود گفت که در صورت طلاق هیچ حق و حقوق مالی ندارد. اگر با گرین کارت موقت ازدواج آمده باشد فقط در شرایط خاص اگر بتواند ثابت کند که ازدواج او واقعی بوده است و همسر او مشکل داشته باشد با کمک یک وکیل خبره می تواند گرین کارت خودش را دائمی کند ولی با این حال باز هم هیچ گونه حق و حقوق مالی از جانب همسر ندارد.
ولی قانون کلی طلاق در امریکا به این صورت است که اگر یک زن و مرد با هم ازدواج کنند تمام دارایی هایی که پس از تاریخ ازدواج آنها کسب شده باشد بین آنها تقسیم می شود. مثلا اگر یک مرد یک خانه داشته باشد و زن هم دو خانه داشته باشد و پس از ازدواج یک خانه دیگر بخرند تنها چیزی که تقسیم می شود خانه ای است که پس از ازدواج خریده اند.
اگر در زمان طلاق بچه داشته باشند خرج آنها بر گردن کسی است که درآمد بیشتری داشته باشد و تصمیم آن بر عهده قاضی است. به عنوان مثال اگر بچه ها پیش مادرشان بمانند و مرد کار کند او موظف است که خرج بچه ها و حقوق نگهداری از بچه ها را به مادر پرداخت کند. اگر بچه ها پیش پدر بمانند و زن کار کند و یا وضع مالی خوبی داشته باشد آن وقت زن موظف است که خرج بچه ها و حتی نگهداری از آنها را به مرد پرداخت کند.
در مجموع تقسیم اموال در طلاق فقط در صورت درخواست یکی از طرفین انجام می شود و اگر خودشان نخواهند هیچ اجباری در کار نیست و قاضی رای را بدون تقسیم اموال صادر می کند ولی در مورد حق بچه ها قاضی حساس است و باید مطمئن شود که مخارج آنها به درستی تامین می شود. اگر مرد و زن هیچ کدام نتوانند مخارج بچه ها را پرداخت کنند به تشخیض قاضی دولت آن را به هر کدام از آنها که بخواهند بچه را نگهداری کنند می پردازد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، el333 ، Saeedv13 ، roeentan ، amir0_0amir ، yalda91
(2013-06-11 ساعت 21:23)rs232 نوشته:  اگر کسی با ویزای نامزدی و یا ویزای ازدواج زیر دو سال به آمریکا بیاید تا زمانی که گرین کارت او دائمی نشده باشد تقریبا می شود گفت که در صورت طلاق هیچ حق و حقوق مالی ندارد. اگر با گرین کارت موقت ازدواج آمده باشد فقط در شرایط خاص اگر بتواند ثابت کند که ازدواج او واقعی بوده است و همسر او مشکل داشته باشد با کمک یک وکیل خبره می تواند گرین کارت خودش را دائمی کند ولی با این حال باز هم هیچ گونه حق و حقوق مالی از جانب همسر ندارد.
ولی قانون کلی طلاق در آمریکا به این صورت است که اگر یک زن و مرد با هم ازدواج کنند تمام دارایی هایی که پس از تاریخ ازدواج آنها کسب شده باشد بین آنها تقسیم می شود. مثلا اگر یک مرد یک خانه داشته باشد و زن هم دو خانه داشته باشد و پس از ازدواج یک خانه دیگر بخرند تنها چیزی که تقسیم می شود خانه ای است که پس از ازدواج خریده اند.
اگر در زمان طلاق بچه داشته باشند خرج آنها بر گردن کسی است که درآمد بیشتری داشته باشد و تصمیم آن بر عهده قاضی است. به عنوان مثال اگر بچه ها پیش مادرشان بمانند و مرد کار کند او موظف است که خرج بچه ها و حقوق نگهداری از بچه ها را به مادر پرداخت کند. اگر بچه ها پیش پدر بمانند و زن کار کند و یا وضع مالی خوبی داشته باشد آن وقت زن موظف است که خرج بچه ها و حتی نگهداری از آنها را به مرد پرداخت کند.
در مجموع تقسیم اموال در طلاق فقط در صورت درخواست یکی از طرفین انجام می شود و اگر خودشان نخواهند هیچ اجباری در کار نیست و قاضی رای را بدون تقسیم اموال صادر می کند ولی در مورد حق بچه ها قاضی حساس است و باید مطمئن شود که مخارج آنها به درستی تامین می شود. اگر مرد و زن هیچ کدام نتوانند مخارج بچه ها را پرداخت کنند به تشخیض قاضی دولت آن را به هر کدام از آنها که بخواهند بچه را نگهداری کنند می پردازد.

سلام

می‌شه لطفا منبع یا قانونی که به فرد دارنده گرین کارت موقت در هنگام طلاق چیزی تعلق نمی‌گیرد را معرفی‌ کنید؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من با ویزای لاتاری می روم آمریکا و می خواهم با نامزدم که سالهاست آنجا سیتیزن هست در شهرداری واشینگتن دی سی ازدواج کنم مشه کسانی که اطلاعات دارند به من بگن اگر خدایی نکرده خواستیم جدا بشویم با چه مشکلاتی مواجه می شویم؟ مثلا ممکنه من ممنوع الخروج بشوم؟ ممکنه خسارت مالی داشته باشه؟
به طور کلی می خواهم از قوانین حقوقی ازدواج در شهرداری های اونجا بدونم. من هیچ اطلاعی از قوانین اونجا ندارم. خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید
کیس نامبر : 10000
افراد کیس:1
قبولی سری دوم -مصاحبه : ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-16 ساعت 15:07)spd-r نوشته:  سلام دوستان
من با ویزای لاتاری می روم آمریکا و می خواهم با نامزدم که سالهاست آنجا سیتیزن هست در شهرداری واشینگتن دی سی ازدواج کنم مشه کسانی که اطلاعات دارند به من بگن اگر خدایی نکرده خواستیم جدا بشویم با چه مشکلاتی مواجه می شویم؟ مثلا ممکنه من ممنوع الخروج بشوم؟ ممکنه خسارت مالی داشته باشه؟
به طور کلی می خواهم از قوانین حقوقی ازدواج در شهرداری های اونجا بدونم. من هیچ اطلاعی از قوانین اونجا ندارم. خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید
دوست عزیز, شما اگر لاتاری برنده شده اید گرین کارت می گیرید و پروسه مهاجرت شما ربطی به ازدواج ندارد. بنابراین نیازی نیست که زود به شهرداری بروید و ازدواج امریکایی کنید و می توانید قبل از آن به هر مدتی که شما را در مورد زندگی آینده خودتان مطمئن می کند با او زندگی کنید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: spd-r ، Hamid_rr
(2013-06-12 ساعت 06:29)Vivian نوشته:  
(2013-06-11 ساعت 21:23)rs232 نوشته:  اگر کسی با ویزای نامزدی و یا ویزای ازدواج زیر دو سال به آمریکا بیاید تا زمانی که گرین کارت او دائمی نشده باشد تقریبا می شود گفت که در صورت طلاق هیچ حق و حقوق مالی ندارد. اگر با گرین کارت موقت ازدواج آمده باشد فقط در شرایط خاص اگر بتواند ثابت کند که ازدواج او واقعی بوده است و همسر او مشکل داشته باشد با کمک یک وکیل خبره می تواند گرین کارت خودش را دائمی کند ولی با این حال باز هم هیچ گونه حق و حقوق مالی از جانب همسر ندارد.
ولی قانون کلی طلاق در آمریکا به این صورت است که اگر یک زن و مرد با هم ازدواج کنند تمام دارایی هایی که پس از تاریخ ازدواج آنها کسب شده باشد بین آنها تقسیم می شود. مثلا اگر یک مرد یک خانه داشته باشد و زن هم دو خانه داشته باشد و پس از ازدواج یک خانه دیگر بخرند تنها چیزی که تقسیم می شود خانه ای است که پس از ازدواج خریده اند.

سلام

می‌شه لطفا منبع یا قانونی که به فرد دارنده گرین کارت موقت در هنگام طلاق چیزی تعلق نمی‌گیرد را معرفی‌ کنید؟

ممنون

من یک مقداری در مورد این موضوع بیشتر تحقیق کردم و متوجه شدم که اگر دارنده گرین کارت موقت پس از ثبت ازدواج با همسرش (نه قبل از ازدواج )و سفر به امریکا یک خانه مشترک با همسرش بخرد و اسم او در سند مالکیت و پرداخت ماهیانه ثبت شده باشد, نه تنها حق و حقوق مالی خواهد داشت بلکه همین مسئله به او کمک خواهد کرد که در صورت طلاق بتواند ثابت کند که ازدواج او واقعی بوده است و گرین کارت دائم خودش را بگیرد. البته این مسئله در مورد ماشین و چیزهای دیگر هم صادق است ولی آنها آنقدر ارزش ندارند که دلیل محکمه پسندی باشند.
البته باید ثابت شود که خرید خانه از درآمدی حاصل شده است که بعد از ازدواج صورت گرفته است و مثلا اگر همسر خانه قبلی خود را بفروشد و از پول آن دوباره خانه بخرد این نمی تواند درآمد مازاد پس از ازدواج حساب شود. در مجموع این مقوله کمی پیچیده است و شاید اگر یک نفر وکیل بگیرد بتواند راه به جایی ببرد.
ولی در این تحقیق چند مسئله یاد گرفتم که آنها را برایتان می نویسم.
1- اگر به عنوان نامزد و یا همسر زیر دو سال با خودتان پول می برید حتما آن را به درستی ثبت کنید تا وقتی که آن را در حساب خودتان و یا حساب مشترک می گذارید منبع آن مشخص شود و بعدها اگر خدای نکرده اختلافی پیش آمد بتوانید از آن استفاده کنید.
2- سعی کنید اگر زن هستید اسم فامیل خودتان را به اسم شوهرتان تغییر دهید. این مسئله به شما کمک می کند که بعدها در صورت جدایی بتوانید ثابت کنید که ازدواج شما واقعی بوده است و گرین کارت دائمی بگیرید.
3- تا قبل از ازدواج رسمی و تا زمانی که ویزای نامزدی دارید هیچ مبلغ بزرگی را خرج نکنید (مثلا خانه و یا ماشین مشترک) چون در صورت ازدواج نکردن دست شما به جایی بند نخواهد شد. در ضمن برای خودتان حساب جداگانه باز کنید و پول را در حساب خودتان بریزید.
دقت کنید که اگر اسم شما به حساب همسرتان اضافه شود به این معنی نیست که آن حساب مشترک است چون او هر زمانی که بخواهد می تواند اسم شما را از حساب خودش حذف کند و شما اگر پولی در آن ریخته باشید و گرین کارت موقت هم نگرفته باشید و بخواهید برگردید به دست آوردن آن پول مشکل خواهد شد.
این چیزهایی که نوشتم منبع خاصی ندارد ولی آن را از داستان های به ظاهر واقعی که در اینترنت خواندم برداشت کردم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
در این تاپیک مباحث بسیار مفیدی مطرح شده و سوال و جوابهای خوبی هم انجام شده. از همه بابت به اشتراک گذاشتن تجربه ها و دانسته هاشون تشکر میکنم.
من هم تصمیم گرفتم سوالهامو در این تاپیک مطرح کنم.

امیدوارم دوستان لطف کنن و پاسخ بدن.
آرش که به نظر میاد در حد یک وکیل در این زمینه اطلاعات داره و نقش فعالی در این تاپیک داشته Big Grin

سوال :

1-فردی که با ویزای ازدواج به امریکا میره, به مدت دو سال گرین کارت مشروط دریافت میکنه.آیا در این مدت ,فرد مورد نظر این حق رو داره (واجد شرایط هست) که در لاتاری ثبت نام کنه؟ یا این کار بیمورد و شک برانگیزی به حساب میاد؟
به هرحال برنده شدن در لاتاری میتونه گرین کارت مشروط رو به گرین کارت دائم تبدیل کنه. آیا همچین اتفاقی قابل قبول هست؟(شرکت و برنده شدن در لاتاری با داشتن گرین کارت موقت ازدواج)؟ کسی اطلاعی داره؟

2-ازدواج با خانم سیتیزن امریکا که از شوهر سابق خود بچه داره , چه مسئولیتهایی رو ممکنه برای شوهر جدید بوجود بیاره؟
چه مسئولیتهایی در حین زندگی؟ و چه مسئولیتهایی در زمانی که احیانا کار به طلاق منجر بشه و پس از طلاق؟
(وضعیت سرپرستی بچه هنوز به طور کامل مشخص نشده ولی قاضی رای داده که بچه ها میتونن نیمی از زمان پیش مادر باشن و نیمی با پدر)
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان