کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عدم سازش، طلاق و پیامدهای آن
Sad 
من تازه این انجمن رو پیدا کردم و تمام سوالات خودم و تمام دوستانم رو دارم میپرسم ! و ممنونم از باعث و بانی این انجمن و دوستان فعالی که اطاعات خودشون رو رایگان به اشتراک میذارن !

من یک دوستی دارم ( یک پسری ) که با دختری که سیتیزن بود ازدواج کرد و چند سال پیش به امریکا رفت. اصلا یادم نیست چند سال ... شاید ۷ سال ... شاید ۵ سال ... یا کمتر یا بیشتر ... یه همچین چیزی. به هرحال الان دیگه پسره هم سیتیزن هست. حالا میخوان به خوبی و خوشی از هم جدا بشن. با اینکه این ازدواج سوری ( صوری ؟ ) نبوده و به قصد زندگی رفتن ولی خب دیگه اینطوری شده. و الان خیلی توافقی و بدون مشکل میخوان جدا بشن از هم.

چند وقت پیش که باهاش حرف میزدم میگفت یه قوانینی در این مورد هست که من اگر بخوام دوباره ازدواج کنم ( یا شایدم خانمش بخواد این کار رو بکنه ... ) نمیدونم فلان میشه و ... که البته خودش هم نمیدونست و از من پرسید که میدونم یا نه منم که کاملا هیچی نمیدونستم ! الان که این انجمن رو دیدم گفتم بپرسم اگر دوستان اطلاعاتی دارند ممنون میشم کمک کنن.

Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، msar
(2010-01-13 ساعت 07:02)شاهین نوشته:  من تازه این انجمن رو پیدا کردم و تمام سوالات خودم و تمام دوستانم رو دارم میپرسم ! و ممنونم از باعث و بانی این انجمن و دوستان فعالی که اطاعات خودشون رو رایگان به اشتراک میذارن !

من یک دوستی دارم ( یک پسری ) که با دختری که سیتیزن بود ازدواج کرد و چند سال پیش به امریکا رفت. اصلا یادم نیست چند سال ... شاید ۷ سال ... شاید ۵ سال ... یا کمتر یا بیشتر ... یه همچین چیزی. به هرحال الان دیگه پسره هم سیتیزن هست. حالا میخوان به خوبی و خوشی از هم جدا بشن. با اینکه این ازدواج سوری ( صوری ؟ ) نبوده و به قصد زندگی رفتن ولی خب دیگه اینطوری شده. و الان خیلی توافقی و بدون مشکل میخوان جدا بشن از هم.

چند وقت پیش که باهاش حرف میزدم میگفت یه قوانینی در این مورد هست که من اگر بخوام دوباره ازدواج کنم ( یا شایدم خانمش بخواد این کار رو بکنه ... ) نمیدونم فلان میشه و ... که البته خودش هم نمیدونست و از من پرسید که میدونم یا نه منم که کاملا هیچی نمیدونستم ! الان که این انجمن رو دیدم گفتم بپرسم اگر دوستان اطلاعاتی دارند ممنون میشم کمک کنن.

Rolleyes

دوست عزیز به مهاجر سرا خوش آمدید..............
ولی سوال شما دقیقا مفهوم نیست و تمامش با نمیدونم همراه است.............اگر سوال خود را واضح تر مطرح کنید شاید دوستان بتونند کمک کنند.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، msar
ممنوننم از پاسختون ولی فکر میکنم اصل موضوع مشخص هست ... حالا من یه طور دیگه مطرح میکنم

یک پسری ۵ سال پیش از ایران با دختر سیتیزنی ازدواج میکنه و به قصد زندگی ( و نه ازدواج به قصد رفتن ب) به آمریکا میره. حالا بعد از این مدت پسر هم سیتیزن شده. سوال این هست که اگر این دو از هم جدا بشن ( طلاق ) در آینده مشکلی قانونی برای هر کدوم از این‌ها ممکنه پیش بیاد ؟ اگر بخوان دوباره ازدواج کنن ( هر کدوم ) محدودیت قانونی وجود داره ؟ کلا در این رابطه قانونی وجود داره یا بعد از جدا شدن هر کدوم میشن یک فرد معمولی و میتونن هر کاری بکنن ( از جمله ازدواج با یک سیتیزن دیگه ... یا یک فرد دیگه در ایران ... یا ... )

خب قسمت‌های نمیدونم رو حذف کردم ... فکر میکنم دیگه خیلی واضح شد Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
نه هیچ مشکلی پیش نمیاد اگر حق و حقوق قانونی همدیگر رو بپردازند و بعدها هر کدوم میتونن ازدواج کنند.
پاسخ
خب حالا بهتر شدSmile

اگر جدائیشون قانونی انجام بشه نه مشکلی پیش نمیاد ولی من فکر میکنم اگر خانم دوستتون دوباره بخواد ازدواج کنه و همسر ایشون ایران باشند و بخواهند همسرشون و بیارن آمریکا کمی با مشکل مواجه بشن......در اصل هم فکر کنم منظورتون از پست اول همین بود Smileکه دوستتون گفته برای خودش یا نمیدونه برای همسرش یکی مشکلی پیش میاد این مشکل مد نظرشون بوده....چون بهش مشکوک میشن و فکر میکنند که این کار ایشونه......که از طریق ازدواج مصلحتی پلی باشند برای آوردن افراد به آمریکا....ولی مسئله ی دیگه ای پیش نمیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، copol
ممنونم از جواب‌هاتون.

فقط اینکه « فکر میکنید » با مشکل مواجه بشن رو حدس میزنید ؟ یا قانونی در این رابطه وجود داره که مثلا شخصی که یکبار یک نفر رو اورده ... دیگه نمیتونه بار دوم کسی رو بیاره ... یا حتی برای اون یکی ( تو این داستان، آقای شوهر ! ) اگر بخواد مثلا با یه ایرانی ازدواج کنه، مشکلی نداره ؟
پاسخ
نه قانونی وجود نداره .................ولی کیسشون زمان بر میشه................برای آقای شوهر هم که اصلا مشکلی پیش نمیاد..........
پاسخ
اگه ویزای K1 بخواهند بگیرن، ممکنه مشمول قوانین IMBRA بشن. این قوانین شرایطی برای K1 تعیین می کنه از جمله این که هر کس فقط می تونه 2 بار K1 درخواست کنه و ...
همین طور ممکنه اگر ازدواج دوم با یک تبعه خارجی باشه و تقاضای ویزا براش بکنند توی سفارتخونه از نظر مصاحبه کننده قضیه شک برانگیز باشه (که اگر من و شما هم بودیم همین فکر را می کردیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: حامد انجمن ، msar
(2010-01-13 ساعت 07:02)شاهین نوشته:  سوری ( صوری ؟ )

صوری درسته یعنی چیزی که در ظاهر و صورت فقط هست
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar ، copol
دوستان عزیز بیشتر درباره ی قوانین آمریکا صحبت کردند. اجازه بدهید عرض کنم یکی از مواردی که بعدا ً باید پیگیری کنند، قانونی بودن طلاق و صد البته برمبنای قانون اس.لا.می داخل ایران،بودن آنهاست.

مثلا ً صرف اینکه از هم جدا شدند، نمیتوانند مدارک خود را از جمله پاسپورت و یا افزودن نام شخص دیگری را بعنوان همسر جدید اضافه کنند و باید مراحلی قانونی را پشت سر بگذارند که میتوانید ریز این موارد را در وبسایت دفتر محافظ ایران در آمریکا بیابید.
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، msar
اشكالي پيش نمي آيد
در مورد فوق با توجه به سيتي زن بودن زوجين ملاك طلاق در آمريكا (و تحت قوانين آن كشور )ميباشد نه طلاق ايراني
اما در مورد طلاق ايراني :
اگر ازدواج در ايران هم بوده باشد ميتوانند در آمريكا طلاق بگيرند و نيازي به مراجعه به دفتر حافظ منافع نيست
صيغه طلاق در يكي از مراكز اسلامي خوانده ميشود و توسط 2 نفر شاهد گواهي ميشود و پس از ترجمه رسمي مدارك آن به مراجع قانوني ايران ارسال و گذرنامه ها تفكيك ميشوند (طلاق نيز توسط همين مراجع -منجمله دفتر حافظ منافع)در شناسنامه ها ثبت خواهد شد
در صورت ازدواج بعدي بايد كنسول آمريكا را قانع كرد و با توجه به زمان تداوم 7 ساله ازدواج قبلي شائبه صوري بودن محلي از اعراب ندارد و احتمالا باز هم مشكلي پيش نخواهد آمد.

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، یه مهاجر ، AmericanHamid ، msar ، copol
(2010-01-14 ساعت 01:42)hvm نوشته:  اشكالي پيش نمي آيد
در مورد فوق با توجه به سيتي زن بودن زوجين ملاك طلاق در آمريكا (و تحت قوانين آن كشور )ميباشد نه طلاق ايراني
اما در مورد طلاق ايراني :
اگر ازدواج در ايران هم بوده باشد ميتوانند در آمريكا طلاق بگيرند و نيازي به مراجعه به دفتر حافظ منافع نيست
صيغه طلاق در يكي از مراكز اسلامي خوانده ميشود و توسط 2 نفر شاهد گواهي ميشود و پس از ترجمه رسمي مدارك آن به مراجع قانوني ايران ارسال و گذرنامه ها تفكيك ميشوند (طلاق نيز توسط همين مراجع -منجمله دفتر حافظ منافع)در شناسنامه ها ثبت خواهد شد
در صورت ازدواج بعدي بايد كنسول آمريكا را قانع كرد و با توجه به زمان تداوم 7 ساله ازدواج قبلي شائبه صوري بودن محلي از اعراب ندارد و احتمالا باز هم مشكلي پيش نخواهد آمد.
سلام
من با یک وکیل صحبت کردم در صورتی که شما سیتیزن باشید
با هر کسی میتونید ازدواج کنید و به امریکا بیارینش.
امان از این امریکا یا امان از این عشقSad
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: حامد انجمن ، msar ، copol
Sad 
سلام به همه ی دوستان عزیز و مدیران گرامی :

من 20 سالم هست و الان ترکیه هستم ، یک خانم می خواد با من ازدواج کنه و من با ویزای ازدواج برم آمریکا ، ولی مشکلاتی هست .

1. این خانم قبلا با یک آقا ازدواج کرده که اون هم گرین کارت نداشته و بعد از ازدواج با این خانم گرین کارت گرفته ، البته آمریکا بوده با ویزای دانشجویی ، ولی گرین کارت نداشته

2. این خانم 40 سالش هست و تفاوت سنیش با من 20 سال هست

حالا من می خواستم بدونم این ازدواج مجدد و تفاوت سنی ، باعث می شه که من با ایشون نتونم اقدامی بکنم ؟ این خانم الان 6 ساله که سیتیزن هست و از 2 سالگی اونجا بوده ، فقط بخاطر یکسری مشکلات و رفت و آمدش به ایران دیر سیتیزن شده .

لطفا راهنماییم کنید که این کار شدنی هست یا نه ؟ منتظرم
پاسخ
تشکر کنندگان: دخترمهربون ، msar
مي خواين واسه هميشه با هم باشين يا فقط واسه رفتن ميخواين اين كارو بكنيد؟
ببين دوست عزيز اين چيزا خيلي پيچيده و حساسه
خوب فكراتو بكن .
دوما فكر نميكنم از نظر قانوني مشكلي باشه
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
شمال باید بتونید آفیسر رو متقاعد کنید که این ازدواج صوری نیست و قصد زندگی دارید که با توجه به این شرایطی که گفتید من هم که توی کار کنسولی سر رشته ای ندارم این ازدواج رو گمان می کنم صوریه .

کار بسیار سختی پیش رو دارید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، humsun ، leyli chikago ، mohammad.maleki ، دخترمهربون ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان