کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عدم سازش، طلاق و پیامدهای آن
(2010-07-20 ساعت 09:21)star نوشته:  
(2010-07-20 ساعت 03:00)rs232 نوشته:  نه دوست عزیز. وقتی گرین کارت گرفتید دائمی است و دیگر ربطی به این ندارد که با هم زندگی کنید یا طلاق بگیرید.
(2010-07-17 ساعت 12:02)star نوشته:  اگر برنده لاتاري باشي و همسرت را با خودت ببري، بعد از رفتن جدا بشي آيا گرين كارت همسرم باطل مي شه؟

مرسي از اينكه به سوالم جواب داديد. يك سوال ديگه اگر تنها برم و بعد براي همسرم اقدام كنم امكانش هست؟ چقدر زمان مي بره؟

باید 5 سال بمونید تا سیتیزن بشید بعد میتونید برای همسرتون اقدام کنید که اونهم تقریبا دو سال زمان میبره.....به عبارتی روی 7 سال فکر کنید........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-21 ساعت 09:41)star نوشته:  
(2010-07-20 ساعت 13:13)laili نوشته:  
(2010-07-20 ساعت 09:21)star نوشته:  
(2010-07-20 ساعت 03:00)rs232 نوشته:  نه دوست عزیز. وقتی گرین کارت گرفتید دائمی است و دیگر ربطی به این ندارد که با هم زندگی کنید یا طلاق بگیرید.
(2010-07-17 ساعت 12:02)star نوشته:  اگر برنده لاتاري باشي و همسرت را با خودت ببري، بعد از رفتن جدا بشي آيا گرين كارت همسرم باطل مي شه؟

مرسي از اينكه به سوالم جواب داديد. يك سوال ديگه اگر تنها برم و بعد براي همسرم اقدام كنم امكانش هست؟ چقدر زمان مي بره؟

باید 5 سال بمونید تا سیتیزن بشید بعد میتونید برای همسرتون اقدام کنید که اونهم تقریبا دو سال زمان میبره.....به عبارتی روی 7 سال فکر کنید........

ولي تو همين سايت خوندم كه با گرين كارت فقط براي همسر ميشه اقدام كرد. Sad نميشه؟؟

با گرین کارت هم می تونید برای همسرتون + بچه های بالای 21 سال مجرد می تونید تقاضا بدین اما برای همسرتون حدود 5 سال و بچه ها 8-7 سال زمان می بره.

اگر بعد از 5 سال سیتیزن بشین ، کار همسرتون که سریع درست میشه اما برای بچه های پروسه 8-7 ساله به 6 سال کاهش پیدا می کنه. یعنی یک سال بعد از سیتیزن شدن شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:
روزالینا و یاس بانویه عزیز ممنون به خاطر جوابتون
من عکسه زیادی با نامزدم ندارم یه چند تایی و جایه زیادی هم با هم نرفتیم تو ترکیه هم همدیگه رو دیدیم چون نمیتونست بیاد ایران این برایه من مشکل ساز میشه ؟در ضمن من تفاوت سنی زیادی با نامزدم دارم یعنی ایشون خیلی از من بزرگتر هستن ولی نامزدیه من صوری نیست و واقعیه ولی خیلی نگرانم نمیدونم در این رابطه چه سوالهایی ازم میکنن و من چی باید جواب بدم اگه چیزی در این مورد میدونید راهنماییم کنید ممنون میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-07 ساعت 02:56)asal.baby نوشته:  روزالینا و یاس بانویه عزیز ممنون به خاطر جوابتون
من عکسه زیادی با نامزدم ندارم یه چند تایی و جایه زیادی هم با هم نرفتیم تو ترکیه هم همدیگه رو دیدیم چون نمیتونست بیاد ایران این برایه من مشکل ساز میشه ؟در ضمن من تفاوت سنی زیادی با نامزدم دارم یعنی ایشون خیلی از من بزرگتر هستن ولی نامزدیه من صوری نیست و واقعیه ولی خیلی نگرانم نمیدونم در این رابطه چه سوالهایی ازم میکنن و من چی باید جواب بدم اگه چیزی در این مورد میدونید راهنماییم کنید ممنون میشم .

سلام
من هم که عکس زیاد داشتم حدود 10 تا عکس تو پروندم هست در مورد مصاحبه هم سوالات سختی نمی پرسن بیشتر در مورد اشناییتونه سوالاتی که از من پرسیدن این بود : کجا با هم اشنا شدید ؟ چرا میخوای باهاش ازدواج کنی؟ کجا زندگی میکنه؟ و چند تا سوال در مورد مدرک تحصلیم و خدمت سربازی.
جای نگرانی نیست فقط خونسرد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini
(2011-04-07 ساعت 02:56)asal.baby نوشته:  روزالینا و یاس بانویه عزیز ممنون به خاطر جوابتون

سلام عزیزم،

من شاید حدودن 10 تا عکس داشتم. فاصله سنی ام هم با نامزدم خیلی زیاده. نامزدم رو هم تو ایران ندیدم، جای دیگه ای هم دیگه رو دیدیم. مامور سفارت ازم درباره فاصله سنی مون و اینکه خانوادم چی فکری می کنن سوال کرد و من هم جوابشو دادم. یه سوال بیشتر در این مورد نپرسید. من وقتی برا مصاحبه رفتم ترس رو گذاشتم کنار چون نامزدی منم صوری نبود و رابطه شخصی من به خودم ربط داره، حالا اینکه تو سفارت چه سوالایی می پرسن تا ببینن رابطه واقعی هست یا نه دیگه روال اداری خودشونه، من تمام مدارکی که لازم بود برای اثبات رابطه رو فراهم کردم و رفتم. جای هیچ نگرانی نداره.
پاسخ
دوستان من تاپیکی را دیدم که مربوط به اختلاف سنی بود خواستم اونجا سوالم را مطرح کنم که متاسفانه قفل بود
مجبور شدم اینجا بنویسم
به نظر شما اختلاف سنی۱۱ سال خیلی زیاده؟!
یاس بانو آیا شما اختلاف سنیتون بیش از ۱۱ ساله؟؟
پاسخ
(2011-04-08 ساعت 11:58)dorsa نوشته:  دوستان من تاپیکی را دیدم که مربوط به اختلاف سنی بود خواستم اونجا سوالم را مطرح کنم که متاسفانه قفل بود
مجبور شدم اینجا بنویسم
به نظر شما اختلاف سنی۱۱ سال خیلی زیاده؟!
یاس بانو آیا شما اختلاف سنیتون بیش از ۱۱ ساله؟؟

به نظر من هیچ اختلاف سنی زیاد نیست، و اختلاف سنی من و همسرم خیلی بیشتر از یازده ساله.
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، dorsa ، Lamborghini
معمولا افرادی که مصاحبه می کنند با فرهنگ مردم ایران کاملا آشنا هستند و مثلا می دانند که حتی بیست سال بزرگ تر بودن شوهر از زن هم در ایران چندان غیر عادی نیست ولی اگر مثلا زنی فقط پنج سال از شوهرش بزرگ تر باشد حتما شک می کنند چون با اینکه این مسئله در امریکا عادی است ولی آنها می دانند که در جامعه ایران کمتر رخ می دهد و ممکن است صوری باشد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، dorsa ، Lamborghini ، cky
سلام یاس بانو
عزیزم من یه موردی شبیه به شما و عسل دارم یعنی نامزدم با من اختلاف سنی فاحشی داره امکانش هست بهم بگی دقیقا در رابطه با این مسئله ازت چه سوالی پرسیدن میخوام اگه امکانش هست با ایمیل با هم در تماس باشیم ممنون میشم راهنمائیم کنی عزیزمShy

این پست و پست بعدی به دلیل انطباق موضوع، به این تاپیک منتقل شدند. (Frozen Mind)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-09 ساعت 02:01)hasti tehrani نوشته:  سلام یاس بانو
عزیزم من یه موردی شبیه به شما و عسل دارم یعنی نامزدم با من اختلاف سنی فاحشی داره امکانش هست بهم بگی دقیقا در رابطه با این مسئله ازت چه سوالی پرسیدن میخوام اگه امکانش هست با ایمیل با هم در تماس باشیم ممنون میشم راهنمائیم کنی عزیزمShy

سلام عزیزم،

تنها سوالشون در این رابطه این بود که خانوادم در این مورد چطور فکر می کنن. همین. عزیزم می تونی با هام از طریق ایمیل یا پیام خصوصی در اینجا در تماس باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: yata65
این تاپیک را برای آگاهی بخشی به کسانی ایجاد کردم که از طریق ویزای نامزدی و ازدواج به امریکا مهاجرت می کنند. من امیدوارم تمام کسانی که از این طریق به امریکا می روند موفق باشند و زندگی خانوادگی خوبی را در آنجا تشکیل دهند ولی اگر چنین نشد و عدم سازگاری و جدایی به میان آمد تکلیف کسی که از طریق نامزدی و یا ازدواج به امریکا رفته است چه خواهد شد؟

دوستان زیادی از مهاجرسرا کمک گرفته اند و مراحل مهاجرت خانوادگی خود را به خوبی پشت سر گذاشته اند و حال از آنها انتظار می رود که اگر تجربیاتی مبنی بر عدم موفقیت در این امر دارند آن را صادقانه با دیگر دوستان در میان بگذارند و راه حل ها و تجربیات خودشان را در اینجا مطرح کنند تا دیگران با چشمان باز قدم به این عرصه بگذارند.

از خود من سوالات زیادی در این مورد می شود ولی متاسفانه من اطلاعات زیادی ندارم چون با گرین کارت دائمی به امریکا آمدم و طلاق من تاثیری بر اقامت من در امریکا نداشت.

1- تا آنجا که من می دانم کسی که با ویزای نامزدی به امریکا می رود سه ماه فرصت دارد که با نامزدش ازدواج کند تا بتواند گرین کارت موقت بگیرد. اگر پس از اینکه نامزد به امریکا رفت و آنها از ازدواج خود منصرف شدند او چگونه می تواند در امریکا بماند؟ می دانم که از نظر قانونی این کار نشدنی است و او باید به ایران برگردد ولی افرادی هستند که راه هایی برای ماندن بلد هستند که من آنها را نمی دانم.

2- کسانی که با ویزای ازدواج به امریکا می روند و زیر دو سال است که ازدواج کرده اند گرین کارت موقت می گیرند و پس از دو سال که با هم زندگی کردند گرین کارت او دائم می شود. ولی در این دو سال ممکن است اتفاقات زیادی بیفتد و آنها از هم جدا شوند. آیا اگر طلاق بگیرند باز هم می تواند گرین کارت خود را دائم کند؟ آیا اگر دعوت کننده اصلی در امریکا بخواهد می تواند کاری کند که همسرش را به ایران برگردانند؟ و سوالهای زیادی که احتمالا افراد مختلفی آن را تجربه کرده اند.

واقعیت این است که من نمی توانم باور کنم که تمام کسانی که به صورت نامزدی و یا ازدواج به امریکا می روند هیچ مورد خاصی برای آنها پیش نیامده است و از آنها انتظار می رود که همانطوری که دیگران برای گرفتن ویزا به آنها کمک کرده اند آنها هم به دیگران برای شرایط خاصی که ممکن است برایشان پیش بیاید کمک کنند.

پس بیایید تجربه های عدم موفقیت خودتان را در امر مهاجرت از طریق ازدواج صادقانه بنویسید و در مورد مشکلات و راه حل های آن با دیگران گفتگو کنید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
این یه پست خیلی جالبی بوده که خیلی وقت پیش گذاشته شده....تعجب می کنم چرا کسی هیچ جوابی نداده؟!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، bahar1359
خداییش کل مهاجرسرا یک طرف! این تاپیک یک طرف!! آفرین بر تو دوست عزیز Smile
برای مثال من چون خانمم ایرانی نیست. یکی دو ماه اول حسابی تو شوک تفاوتهای فرهنگی بودم! پدرم در اومد بخدا! هرکاری اون میکرد به نظر من عجیب و غیرقابل قبول میومد و بالعکس. طول کشید تا همدیگه رو کاملا بشناسیم. البیته هنوزم جای شناخت هست و باید روش کار کرد. حداقل یاد گرفتیم که تا مطمئن نشدیم که منظور طرف مقابل از انجام کاری یا گفتن حرفی چی بوده, ناراحت و دلگیر نشیم.
اما این پست باعث شد که کنجکاو بشم و کمی بیشتر مطالعه کنم. در سایت visajourney در این مورد گفتی زیاد هست اما بیشتر بصورت داستان هستن و بعد صدها جواب که اعضا در فورام گذاشتن و عمر میخواد که بشینین بخونین! از نامزد مذکری که تا اومده اینجا گفته ازت خوشم نمی آد و میخوام آزاد زندگی کنم تا زوجهایی که بعد از شش ماه و یکسال اول, جدا آبشون تو یک جوب نرفته.
اگه بعد از گرفتن گرین کارت و قبل از لیفت شدن کاندیشن طلاق رخ بده, بنفیشری باید سریعا اقدام به درخواست لیفت شدن کاندیشن بکنه, حتی بدون امضای اسپانسر سیتیزن. در پروسه بررسی چک میکنن که ببین آیا ازدواج صوری بوده واسه اینجا اومدن یا جدی بوده و خلاصه نشده دیگه, زور که نیست. بنفیشری هم در صورتی که نخواد به کشورش برگرده باید دلایل اینکه مورد ظلم اسپانسر قرار گرفته رو با دلیل و مدرک ارائه کنه و همچنین اداره مهاجرت رو قانع کنه که به دلایلی برگشتش به کشورش مقدور نیست یا باعث به دردسر افتادنش از جهات مختلف میشه, مثلا ترد شدن از خانواده در بعضی جوامع و غیره.
بخاطر اینکه خدا رو شکر از زندگیم خیلی راضی هستم (البیته اگه مجوز کارم بیاد و برم سر کار و یک ماشین هم بگیرم که دیگه نور علی نور میشه!!) دیگه زیاد به خوندن ادامه ندادم. بقیه کار به عهده بقیه دوستان Smile
پاسخ
(2011-07-20 ساعت 20:55)yasi_1989 نوشته:  این یه پست خیلی جالبی بوده که خیلی وقت پیش گذاشته شده....تعجب می کنم چرا کسی هیچ جوابی نداده؟!!!!!!!!!!!

ممنون دوست عزیز ولی من همین امروز صبح این را نوشتم. شاید تاریخ عضویت من را اشتباهی به جای تاریخ ارسال پست دیده اید.
(2011-07-20 ساعت 21:14)yami نوشته:  خداییش کل مهاجرسرا یک طرف! این تاپیک یک طرف!! آفرین بر تو دوست عزیز Smile
ممنون یامی جان, امیدوارم که دوستان خاطراتشان را بنویسند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
ازش جان
کانال رو عوض کردی زدی کانال سرکار علیه اپرا وینفری ! راستشو بگو چه نقشه ای برای این زوجهای جوان داری !
بذار زندگیشون رو بکنن.
مزاح بود البته .واقعا تاپیک خوبی رو علم کردی. شما سوشال ورکر هم میتونی بشی ها ! سالی 80000 $.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، mavarfan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان