کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عدم سازش، طلاق و پیامدهای آن
5 سال رو میدونم

ولی اگه طرف از بدو ورود به امریکا یه همسر امریکایی داشته باشه

و باهاش هم زندگی کنه 3 ساله سیتیزن میشه میخاستم اینو مطمئن شم

و سوال بعدی هم این بود که بعد از طلاق میتونه راحت با یه فرد تو ایران ازدواج کنه

و اون رو هم به امریکا بیاره یا نه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
در بهترین حالت 5سال پس از ورودت طول می کشد که با کسی که دوست داری ازدواج کنی و او را به امریکا بیاوری در بدترین حالت هشت سال طوی می کشد.
چرا هشت سال؟ معمولا آن فردی که شما برای گرین کارت با او ازدواج کرده اید حاضر نمی شود که سه سال آزگار با شما زندگی کند بنابراین شما باید روی 5 سال حساب کنید. یک سال هم طول می کشد که سیتیزن شوید و دو سال هم طول می کشد که زن جدید خودتان را به امریکا بیاورید.
اگر بخواهید با گرین کارت اقدام کنید, 2 سال طول می کشد که گرین کارت دائم بگیرید (اگر دو سال با زن گریت کارتی زندگی کنید) و یک سال طول می کشد که طلاق بگیرید و 5 سال طول می کشد که با گرین کارت برای زن جدیدتان اقدام کنید که دوباره می شود 8 سال.
بهترین حالت این است که زن امریکایی شما درست سر سه سال و نیم که جواب سیتیزنشیپی شما آمد طلاق دهد و شما درست سر چهارسال سیتسزن شوید و بلافاصله برای نامزدی اقدام کنید و سر پنج سال هم همسر دلخواه خود را در امریکا ببینید. یک مقداری بعید است که همه اینها کاملا به خوبی و سر موقع پیش رود.
البته به این زمانها باید زمان ورود خودت به امریکا را هم حساب کنی که بهترین حالت آن یک سال است.
بنابراین اگر دخترخانم مورد علاقه شما الآن بیست و یک ساله است قول دهید که در سی سالگیش با او ازدواج خواهید کرد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، SamiraN ، Seattle2015 ، msar ، copol
احتمالا من سوالم رو نا مفهوم گفته ام

دوست دختر من الان با یه مرد امریکایی در امریکا داره زندگی میکنه

البته من بعد از اینکه ازدواج صوری کرده بود تو ایران باهاش اشنا شدم الان هم با مرد

امریکایی اونجاست الان فهمیدیم که اگر همسر امریکایی داشته باشی 3 ساله سیتیزن میشی

حالا سوال من اینه اون میخاد بعد از 3 سال طلاق بگیره بیاد زنم شه بریم اونجا (من تو این مدت میرم سربازی )

بعد از سیتیزن 3 ساله اون میتونه راحت طلاق بگیره و بیاد با من ازدواج کنه یا قانون خاصی این وسط اذیت میخاد بکنه ؟
پاسخ
فرقی نمی کند. از زمان رفتن او تا زمان رفتن شما بین 5 تا 8 سال طول خواهد کشید اگر همه چیز بر وفق مراد باشد. ایشان می تواند پس از سه سال برای سیتیزنشیپی اقدام کند و پس از چهار سال که سیتیزن شد درخواست طلاق کند ولی این کار بستگی به آن مرد امریکایی دارد که آیا حاضر به طلاق فوری خواهد شد یا خیر. خیلی مشکل است که آدم با نقشه به مدت سه سال در زیر یک سقف زندگی کند و طرف مقابل متوجه آن نشود و هیچ اقدامی نکند.
بهرحال بر روی کاغذ شدنی است و بین 5 تا 8 سال از زمان رفتنش به امریکا طول می کشد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ragner ، msar
ممنون از جواب هاتون

در مورد قانون طلاق چه اطلاعاتی دارید ؟

مثلا حق طلاق در طرفین چه صورتیه مال و اموال ؟

مدتی که صرف خواهد شد ؟

اگه بچه دار شده باشن ؟

و کلا از این مورد ها
پاسخ
در امریکا همه خیلی راحت از یکدیگر جدا می شوند ولی طلاق رسمی فقط موقعی ثبت خواهد شد که دو طرف راضی باشند و یا یک طرف وکیل بگیرد که شاید سالها هم طول بکشد تا طرف مقابل را راضی به امضای مدارک کند.
بنابراین شوهر آن خانم نمی تواند او را به زور پیش خود نگه دارد ولی می تواند پروسه طلاق را چندین سال طول دهد.
اگر بچه داشته باشند بچه پیش مادر می ماند تا به سن بلوغ برسد. مگر اینکه عدم صلاحیت مادر اثبات شود که در آنصورت او برای ازدواج مجدد و تشکیل پرونده در اداره مهاجرت نیز مشکل خواهد داشت.
اموال فقط اگر در طول مدتی که با هم زندگی کرده اند خریداری شده باشد نصف می شود.
بهرحال آن فرد امریکایی اگر متوجه شود که ازدواج با او بر طبق یک نقشه قبلی بوده است می تواند شکایت کند و سالها او را دچار مشکل نماید.

(2010-04-09 ساعت 20:55)ragner نوشته:  ممنون از جواب هاتون

در مورد قانون طلاق چه اطلاعاتی دارید ؟

مثلا حق طلاق در طرفین چه صورتیه مال و اموال ؟

مدتی که صرف خواهد شد ؟

اگه بچه دار شده باشن ؟

و کلا از این مورد ها
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ragner ، msar
سلام

یه سوال داشتم اگر فردی بعد از 3 سال زندگی با همسر امریکایی سیتیزن بشه

و بعد طلاق بگیرن ایا اون زن میتونه سریعا بعد از طلاق با مردی در ایران ازدواج کنه

یا باید زمان مشخصی از طلاق بگذره و بعد با مرد ایرانی ازدواج کنه ؟
پاسخ
اگر در موقع اقدام کردن برای گرین کارت, از زمان ازدواج شما بیشتر از دو سال گذشته باشد, گرین کارت دائم می گیرید و می توانید به محض ورود طلاق بگیرید. ولی بجای 3 سال باید 5 سال صبر کنید تا سیتیزن شوید.
اگر در زمان اقدام کردن برای گرین کارت از زمان ازدواج شما کمتر از 2 سال گذشته باشد به شما گرین کارت موقت می دهند و اگر تا دو سال دیگر زیر یک سقف زندگی نکنید مجبور هستید به کگشورتان برگردید و گرین کارت دائم نخواهید گرفت.
اگر با گرین کارت موقت و یا دائم وارد امریکا شوید و با همسرتان زندگی کنید در مدت 3 سال می توانید سیتیزن شوید ولی اگر با هم زندگی نکنید حتی اگر رسما زن و شوهر باشید باید 5 سال صبر کنید و بعد سیتیزن شوید.
بنابراین اگر گرین کارت موقت دارید حتما باید 2 سال با او زندگی کنید.
در هر حالتی که پیش بیاید اگر متوجه شوند که ازدواج شما قراردادی بوده است اختیار دارند که گرین کارت دائم و یا موقت شما را باطل کنند زیرا در زمانی که مصاحبه می کنید و فرمها را پر می کنید گفته اید که این ازدواج واقعی است و امضا کرده اید که اگر خلاف آن ثابت شود اداره مهاجرت می تواند تماتم پرونده شما را باطل کند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، kavoshgarnet ، nnazi_2005 ، ragner ، amiry ، bigarash ، Seattle2015 ، msar
ممنون

ولی من جواب سوالمو نگرفتم من پرسیدم اگر زنی بعد از سه سال سیتیزن بشه و طلاق بگیره ایا سریعا میتونه با مردی تو ایران ازدواج کنه چون دیگه سیتیزن شده

فکر نکنم که نتونه طلاق بگیره حالا پس از طلاق میتونه سریعا از دواج کنه با کسی تو ایران یا باید زمان مشخصی از طلاق بگذره ؟
پاسخ
بله. ایشان به محض اینکه طلاق بگیرد می تواند سریعا با یک نفر دیگر ازدواج کند و در اداره مهاجرت پرونده تشکیل دهد. البته ممکن است اداره مهاجرت کمی سختگیری کند تا مطمئن شود که ازدواج قبلی او و یا ازدواج بعدی صوری نبوده است و نیست.
سه سال زندگی کردن و بعد طلاق فوری و اقدام برای یک نفر دیگر در ایران برای اداره مهاجرت بسیار سوال برانگیز است و احتمال قبول نکردن کیس بسیار زیاد است. اگر بگوبد که مثلا از مدتی قبل با آن فرد رابطه داشته است هم سیتیزنشیپی او زیر سوال می رود. به نظر من باید یک وکیل خبره استخدام کند تا بتواند مدارک قانع کننده ای را برای اداره مهاجرت تهیه کند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، laili ، ragner ، nnazi_2005 ، msar
سلام

دوستان لطفا فوری کمک کنید

نامزد من تو آمریکا‌ داره فرم G-325A,Biographic Inoformation رو پر کرده

و داره فردا ارسال می‌کنه INS ، این فرم بیوگرافی من هست ، فقط می‌خواستم ببینم زیرش باید امضا بشه یا نه ، بعد اگه قراره امضا بشه خودش می‌تونه امضا کنه بجای من ؟

لازم نیست برای من DHL بشه من امضا کنم که ؟
پاسخ
وقتی برای مصاحبه سفارت بودم دو تل کیس مشابه شما هم بود... یکی که خانوم انگلیسی بود وآقا ترک بود برای ویزای نامزدی اقدام کرده بودن ... ولی متاسفانه به دلیل سن و شک مصاحبه کننده رد شدند ... ولی اون یکی کیسه ایرانی بودند و ازدواج کرده بودند ... البته معلوم که مصلحتیه و به همین دلیل برای محکم بودن کیس ازدواج کرده بودند ... البنه خانوم اصرار داشت که واقعیه ولی ما که ایرانی بودیم از رفتارش تابلو بود که شوهرش نیست ... و فقط کلیرنس خوردن ... فکر کنم اگه نامزدی اقدام نکنید بهتر باشه ..
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، shahishervin ، msar
به جون مادرم واقعی هست ، بابا مگه شما آفیسر سفارت هستید که بهتون دروغ بگم

واقعی هستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت ​ت

عجب گیری کردیما
بعد آخه ویزای ازدواج خیلی طول می کشه ، من با این قضیه خیلی مشکل دارم
امروز برگه اومده از INS برای نامزدم و گفتند مدارک و پول رسید ، کیستون در حال "Pending" است ، آدرس سایت و شماره تلفن هم دادن

حالا باید منتظر چی باشیم ؟؟؟
پاسخ
(2010-04-01 ساعت 20:39)laili نوشته:  شما مطمئنید که با ویزای نامزدی میشه سه ماهه گرین کارت گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من فکر نمیکنم که اینطوری باشه....شما بعد از دریافت ویزای نامزدی و رفتن به امریکا باید ازدواج کنید و بعد از گذشت دو سال از ازدواجتون و کلی تحقیق در مورد اینکه این ازدواج صوری نبوده بعد میتونی گرین کارت دریافت کنید ................

مطمئن هستم
بعد از ويزا و مراجعه به آمريكا 3 ماه وقت دارند كه ازدواج كنند و به محض ازدواج (با سيتيزن)بلافاصله گرين كارد صادر خواهد شد و در صورتي كه ازدواج 3 سال دوام داشته باشد ميتواند درخواست سيتي زن شيپي نمايد
در اين مدت توسط مامواران اداره مهاجرت تداوم ازدواج كنترل خواهد شد اما پس از اينكه سيتي زن شيپ شد كنترل نيز منتفي خواهد شد و ميتوانند از هم جدا شوند و يا ادامه دهند
(2010-04-04 ساعت 05:02)mosafere.iran نوشته:  
(2010-04-01 ساعت 16:40)hvm نوشته:  درود
مشكل قانوني نداره
خانم بايد تشريف بياورند تركيه يا ايران يا جاي ديگه و شما با ايشان چند تا عكس بگيريد
يه كارت دعوت نامزدي هم در به آدرس همانجا چاپ كنيد و چند تا عكس با چند نفر ايراني و البته عروس و داماد آينده بگيريد
چند تا ايميل هم قبلا در مورد مقدمات نامزدي و اين قبيل مسائل با هم رد و بدل كنيد
اينها ميشوند دلايل و مدارك مربوطه
حالا خانم بايد درخواست خود را به انضمام همين مدارك در آمريكا به اداره مهاجرت بدهد و البته مداركي هم در مورد شغل و ماليات خودش كه نشان بدهد شغل ثابت دارد و از عهده مخارج دو نفري تان بر مي آيد
در كمتر از 2 ماه (معمولا)ميتوانيد ويزا بگيريد و حدود 3 ماه بعد گرين كارد
(اين هم وكيل مجاني )
موفق باشيد و به پاي هم پير شويد

دستت درد نکنه دوست من ، واقعا لطف کردی ، فقط یه مشکل کوچیک هست
من اگر بخوام این خانوم رو ببینم هم ، هزینه هامون میره بالا ، و هم باید بیشتر صبر کنیم ، چون ایشون ، اونجا کار دولتی دارن ، و نمی تونن ، مرخصی بگیرن ، مثلا یک هفته .... ولی من تو سایت travel.state خوندم ، که لازم دو نفر همدیگرو ببینند در ظرف دو سال گذشته ، مگر در شرایط خاص ، الان این خانوم 25 سال هست از آمریکا خارج نشده ، می تونه بگه من بخواطر مسائلی شغلی خودم نمی تونم خارج بشم از آمریکا ، و باید ایشون بیاد اینجا ؟

در ضمن من با این خانم ، تنها 20 روز هست که آشنا هستم ، و مدارک رابطمون واسه همین 20 روز هست ، البته راحت می تونم بهتون بگن فقط اندازه ی 200 ساعت تلفن از آمریکا گرفته شده که ریز مکالماتش هست ، ایشون زنگ زده و با من حرف زده
این خانوم همه ی فرم هارو پر کرده و آمادست ، فقط واسه بیان مطالب اونجا مشکل داریم

لطفا راهنمایی کنید
به هيچ وجه نميشود
تلفن مورد قبول نيست
حتما بايد يكديگر را ببينند و همان داستان كارت دعوت نامزدي و عكس و غيره هم لازم است
فرقي نميكند كه ملاقات در ايران باشد يا در يك كشور ثالث اما حتما بايد ملاقاتي در كار باشد وگرنه كيس رد خواهد شد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، msar
سلام دوباره
دوستان ما کارمون به جایی‌ رسید که شمارهٔ receipt number اومد ، و ما در سایت :
http://www.uscis.gov
در قسمت :
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do
چک می‌کنیم که کیسمون در چه وضعیتی هست ، دوستانی هم که اقدام می‌کنن ، طبقه تجربهٔ حال حاضر بنده ، وقتی‌ نامزد از آمریکا‌ اقدام کرد و مدارکو با پست به ins ارسال کرد ، ۲ تا نامه میاد واسش ، اولی‌ تائید می‌کنه که مدارک رسید ، تقریبا بده ۱ هفته میاد ، نامهٔ دوم حامل شمره ی receipt number هست و اطلاعاته هر دوتاتون که میگه اگه غلطه یا مشکلی‌ داره فورا اطلاع بدید ، طبق چیزی که من از این سایت که توش receipt number رو چک می‌کنیم فهمیدم ، احتمال داره مدارک تا ۵ ماه اونجا بمن (کالیفرنیا سنتر California Center) ، البته این پره پرش هست که تو خود سایت زده که اصولا کمتر طول میکشه ، البته امیدوارم کمتر طول بکشه ، هم کیس ما و هم کیس همهٔ دوستان ، بد هم مدارک میاد اون شهری که درخواست مصاحبه دادید ، مثلا استانبول یا ابوظبی ، و بد هم تاریخه مصاحبه میدن ، واسه مصاحبهٔ نهایی
نامزد شما در آمریکا‌ هیچ مصاحبی نداره و طبق یکسری صحبتهایی که نامزد من با Ins کرد و تلفن زد ، اونجا فقط مدارک چک می‌شه ، سابقهٔ نامزد شما تو اونجا چک می‌شه و بقیه کارها مربوط می‌شه به شما تو شهری که مصاحبه می‌کنید ، این کل ماجرای ما تا اینجا .

حالا سوالات من از دوستان با تجربه ، اینا سر مسالهٔ ملاقات منو نامزدم ، مارو پا در هوا گذاشتن ، نه میگن می‌شه نه میگن نمی‌شه ، تلفن که زد نامزدم ، گفتن ، بعضی‌ وقتا می‌شه ، بعضی‌ وقتا نمی‌شه ، بستگی به افیسر و دلایل کیس داره

نامزدم من به من گفت که واسه ویزا توریستی ( Visitor Visa ) من اقدام کنم ، و اون هم ساپورت کنه ، با اون INS هم در میون گذشته بود و گفت بودن که مشکلی‌ نداره و به کیس‌ نامزدیتون ارتباطی‌ پیدا نمی‌کنه ، اون هم سر جاشه ، البته من پام برسه اونجا دیگه ویزا نامزدی معنی‌ پیدا نمی‌کنه ، ولی‌ واسه مصاحبهٔ ویزا توریستی ( Visitor Visa ) بدرد میخوره ، نامزد من داره Email میده به سفارت آمریکا‌ تو آنکارا و استانبول که من نمیتونم بیام ترکیه نامزدمو ببینم ، اون می‌خواد بیاد منو ببین ، INS هم گفت بود این کار شدنهٔ ، منم دارم این فرم هارو پر می‌کنم که بفرستم به همراه Email نامزدم جدا جدا به سفارت

راستی‌ ، من همونجور که گفتم ، ترکیه زندگی‌ می‌کنم ، من واسه ترجمه مدارکم ایران نرفتم ، همینجا رفتم سفارت ایران
مدارکو ترجمه کنم ، ولی‌ سفارت چون ایجا ترکیه هست فقط به زبون ترکی ترجمه میکرد ، من تو سفارت ایران به زبان ترکی ترجمه کردم ، و به صورت آزاد هم به زبان انگلیسی‌ ترجمه کردم ، البته مدارکم یه بار به زبان ترکی ترجمه شد و بد به انگلیسی‌ ، خارج از هر کشوری قانونه که اول به زبون اون کشور ترجمه بشه و بد به زبون سوم ، این مدارک تو نتری (Noteri) ترکیه مهر شد ، یعنی‌ رسمی‌ شد ، اینو قبول داره سفارت آمریکا‌ ؟ یعنی‌ ترجمه فارسی به ترکی با مهره سفارت ایران و از ترکی به انگلیسه با مهره نتری (Noteri) ترکیه یا همون دولت ترکیه ، البته اینا بهم ربطی‌ ندارن ها ، جدا جدا ترجمه شدن ، ولی‌ اطلاعاتشون یکیه دیگه ، این اولا ، بد من باید واسه ویزا B2 اقدام بکنم واسه ویسأ ویزا توریستی ( Visitor Visa ) ، درسته ؟

کلا یه کمک کلی‌ بکنید ، ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان