کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط طبابت در امریکا
kamran e aziz:
.man va hamsaram ham pezeshk hastim ke emsal barande shodeim..shoma bayad har 3 emtahan ra bedahid ta be onvane MD shenakhte shavid.albatte agar bekhahid ke varede dorehaye research shavid aslan in emtahanat lazem nist.shoma mitavanid reference haye jadid ra az teymoorzadeh begirid.be nazare man agar vaght darid hatman shoroo be khandan konid va zoodtar dar turkey ya dubai emtahan bedahid .step3 faghat dar amraka bargozar mishavad.shoma vaghti emtahanate khod ra dadid mitavanid dar matching program sherkat konid .dar zemn az chand mah ghabl bayad be bimarestanhaye mokhtalef darkhast beferestid va vaghte mosahebe begirid.benabarin doost e aziz ajale konid.
hbita
case no:20900

لطفاً فارسی بنویسید
------------------------------------------------------------------------
كامران عزيز:
.من و همسرم هم پزشك هستيم كه امسال برنده شديم. ما بايد هر 3 امتحان را بدهيد تا به عنوان MD شناخته شويد. البته اگر بخواهيد كه وارد دوره يه ریسرچ شويد اصلاً اين امتحان لازم نيست. شما ميتونيد رفرنس هاي جديد را از تيمورزاده بگيريد. به نظر من اگر وقت داريد حتماً شروع به خواندن كنيد و زودتر در تركه يا دوبى امتحان بدهيد. ستپ3 فقط در آمریكا برگزار ميشود. شما وقتى امتحانات خود را داديد ميتونيد در مچينگ پروگرام شركت كنيد .در ضمن از چند ماه قبل باید به بيمارستان هاي مختلف درخواست بفرستيد و وقت مصاحبه بگيريد. بنابرين دوست عزيز عجله كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: AMIN3Y ، kourosh2011
سلام
hbitaممنون از توصیه تان راستش رفتم انتشارات تیمورزاده گفت یک ملیون تومان هزینه کتابها و دی وی دی ها میشه پرداخت این پول اون هم برای یک سری کتاب اون هم فقط برای یک محدوده زمانی خاص اون کمی سخته پیشنهادی دارم:
بیایید ما بچهای مهاجر سرا این کتاب ها رو به هم برسونیم واز روی سی دی ها و کتابها کپی بزنیم که هزینه هامون کمتر بشه اگه کسی از دوستان پزشک تمایل داره امادگیشو همینجا اعلام کنه که بدینوسیله خیر بزرگی به جامعه پزشکی لاتاری زده میرسونه!یا لااقل اگه جایی را میشناسید با قیمت مناسبتر معرفی
از طرفی به نظر شماHBITA وهمسرتان از چه استپی شروع کنیم برای خواندن بهتره و چرا؟
من اینجا در حال درس خواندن در سال دوم تخصص هستم و حدود یک سال و نیم دیگه درسم تمام میشه هم باید درس خودمو بخونم هم USMLEبرام لطفا دعا کنید.همیشه انگیزه بسیار بالایی در درس خواندن داشتم و به امید خدا اگر موفق بشم برم امریکا مجدد ادامه تحصیل میدم ارزو میکنم که هممون در این راه موفق بشیم و شما هم در این امتحانات بخوبی در کنار همسرتون خوش بدرخشید و از طرفی همگی کارنت بشویم
منتظر پاسختان هستم
به امید موفقیت!
پاسخ
سلام
من و همسرم هر دوتامون تخسسمون رو تموم كرديم و الان سرگرم كار هستيم.همه ميگن بهتره ستپ 1 را اول بگزرونين،ولى من نميدونم كه رشته شما چييه تا اول كدوم ستپ را بدهيد.من يك جايى را پيدا كردم كه كتاب هاى قسمت 2 را 60000 تومن گفته.اگر خوستيد بهتون بدم.
case no.20900
پاسخ
سلام به همه دوستان پزشک.
من بخش اطلاعات مربوط به دندانپزشکان را چک کردم و متاسفانه مطلبی نبود ولی فکر میکنم مراحل مشابهی برای پزشکان و دندانپزشکان وجود داره. از یکی از دوستانم که دندانپزشکی را اینجا خوند و چون متولد و بزرگ شده امریکا بود برگشت اونجا شنیدم که مراحلی که برای تایید مدرکش در امریکا گذرونده(دقت کنید که دوست من مشکل زبان هم نداشته)4 سالی طول کشیده.
از شما دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد نداره که این پروسه بطور میانگین چقدر طول میکشه؟

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز پاسخ این مطلب را در قسمت فارع التحصیلان دندانپزشکی مینویسم.
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
Hbitaجان
لطفا ادرس و شماره تلفن اون کتابفروشی که گفتی بدهید. در ضمن هر جایی که میشناسید دیوی دی ها را دارند با قیمت مناسب خبر بدهید واگر هم کسی باشه که اونها را داشته باشه من میتونم رایتشون کنم و مجدد بر گردانم . و هر جایی در این راستا اگر میشناسید با ذکر تلفن و ادرس همینجا بگین و لیست کتابهایی که ممکنه بهتر از کاپلان باشه ممنونم.
برای شما و همسر محترم ارزوی موفقیت دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
salam:
man emruz ketab haye step 2 ra be in shomare zang zadam va baram ba peik ferestadand.
09362955630
60000 tooman babate hameye ketabha
case no:20900
پاسخ
سلام:برای من خیلی جالبه که شماها هم تخصص گرفتید و در حال آماده شدن برای usmle هستید.منهم شرایط مشابه دارم و امسال برد قبول شدم و دارم برای استپ2 آماده میشم.در مورد دی وی دی های کاپلان اگر خواستید منهم موافقم که بصورت مشترک تهیه کنیم و رایت کنیم..
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، SH1A2R3
سلام رفقا
برای تهیه کردن دی وی دی هایی که صحبتش هست پیشنهاد می کنم به سایت ای بی هم نگاه کنید.البته باید کسی باشه که در آمریکا برای شما خرید کنه و براتون بفرسته.
پاسخ
salam doostane aziz :
man dirooz ketabha ro gereftam keyfiyate kheyli khoobi dare va male 2008 hast ke teymoorzade felan nadare.
man taze shoroo be khandan kardam chon har rooz ham mashghool be kar mibasham va kheyli kond pish miravam.hamsare man madrake ECFMG ra darad va faghat bayad emtahane toefl bedahad.shoma ha
key gharar ast ke emtahan bedahid va koja?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست و همکار گرامی لطفا فارسی بنویسید.اگر با مشکل مواجه هستید از سایتهایی که این کار را انجام می دهند استفاده کنید مانند :
http://www.bitaweb.com/fa/farsiNegar.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوستانِ عزيز :
من ديروز كتابها رو گرفتم كيفيت خيلى خوبى دارهِ و مالِ ۲۰۰۸ هست كه تیمورزاده فعلا نداره.
من تازه شروع به خواندن كردم چون هر روز هم مشغول به كار مى باشم و خيلى كند پيش ميروم.همسر من مدركِ ECFMG را دارد و فقط بايد امتحان toefl بدهد.شما ها
كى قرار است كه امتحان بدهيد و كجا؟
پاسخ
سلام
Hbitaممنون که شماره کتابفروشی دادی فقط من شنیدم که پزشکان در امریکا تافل نمیخوان و همون امتحان usmleکافیه گر چه خود من هم میخوام بنا به دلایلی تافل بگیرم مثل همسر شما ولی به هر حال تحقیق کنید.
راجع به سوال دومتون باید بگم که من هم بزودی شروع میکنم و انشالله که ویزامو گرفتم تو همون امریکا یکی از استپ ها رو امتحان میدم ولی شایدم برم دوبی یا ترکیه امتحان بدم باید ببینم چه پیش میاد
ولی به هر حال مایلم که همگی پیگری کنیم و جایی رو که مناسبتره برای این امر پیدا کنیم
پیروز باشید
به امید خدا
پاسخ
سلام
ماهان جان اون روی ماهتو میبوسم ! لطفا ادرس کامل اون سایتی که گفتی برامون مینویسی
پاسخ
www.ebay.com

ارادت
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون
ماهان جان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست ِ عزيز
لطفا آدرس اون سايت رو لطف كنين.