کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط طبابت در امریکا
(2010-01-14 ساعت 18:39)Dr.Namjouyan نوشته:  سلام دوستان
من عضو جدید هستم و فارغ التحصیل 1372 دانشگاه اهواز هستم و حدود 20 روز پیش وارد ایالت نیوجرزی آمریکا شدم(قبولی لاتاری)
نحوه ثبت نام USMLE و آدرس ارسال مدارک را می خواستم.
موفق باشید.

سلام

آقا مبارکه!

به سایتهای زیر مراجعه کن مطالب مفصلی در مورد امتحان نوشته:

http://usmle.org/

و اما برای ثبت نام فارغ التحصیلان خارجی(IMG) به این سایت مراجعه کن که سر کارتون با این سایت خواهد بود:

http://ecfmg.org/

باز هم سوالی بود بپرسید ولی بهتر است با استپ 1 و مطالعه کتابهای KAPLAN lecture notes و FIRST AID شروع بفرمایید و همین کافی است زیاد سرتون رو شلوغ نکنید که دیگه نمیشه جمعش کرد!
پاسخ
تشکر کنندگان: sneixx ، AMIN3Y ، kourosh2011
(2010-01-14 ساعت 19:19)megaholding نوشته:  
من عضو جدید هستم و فارغ التحصیل 1372 دانشگاه اهواز هستم و حدود 20 روز پیش وارد ایالت نیوجرزی آمریکا شدم(قبولی لاتاری)
موفق باشید.

سلام

آقا مبارکه!

و اما برای ثبت نام فارغ التحصیلان خارجی(IMG) به این سایت مراجعه کن که سر کارتون با این سایت خواهد بود:

باز هم سوالی بود بپرسید ولی بهتر است با استپ 1 و مطالعه کتابهای KAPLAN lecture notes و FIRST AID شروع بفرمایید و همین کافی است زیاد سرتون رو شلوغ نکنید که دیگه نمیشه جمعش کرد!

سلام
با تشکر فراوان از megaholding که به این سرعت پاسخ مرا دادند من سایت مذکور را رفتم ولی از من فرم 186 و مدارک خواستند که نمی دانم به کجا باید بفرستم لطفا راهنمائی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، sneixx ، AMIN3Y ، kourosh2011
(2010-01-14 ساعت 23:55)Dr.Namjouyan نوشته:  
(2010-01-14 ساعت 19:19)megaholding نوشته:  
موفق باشید.

سلام

آقا مبارکه!

سلام
با تشکر فراوان از megaholding که به این سرعت پاسخ مرا دادند من سایت مذکور را رفتم ولی از من فرم 186 و مدارک خواستند که نمی دانم به کجا باید بفرستم لطفا راهنمائی کنید

دوست عزیز

فرم 186 یا همون Certification of Identification تقریبا مهمترین فرمی هست که شما برای ثبت نام باید بفرستید به آدرس ecfmg در فیلادلفیا که آدرسش در ecfmg.org دقیقا موجود هست

البته شما این فرم را باید بدهید تا بخش روابط بین الملل دانشکده پزشکی که در آن درس فارغ التحصیل شده اید یعنی همان دانشگاه علوم پزشکی اهواز پست کند برای ECFMG اصولا خودشون میدانند که چه کنند

شما فرم 186 را از IWA تو ecfmg کپی بگیرید و عکس رو روش بچسبون و همراه 2تا کپی دانشنامه و ترجمه اش و فکر کنم 2قطعه دیگر عکس باید مهر و موم شده دانشگاهت بفرسته فیلادلفیا و دوباره اونا از دانشگاه استعلام میکنند تا فرم 186 تایید بشه و باصطلاح VALID بشه که 5 سال اعتبار خواهد داشت

من نمیدونم شما کجای کار هستید؟ ولی آیا تو ECFMG.org در قسمت IWA ثبت نام کردی؟باید از سایت ecfmg حتما اول از همه USMLE ID بگیری که یه عدد 8رقمی هست؟اول اینکار رو بکن

دوست عزیز قوانین ثبت نام ممکنه روز به روز عوض بشه ولی زمانی که من ثبت نام کردم این کارها رو که گفتم انجام دادم و فکر کنم اصولا همین کارا رو باید بکنی

باز هم بهت پیشنهاد میکنم دستورالعمل ecfmg رو مو به مو بخون و عمل کن

سوالی هم داشتی بهشون ایمیل بده جوابت رو میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr.Namjouyan ، seravin ، sneixx ، sharareh ، AMIN3Y ، kourosh2011 ، aaraam
دوست عزیز
بی نهایت از کمک شما متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding
جناب megaholding ضمن تشکر مجدد از شما من موفق به ثبت نام شدم
سوال اینکه اصل مدارک باید ارسال بشه یا کپی(ترجمه ها)و من باید بفرستم یا خیر؟
منتظر پاسخ شما هستم.
نامجویان
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، AMIN3Y ، kourosh2011
(2010-01-15 ساعت 19:34)Dr.Namjouyan نوشته:  جناب megaholding ضمن تشکر مجدد از شما من موفق به ثبت نام شدم
سوال اینکه اصل مدارک باید ارسال بشه یا کپی(ترجمه ها)و من باید بفرستم یا خیر؟
منتظر پاسخ شما هستم.
نامجویان

دوست عزیز منظورتان اگر اصل دانشنامه هست خیر شما 2تا کپی فارسی و یک نسخه از اصل ترجمه اش به علاوه اصل فرم 186 و فکر کنم 2قطعه عکس 5*5 به غیر از عکس که روی فرم میچسبانید باید بدهید که دانشگاهتان برایتان ارسال کند

البته اگر در ایران نیستید فکر کنم بتوانید از طریق یکی از دفترخانه های ثبت رسمی کشوری که در آن هستید مثلا امریکا فرم 186 را مبتوانید تایید کنید

چون منظور این است که مقامی رسمی تایید کند شما واقعا وجود خارجی دارید!

اینهایی که عرض میکنم در دستورالعمل ecfmg موقع ثبت نام دقیقا ذکر شده

اگر نمیخواهید از طریق دانشگاهتان در ایران اقدام کنید به ecfmg ایمیل بدهید و سوال بفرمایید

تجربه شخصی خودم: در ایران بودم و فرم 186 را عکس چسباندم وبردم امور روابط بین الملل دانشگاه خودمون تایید کرد و سپس آن رو به همراه سایر مدارک دادم دانشگاه تو پاکت با سربرگ دانشگاه مهر و موم کرد و سپس خودم بردم و DHL کردم به آدرس ecfmg در فیلادلفیا البته آدرس مبدا رو دادم دانشگاه که فکر کنند دانشگاه پست کرده و تقریبا 3 هفته بعد فرمم از طرف ecfmg تایید شد

امیدوارم کامل گفته باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr.Namjouyan ، sneixx ، AMIN3Y ، kourosh2011 ، مریم361
با تشکر مجدد
خودم بفرستم به فیلادلفیا یا به دانشگاه اهواز؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
(2010-01-15 ساعت 20:05)Dr.Namjouyan نوشته:  با تشکر مجدد
خودم بفرستم به فیلادلفیا یا به دانشگاه اهواز؟

دکتر جان مثل اینکه دقیقا متوجه نشدی!

شما که ایران نیستی! اگر هستی و یا کسی رو داری که برات اینکار رو تو اهواز بکنه بده همین کاری که من تو ایران برا خودم کردم ایشان تو ایران براتون بکنه

فرم رو باید اول دانشگاه اهواز تایید کنه عزیز

دانشگاه که نمیاد 50 دلار هزینه کنه برات DHL کنه ! به همون کسی که از طرف شما میره دانشگاه این کارا رو برات بکنه بگو بعد از اینکه مدارک رو دانشگاه مهر و موم کرد و به صورت یک پاکت تحویلش داد خودش ببره DHL کنه برای فیلادلفیا منتها بهتره آدرس فرستنده رو بده روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اهواز که ecfmg بدونه دانشگاه داره میفرسته چون تاکید کرده که باید دانشگاه پست کنه یادت باشه تو پاکتی که پست میکنه باید کپی دانشنامه ات و ترجمه اش هم باشه یعنی اینا رو باید براش پست کنی

اوکی؟Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr.Namjouyan ، sneixx ، AMIN3Y ، kourosh2011
thanks a lot
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، kourosh2011
سلام
لطفا راهنمایی کنید فرمهای 187-344و345 باید همزمان با فرم 186 جهت تایید به دانشگاه مربوطه ارسال شوند یا خیر؟
پاسخ
(2010-01-19 ساعت 08:50)Dr.Namjouyan نوشته:  سلام
لطفا راهنمایی کنید فرمهای 187-344و345 باید همزمان با فرم 186 جهت تایید به دانشگاه مربوطه ارسال شوند یا خیر؟

بله همه فرمها باید توسط دانشگاه شما برای ECFMG فرستاده شود.البته شما خودتون باید 345و344و187 را کامل کرده باشید و دانشگاه فقط 186 را تکمیل میکنه.همراه عکس و2 کپی دانشنامه و ترجمه دانشنامه (ریز نمرات در این مرحله فرستاده نمیشه) همگی در یک پاکت.مستقیما توسط دانشگاهتون پست میش
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr.Namjouyan ، usa.lover ، sneixx ، sharareh ، kourosh2011
Sahar21
کمال تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: sneixx
(2008-09-29 ساعت 11:49)saba نوشته:  سلام اقا کامران
من و شوهرم علیرضا که اگوست ویزا گرفتیم هم پزشکیم و شروع کردیم به خوندن usmle .البته ما از step2 شروع کردیم .usmle رو هم میشه تو امریکا داد هم خارج از اون, البته ایران نمی شه. نزدیکترین جا دبی هستش که میتونی امتحان بدی. امتحان تافل هم دیگه لازم نیست .
برای داشتن اطلاعات کامل جهت ثبت نام و مراحل بعدی این سایتش هست:
www.ecfmg.org ضمنا ما همین امروز ثبت نام کردیم برای ID number
به امید موفقیت همگی

salam...bebakhshid inke dge toefle lazem nist ro tuye site khasi neveshte?mamnun misham age linkesho bezarid...
movafagh bashid
پاسخ
تشکر کنندگان: sneixx
سلام به همگي
من همه كتابهاي USMLE 1 و DVDs و كتابهاي لازم براي اسكور خوب را لازم دارم
از كجا ميتونم با قيمت مناسب تهيه كنم؟اين كتابا در امريكا گرانتره ؟ چونزماني به رفتنم نمانده.و حمل مشكله.
پاسخ
(2010-03-01 ساعت 01:21)parak نوشته:  سلام به همگي
من همه كتابهاي USMLE 1 و DVDs و كتابهاي لازم براي اسكور خوب را لازم دارم
از كجا ميتونم با قيمت مناسب تهيه كنم؟اين كتابا در امريكا گرانتره ؟ چونزماني به رفتنم نمانده.و حمل مشكله.

دوست عزیز به این سایت سر بزنید و کتابهاتون رو جستجو کنید...هم نو داره هم دست دوم امیدوارم بتونید با قیمت خوب کتابی رو که لازم دارید پیدا کنید:

http://www.amazon.com/
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sneixx ، kourosh2011

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان