کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط طبابت در امریکا
(2012-09-12 ساعت 12:03)shima1364 نوشته:  
(2008-10-03 ساعت 18:35)saba نوشته:  سلام اقا کامران
1-فکر نمی کنم برای GP بودن step3 لازم باشه ,چون اکثر بچه ها مرحله 3 رو سال اول رزیدنتی میدن.
2-تا 7 سال اعتبار داره. یعنی نمره اون چه خوب چه بد تا 7 سال می مونه.
3-ما تهران نیستیم احتمالا کلاسهای کاپلان اونجا هست. در مورد منابع هم kaplan,BRS,high yeild بیشتر تو بورس هستن که انتشارات تیمورزاده و فکر کنم کیمیا کتاباشو دارن.
4-ما شمارمون جزئ کارنت شده ها بود ولی امسال به این نتیجه رسیدیم که اگر مدارک کامل باشه و ثبت نام درست باشه هر چقدر هم که شماره بالا باشه تقریبا ویزا رو گرفتین. و الان پشیمونیم که از پارسال برای امتحانش نخوندیم. بهر حال یک کم ریسک رو باید قبول کرد. اگر برای رزیدنتی اینجا نمی خواهین بخونین حتما usmle رو شروع کنین.

صبا جان ولی تا اونجایی که من میدونم step 3 برای کار لازمه و اگر بخوای چه بعنوان متخصص و چه به عنوان پزشک عمومی در اونجا کار کنی باید ۳ رو هم امتحان بدی.
سلام.صد در صد باید ۳ تا استپ را بدهید و بد هم حتما حتما در صورت متچ شدن برای رزیدنسی سال آخر یعنی‌internship را تکرار کنید ،هیچ راه دیگه هم ندارد.داشتن مدرک تخصص و فوق تخصص ایران هم در این مورد هیچ کمکی‌ نمیکند.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، jojo_hami
سلام
من الان کانادا زندگی میکم و الان دارم واسه step 1 اماده میشم.اما استرسی که دارم اینه که چطور رزومه جمع کنم.ایا اگه تو کانادا بتونم جایی کار کنم برا امریکا قابل قبوله؟چقدر رزومه کافیه؟مثلا چند سال و اینکه بهتره کجاها کار کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، jojo_hami
مهدیس خانوم... ببخشید میتونم بپرسم چرا آمریکا را به کانادا ترجیح میدید برای طبابت؟
راستش به خواهرم که کانادا /اقامت داره پیشنهاد دادم بجای کار رو تورنتونوت بیاد برای usmle و بعدش ویزای جی وان یا توریستی اپلای کنه.... بلکه اینجا منم از تنهایی دربیام... ولی آینده وامنیت کاری کانادا بهتر نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami
ba salam be doostan aziz
mikhastam bedunam shanse kasi ke green card nadare dar gereftane paziresh az US vase pezeshki cheghadre ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-05 ساعت 21:47)امیر ش نوشته:  ba salam be doostan aziz
mikhastam bedunam shanse kasi ke green card nadare dar gereftane paziresh az US vase pezeshki cheghadre ?

گرین کارت فقط یکی از ده ها فاکتوره. فاکتورهای دیگه مثل نمرات امتحانات، ریسرچ، رزومه، تعداد سالهای گذشته از فارغ التحصیلی و.... فاکتورهای مهم دیگه هستند. در نتیجه فقط یک فاکتور تعیین کننده نیستSmile
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.دوستان ممنون میشم بگید که ازمون usmleشامل دندان پزشک ها هم میشه یا نه؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان