کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
سلام دوستان گلم
در لاتاری سالهای گذشته شاهد ثبت نام افراد درجه 2و3 فامیل و یا دوستان نزدیک و دور توسط اعضا این سایت بودیم .که این ثبت نامهای پی در پی صرفا از روی تفنن و بخت ازمایی بوده .من شاهد بودم که در شرکت ما یکی از همکاران چون عکس و مشخصات خواهر و شوهر خواهرش روی کامپیوترش داشت (حتی با اجازه خودشان) اونها رو ثبت نام کرد که برنده لاتاری دامادشان شد با کیس نامبر عالی .متاسفانه آقای داماد قصد بیرون رفتن از مملکت ندارند و یک شانس از بین رفت که می تونست شانس من یا شما باشه. پس اعضای محترم خواهش میکنم برای کسانی ثبت نام کنید که عشق امریکا هستندو از ثبت نامهای بی مورد بپرهیزید.اگه این پست اینجا گذاشتم بخاطر اینه که همه قبل از ثبت نام این تاپیک رو می خونن .باید منو ببخشید.
با تشکر
نیما
تشکر کنندگان: Yashar1989 ، alonak ، خانه به دوش ، sarah_xzx ، ali.narooei ، arsi501 ، nedadd ، eng2006 ، javad_hani
(2011-09-26 ساعت 14:12)mehdi23 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
اول اینکه من همین الان عضو این سایت شدم،البته بعد از تقریبا 5 ماه آشنایی با سایت!
و خیلی تشکر میکنم از دوستان عزیز که این سایت مفید رو فراهم کردن.
یه سوال در ارتباط با عکس داشتم: عکس هایی که تو ایران میگیریم مستطیل شکله،میشه همون عکسا رو به 600در600 تبدیل کرد بدون اینکه عکس خراب بشه یا باید به عکاس بگیم عکس رو برامون طبق مشخصات بالا چاپ کنه ؟

سلام دوست عزیز
اگر توانایی کار با نرم افزار فتوشاپ رو دارید می تونید همون عکس ها رو به 600 در 600 تغییر بدید، لازم به ذکر هستش که بنده خودم هم همین کار رو در سال قبل انجام دادم و هیچ مشکلی پیش نیومد و عکسم هم مورد تایید قرار گرفت. همین طور می تونید برای اطمینان بیشتر قبل از ثبت نام در قسمتی که عکس رو چک می کنند، عکستون رو چک کنید که موردی نداشته باشه.
امیدوارم که تونسته باشم کامل توضیح داده باشم.

سلام
میشه در مورد تفاوت بین شماره کیس نامبرها توضیح بدید.
اگه سوالم رو در جای خودش مطرح نکردم ببخشید چون من هنوز با این سایت آشنایی کامل ندارم.
ممنون
اگر روزی دشمن پیدا کردی،بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیتت کردند،بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی،بدان قیمتت بالاست.
سفرنامه

CN: AS 51XX → FIRST LETTER: MAY 3 → DS-260: May 26 →‎ SECOND LETTER: MARCH 28 → PERSON: 1 → Embassy: ANKARA Changed to Yerevan, Armenia → CURRENT: FEBRUARY 9 → INTERVIEW: MAY 18 → VISA ISSUANCE:  MAY 18
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در آنکارا_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در ایروان_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
تشکر کنندگان: sarah_xzx ، mehdi23
سلام . از مدیران خواهش می کنم یک عکسی که مورد قبول هست با اون سایز و dpi مشخص و غیره رو بزارند تا این همه شک و تردید برای دوستان کنار بره و با خیال راحت ثبت نام کنند یک نمونه بزارید با تشکر از همه دوستان و مدیران محترم
[/quote]
سلام
من یه عکس میذارم که قبلا با اون ثبت نام شده و هیچ ایرادی نداشته.
امیداورم که همه از شک هایی که دارند خارج بشند.

فقط جهت اطلاع رسانی هستش و امیدوارم که از اعتمادم سوء استفاده نکنید.
سفرنامه

CN: AS 51XX → FIRST LETTER: MAY 3 → DS-260: May 26 →‎ SECOND LETTER: MARCH 28 → PERSON: 1 → Embassy: ANKARA Changed to Yerevan, Armenia → CURRENT: FEBRUARY 9 → INTERVIEW: MAY 18 → VISA ISSUANCE:  MAY 18
تشکر کنندگان: saied-k ، behzad7 ، nedadd ، hkhafan
گوش ها باید معلوم باشه در حجاب خانم ها؟؟؟؟من به شخصه مشکلی ندارم اما مادر بنده رو حجابش خیلی حساسه!و مقنعه می پوشه همیشه الان من باید چی کار کنم؟
وای فقط دارم فکر می کنم امضای قبلیم چقدر مزخرف و پر مدعا بود!!!
تشکر کنندگان:
(2011-10-02 ساعت 16:34)مرجان گلی! نوشته:  گوش ها باید معلوم باشه در حجاب خانم ها؟؟؟؟من به شخصه مشکلی ندارم اما مادر بنده رو حجابش خیلی حساسه!و مقنعه می پوشه همیشه الان من باید چی کار کنم؟

درود بر شما ...
در این عکسی که خود سایت لاتاری واسه نمونه گذاشته یه خانم هست که گوش هایش معلوم نیست ، یعنی موی سرش افتاده روی گوش هاش ....
اما نمی دونم واسه حجاب هم همین مورد رو صدق می کنه یا نه ؟!!!
لینک زیر رو می تونید ببینید . http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5331.html
------------------
مطلبی دیگه ای هم که میتونه مهم باشه اینه که ، چهره و گردن و شانه های فرد در عکس باید چیزی حدود 50 الی 60 درصد عکس رو بگیره و ممکنه برخی متوجه این موضوع نباشند ... این نمونه عکس ها رو با دقت در خود سایت نگاه کنید تا مشکلی پیش نیاد ... و سعی کنید همانند خود نمونه ها عکس بگیرید .
------------------------------
این لینک رو هم نگاه کنید : http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html#
دوستان میتونید یک عکس بیاندازید که تا روی سینه شما مشخص باشه و بعد در فتوشاپ اندازه دقیق آن را بردارید ( اندازه عکس 51mm*51mm - یا همون 600 در 600 پیکسل )

قسمتی که برای عکس توضیح داده شده رو با ترجمه میذارم ....
select a digital image stored on your computer
resize and rotate it if necessary
crop it to a square image of exactly 600 x 600 pixels, and
save it to your computer for printing
یک تصویر دیجیتالی که بر روی کامپیوتر شما ذخیره شده است را انتخاب کنید
و آن را در صورت نیاز چرخش و تغییر اندازه دهید
و آن را تبدیل به یک مربع 600 * 600 پیکسل کنید
و ذخیره کنید در کامپیوتر برای چاپ
----------------
در این لینک میتونید عکس خود را امتحان کنید و حتی میتونید برحسب استاندارد سایت نیز عکستون رو ذخیره کنید . : http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html#
در قسمت پایین صحفه 3 گزینه هست : Choose Photo ..... Crop Photo ....Save Phoo
و در قسمت سمت چپ صحفه گزینه Help هم وجود دارد و به شما می گوید که چگونه عکس ها را قرار دهید
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: مرجان گلی! ، sarah_xzx ، nima_sima
(2011-10-02 ساعت 11:30)sadafsetareh نوشته:  آقا یکی تکلیف این dpi رو مشخص کنه .باید حتما 300 باشه ؟ با acd see چجوری میشه تغییرش داد ؟؟؟

سلام بر تمامی دوستانی که در داشتن یک عکس برای ثبت نام مشکل دارند؛
می تونید با استفاده از آموزش زیر یک عکس مورد تایید برای ثبت نام داشته باشید به شرطی که تمامی مراحل را به دقت و به ترتیب انجام دهید.
دوستان برای داشتن یک عکس با مشخصات گفته شده «و یا تغییر DPI » می تونید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ این کار رو انجام بدین، به صورت زیر:
برای تغییر DPI از 72 به 300 DPI
1) نرم افزار فتوشاپ را باز کنید.
2) به منوی File رفته و گزینه Open را بزنید سپس عکس مورد نظرتون را انتخاب کنید و بر روی کلید Open کلیک کنید و پس از باز شدن عکستون به مرحله دو بروید.
2) پس از باز شدن عکس به منوی Image رفته و سپس گزینه Image Size رو انتخاب کنید و به مرحله سه بروید.
3) در قسمت Resolution عدد 72 را به 300 تغییر بدهید.
4) پس از تغییر DPI عکس رو به همون حالت ذخیره کنید. [یعنی کلید های Ctrl+S را بزنید.]
به همین سادگی عکس شما به DPI مورد نظر می رسه و می تونید با اون ثبت نام کنید.
در رابطه با کسانی که می خواهند خودشون یک عکس اسکن کنن و اونو به شکل عکس مورد تایید در بیاورند هم باید بگم که می تونند این کار رو بکنند:
1) نرم افزار فتوشاپ را باز کنید.
2) از منوی File گزینه New رو بزنید و در پنجره باز شده در قسمت Width و Height عدد 600 را وارد کنید و در کادر روبروی آنهاکه به صورت یک فلش به سمت پایین هست Pixels را انتخاب کنید در کادر روبروی Resolution عدد 300 (Pixels/CM) را وارد کنید و در قسمت Color Mode عبارت RGB Color 8Bit را انتخاب کنید در قسمت Background Contents عبارت White را انتخاب کنید و سپس در انتها کلید Ok را بزنید.
3) حال ما یک صفحه با مشخصات گفته شده از سوی سایت لاتاری داریم که آماده انتقال عکس است.
4) اکنون می توانیم یک عکس 4*3 انتخاب کنیم که زمینه آن سفید باشد و آنرا در صفحه ای که آنرا ایجاد کرده ایم قرار دهیم.
5) در صورتی که عکس ما از صفحه ای که ایجاد کرده ایم کوچکتر یا بزرگتر بود می توانیم با استفاده از منوی Edit و انتخاب گزینه Free Transform اندازه عکس را تغییر دهیم. [نکته : دقت کنید که در هنگام استفاده از Free Transform برای تغییر اندازه عکس باید کلید Shift را پایین نگه داریم تا عکس بصورت استاندارد تغییر اندازه بدهد.]
6) برای ذخیره هم کافیه که از منوی File گزینه Save را انتخاب کنیم و در پنجره باز شده روبروی گزینه File name یک اسم برای عسکمون انتخاب کنیم و در قسمت Format گزینه JPEG را انتخاب کنیم و از منوی Save in محل ذخیره عکس را مشخص کنیم و در انتها هم کلید Save را بزنیم.
به همین راحتی یک عکس تایید شده برای ثبت نام داریم. خودم هم به همین شکل یک عکس برای ثبت نام تهیه کردم و سال قبل با آن ثبت نام کردم و هیچ مشکلی هم نداشت.
در پایان هم امیدوارم با استفاده از این آموزش دوستان دیگه نیازی به این نداشته باشند که به عکاسی برند و خودشون بتونند یک عکس با مشخصات گفته شده تهیه کنند و با اون در لاتاری امسال شرکت کنند. [اگه هر سوال یا مشکلی براتون پیش اومد می تونید بپرسید تا بهتون جواب بدم. انشاءالله]
سفرنامه

تشکر کنندگان: majidusa01 ، sarah_xzx ، sadafsetareh ، Ham3dJ ، feryfrt ، h18762000 ، arm1383 ، parisaa
خیلی ممنون اقای ابی22من خونده بودم اون عکسی که باید به سفارت بدیم لازمه گوش ها بیرون باشه!اره توی ایت عکس این خانوم گوشهاش معلوم نیست و عکس هم صحیحه!!من چیز زیادی در این باره نشنیدم(گوش،بیرون)اما خوب اگر حجاب رو قبول می کنن دیگه اون گوشهه چیه؟مادر من هم که توضیح المسائل رو از بره نمس تونم بهش بگم گوش جزو گردی صورته!البته به هر حال ادم باید به اعتقادات دیگران احترام بذاره.
تشکر کنندگان:
سلام
این هم یه لینک دیگه برا عکس:http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5327.html
تشکر کنندگان:
اگه خودتون بخواین عکس بگیرین:http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5332.html
تشکر کنندگان: sarah_xzx
آره وقعا ، دمشون گرم كلي حال دادن اين آمريكايي ها هميشه هواي ما رو داشته و دارن ... !
تشکر کنندگان:
من از عکس پارسالم استفاده می کنم و فقط مشکل تاریخ داره دیگه . قیافمونم که عوض نشده .
می مونه تاریخش . چی جوری عوضش کنم ؟
آنان که گذشته را بیاد نمی آورند محکوم به تکرار آنند
تشکر کنندگان:
(2011-09-26 ساعت 02:32)mahdi1 نوشته:  من می تونم عکسی که سال قبل گرفتم و با اون ثبت نام کردم رو دوباره استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

مشکلی نداره من با عکسی که سال قبل شرکت کرده بودم شرکت کردم و برنده شدم . مشکلی هم پیش نیومد Shy
شماره کیس : 2012AS00050XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:17 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:20 آگوست 2011
2کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:آپریل
تاریخ دریافت نامه دوم:اپریل
تاریخ مصاحبه:4 جون
دریافت کلیرینس :برگه آبی
تاریخ کلیر شدن : 4 جولای
مقصد: هیستون،تگزاس
تشکر کنندگان: masi ، sarah_xzx
من شنیده بودم که عکس لاتاری از5تومن هست تا7تومن!اما اینجا 1500این تو سی دی ریخت ش سوال دیگر:این عکاسی رو من برای اولین بار رفتم چون من نمی خواستم برم پیش اشنا چون خجالت می کشیدم!!!(نمی دونم چرا)و یکجای دیگه رفتم که خداییش اخر مخروبگی بود!راه پلش گچ سقفش ریخته بود!دکوراسییونش هم بد نبود اما بجای کاغذ دیواری موکت زده بودن!(شاید مد جدیده؟)منم که ترسو تمام اخبار حوادثو اینا اومده بود تو مغزم!یعنی نشستم رو صندلی عکاسی قلبم از حلقم داشت می زد بیرون حالا همچین تیکه ای هم نیستما اما مقداری ترسو ام واسه همین با حجاب عکس انداختم اما تو عکس یک کوچومولو از موهام پیداس بنظرتون مشکلی ایجاد می شه؟خواهش می کنم جواب بدین البته اونجوری که من شال رو پیچیدم مشخصه که تزیینی نیست.
تشکر کنندگان: h18762000
سلام به همه . بچه ها منظور از تاریخ عکس چیه؟
تشکر کنندگان:
دوستان ممکنه در مورد مشخصات داخلی عکس هم توضیح بدید
فرضا چند درصد از عکس باید صورت باشه ؟
با تشکر
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان