کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
برای تغییر دادن dpi عکس با برنامه فتوشاپ چطور باید عمل کنیم؟
تشکر کنندگان:
(2011-10-04 ساعت 00:54)majidgbox نوشته:  دوستان ممکنه در مورد مشخصات داخلی عکس هم توضیح بدید
فرضا چند درصد از عکس باید صورت باشه ؟
با تشکر

سلام
ارتفاع سر و اندازه ناحيه صورت ( فاصله بين بالاي مو تا زير چانه) بين 50 تا 69 درصد ازکل ارتفاع عکس را بايد پر کند. و فاصله بين لبيه زيرين عکس تا سطح چشمان داوطلب بين 56 تا 69 درصد از ارتفاع عکس را دربر گيرد.

من در دنيا يك بزرگوار مي شناسم و آن حضرت بزرگوار مي باشد.

خلیج فارس و ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک دارایی همه ایرانی ها می باشد.
تشکر کنندگان:
(2011-10-02 ساعت 17:13)alonak نوشته:  
(2011-10-02 ساعت 11:30)sadafsetareh نوشته:  آقا یکی تکلیف این dpi رو مشخص کنه .باید حتما 300 باشه ؟ با acd see چجوری میشه تغییرش داد ؟؟؟

سلام بر تمامی دوستانی که در داشتن یک عکس برای ثبت نام مشکل دارند؛
می تونید با استفاده از آموزش زیر یک عکس مورد تایید برای ثبت نام داشته باشید به شرطی که تمامی مراحل را به دقت و به ترتیب انجام دهید.
دوستان برای داشتن یک عکس با مشخصات گفته شده «و یا تغییر DPI » می تونید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ این کار رو انجام بدین، به صورت زیر:
برای تغییر DPI از 72 به 300 DPI
1) نرم افزار فتوشاپ را باز کنید.
2) به منوی File رفته و گزینه Open را بزنید سپس عکس مورد نظرتون را انتخاب کنید و بر روی کلید Open کلیک کنید و پس از باز شدن عکستون به مرحله دو بروید.
2) پس از باز شدن عکس به منوی Image رفته و سپس گزینه Image Size رو انتخاب کنید و به مرحله سه بروید.
3) در قسمت Resolution عدد 72 را به 300 تغییر بدهید.
4) پس از تغییر DPI عکس رو به همون حالت ذخیره کنید. [یعنی کلید های Ctrl+S را بزنید.]
به همین سادگی عکس شما به DPI مورد نظر می رسه و می تونید با اون ثبت نام کنید.
در رابطه با کسانی که می خواهند خودشون یک عکس اسکن کنن و اونو به شکل عکس مورد تایید در بیاورند هم باید بگم که می تونند این کار رو بکنند:
2) از منوی File گزینه New رو بزنید و در پنجره باز شده در قسمت Width و Height عدد 600 را وارد کنید و در کادر روبروی آنهاکه به صورت یک فلش به سمت پایین هست Pixels را انتخاب کنید در کادر روبروی Resolution عدد 300 (Pixels/CM) را وارد کنید و در قسمت Color Mode عبارت RGB Color 8Bit را انتخاب کنید در قسمت Background Contents عبارت White را انتخاب کنید و سپس در انتها کلید Ok را بزنید.
3) حال ما یک صفحه با مشخصات گفته شده از سوی سایت لاتاری داریم که آماده انتقال عکس است.
4) اکنون می توانیم یک عکس 4*3 انتخاب کنیم که زمینه آن سفید باشد و آنرا در صفحه ای که آنرا ایجاد کرده ایم قرار دهیم.
5) در صورتی که عکس ما از صفحه ای که ایجاد کرده ایم کوچکتر یا بزرگتر بود می توانیم با استفاده از منوی Edit و انتخاب گزینه Free Transform اندازه عکس را تغییر دهیم. [نکته : دقت کنید که در هنگام استفاده از Free Transform برای تغییر اندازه عکس باید کلید Shift را پایین نگه داریم تا عکس بصورت استاندارد تغییر اندازه بدهد.]
6) برای ذخیره هم کافیه که از منوی File گزینه Save را انتخاب کنیم و در پنجره باز شده روبروی گزینه File name یک اسم برای عسکمون انتخاب کنیم و در قسمت Format گزینه JPEG را انتخاب کنیم و از منوی Save in محل ذخیره عکس را مشخص کنیم و در انتها هم کلید Save را بزنیم.
به همین راحتی یک عکس تایید شده برای ثبت نام داریم. خودم هم به همین شکل یک عکس برای ثبت نام تهیه کردم و سال قبل با آن ثبت نام کردم و هیچ مشکلی هم نداشت.
در پایان هم امیدوارم با استفاده از این آموزش دوستان دیگه نیازی به این نداشته باشند که به عکاسی برند و خودشون بتونند یک عکس با مشخصات گفته شده تهیه کنند و با اون در لاتاری امسال شرکت کنند. [اگه هر سوال یا مشکلی براتون پیش اومد می تونید بپرسید تا بهتون جواب بدم. انشاءالله]

سلام

دوست عزيز شما زحمت كشيديد و مراحل كار را براي دوستان شرح داديد به سادگي و كاملي !

اما يك نكته كه مهم است به ان توجه كنيم اين است كه اگر به سوالات دوستاني كه در مورد عكس مشكل دارند دقت كنيم متوجه مي شويم كه بسياري از اين دوستان سابقه كار با نرم افزارهايي مثل فتوشاپ و ... رو ندارن .

من از روي تجربه خودم مي گم : در اكثر مواقع انجام همين چند مرحله ساده از يك برنامه براي كسي كه در اون تجربه كافي نداره ميتونه نتايج متفاوت و به دور از انتظاري رو در پي داشته باشه و چون مسئله درست بودن عكس در فرم ثبت نام مسئله جدي است و مي تونه در مراحل بعدي مشكل زا باشه ، نظر من اينست كه اگر دوستان در زمينه تهيه عكس مناسب به طور شخصي مشكل دارند ، با رفتن به عكاسي و سفارش عكس مورد نظر خيال خودشون رو راحت كنند.من خودم هم پست آموزشي در مورد عكس دادم ولي استفاده از اون رو براي كساني كه تجربه كار با فتوشاپ رو ندارن توصيه نمي كنم.

دوستاني كه زحمت مي كشن و آموزش مي گذارند بسيار لطف دارن و بدونن كه حتما افرادي از سطح توانايي هاي مختلف از تجربه اونها استفاده مي كنن .
دوستمون مرجان گلي نوشته اند كه در يك عكاسي با 1500 تومان كارشون رو انجام دادن.

من به شخصه اعلام آمادگي مي كنم كه هر كدام از دوستان كه امكان رفتن به عكاسي رو ندارن يك عكس جديد از خودشون رو برام ايميل كنن و من نتيجه مورد نظر رو براشون ايميل مي كنم. البته دوستان زيادي در سايت مي تونن به هم كمك كنند.

( بياييد نهضت كمك دوستانه و اعتماد به يكديگر و عدم سوء استفاده از يكديگر را در همين سايت آغاز كنيم ! )

.
.
.
تشکر کنندگان: sarah_xzx ، ali.narooei ، حامد ، Shahin Tehrani ، parisaa
دوستان گل یکمی تو فروم چرخ بزنن جواب کل سوالات رو پیدا می کنن .
یه سوال تکراری رو هر کی میاد 10 دفعه می پرسه . یکمی همت بدین
جواب کل سوالات رو پیدا می کنین .
با تشکر از همه . Smile
آنان که گذشته را بیاد نمی آورند محکوم به تکرار آنند
تشکر کنندگان: ali.narooei ، saied-k
(2011-10-04 ساعت 12:06)loading نوشته:  از بچه های مهاجر سرا خواهش میکنم که مثل سالهای قبل به هر کسی نگید که ثبت نام باز شده و ثبت نام نکنید درسته این مطلب جاش اینجا نیست اما مطمئن هستم که اگر کمتر ثبت نام کنیم شانس بیشتری داریم پارسال بچه های مهاجر سرا چند تاشون برنده شدن با این همه تعداد کاربری که این سایت داره این یعنی شانس برای برنده شدن هیچ پس بیایید خواهشن به کسی نگیم فقط برای خانواده خودمون تمام مرسی از مدیران که اجازه دادن من این کامنت رو اینجا بگذارم گر چه به نفع همه ماست

دوست عزيز !

شركت در لاتاري حق مسلم همه است !Big Grin

در بين ميليونها نفري كه شركت مي كنند تعداد اندكي قبول مي شوند اين مسئله ربط مستقيمي با آنچه فرموديد نداره . منتها مي خوام نوشته شما رو اينجوري اصلاح كنم كه :‌ ثبت نام هاي غير مفيدي وجود دارند كه افراد براي همديگر انجام ميدهند و انگيزه و امكانات خاصي هم پشت اونها وجود نداره. به نظر من مهاجرت به صرف برنده شدن در لاتاري كارگشا نيست. اكثر كساني كه مهاجرت خوب و مفيدي داشته اند اول به انگيزه مهاجرت رسيدند ، روشها و كشور هاي متعدد مثل استراليا و كانادا رو در نظر دارند ، رو زبانشون و پس انداز مالي خودشون كار مي كنند و در انتها رو لاتاري هم حساب مي كنند. ولي متاسفانه افراد بسياري براي فك و فاميل و دوست و اشنا شركت مي كنند و فقط شانس خودشون رو كمتر مي كنند . كه متاسفانه اكثر اين شركت كنندگان رو اين مسئله به عنوان يك قرعه كشي لپ لپ نگاه مي كنند !

به هر حال اگر واقعا خواستار مهاجرت و يا قبولي در لاتاري هستيد نگران نباشيد ! راه هاي زيادي براي شما باز خواهد شد و شايد هم در لاتاري برنده شديد !!
.
.
تشکر کنندگان: ابی22 ، Haghighat ، sarah_xzx ، ali.narooei ، kamyab ، hkhafan
(2011-10-02 ساعت 11:30)sadafsetareh نوشته:  آقا یکی تکلیف این dpi رو مشخص کنه .باید حتما 300 باشه ؟ با acd see چجوری میشه تغییرش داد ؟؟؟

می تونید با استفاده از آموزش زیر یک عکس مورد تایید برای ثبت نام داشته باشید به شرطی که تمامی مراحل را به دقت و به ترتیب انجام دهید.
دوستان برای داشتن یک عکس با مشخصات گفته شده «و یا تغییر DPI » می تونید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ این کار رو انجام بدین، به صورت زیر:
2) به منوی File رفته و گزینه Open را بزنید سپس عکس مورد نظرتون را انتخاب کنید و بر روی کلید Open کلیک کنید و پس از باز شدن عکستون به مرحله دو بروید.
2) پس از باز شدن عکس به منوی Image رفته و سپس گزینه Image Size رو انتخاب کنید و به مرحله سه بروید.
4) پس از تغییر DPI عکس رو به همون حالت ذخیره کنید. [یعنی کلید های Ctrl+S را بزنید.]
در رابطه با کسانی که می خواهند خودشون یک عکس اسکن کنن و اونو به شکل عکس مورد تایید در بیاورند هم باید بگم که می تونند این کار رو بکنند:
2) از منوی File گزینه New رو بزنید و در پنجره باز شده در قسمت Width و Height عدد 600 را وارد کنید و در کادر روبروی آنهاکه به صورت یک فلش به سمت پایین هست Pixels را انتخاب کنید در کادر روبروی Resolution عدد 300 (Pixels/CM) را وارد کنید و در قسمت Color Mode عبارت RGB Color 8Bit را انتخاب کنید در قسمت Background Contents عبارت White را انتخاب کنید و سپس در انتها کلید Ok را بزنید.
3) حال ما یک صفحه با مشخصات گفته شده از سوی سایت لاتاری داریم که آماده انتقال عکس است.
4) اکنون می توانیم یک عکس 4*3 انتخاب کنیم که زمینه آن سفید باشد و آنرا در صفحه ای که آنرا ایجاد کرده ایم قرار دهیم.
5) در صورتی که عکس ما از صفحه ای که ایجاد کرده ایم کوچکتر یا بزرگتر بود می توانیم با استفاده از منوی Edit و انتخاب گزینه Free Transform اندازه عکس را تغییر دهیم. [نکته : دقت کنید که در هنگام استفاده از Free Transform برای تغییر اندازه عکس باید کلید Shift را پایین نگه داریم تا عکس بصورت استاندارد تغییر اندازه بدهد.]
6) برای ذخیره هم کافیه که از منوی File گزینه Save را انتخاب کنیم و در پنجره باز شده روبروی گزینه File name یک اسم برای عسکمون انتخاب کنیم و در قسمت Format گزینه JPEG را انتخاب کنیم و از منوی Save in محل ذخیره عکس را مشخص کنیم و در انتها هم کلید Save را بزنیم.
به همین راحتی یک عکس تایید شده برای ثبت نام داریم. خودم هم به همین شکل یک عکس برای ثبت نام تهیه کردم و سال قبل با آن ثبت نام کردم و هیچ مشکلی هم نداشت.
در پایان هم امیدوارم با استفاده از این آموزش دوستان دیگه نیازی به این نداشته باشند که به عکاسی برند و خودشون بتونند یک عکس با مشخصات گفته شده تهیه کنند و با اون در لاتاری امسال شرکت کنند. [اگه هر سوال یا مشکلی براتون پیش اومد می تونید بپرسید تا بهتون جواب بدم. انشاءالله]

با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز با بالا بردن dpi حتما حجم عکس بالا میره و مطمئنا بالاتر از حجم مناسب برای آپلود کردن در سایت لاتاری !
تشکر کنندگان: feryfrt
(2011-10-04 ساعت 13:10)mory1977 نوشته:  

با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز با بالا بردن dpi حتما حجم عکس بالا میره و مطمئنا بالاتر از حجم مناسب برای آپلود کردن در سایت لاتاری !

سلام
من قبلاً اینکار رو انجام دادم ولی حجم عکس تفاوت چندانی نداشته اما باید به این نکته توجه کنید که در هنگام ذخیره کردن عکس پنچره ای با عنوان JPEG Options باز می شود که در این پنجره باید در قسمت Image Options گزینه Quality رو در حالت Low قرار دهید تا حجم عکس خیلی زیاد نشه.
به عنوان نمونه من خودم عکسی که برای لاتاری تهیه کرده بودم رو از 300 DPI به 600 DPI تغییر دادم و دیدم که حجم آن از 35KB به 56KB تغییر اندازه داد و هنوز تا 240KB خیلی فاصله هست.
موفق باشید
اگر روزی دشمن پیدا کردی،بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیتت کردند،بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی،بدان قیمتت بالاست.
سفرنامه

CN: AS 51XX → FIRST LETTER: MAY 3 → DS-260: May 26 →‎ SECOND LETTER: MARCH 28 → PERSON: 1 → Embassy: ANKARA Changed to Yerevan, Armenia → CURRENT: FEBRUARY 9 → INTERVIEW: MAY 18 → VISA ISSUANCE:  MAY 18
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در آنکارا_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در ایروان_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
تشکر کنندگان: sarah_xzx
دوستان براي save كردن عكسي كه در وب بشه استفاده كرد بايد از گزينه save for web يا زدن همزمان كليد هاي Ctrl+Alt+Shift+S استفاده كنيد .

در پنجره باز شده شما مي توانيد گزينه 2 view را انتخاب كنيد و تغييرات لحظه اي را ببينيد.

در انتخاب mode دقت فرماييد jpeg باشد. با تغيير كيفيت عكس خروجي روي مديوم يا LOW مي توانيد عكس از نظر حجمي كوچك تر و لي با سايز اوليه و DPI اوليه (300) داشته باشيد.

اميدوارم مفيد واقع بشه !
تشکر کنندگان: sarah_xzx
(2011-10-04 ساعت 10:50)saied-k نوشته:  

سلام

دوست عزيز شما زحمت كشيديد و مراحل كار را براي دوستان شرح داديد به سادگي و كاملي !

اما يك نكته كه مهم است به ان توجه كنيم اين است كه اگر به سوالات دوستاني كه در مورد عكس مشكل دارند دقت كنيم متوجه مي شويم كه بسياري از اين دوستان سابقه كار با نرم افزارهايي مثل فتوشاپ و ... رو ندارن .

من از روي تجربه خودم مي گم : در اكثر مواقع انجام همين چند مرحله ساده از يك برنامه براي كسي كه در اون تجربه كافي نداره ميتونه نتايج متفاوت و به دور از انتظاري رو در پي داشته باشه و چون مسئله درست بودن عكس در فرم ثبت نام مسئله جدي است و مي تونه در مراحل بعدي مشكل زا باشه ، نظر من اينست كه اگر دوستان در زمينه تهيه عكس مناسب به طور شخصي مشكل دارند ، با رفتن به عكاسي و سفارش عكس مورد نظر خيال خودشون رو راحت كنند.من خودم هم پست آموزشي در مورد عكس دادم ولي استفاده از اون رو براي كساني كه تجربه كار با فتوشاپ رو ندارن توصيه نمي كنم.

دوستاني كه زحمت مي كشن و آموزش مي گذارند بسيار لطف دارن و بدونن كه حتما افرادي از سطح توانايي هاي مختلف از تجربه اونها استفاده مي كنن .
دوستمون مرجان گلي نوشته اند كه در يك عكاسي با 1500 تومان كارشون رو انجام دادن.

من به شخصه اعلام آمادگي مي كنم كه هر كدام از دوستان كه امكان رفتن به عكاسي رو ندارن يك عكس جديد از خودشون رو برام ايميل كنن و من نتيجه مورد نظر رو براشون ايميل مي كنم. البته دوستان زيادي در سايت مي تونن به هم كمك كنند.

( بياييد نهضت كمك دوستانه و اعتماد به يكديگر و عدم سوء استفاده از يكديگر را در همين سايت آغاز كنيم ! )

.
.
.

من هم با دوست گلمون saied-k موافقم
اگه خواستید من هم می تونم کمکتون کنم
اگر روزی دشمن پیدا کردی،بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیتت کردند،بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی،بدان قیمتت بالاست.
سفرنامه

CN: AS 51XX → FIRST LETTER: MAY 3 → DS-260: May 26 →‎ SECOND LETTER: MARCH 28 → PERSON: 1 → Embassy: ANKARA Changed to Yerevan, Armenia → CURRENT: FEBRUARY 9 → INTERVIEW: MAY 18 → VISA ISSUANCE:  MAY 18
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در آنکارا_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در ایروان_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
تشکر کنندگان: saied-k ، sarah_xzx
سلام
میخواستم بدونم من ی عکس با حجم 160 کیلو بایت اماده کردم با پیراهن و کت فقط روتوش شده مشکل داره؟ حتما باید طبیعی باشه بدون هیچ روتوشی؟
كسي كه مايل است خير ديگران را تامين كند، خير خود را هم تامين كرده است
تشکر کنندگان:
(2011-10-04 ساعت 17:45)ghasr نوشته:  سلام
میخواستم بدونم من ی عکس با حجم 160 کیلو بایت اماده کردم با پیراهن و کت فقط روتوش شده مشکل داره؟ حتما باید طبیعی باشه بدون هیچ روتوشی؟

فكر ميكنم عكس روتوش شده مورد قبول نباشه.

مخصوصا با روتوشهاي صيقلي كه عكاسي هاي ما انجام ميدن كه طرف خودشو ديگه نميشناسه !!

بهتر است يه عكس با حالت طبيعي و شرايط گفته شده در تايپكها قبلي آماده كنيد.

ثبت نام شروع شد ها !!!Big Grin
تشکر کنندگان: majidgbox ، sarah_xzx
سلام
من چند جا عکس گرفتم و پس زمینه کمی مایل به سبز و مایل به ابی افتاده آیا سفید کردن پس زمینه تو فتوشاپ مجاز ؟
این عکس ها باید 24 بیت عمق رنگ 300 دی پی ای داشته باشند یا عکس ها اسکن شده ؟
چون هر جا که رفتم گفتن همینه و پس زمینه سفید نمیشه
کسی هست که عکس منو تنظیم کنه ؟ که من عکس خودم براش پیعام خصوصی کنم هزینه این کارشم پرداخت می کنم پون می خواهم
بخشی از عکس اورجینالی که بادوربین تهیه کردیم پس زمینه عکس مشکلی نداره؟
دوستان اگر کسی هست یک عکس خوب تو تهران به من معرفی کنه که من برم اونجا تنظیمات مربوط انجام بده ممنون میشم
[عکس: 04130011973199142216.jpg]
باتشکر
تشکر کنندگان:
[
هزینه نمیخواد عزیز همین الان بفرست تا برات درست کنم اگه آنلاینی بگو تا با مسنجر برات بفرستم
تشکر کنندگان: majidusa01 ، majidgbox
(2011-10-04 ساعت 23:22)mory1977 نوشته:  [
هزینه نمیخواد عزیز همین الان بفرست تا برات درست کنم اگه آنلاینی بگو تا با مسنجر برات بفرستم

اگر اکی شد میخواهم به عنوان نمونه به یکی دیگه از بچه ها که مشکل داشت نشون بدم که دقیقا متوجه بشه
باتشکر
تشکر کنندگان:
سلام
من مي خواستم راجع به حجاب بپرسم
مسلما عكس پرسنلي با مقنعه هست و حجاب كامل
حالا اين بلاد كفر!!! چنين عكسي رو قبول ميكنه؟ يا بايد كلا بدون حجاب باشه يا ميشه حالا با يه روسري يا شال اين مشكل رو حل كرد؟؟؟
ممنونم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان