کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط
سلام . سوالی دارم:
من در قسمت مشخصات همسر جای اسم و فامیل رو جابه جا نوشتم.اگر اگر برنده بشیم خیلی با مشکل مواجه می شیم.چی کار باید کرد؟
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز
من گرین کارت دارم و همسرم نداره. حالا که همسرم می خواد فرم لاتاری پر کنه وقتی married انتخاب می کنه به صفحه بعدیش که میره باید مشخصات و عکس همسر رو وارد کنه هیچ گزینه ای هم نداره که همسر ممکنه گرین کارت داشته یاشه. چی کارش کنیم؟
تشکر کنندگان:
من در حال حاضر پاس پورت ندارم تو فرم نیاز به مشخصه ای‌ غیر اسم هست؟اگه فقط اسم باشه می‌تونم سپلل دقیقشو یادم بمونه واسه بعدا پاس گرفتن و سوال دیگه اینکه اگه بارند بشم و به قیده وثیقه از ایران خارج شم اونور که مشکلی‌ پیش نمیاد؟به هیچ عنوان قصد برگشتن ندارم
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز
یه سئوال داشتم.دختر من تا 4 ماه دیگه به دنیا میاد .سئوالم اینه که تو فرمها چطور باید اینو عنوان کنم.چون هنوز به دنیا نیومده و فعلا نمیتونم خانواده رو 3نفره معرفی کنم.از طرفی 2 نفرم دیگه نیستم؟
ممنون
تشکر کنندگان: Rozas
(2011-10-08 ساعت 16:22)pejman57 نوشته:  سلام به دوستان عزیز
یه سئوال داشتم.دختر من تا 4 ماه دیگه به دنیا میاد .سئوالم اینه که تو فرمها چطور باید اینو عنوان کنم.چون هنوز به دنیا نیومده و فعلا نمیتونم خانواده رو 3نفره معرفی کنم.از طرفی 2 نفرم دیگه نیستم؟
ممنون

چرا دوست عزیز شما 2 نفر هستین، در زمان پر کردن فرم 2 هستین.

بعدا انشالله اگر قبول شدید تاریخ تولد فرزندتون مشخص و گواه خواهد بود.
تشکر کنندگان:
سلام ببخشید من تاپیک مخصوص این موضوع را ندیدم هرجا هم گشتم چیزی در این خصوص پیدا نکردم میخواستم بدونم در صورت برنده شدن .... ایا داشتن سابقه کاررسمی یک امتیاز مثبت محسوب میشه یا منفی؟؟؟ من و شوهرم هردو شغل رسمی داریم با سابقه کار حدود 17 سال که البته من در شرف بازنشستگی هستم ...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
منظور اینه که برای ویزا گرفتن مشکلی پیش نمیاد توی سفارت ... به افرادی که شغل ثابت دارن توی ایران هم ویزا تعلق میگیره ...
خداوندا دستهايم خالي است ودلم غرق در آرزوها ,يا به قدرت بيكرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را ازآرزوهاي دست نيافتني خالي كن .
[font=Impact]كوروش بزرگ[/font]

تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزيز
يك سئوال داشتم ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد :

من و همسرم يك فرزند 3 ماهه داريم ، آيا براي ثبت نام خانوادگي بايد عكس نوزادمان را هم بصورت جدا بگيريم و ارسال كنيم ؟ آخه بچه ما خيلي كوچك هست و امكان عكس گرفتن خيلي سخت هست.
.
ممنون ميشم در صورت اطلاع راهنمايي بفرماييد.
تشکر کنندگان:
(2011-10-08 ساعت 17:06)parisrose22 نوشته:  سلام ببخشید من تاپیک مخصوص این موضوع را ندیدم هرجا هم گشتم چیزی در این خصوص پیدا نکردم میخواستم بدونم در صورت برنده شدن .... ایا داشتن سابقه کاررسمی یک امتیاز مثبت محسوب میشه یا منفی؟؟؟ من و شوهرم هردو شغل رسمی داریم با سابقه کار حدود 17 سال که البته من در شرف بازنشستگی هستم ...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
منظور اینه که برای ویزا گرفتن مشکلی پیش نمیاد توی سفارت ... به افرادی که شغل ثابت دارن توی ایران هم ویزا تعلق میگیره ...

دوست عزيز ! اگر مدرك تحصيلي ديپلم 12 ساله را نداريد مي توانيد روي سابقه كار به شرطي كه بيمه مرتبط رد شده باشه حساب كنيد.

اگر حداقل ديپلم داريد هم سابقه كار هيچ نقشي در پرونده شما ندارد. فقط بد نيست بدانيد سوابق كاري اداري ايران ( رسمي و غير رسمي اش فرق نمي كنه ) به هيچ وجه براي پيدا كردن كار در امريكا بدرد نمي خوره . البته شايد سرمايه زيادي داشته باشين كه نياز به كار نداشته باشه ولي اگر در امريكا بخواهين كار كنيد بايد تجربيات و خاطرات كارهاي دولتي و رسمي ايران رو فراموش كنيد. البته منظورم كارمندان ساده ادارات دولتي و بانكها و وزارتخونه هاست وگرنه ممكن است شما تخصص خاصي داشته باشيد و تجربه خوبي هم در كار داشته باشيد.

لطفا اين مسايل رو هم مد نظر داشته باشيد .
تشکر کنندگان: bibi_California
دوستان ثبت نام از چه تاريخي شروع شده و تا چه زماني فرصت براي ثبت نام داريم ؟
تشکر کنندگان:
(2011-10-08 ساعت 16:31)uxmal09 نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 16:22)pejman57 نوشته:  سلام به دوستان عزیز
ممنون

چرا دوست عزیز شما 2 نفر هستین، در زمان پر کردن فرم 2 هستین.

بعدا انشالله اگر قبول شدید تاریخ تولد فرزندتون مشخص و گواه خواهد بود.
ممنون دوست من.منظورم این بود که در فرمها جایی هست که عنوان بشه یه مسافر تو راه داریم؟پس همون 2 نفر ثبت نام کنم؟
ممنون

تشکر کنندگان:
FREQUENTLY ASKED QUESTION دستور العمل ثبت نام(http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf) د رهمین مورده.
20. IS THERE A MINIMUM AGE FOR APPLICANTS TO APPLY FOR THE E-DV PROGRAM?
There is no minimum age to apply for the program, but the requirement of a high school education or work
experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who
are under age 18. Parents and siblings are ineligible to receive DV visas as dependents, and should not be
included in the entry of the principal applicant

دوستان زیر 18 سال طبق این قانون میگه هیچ محدویت سنی وجود نداره ! اما باید دیپلم داشته باشین 100%
تشکر کنندگان:
(2011-10-04 ساعت 14:27)sarah_xzx نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 14:10)zaza2z نوشته:  با تشکر فراوان از saied-k و sarah_xzx عزیز بابت پاسخ و راهنمایی شان،

من هم فکر می کنم داشتن حساب با موجودی 20 هزار دلار خیلی موثر تر از داشتن سند در گرو بانک هست. فقط این مورد که هر دو راهنمایی کردید که میشه چند روز موجودی را به کمک دوستان و آشنایان بالا برد و ... کمی من رو در شک انداخته.
آن هم از این نظر که فکر نمی کنید ممکن هست سفارت امریکا خودش به صورت جداگانه استعلام 3-4 ماهه یا حتی بیشتر بگیره که ببینه از قبل این پول در حساب بوده یا تازه ریخته شده ؟
و یا حتی بعد از دادن ویزا ممکنه استعلام بگیره که ببینه پولی در بساط هست یا نیست ؟ (چون طبیعتا ما پول را باید سریعا به صاحبانش برگردانیم و حساب خالی میشود! )
من کل منظور این است که در پروسه ی مچ گیری قرار نگیریم ! البته اگر دوستان این کار را انجام داده اند و جواب مثبت گرفته اند که خب بسیار جای امیدواریه.

مرسی

دوست عزیز من خودم در سفرنامه یکی از برندگان سالهای قبل خوندم که ( فکر می کنم که طرف اسپانسر داشت ) ولی گویا بهش گیر داده بودند و ازش پرسیده بودند که آیا پول داره یا نه و اونهم گفته بود که آره دارم و هیچ مشکلی نیست و از خانواده اش درخواست کرده بود که پولی به حسابش بریزند و ترجمه کنند و براش اون ترجمه رو میل کرده بودند و این دوستون هم خیلی زود ویزاش رو گرفته بود و الان هم ساکن امریکاست ...

من توصیه می کنم که سفرنامه ها رو بخونید چون جواب خیلی از سوالات اونجاست و ما ها رو خیلی از شک و شیه ها بیرون میاره ...
هر چند که با اطمینان این رو به شما گفتم ولی اگر کسی هست که چیز دیگه ای بدونه بیاد و جملات من رو اصلاح کنه

فكر كنم برعكس متوجه شدين دوست عزيز اون بنده خدا تو سفارت آنكارا تمكين بانكي برده بود و ازش اسپانسر ميخواستن و اسپانسر هم شرايطي داره كه بهتره مطالعه كنيد
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: saied-k ، sarah_xzx
کسی که متاهل باشد در زمان ثبت نام نیاز هستش عکس خانومش را در ثبت نام قرار دهد یاخیر؟
2012AS17000
یکضرب آنکارا
اقامت : واشنگتن دی سی
تشکر کنندگان:
Big Grin 
با سلام خدمت دوستان
سن من 20 سال هست 6 ماه دیگه 21 سالم میشه میخواستم بدونم من میتونم زیر گروه پدر و مادرم ثبت نام کنم وسوال دیگه ای که دارم .من میتونم یکبار پدر با زیر گروه من و مادرم ثبت نام بکنم و مادرم با زیر گروه خودم و پدر م وخودم تنهایی ثبت نام بکنم و در کل 3 بار ثبت نام بکنم تا شانس برنده شدن بیشتر بشه ؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر.
تشکر کنندگان:
(2011-10-09 ساعت 13:42)reza jan91 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
سن من 20 سال هست 6 ماه دیگه 21 سالم میشه میخواستم بدونم من میتونم زیر گروه پدر و مادرم ثبت نام کنم وسوال دیگه ای که دارم .من میتونم یکبار پدر با زیر گروه من و مادرم ثبت نام بکنم و مادرم با زیر گروه خودم و پدر م وخودم تنهایی ثبت نام بکنم و در کل 3 بار ثبت نام بکنم تا شانس برنده شدن بیشتر بشه ؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر.

بله می توانید.
تشکر کنندگان: reza jan91

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان