کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
دخمل جان فرم ها در سفارت ایران هست فکرکنم باید بری و اگه بخوای عقد ایرانی میکنی، بخوای ثبت میکنی ،اونجا یکم کارکنان یه جورین میدونی که میگن چرا نمیخوای ثبت کنی !حالا شما فرما رو بگیر جواب نده اونارم ندی چیزی نمیشه.
ازدواجی
دریافت رسید نامبر 20dec
approv: 5dec
پاسخ
تشکر کنندگان: Dokhmal14
(2013-10-05 ساعت 14:16)Dokhmal14 نوشته:  ممنونم عزیزم. همسرم هم میتونه از آمریکا گواهی تجرد بگیره با خودش بیاره؟؟
اگه هر دو با خودمون گواهی تجرد ببریم. باز هم لازمه بریم سفارت ایران و آمریکا تو استانبول
عزیزم تا اونجایی که من اطلاع دارم همسر شما باید از قبل وقت سفارت بگیرن و گواهی تجرد را از استانبول بگیرن چون اون زمان ما نمیشد از امریکا گواهی رو با خودشون بیارن
و این که آیا میشه همسرتون این گواهی رو از امریکا بیارن یا نه رو باید از بچه ها یی که تجربه دارن بپرسید شاید قانون عوض شده باشه
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، Dokhmal14
گواهی تجرد باید ترکی باشه که حتمن باید کنسولگری آمریکا تو استانبول صادر کنه.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، Dokhmal14 ، shadoow
سلام

کسی میدونه وقتی ازدواج رو تو سفارت ایران در ترکیه ثبت کنیم بهمون دفترچه/سند ازدواج میدن ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی هست جواب منو بده؟
من شنیدم که تو سفارت ترکیه فقط اسم همسر ثبت میشه تو شناسنامه و چیزی به نام دفتر یا سند ازدواج وجود نداره
ولی سفارت همسرم گفته که برای ویزای من حتمآ باید اون سند ازدواج باشه
کسی از این موضوع اطلاع داره که تو سفارت سند ازدواج میدن با نه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-11 ساعت 18:13)LadyF نوشته:  کسی هست جواب منو بده؟
من شنیدم که تو سفارت ترکیه فقط اسم همسر ثبت میشه تو شناسنامه و چیزی به نام دفتر یا سند ازدواج وجود نداره
ولی سفارت همسرم گفته که برای ویزای من حتمآ باید اون سند ازدواج باشه
کسی از این موضوع اطلاع داره که تو سفارت سند ازدواج میدن با نه؟؟؟؟

نه عزیزم اونجا میرین ازدواج میکنین در یک (بلدیه)شهرداری و مامور که از ما بله ها رو گرفت سند رو میده شما میرین اونو انگلیسی میکنین تمام اونجا ببین همه چی رو میگن که چیکار کنین کجا برین.
ازدواجی
دریافت رسید نامبر 20dec
approv: 5dec
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، LadyF
(2013-10-05 ساعت 15:59)shadoow نوشته:  
(2013-10-05 ساعت 14:16)Dokhmal14 نوشته:  ممنونم عزیزم. همسرم هم میتونه از آمریکا گواهی تجرد بگیره با خودش بیاره؟؟
اگه هر دو با خودمون گواهی تجرد ببریم. باز هم لازمه بریم سفارت ایران و آمریکا تو استانبول
عزیزم تا اونجایی که من اطلاع دارم همسر شما باید از قبل وقت سفارت بگیرن و گواهی تجرد را از استانبول بگیرن چون اون زمان ما نمیشد از آمریکا گواهی رو با خودشون بیارن
و این که آیا میشه همسرتون این گواهی رو از آمریکا بیارن یا نه رو باید از بچه ها یی که تجربه دارن بپرسید شاید قانون عوض شده باشه
برای منم خیلی این مسأله مهمه خواهشن اگه کسی میدونه به منم کمک کنه،من قراره هفته ی دیگه واسه ازدواج برم استانبول بعد از کلی دوندگی گواهیه تجردمو گرفتم ترجمه هم شده مهر دادگستری و امور خارجه هم خورده،حالا بعد همه ی این کارا میگن باید ببرم سفارت هم تایید کنه یعنی اگه اینجور باشه باید کلی هزینه ی دیگه هم بدم لازه وقت این کار رو هم ندارم،اگه کسی این تجربه رو داره لطفا من رو راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-14 ساعت 15:19)ن ک نوشته:  برای منم خیلی این مسأله مهمه خواهشن اگه کسی میدونه به منم کمک کنه،من قراره هفته ی دیگه واسه ازدواج برم استانبول بعد از کلی دوندگی گواهیه تجردمو گرفتم ترجمه هم شده مهر دادگستری و امور خارجه هم خورده،حالا بعد همه ی این کارا میگن باید ببرم سفارت هم تایید کنه یعنی اگه اینجور باشه باید کلی هزینه ی دیگه هم بدم لازه وقت این کار رو هم ندارم،اگه کسی این تجربه رو داره لطفا من رو راهنمایی کنه
عجیبه. ۱۰ دفعه این رو تأکید کردم ولی دوباره کار خودتون رو می‌کنید. ۲ راه دارید که راه اول مطمئن‌تر و کم‌هزینه‌تره و برای کسایی که شناسنامهٔ المثنی دارند اجباریه.

۱- (اگر شناسنامهٔ المثنی دارید تنها به این طریق می‌تونید اقدام کنید) گواهینامهٔ تجرد رو از ایران بگیرید و همون برگهٔ فارسی رو به سفارت ایران در آنکارا و یا کنسول ایران در استانبول بدید تا گواهی ترکی قابل قبول در ترکیه رو به شما بدن. در آنکارا ۱ ساعت کار داره ولی در استانبول ممکنه ۱ روز کار داشته باشه

۲- به سفارت ایران در آنکارا و یا کنسول ایران در استانبول برید تا گواهی ترکی قابل قبول در ترکیه رو به شما بدن.

برای بار دهم: لازم نیست گواهی فارسی رو که از ایران می‌گیرید به ترکی ترجمه کنید. این ترجمهٔ ترکی مورد قبول ترکیه نیست.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، سانازی
(2013-10-14 ساعت 15:39)omead نوشته:  
(2013-10-14 ساعت 15:19)ن ک نوشته:  برای منم خیلی این مسأله مهمه خواهشن اگه کسی میدونه به منم کمک کنه،من قراره هفته ی دیگه واسه ازدواج برم استانبول بعد از کلی دوندگی گواهیه تجردمو گرفتم ترجمه هم شده مهر دادگستری و امور خارجه هم خورده،حالا بعد همه ی این کارا میگن باید ببرم سفارت هم تایید کنه یعنی اگه اینجور باشه باید کلی هزینه ی دیگه هم بدم لازه وقت این کار رو هم ندارم،اگه کسی این تجربه رو داره لطفا من رو راهنمایی کنه
عجیبه. ۱۰ دفعه این رو تأکید کردم ولی دوباره کار خودتون رو می‌کنید. ۲ راه دارید که راه اول مطمئن‌تر و کم‌هزینه‌تره و برای کسایی که شناسنامهٔ المثنی دارند اجباریه.

۱- (اگر شناسنامهٔ المثنی دارید تنها به این طریق می‌تونید اقدام کنید) گواهینامهٔ تجرد رو از ایران بگیرید و همون برگهٔ فارسی رو به سفارت ایران در آنکارا و یا کنسول ایران در استانبول بدید تا گواهی ترکی قابل قبول در ترکیه رو به شما بدن. در آنکارا ۱ ساعت کار داره ولی در استانبول ممکنه ۱ روز کار داشته باشه

۲- به سفارت ایران در آنکارا و یا کنسول ایران در استانبول برید تا گواهی ترکی قابل قبول در ترکیه رو به شما بدن.

برای بار دهم: لازم نیست گواهی فارسی رو که از ایران می‌گیرید به ترکی ترجمه کنید. این ترجمهٔ ترکی مورد قبول ترکیه نیست.

من اینو نمیدونستم واقعا ، شناسنامه ام المثنی نیست ولی از ایران گرفتم گواهی رو الانم کلی پول دادم به دارالترجمه تا ترجمه کنه و مهر وزارت خارجه بزنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها من یه سوال دارم

آیا میشه سفارت کشوری که قرار ویزا بده "ازدواج تو ترکیه رو قبول نکنه وبگه حتمآ سند ازدواجی که تو ایران صادر شده رو میخواد ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-21 ساعت 16:52)LadyF نوشته:  بچه ها من یه سوال دارم

آیا میشه سفارت کشوری که قرار ویزا بده "ازدواج تو ترکیه رو قبول نکنه وبگه حتمآ سند ازدواجی که تو ایران صادر شده رو میخواد ؟؟؟؟
نه دوست عزیز ازدواجی که در هر جای دنیا انجام بدین بین المللیه
و همه کشور ها قبول می کنن
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، LadyF
سند ازدواج تنها سندیه که از هرجا بگیرینش قابل قبوله و همه کشورها قبولش دارند.

(2013-10-21 ساعت 17:23)shadoow نوشته:  
(2013-10-21 ساعت 16:52)LadyF نوشته:  بچه ها من یه سوال دارم

نه دوست عزیز ازدواجی که در هر جای دنیا انجام بدین بین المللیه
و همه کشور ها قبول می کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: LadyF
(2013-10-21 ساعت 23:30)storagemeter نوشته:  سند ازدواج تنها سندیه که از هرجا بگیرینش قابل قبوله و همه کشورها قبولش دارند.
البته بستگی به قوانین کشورها هم داره. مثلن سند ازدواج دوم در ایران قابل قبوله و زن دوم هم تمام حقوق زن اول رو داره در حالیکه آمریکا تنها زن اول رو به رسمیت می‌شناسه. موضوع دوم زبان سند ازدواجه. مثلن سند ازدواج ترکیه‌ای به دو زبان ترکی و فرانسه هست و اگر محل مصاحبه رو خودتون در امارات تعیین کنید احتمالن مجبور می‌شید ترجمه رسمی به انگلیسی سند ازدواج رو بدست بیارید.‌ اگر در ترکیه عقد می‌کنید توصیه می‌کنم سند ازدواج رو ترجمه کنید (در همون ترکیه) و مهر وزارت خارجه ترکیه رو هم پاش بزنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: LadyF ، storagemeter
ممنون از توضیحاتتون

ولی کشور متبوع کسی که قرار من باهاش ازدواج کنم گفته فقط سند ازدواج کشوری که من توش زندگی میکنم ( ایران ) رو قبول داره ، نمیدونم این از شانس ما : ((((
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
ازدواج با اتباع خارجی تو ایران هم خیلی دردسر داره و حدودآ 1-2 ماه طول میکشه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان