کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
دوست عزیز خیلی ممنون از پاسختون
- آیا شما اطلاعی دارید بعد از اینکه مدارک با پست برای NVC ارسال میشود به ترتیب چه پروسه ای دارد ؟
- و چه مدتی طول خواهد کشید که برای ابوظبی وقت مصاحبه تعیین کنند ؟
- و از آنجایی که مدارکی نیاز به ترجمه داشته من کپی آنها را با پست برای NVC ارسال کردم و در زمان مصاحبه اصل مدارک را باید به سفارت ببرند با توجه به اینکه تا زمان مصاحبه احتمالا 8 ماهی خواهد شد که از ترجمه و تایید دادگستری و امورخارجه آن مدارک گذشته ، آیا باید مدارک مجددا ترجمه و تایید شود و یا همان ترجمه های قبلی قابل قبول است؟
- و سوال دیگری که داشتم من در چه مرحله ای و چگونه میتوانم در سایت ویزا بولتین پروسه پرونده ام را چک کنم ؟
با تشکر از شما

با سلام
من برای همسر و فرزند یکساله ام در خواست گرین کارت دادم کیس آنها در مرحله ارسال مدارک برای NVC می باشد. آیا کسی اطلاع دارد که باید فرم تکمیل شده I864 همسر و فرزندم در یک پاکت پست شود و یا از آنجایی که شماره کیس هر کدام با هم متفاوت است باید بصورت جداگانه و در دو پاکت پست شود؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
[/quote]

درود دوست عزیز

تا آنجایی که من اطلاعات دارم باید به همراه Cover Sheet در پاکت های جداگانه پست نمایید.
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من و همسرم هر دو گرین کارت داریم و در حال حاضر ایران هستیم یک دختر 10 ماهه داریم که می خواهیم با خودمون ببریمش ولی نمی دونیم باید براش چه کاری انجام بدیم
ممنون میشم اونایی که اطلاعاتی تو این زمینه دارند مرا راهنمایی کنند
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام
آیا اطلاع دارید بعد از اینکه مدارک با پست برای NVC ارسال میشود به ترتیب چه پروسه ای دارد ؟ - و چه مدتی طول خواهد کشید که برای ابوظبی وقت مصاحبه تعیین کنند ؟ - و از آنجایی که مدارکی نیاز به ترجمه داشته من کپی آنها را با پست برای NVC ارسال کردم و در زمان مصاحبه اصل مدارک را باید به سفارت ببرند با توجه به اینکه تا زمان مصاحبه احتمالا 8 ماهی خواهد شد که از ترجمه و تایید دادگستری و امورخارجه آن مدارک گذشته ، آیا باید مدارک مجددا ترجمه و تایید شود و یا همان ترجمه های قبلی قابل قبول است؟ - و سوال دیگری که داشتم من در چه مرحله ای و چگونه میتوانم در سایت ویزا بولتین پروسه پرونده ام را چک کنم ؟ با تشکر از شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-11 ساعت 19:23)nima1387 نوشته:  با سلام
من و همسرم هر دو گرین کارت داریم و در حال حاضر ایران هستیم یک دختر 10 ماهه داریم که می خواهیم با خودمون ببریمش ولی نمی دونیم باید براش چه کاری انجام بدیم
ممنون میشم اونایی که اطلاعاتی تو این زمینه دارند مرا راهنمایی کنند

تا جایی که من میدونم به ایشون ویزا یکضرب تعلق میگیره.
میتونین یک ایمیل به اداره مهاجرت بزنین که چه مراحلی رو طی کنین. آدرس زیر رو هم ببینین
https://www.uscis.gov/family/family-gree...-residents
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-17 ساعت 11:44)nima_77 نوشته:  دوستان عزیز سلام
آیا اطلاع دارید بعد از اینکه مدارک با پست برای NVC ارسال میشود به ترتیب چه پروسه ای دارد ؟ - و چه مدتی طول خواهد کشید که برای ابوظبی وقت مصاحبه تعیین کنند ؟ - و از آنجایی که مدارکی نیاز به ترجمه داشته من کپی آنها را با پست برای NVC ارسال کردم و در زمان مصاحبه اصل مدارک را باید به سفارت ببرند با توجه به اینکه تا زمان مصاحبه احتمالا 8 ماهی خواهد شد که از ترجمه و تایید دادگستری و امورخارجه آن مدارک گذشته ، آیا باید مدارک مجددا ترجمه و تایید شود و یا همان ترجمه های قبلی قابل قبول است؟ - و سوال دیگری که داشتم من در چه مرحله ای و چگونه میتوانم در سایت ویزا بولتین پروسه پرونده ام را چک کنم ؟ با تشکر از شما

دوست عزیز
ظاهرا مدت زمان طول کشیدن بررسی پرونده در nvc به حجم کاریشون و تعداد درخواستا بستگی داره. اما در سایت ustravel مراحلی که طی میشه رو نوشته. شاید مدت زمانش هم در هر قسمت گفته باشه.
بعد از اینکه کیس نامبر شما رو دادن میتونین ویزا بولتن رو چک کنین.
چه کتگوری ای هستین؟
F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ممنون از پاسختون من کتگوری IR1 هستم در سایت ustravel چک کردم ولی متاسفانه نام کشور ایران را از لیست برداشته اند که فکر میکنم بخاطر تصویب قانون جدید برای شش کشور باشد در اینصورت چطور میتوان پروسه پرونده مربوط به ایران را چک کرد ؟
بنظر شما با اینکه کیس من نسبت درجه یکی را دارد ممکن است پرونده من جلو نرود و وقت مصاحبه تعیین نشود ؟

دوستان عزیز سلام
[/quote]

دوست عزیز
ظاهرا مدت زمان طول کشیدن بررسی پرونده در nvc به حجم کاریشون و تعداد درخواستا بستگی داره. اما در سایت ustravel مراحلی که طی میشه رو نوشته. شاید مدت زمانش هم در هر قسمت گفته باشه.
چه کتگوری ای هستین؟
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-23 ساعت 13:08)nima_77 نوشته:  سلام ممنون از پاسختون من کتگوری IR1 هستم در سایت ustravel چک کردم ولی متاسفانه نام کشور ایران را از لیست برداشته اند که فکر میکنم بخاطر تصویب قانون جدید برای شش کشور باشد در اینصورت چطور میتوان پروسه پرونده مربوط به ایران را چک کرد ؟
بنظر شما با اینکه کیس من نسبت درجه یکی را دارد ممکن است پرونده من جلو نرود و وقت مصاحبه تعیین نشود ؟

دوستان عزیز سلام

دوست عزیز
چه کتگوری ای هستین؟
[/quote]
[/quote]

خواهش میکنم دوست عزیز
بعید میدونم وقت مصاحبتون رو ندن. تا جایی که میدونم مصاحبه ها داره انجام میشه.
میتونین مدت زمان رو از دوستان تو گروه ویزای ازدواج بپرسین. اونجا بهتر از جزئیات و چند و چون این پروسه اطلاعات دارن
F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کسی اطلاع داره آیا برای مهاجرت خانوادگی هم قبول میکنن شخص خودش مدارک مالی رو نشون بده و خودش اسپانسر خودش بشه؟ تا جایی که میدونم برای برندگان لاتاری قبول می کنن و برای خانوادگی ها نه. می خوام ببینم کسی موردی میدونه برای خانوادگی قبول کرده باشن خودشون دارایی شون رو نشون بدن و اسپانسر خودشون بشن.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-04 ساعت 11:16)nargesi نوشته:  سلام
کسی اطلاع داره آیا برای مهاجرت خانوادگی هم قبول میکنن شخص خودش مدارک مالی رو نشون بده و خودش اسپانسر خودش بشه؟ تا جایی که میدونم برای برندگان لاتاری قبول می کنن و برای خانوادگی ها نه. می خوام ببینم کسی موردی میدونه برای خانوادگی قبول کرده باشن خودشون دارایی شون رو نشون بدن و اسپانسر خودشون بشن.

خیر.امکانش نیست.
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: Nov. 2003
تاریخ دریافت NVC Welcome letter: آگوست ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-261 و پرداخت ۱۲۰ دلار: دوم سپتامبر ۲۰۱۵
تاریخ ارسال مدارک : ۷ اکتبر ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-260 و پرداخت ۳۲۵ دلار: ۲۷ نوامبر ۲۰۱۵
نامه کامپلیت : ۲۹ مارچ ۲۰۱۶
تاریخ مصاحبه: هفته دوم نوامبر ۲۰۱۶
تاریخ کلیرینس : دو نفریکضرب پدرم ap...
ورود:۱۵ دسامبر ۲۰۱۶
ssn:دو هفته بعد از ورود
گرین کارد:یک ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
سلام دوستان

- بعد از انجام مصاحبه گرین کارت (کیس والدین فرد سیتیزن امریکا) پروسه به چه صورتیه؟
- چند روز بعد معمولا پاسپورت رو برمیگردونن که فرد بتونه برگرده ایران؟ آیا ویزای ورود به امریکا رو هم میزنن یا بعدا اعلام میکنن و فرد دوباره باید بره انکارا و پاسپورتشو بده تا اونموقع ویزا رو بزنن تو پاسپورت؟
- برای انتخاب محل دریافت ویزا سعی کردم ادرسها رو با گوگل مپ پیدا کنم ولی متاسفانه درست جواب نمیده . ممکنه راهنمایی کنید؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام. من از دوستان یک راهنمایی میخواستم. من سیتیزن هستم و میخواهم برای پدر مادرم برای گرین کارت اقدام کنم منتهی نمیدونم چه مراحلی را طی کنم. فرق فرم I130 و I485 چی هست؟ایا باید برای هر کدام جدا پر شود؟ چه مدارکی همراهه هر فرمی که باید پر کنم نیاز هست که بفرستم. به چه ادرسی؟ و چه مدت این پروسه طول میکشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
پس از اولين ورود، حدودا چقدر طور ميكشه تا گرين كارت به دستمون برسه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-04 ساعت 11:16)nargesi نوشته:  سلام

سلام.برای مهاجرت خانوادگی قبول نمیکنند.فقط برای برندگان لاتاری قبول میکنند
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من در سال 2010 توسط برادرم اقدام کردم و در سال 2014 پرونده ام به ابوظبی ارسال شد می شه منو راهنمایی کنین از وقتی که پرونده به ابوظبی می ره روندش به چه صورته . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و روز بخیر

من چند تا سوال دارم در رابطه با گرین کارت ، ممنون میشم پاسخ بدید چون ایران زندگی نمیکنم دسترسی به مشاور برام سخته.

مادرم سال ۲۰۱۱ برای من اقدام کردن که اون موقع زیر ۲۱ سال بودم ، ایران زندگی میکردم ، و برای فایلم سفارت آنکارا انتخاب شده ، و الان که فایلم اپرود شده بالای ۲۱ سال و ساکن کانادا هستم.

۱. آیا سن مشکلی برام ایجاد میکنه؟ (با این توضیح که مجرد هستم و برادرم سیتیزن ، مادر و پدرم گرین کارت دارند.)

۲. آیا امکانش هست سفارت رو تغییر بدم تا مجبور نشم برم آنکارا؟

۳. گواهی عدم سابقه کیفری رو قبل از اینکه از ایران بیام برای کارهای کانادا گرفته بودم ولی الان یک سال و نیم هست که اینجام ، و برام مقدور نیست برم ایران گواهی جدید بگیرم چکار باید کرد؟ ایا از پلیس کانادا باید این گواهی رو بگیرم؟

از لطف شما بسیار سپاسگزارم .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان