کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2017-06-10 ساعت 09:27)saeednia نوشته:  
(2017-06-09 ساعت 23:13)Sudeh نوشته:  
(2017-06-08 ساعت 12:42)mina_s1 نوشته:  سلام دوستان عزیز
ممنون میشم سوال منم جواب بدین. آیا مدارک ترجمه شده در دارالترجمه نیاز به مهر دادگستری دارن؟ جایی که ما مدارک رو دادیم فقط مهر خود دارالترجمه رو خورده و گفتن کافیه. آیا برای اقدام ویزای مهاجرتی کافی هست؟

ما برای اقدام همه مهرهارو زدیم. میدونم که برای روز مصاحبه نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیست.

کاملا با اینکه نیازی به مهر امورخارجه و دادگستری نیازی نیست مخالفم.مترجم ترجمه میکنه.دادگستری مهر مترجم رو تایید میکنه که صلاحیت ترجمه کردن داره.امورخارجه مهر دادگستری رو تایید میکنه که حقیقیه.این یعنی متن ترجمه موثر میشه.نمیدونم چرا میگید نیازی نیست.همیشه و برای هر نوع سند رسمی ای برای هر کشوری مهر امورخارجه لازمه.

عرض کردم روز مصاحبه نیازی نیست. و واقعا هم نیازی نیست. این هم تجربه بنده است هم دوستان.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: hzhrk ، mina_s1
(2017-06-09 ساعت 23:13)Sudeh نوشته:  
(2017-06-08 ساعت 12:42)mina_s1 نوشته:  سلام دوستان عزیز
ممنون میشم سوال منم جواب بدین. آیا مدارک ترجمه شده در دارالترجمه نیاز به مهر دادگستری دارن؟ جایی که ما مدارک رو دادیم فقط مهر خود دارالترجمه رو خورده و گفتن کافیه. آیا برای اقدام ویزای مهاجرتی کافی هست؟

ما برای اقدام همه مهرهارو زدیم. میدونم که برای روز مصاحبه نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیست.

کاملا با اینکه نیازی به مهر امورخارجه و دادگستری نیازی نیست مخالفم.مترجم ترجمه میکنه.دادگستری مهر مترجم رو تایید میکنه که صلاحیت ترجمه کردن داره.امورخارجه مهر دادگستری رو تایید میکنه که حقیقیه.این یعنی متن ترجمه موثر میشه.نمیدونم چرا میگید نیازی نیست.همیشه و برای هر نوع سند رسمی ای برای هر کشوری مهر امورخارجه لازمه.

این مورد دوپهلویی هست که بعضی سفارت خانه ها مثل آلمان و انگلیس در ایران حتما تاییده امورخارجه و دادگستری رو میخوان ولی در سفارت آمریکا نیازی نیست,دقت کنید بالای ترجمه های رسمی نوشته میشه OFFICIAL TRANSLATION , یعنی این ترجمه رسمی هستش که خود مترجم هم مهر میکنه, پس نیازی به تایید امورخارجه و دادگستری نسیت,
هزینه تایید هم در طی دوسال گذشته 5 برابر شده که خیلی هزینه سنگینی شده,
پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s1
(2017-06-10 ساعت 12:56)amir_khoramian نوشته:  
(2017-06-10 ساعت 09:27)saeednia نوشته:  [quote='Sudeh' pid='760102' dateline='1497033822']

این مورد دوپهلویی هست که بعضی سفارت خانه ها مثل آلمان و انگلیس در ایران حتما تاییده امورخارجه و دادگستری رو میخوان ولی در سفارت آمریکا نیازی نیست,دقت کنید بالای ترجمه های رسمی نوشته میشه OFFICIAL TRANSLATION , یعنی این ترجمه رسمی هستش که خود مترجم هم مهر میکنه, پس نیازی به تایید امورخارجه و دادگستری نسیت,
هزینه تایید هم در طی دوسال گذشته 5 برابر شده  که خیلی هزینه سنگین

درسته واقعا هزینه ترجمه ها زیاد شده ، راستی از شما موقع مصاحبه اصل مدارک رو هم از قبیل شناسنامه و کارت ملی و سربازی خواستن یا همون کپی کافیه?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-10 ساعت 13:33)sina454 نوشته:  
(2017-06-09 ساعت 23:13)Sudeh نوشته:  ما برای اقدام همه مهرهارو زدیم. میدونم که برای روز مصاحبه نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیست.

درسته واقعا هزینه ترجمه ها زیاد شده ، راستی از شما موقع مصاحبه اصل مدارک رو هم از قبیل شناسنامه و کارت ملی و سربازی خواستن یا همون کپی کافیه?
دوست عزیز من مترجم هستم.ترجمه رسمی و غیر رسمی به سربرگ داشتن و نداشتن مربوط میشه.اصالت ترجمه مورد پذیرش به تایید وزارت امور خارجه و نه نهاد دیگریست.امور خارجه هم فقط در تایید "مهر دادگستری" رو تایید میکنه.در غیر اینصورت ترجمه رسمی به تنهایی موثر نیست.امیدوارم در صورت انجام ریسک و ممهور نکردن به مهر خارجه،مشکلی براتون پیش نیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_khoramian ، Sudeh ، mina_s1
(2017-06-09 ساعت 23:13)Sudeh نوشته:  ما برای اقدام همه مهرهارو زدیم. میدونم که برای روز مصاحبه نیازی به مهر وزارت خارجه و دادگستری نیست.

بعله حتما اصل مدارک رو میخوان و کارت سربازی رو هم ازتون قبل مصاحبه و انگشت نگاری میگیرن و نگاه میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454
(2017-06-10 ساعت 16:46)saeednia نوشته:  
(2017-06-10 ساعت 12:56)amir_khoramian نوشته:  این مورد دوپهلویی هست که بعضی سفارت خانه ها مثل آلمان و انگلیس در ایران حتما تاییده امورخارجه و دادگستری رو میخوان ولی در سفارت آمریکا نیازی نیست,دقت کنید بالای ترجمه های رسمی نوشته میشه OFFICIAL TRANSLATION , یعنی این ترجمه رسمی هستش که خود مترجم هم مهر میکنه, پس نیازی به تایید امورخارجه و دادگستری نسیت,

دوست عزیز من مترجم هستم.ترجمه رسمی و غیر رسمی به سربرگ داشتن و نداشتن مربوط میشه.اصالت ترجمه مورد پذیرش به تایید وزارت امور خارجه و نه نهاد دیگریست.امور خارجه هم فقط در تایید "مهر دادگستری" رو تایید میکنه.در غیر اینصورت ترجمه رسمی به تنهایی موثر نیست.امیدوارم در صورت انجام ریسک و ممهور نکردن به مهر خارجه،مشکلی براتون پیش نیاد

من این متن رو از وب سایت USCIS.GOV پیدا کردم

11.3 Foreign Language Documents and Translations.

(a) Document Translations .

All documents submitted in support of an application or petition must include complete translation into English. In addition, there must be a certification from the translator indicating that the translation is complete and accurate and attesting to his or her competence as a translator.
See 8 CFR 103.2(b)(3) .
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، mina_s1
سوالي جالب ديدم تو تاپيك اسپانسر كسي اطلاعي داره
اسپانسر حداقل بايد چند سال كار كرده باشه تا شرايط اسپانسر شدن داشته باشه؟
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
درابتدا ممنونم از سایت و اطلاعات خوبتون

من دانشجوهستم و ویزای دانشجویی در المان دارم.بافردی که سیتیزن امریکاست آشنا شدم و میخوایم ازدواج کنیم. همدیگرو دیدیم و عکس و … هم داریم برای ارایه به سفارت و ایشون کلیه شرایط و مدارک مورد نیاز برای ارایه درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج رو دارن. میخوام هرچه سریعتر پیش هم باشیم.
ویزای نامزدی رو با توجه به شرایط اخیر تو امریکا پیشنهاد میدید یا ویزای ازدواج ؟ هرکدوم با توجه به قوانین جدید چقدر طول میکشه؟ واینکه این ازدواج تو المان ثبت بشه و از طریق سفارت امریکا تو المان این پرونده پیگیری بشه یا از طریق ایران؟
سپاسگذارم از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میخواستم خواهش کنم به سیوال من جواب بدید
من یک پسر بالای 21 سال مجرد هستم و پدرم که گرین کارت دارن برای من 8 سال پیش اقدام کردن و الان welcome letter NVC اومده منتها پدرم 7 ساله که آمریکا نرفتن و احتمالا گرین کارتشون از بین رفته.
آیا ممکنه در ادامه فرآیند ویزا برای من مشکلی پیش بیاد؟
خیلی ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

من فقط میخواستم یه تجربه رو باهاتون به اشتراک بزارم.

مادر همسر من در ماه اکتبر با بکیچ گرین کارت از طریق همسر من وارد امریکا شد. اما هیچ وقت گرین کارت به دست ما نرسید . ما در ماه فوریه به اداره مهاجرت رفتیم و گفتند باید صبر کنیم باز در ماه ابریل مراجعه کردیم اما این بار گفتند که در ماه دسامبر برای ما بست شده بوده البته به ادرس قدیم ما با اینکه ما ادرس جدید رو هم به اداره مهاجرت هم به اداره بست داده بودیم . مادر همسر من در ماه مارچ به ایران برگشته بود. ما به محض اینکه متوجه شدیم گرین کارت گم شده فرم I- 90 رو بر کردیم و با تمام مدارکی که داشتیم که نشان میداد ما قصوری مرتکب نشدیم رو براشون فرستادیم . بعد از ۳ هفته برای ایشون وقت انگشت نگاری امده بدون اینکه تقاضای هزینه بکنند. ما نگران این بودیم که به ایشون الان اجازه ورود به امریکا بدهند که من الان ایشان رو از فرودگاه برداشتم و دوشنبه وقت انگشت نگاری دارند.

اگر کسی شرایطش مثل ایشون هست نگران نباشید . راحت میتونند وارد بشوند. نگران نباشید.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: saeednia ، omid311
سلام دوستان من ۲۶ جولای ۲۰۱۷ زمان مصاحبه دارم ، مدارکم رو دارم جمع می کنم . یکی از مدارک های لازم تاییدیه مدیکال هست . یک سایت رو خود سفارت معرفی کرده بود ولی تمام تاریخ های معاینشون پر بود و هرچی email میزنم جواب نمیدن !!! خواستم بدونم برای مدیکال باید از قبل وقت گرفت یا اینکه برم اونجا کار هام انجام میشه ؟

یک سوال دیگه هم داشتم ، مدارک ساپورت مالی که که ارائه میکنم مشکل نداره کپی هستن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-21 ساعت 02:27)pedram501 نوشته:  سلام دوستان
میخواستم خواهش کنم به سیوال من جواب بدید
من یک پسر بالای 21 سال مجرد هستم و پدرم که گرین کارت دارن برای من 8 سال پیش اقدام کردن و الان welcome letter NVC  اومده منتها پدرم 7 ساله که آمریکا نرفتن و احتمالا گرین کارتشون از بین رفته.
آیا ممکنه در ادامه فرآیند ویزا برای من مشکلی پیش بیاد؟
خیلی ممنونم

شرایط مشابه شما رو داشتم.ظرف 7 سال فقط دو بار ورود به امریکا و جمعا 52 روز اقامت.قبل از مصاحبه و با ریسک بالا پدرتون رو بفرستین امریکا.حداقل 3 ماه قبل.اما روز مصاحبه ویزا دریافت نخاهید کرد و بهتون میگنxماه دیگه باید در امریکا بمونه پدرتون و بعد از اون مدت شما با مدارک دامیسایل که ثابت میکنه پدرتون در این مدت در امریکا زندگی ساختن،اعم از اجاره یا خرید خونه وبیمه وماشینو.......به سفارت میرین برای دریافت ویزا.کار راحتی نیست اما شدنیه
پاسخ
تشکر کنندگان: pedram501
سلام دوستان به نظرتون کسانی که کلا در ap هستن به سفارت ایمیل بزنن یا نه ؟
کیس نامبر:زیر 400
تعداد نفرات :2نفر (خانم برنده )
تحصیلات: خانم فوق لیسانس وآقا فوق دیپلم
ارسال فرم :11جولای
تاریخ مصاحبه :2فوریه
نتیجه :کنسل مصاحبه 2فوریه
تاریخ مجدد:16فوریه
آپدیتها :16و21و22 فوریه و14مارچ ,17 آپریل(کیس اصلی ازطریق ایمیل )
نتیجه :ap
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من برای همسر و فرزند یکساله ام در خواست گرین کارت دادم کیس آنها در مرحله ارسال مدارک برای NVC می باشد. آیا کسی اطلاع دارد که باید فرم تکمیل شده I864 همسر و فرزندم در یک پاکت پست شود و یا از آنجایی که شماره کیس هر کدام با هم متفاوت است باید بصورت جداگانه و در دو پاکت پست شود؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-06 ساعت 09:17)nima_77 نوشته:  با سلام
من برای همسر و فرزند یکساله ام در خواست گرین کارت دادم کیس آنها در مرحله ارسال مدارک برای NVC می باشد. آیا کسی اطلاع دارد که باید فرم تکمیل شده I864 همسر و فرزندم در یک پاکت پست شود و یا از آنجایی که شماره کیس هر کدام با هم متفاوت است باید بصورت جداگانه و در دو پاکت پست شود؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

درود دوست عزیز

تا آنجایی که من اطلاعات دارم باید به همراه Cover Sheet در پاکت های جداگانه پست نمایید.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: