کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
بچه ها کسی تاحالا با همچین مشکلی مواجه شده ؟
من برای مصاحبه رفتم سفارت ترکیه بهم کثریمدرک خورد ، امادشون کردم بعد از ۲ هفته پست کردم مدارک رو از طریق ۱ آزانس که مدارک رو تحویل سفارت آمریکا بدن . بعد ۲ ۳ روز جواب دادن که ما تعداد محدودی هر ومها ویزا صادر می کنیم و الان ویزای ما تموم شده و هیچ اقدامی روی مدارکتون انجام نمیشه !!! و تا ماه اکتبر فرصت دارین اقدام کنید
من الان باید چه کار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-14 ساعت 10:25)sib 24 نوشته:  
(2017-05-11 ساعت 21:21)shelia نوشته:  
(2017-04-18 ساعت 01:24)sib 24 نوشته:  دوست عزیز من تا وسط های پرونده هستم.سپتامیر 2016 فرمI-130, کپی از مدرک سیتیزنی,ترجمه شناسنامه خودم و پدر مادرم ,ترجمه سند ازدواجشون وبابت هر نفر 420$ فرستادم.مارچ اپروو شدند.30 مارچ هم پرونده رفته NVC. الان در مرحله NVC باید مدارک جدید بفرستم.ازم 120$ گرفتند ولی اجازه نمیده برای پدرم 120$ پرداخت کنم همش میزنه paid درحالیکه من برای مادرم فقط پرداخت کردم.کسی تجربه داره؟

وای من فقط فرمها رو فرستادم و پول
مدرک دیگه ای نفرستادم ای بابا نمی دونستم

عیب نداره خودشون نقص مدرک میزنند بهتون میگن چه چیز نیاز دارید
نگران نباشین. شما ققط همین یک بار پرداخت 120 دلار را لازم دارین. من هم مثل شما برای پدر و مادرم اقدام کردم چون اسپانسر هر دو هستم خودشان گفتن فقط یک بار 120دلار را پرداخت کنید و برای هر دو نفر انها حساب میشه. در دواقع این 120 دلار هزینه بررسی فرم I-864 یا هموت فرم ساپورت مالی شنا هست که با یک بار بررسی برای عر دو تفروالدین استفاده میشه. ن
من پدر و مادرم روز 9 شهریور در لرمتستان مصاحبه شدتد . مادر ویزای یک ضرب و مدر کلیرنس 20 روز تا دو ناه خوردت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان چند سوال داشتم ممنون میشوم پاسخ دهید:
1-آیا اطلاع دارید برای تغییر وقت مصاحبه در ابوظبی از چه طریقی باید اقدام کرد ؟
2- و بعد از اینکه وقت را کنسل کردیم خودمان میتوانیم وقت مصاحبه را مجددا تعیین کنیم و یا خود سفارت تعیین میکند ؟
3- معمولا بعد از کنسل کردن وقت فعلیی ، وقت جدید را معوملا برای چند روز بعد تعیین میکنند ؟
4- و درکل چند بار میشود وقت مصاحبه را کنسل کرد ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان من برای مادرم برای ویزای مهاجرتی اقدام کردم و ان وی سی به مادرم تاریخ مصاحبه داده که بیست و هشتم فوریه هست و مادرم بدلیل مریضی باید تاریخ مصاحبه رو که در سفارت ابوظبی هست تا چند ماه دیکه عقب بندازه . به تلفن های سفارت زنگ زدم جواب درستی نگرفتم آیا کسی میدونه چطوری می تونم تاریخ مصاحبه رو عقب بندازم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان این پتیشن رو امضاء کنید برای رفع تراول بن انشالله

https://www.change.org/p/president-donal...ntrolاطلاع رسانی فراموش نشه تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان تراول بن رو‌پرونده های مهاجرتی تاثیر گذاشته؟کسی تونسته ویزا بگیره جدیدا؟
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان وقت بخير يه سؤال داشتم ممنون ميشم راهنمايي كنيد
همسر بنده سيتيزن آمريكا هست وبرام فرم I 130 پر كرده و فرستاده و رسيدن فرم هم با نامه تأييد شده و كيس نامبر هم در نوامبر ٢٠١٧ گرفتيم و داريم ميخوام بدونم حدودا چقدر طول ميكشه فرم ها تأييد بشه كه به nvc فرستاده بشه بازم ممنون اگه راهنمايي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
كسي جواب نميده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه سوال داشتم من الان امریکا هستم ۲ سال میشه اسپانسر که دایی من میشه به ما کفته که کپی گرین کارت و سوشال سکوریتی رو واسم بفرستین میخوام از اسپانسری شما بیام بیرون امکانش هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-05 ساعت 03:49)warmin نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم من الان آمریکا هستم ۲ سال میشه اسپانسر که دایی من میشه به ما کفته که کپی گرین کارت و سوشال سکوریتی رو واسم بفرستین میخوام از اسپانسری شما بیام بیرون امکانش هست؟

دوست عزیز ،
چنانچه شما مشغول به کار باشید و درآمد مناسب را داشته باشید این کار بسیار سهل و آسان میباشد. اما اگر درآمد کافی نداشته باشید و یا احتمالا شغل مناسبی نداشته باشید که بتواند به راحتی پوشش هزینه های شما را بدهد ، گمان نمیکنم که به این سادگی باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-05 ساعت 06:07)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-05 ساعت 03:49)warmin نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم من الان آمریکا هستم ۲ سال میشه اسپانسر که دایی من میشه به ما کفته که کپی گرین کارت و سوشال سکوریتی رو واسم بفرستین میخوام از اسپانسری شما بیام بیرون امکانش هست؟

دوست عزیز ،
چنانچه شما مشغول به کار باشید و درآمد مناسب را داشته باشید این کار بسیار سهل و آسان میباشد. اما اگر درآمد کافی نداشته باشید و یا احتمالا شغل مناسبی نداشته باشید که بتواند به راحتی پوشش هزینه های شما را بدهد ، گمان نمیکنم که به این سادگی باشد.

خیلی ممنون ایا داییم میتواند ما را از امریکا اخراج کند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-05 ساعت 13:43)warmin نوشته:  
(2018-03-05 ساعت 06:07)afshin4749 نوشته:  

دوست عزیز ،

خیلی ممنون ایا داییم میتواند ما را از آمریکا اخراج کند ؟

من اطلاعات حقوقی ندارم. اما این را اطمینان دارم که خیر!! نه تنها ایشان ، بلکه حتی قانون هم در موارد عادی قادر به اینکار نخواهد بود مگر آنکه وجود شما تهدیدی بر علیه امنیت ملی و مردم آمریکا باشد. در آن صورت حتی گواهینامه ی سیتیزن شیپی شخص نیز میتواند ابطال شود. اما اگر دایی شما ، از شما درخواست مدارک برای ابطال اسپانسری کرده شما موظف به انجام آن خواهید بود اگر که شرایط آن را قانون برای ایشان مهیا کرده باشد. اگر ایشان از شما شکایت کنند، ممکن است برای شما دردسر ساز باشد. من نمیدانم که شما چه اصراری دارید که پس از این مدت هنوز هم میخواهید تحت پوشش ایشان باشید در حالی که ایشان راضی به بودن نیست !! آخر برای اسپانسری هم زمان و شرایطی در نظر گرفته شده که اگر شما از آن تخطی کنید و ایشان هم مدارکی دال بر اخطار به شما در دست داشته باشند!! آنگاه دچار دردسر خواهید شد. از نظر وجدانی و انسانی هم کار درستی نیست که شما دیگرانی را که به شما احترام گذاشته و شما را ساپورت کرده را اینگونه پاسخ دهید. باز هم این به خود شما بستگی دارد. من که نمیدانم داستان واقعی شما چیست و چرا این اتفاق افتاده؟؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-06 ساعت 22:45)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-05 ساعت 13:43)warmin نوشته:  
(2018-03-05 ساعت 06:07)afshin4749 نوشته:  دوست عزیز ،

خیلی ممنون ایا داییم میتواند ما را از آمریکا اخراج کند ؟

من اطلاعات حقوقی ندارم. اما این را اطمینان دارم که خیر!! نه تنها ایشان ، بلکه حتی قانون هم در موارد عادی قادر به اینکار نخواهد بود مگر آنکه وجود شما تهدیدی بر علیه امنیت ملی و مردم آمریکا باشد. در آن صورت حتی گواهینامه ی سیتیزن شیپی شخص نیز میتواند ابطال شود. اما اگر دایی شما ، از شما درخواست مدارک برای ابطال اسپانسری کرده شما موظف به انجام آن خواهید بود اگر که شرایط آن را قانون برای ایشان مهیا کرده باشد. اگر ایشان از شما شکایت کنند، ممکن است برای شما دردسر ساز باشد. من نمیدانم که شما چه اصراری دارید که پس از این مدت هنوز هم میخواهید تحت پوشش ایشان باشید در حالی که ایشان راضی به بودن نیست !! آخر برای اسپانسری هم زمان و شرایطی در نظر گرفته شده که اگر شما از آن تخطی کنید و ایشان هم مدارکی دال بر اخطار به شما در دست داشته باشند!! آنگاه دچار دردسر خواهید شد. از نظر وجدانی و انسانی هم کار درستی نیست که شما دیگرانی را که به شما احترام گذاشته و شما را ساپورت کرده را اینگونه پاسخ دهید. باز هم این به خود شما بستگی دارد. من که نمیدانم داستان واقعی شما چیست و چرا این اتفاق افتاده؟؟!!
با کل خانواده داییم مشکل پیدا کرده به همه گفته گرین کارت با سوشال سکیوریتون و واسم بفرستین چند بار تهدید کرده نامه میزنم همتون و بفرستن ایران از یه طرفی هم هیچ کس حاضر نیست سوشال سکیوریتی رو بده به ایشون و مدت زمان اسپانسری ما ۵ سال است مثلا پدر و مادر و برادر من کار نمیکنند فقط من کار میکنم وقتی اینها درامد ندارند چجوری میتونه اینارو از اسپانسری خارج کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا آنجا که من میدانم حتی تغییر اسپانسر هم میسر نیست جه رسد به انصراف اسپانسر.
کلآ مسیولیت اسپانسر تا ده سال و یا سیتیزن شدن کسان تحت اسپانسری پا برجاست و قابل تغییر هم نیست چه رسد به انصراف..
حالا اگر دوستان مطلع هستند که اسپانسر میتواند انصراف بدهد(حتی اگر وضع مالی کسان تحت اسپانسری ایشان  خیلی هم خوب باشد) لطفآ لینک منبع را هم ذکر بفرمایند تا اطلاعات دوستان ازجمله خودم بیشتر شود.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
(2018-03-07 ساعت 13:36)warmin نوشته:  
(2018-03-06 ساعت 22:45)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-05 ساعت 13:43)warmin نوشته:  خیلی ممنون ایا داییم میتواند ما را از آمریکا اخراج کند ؟

با کل خانواده داییم مشکل پیدا کرده به همه گفته گرین کارت با سوشال سکیوریتون و واسم بفرستین چند بار تهدید کرده نامه میزنم همتون و بفرستن ایران از یه طرفی هم هیچ کس حاضر نیست سوشال سکیوریتی رو بده به ایشون و مدت زمان اسپانسری ما ۵ سال است مثلا پدر و مادر و برادر من کار نمیکنند فقط من کار میکنم وقتی اینها درامد ندارند چجوری میتونه اینارو از اسپانسری خارج کنه؟

دوست عزیز ،
همانطور که دوستمان آقای شاهین در بالا به آن اشاره کرده اند و حق با ایشان است ،
شما تا سیتیزن نشوید و یا اینکه 120 ماه از آمدنتان نگذشته باشد ، ایشان نمیتوانند اسپانسری را از شما بردارند. این هم متن قانون و یک لینک از سوی اداره ی مهاجرت آمریکا. اما در این مدت نباید کاری کنید که موجب شود ایشان از موارد دیگری قانونی استفاده کرده و بر علیه شما در دادگاه فدرال شکایتی مطرح کنند. قوانین در بسیاری از موارد ممکن است یکدیگر را به حسب شرایط موجود نقض کنند. البته هزینه های دادرسی آنچنان بالاست که کمتر کسی حاضر است چنین مبالغی را پرداخت کند. اما شما نیز مراقب رفتار متقابلتان باشید. به متن آبی رنگ توجه بفرمایید.

www.uscis.gov/greencard/affidavit-support

Affidavit of Support
Versión en español
An affidavit of support is a document an individual signs to accept financial responsibility for another person, usually a relative, who is coming to the United States to live permanently. The person who signs the affidavit of support becomes the sponsor of the relative (or other individual) coming to live in the United States. The sponsor is usually the petitioner of an immigrant petition for a family member.

An affidavit of support is legally enforceable; the sponsor's responsibility usually lasts until the family member or other individual either becomes a U.S. citizen, or can be credited with 40 quarters of work (usually 10 years).

The law concerning affidavits of support is found in Immigration and Nationality Act (INA) sections 212(a)(4) and 213A. The provisions are codified in Title 8 of the Code of Federal Regulations (CFR) at 8 CFR 213a.

این موضوع  هم یک بخش از قوانین مهاجرتی تحت اسپانسرشیپی ست که برای شما قرار داده ام . حتی نشان داده که اگر شخصی بخواهد اسپانسری را بردارد ، ممکن است به خاطر ادعاهای گذشته و یا تخطی از قوانین درهنگام درخواست ویزا و دروغگویی در آن زمان جریمه و حتی متحمل زندان شود!!! یعنی شما دایی بنده خدای خود را با این قوانین پودر میکنید !!!

After Approval of the Green Card Based on Your Petition
If your relative already has a green card, your options are limited. You can write a letter to USCIS. But USCIS will probably not respond to your letter unless you are telling it about some sort of fraud. And if fraud is involved, USCIS will want to know when you found out about the fraud and whether you were involved in it.

For example, if you allege that the immigrant married you for a green card rather than for love, USCIS may want to make sure that you weren't actually a willing, perhaps paid participant in this scam.

So, proceed with caution and talk to an immigration attorney before taking action.

Should You Tell USCIS Why You Changed Your Mind?
Telling USCIS why you changed your mind can be risky for two reasons. First, there can be penalties – including jail time and fines – if you lied on the visa petition. Second, USCIS might use information that you share with it to deny a petition that you file in the future – for the same or a different relative.

But if you withdraw your petition for reasons unrelated to fraud or misrepresentation – for example, your relationship has changed or you can't afford to sponsor your relative anymore – feel free to ask USCIS to cancel the petition. You shouldn't have any problems if you decide to file another relative petition in the future.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان