کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
با سلام خدمت دوستان عزیز
من چندتا سوال و صحبت دارم کسی میتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم
من و مادرم تصادف کردم و مادرم مشکل نخاعی پیدا کرده و فلج شده از شکم به پایین مهره T4
و دنبال سلول بنیادی هستیم که تو آمریکا هست انجام میشه ۹۰% جواب میده. میخواستم بدونم با ۳۰۰ ملیون دیه که مادرم میگیره میتونم بیایم آمریکا خرج ویزا پول سفر  و و و
این حرفا رو من بتونم تو سفارت آمریکا بزنم بهم ویزا EB3 میدن ؟ چون من درس نخوندم ولی نسبتا انگلیسی حالیم میشه و کار کردم خیلی کار فنی بلدم کار با کامپیوتر شبکه.ولی مدرک ندارم سابقه کاری ۵ سال نگهبان حراست هم بودم برای شهرداری قبول میکنن من کار کنم با پول دیه ای که میگیره درمانش کنم ؟ خواستن دیدن ادم خوبیم همونجا بمونیم . خانواده ما ۳ نفرست من مادرم و خواهرم .
ممنون لطفا کمکم کنید ببینم میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-07-13 ساعت 02:48)Amo.ashkan نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
من و مادرم تصادف کردم و مادرم مشکل نخاعی پیدا کرده و فلج شده از شکم به پایین مهره T4
و دنبال سلول بنیادی هستیم که تو آمریکا هست انجام میشه ۹۰% جواب میده. میخواستم بدونم با ۳۰۰ ملیون دیه که مادرم میگیره میتونم بیایم آمریکا خرج ویزا پول سفر  و و و
این حرفا رو من بتونم تو سفارت آمریکا بزنم بهم ویزا EB3 میدن ؟ چون من درس نخوندم ولی نسبتا انگلیسی حالیم میشه و کار کردم خیلی کار فنی بلدم کار با کامپیوتر شبکه.ولی مدرک ندارم سابقه کاری ۵ سال نگهبان حراست هم بودم برای شهرداری قبول میکنن من کار کنم با پول دیه ای که میگیره درمانش کنم ؟ خواستن دیدن ادم خوبیم همونجا بمونیم . خانواده ما ۳ نفرست من مادرم و خواهرم .

دوست عزیز فعلا شرایط برای آمدن به آمریکا خوب نیست و ایرانی ها در تراول بن هستن یعنی به هیچ ایرانی ویزای آمریکا نمی دهند فقط در موارد خاص شاید فقط به مادرتون ویزا بدهند برای درمان که اونهم خیلی بعید هست اخیرا به آقای وکیل ایرانی چهل سال هست در آلمان زندگی کرده و پسر ۱۸ سالش رو بر اثر تصادف در آمریکا از دست داده و برای مراسم خاکسپاری پسرش می خواسته بیاد آمریکا اجازه ورود ندادن در ضمن هزینه درمان اینجا خیلی بالاست و سیصد میلیون میشه حدود ۲۲ یا ۲۳ هزار دلار شما برای درمان و اقامت در آمریکا میلیارد لازم دارید من دو سال پیش کتفم شکست تازه احتیاج به عمل جراحی نداشت حدود ۱۵ هزار دلار خرج برداشت که خدا رو شکر بیمه بودم و مبلغ قابل توجهش رو بیمه داد اگر کار به جراحی میکشید حدود ۱۰۰ هزار دلار خرج داشت که این رو دکتر برام حساب کرد و بهم گفت لینک خبر اون وکیل رو هم براتون میزارم که بخونید من قصدم نا امید کردن شما نیست فقط می خواهم با حقایق روبرو بشید من خودم الان برای ورود همسرم به آمریکا با مشکل مواجهم ایشون مقیم کانادا هست ولی به خاطر تراول بن یکساله در اف بی آی چک هست و ما سه ساله از هم دوریم من براش اقدام کردم که بیاد آمریکا با وجودی که اقامت کانادا داره و آنجا زندگی میکنه ولی هنوز موفق به ورود نشده امیدوارم مادرتون سلامتیشون رو هر چه زودتر بدست بیارن دکترها در ایران هم خوب هستند و در برخی از موارد از اینجا بهترند البته شکی نیست از نظر دارو و تجهیزات پزشکی اینجا قابل مقایسه نیست ولی از نظر علمی دکترهای ایران در مواردی بهتر عمل می کنند دوستانی رو میشناسم که برای درمان به ایران میرن در مورد مشکلات پزشکی حاد اول به خاطر هزینه های درمان چون بیمه خوبی ندارن و یک بلیط هواپیما براشون یکصدم هزینه درمان درمیاد دوم بخاطر دکتر دکترهای اینجا سوادشون از دکترهای ایران بیشتر نیست و در مواردی کمتر هم هست خودم باهاشون دست به گریبان بودم که میگم https://m.dw.com/fa-ir/iran/a-49492158?f...cPCrKx9dMc
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_m_y ، Amo.ashkan ، Shahram914 ، KingNothing
(2019-07-14 ساعت 04:25)Arashslm نوشته:  
(2019-07-13 ساعت 02:48)Amo.ashkan نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز

دوست عزیز فعلا شرایط برای آمدن به آمریکا خوب نیست و ایرانی ها در تراول بن هستن یعنی به هیچ ایرانی ویزای آمریکا نمی دهند فقط در موارد خاص شاید فقط به مادرتون ویزا بدهند برای درمان که اونهم خیلی بعید هست اخیرا به آقای وکیل ایرانی چهل سال هست در آلمان زندگی کرده و پسر ۱۸ سالش رو بر اثر تصادف در آمریکا از دست داده و برای مراسم خاکسپاری پسرش می خواسته بیاد آمریکا اجازه ورود ندادن در ضمن هزینه درمان اینجا خیلی بالاست و سیصد میلیون میشه حدود ۲۲ یا ۲۳ هزار دلار شما برای درمان و اقامت در آمریکا میلیارد لازم دارید من دو سال پیش کتفم شکست تازه احتیاج به عمل جراحی نداشت حدود ۱۵ هزار دلار خرج برداشت که خدا رو شکر بیمه بودم و مبلغ قابل توجهش رو بیمه داد اگر کار به جراحی میکشید حدود ۱۰۰ هزار دلار خرج داشت که این رو دکتر برام حساب کرد و بهم گفت لینک خبر اون وکیل رو هم براتون میزارم که بخونید من قصدم نا امید کردن شما نیست فقط می خواهم با حقایق روبرو بشید من خودم الان برای ورود همسرم به آمریکا با مشکل مواجهم ایشون مقیم کانادا هست ولی به خاطر تراول بن یکساله در اف بی آی چک هست و ما سه ساله از هم دوریم من براش اقدام کردم که بیاد آمریکا با وجودی که اقامت کانادا داره و آنجا زندگی میکنه ولی هنوز موفق به ورود نشده امیدوارم مادرتون سلامتیشون رو هر چه زودتر بدست بیارن دکترها در ایران هم خوب هستند و در برخی از موارد از اینجا بهترند البته شکی نیست از نظر دارو و تجهیزات پزشکی اینجا قابل مقایسه نیست ولی از نظر علمی دکترهای ایران در مواردی بهتر عمل می کنند دوستانی رو میشناسم که برای درمان به ایران میرن در مورد مشکلات پزشکی حاد اول به خاطر هزینه های درمان چون بیمه خوبی ندارن و یک بلیط هواپیما براشون یکصدم هزینه درمان درمیاد دوم بخاطر دکتر دکترهای اینجا سوادشون از دکترهای ایران بیشتر نیست و در مواردی کمتر هم هست خودم باهاشون دست به گریبان بودم که میگم https://m.dw.com/fa-ir/iran/a-49492158?f...cPCrKx9dMc

ممنون از کمک شما . سلول بنیادی در ایران انجام میشه اما خیلی تعداد محدودی جواب میگیرن و این علم با پیوند و نمونه برداری انجام میشه پرس و جو که کردم به دلیل تازه بودن اتفاق جواب میگیریم که فعلا با این تحریمها کاری تو ایران نمیشه کرد . باز هم ممنونم از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914
(2018-07-25 ساعت 20:12)romina7 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز

خواهرم برای مامانم جهت گرفتن گرین کارت اقدام کرده بود که بالاخره ایمیل زدن و تاریخ مصاحبه رو 13 آگوست (دوشنبه) تو ابوظبی تعیین کردن و من هم با مادرم میرم امارات.

چندتا سوال دارم که خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید:

1. چطوری میشه از National Medical Center تو ابوظبی وقت برای معاینات پزشکی بگیرم؟ میتونم خودم با ایمیل یا تلفن وقت بگیرم؟ اسم پزشک معتمد اونجا چیه؟

2. به نظرتون اگه پنجشنبه 8 آگوست معاینات و آزمایشها رو انجام بدن میشه مثلا یکشنبه 12 آگوست نتیجه اونها رو گرفت که روز بعد ببریم سفارت؟

3. توصیه میکنید برای واکسنها بریم ببینیم هرچی پزشک معتمد گفت رو بزنیم یا الان تو تهران بریم انستیتو پاستور و هر چندتاش که میشه رو بزنیم و کارت واکسن بگیریم؟

4. بر فرض آماده شدن جواب معاینات پزشکی تا روز مصاحبه سفارت, فکر میکنید ویزا رو ظرف چند روز تو پاسپورت چاپ میکنن؟ میخوام بدونم بعد از سفارت برگردیم ایران و مثلا چند هفته بعد پاسپورت رو برای الصاق ویزا ببریم یا چندروزی بعد مصاحبه همونجا منتظر باشیم تا ویزا رو توی پاسپورت بزنن و بعد برگردیم؟

با تشکر فراوان از اطلاعات مفید و راهنماییهاتون

میشه لطفا بگید نتیجه چی بود؟
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. اگر کسی در مورد تراول بن و گرفتن گرین کارت برای پدر و مادر اطلاعی داره ممنون میشم اینجا پیام بذارن. من شنیدم اگر پدر و مادر مصاحبه برن به علت تراول بن بهشون ویزا نمیدن و بهتره که وقت مصاحبه رو عقب بندازیم بلکه قانون عوض بشه. درسته؟
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-09-18 ساعت 19:06)honey62 نوشته:  سلام دوستان. اگر کسی در مورد تراول بن و گرفتن گرین کارت برای پدر و مادر اطلاعی داره ممنون میشم اینجا پیام بذارن. من شنیدم اگر پدر و مادر مصاحبه برن به علت تراول بن بهشون ویزا نمیدن و بهتره که وقت مصاحبه رو عقب بندازیم بلکه قانون عوض بشه. درسته؟
الان حدود ۲،۳ ماهی هست که اوضاع ویزا دادن خیلی بهتر شده. توی ماه جولای اگر اشتباه نکنم ۴۵ تا ویزای پدر و مادر داده بودن. به همسر هم نصف پدر و مادرا ویزا ندادن. سیستم جدیدی که راه انداختن اینطوره که قبل از مصاحبه بکگروند چک میشن و جدیدا خیلیا یکضرب ویزا میگیرن. پس اصلا عقب نندازین
CATEGORY :F2A
Interview Date: 3-JULY-2013
Place of interview: Yerevan
Clearance date :21-January-2014

Next season of immigration process
Category: F2A
PD date: Jun 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62
(2019-09-19 ساعت 12:24)navidshii نوشته:  
(2019-09-18 ساعت 19:06)honey62 نوشته:  سلام دوستان. اگر کسی در مورد تراول بن و گرفتن گرین کارت برای پدر و مادر اطلاعی داره ممنون میشم اینجا پیام بذارن. من شنیدم اگر پدر و مادر مصاحبه برن به علت تراول بن بهشون ویزا نمیدن و بهتره که وقت مصاحبه رو عقب بندازیم بلکه قانون عوض بشه. درسته؟
الان حدود ۲،۳ ماهی هست که اوضاع ویزا دادن خیلی بهتر شده. توی ماه جولای اگر اشتباه نکنم ۴۵ تا ویزای پدر و مادر داده بودن. به همسر هم نصف پدر و مادرا ویزا ندادن. سیستم جدیدی که راه انداختن اینطوره که قبل از مصاحبه بکگروند چک میشن و جدیدا خیلیا یکضرب ویزا میگیرن. پس اصلا عقب نندازین
[color=#333333][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]

با سلام خدمت شما
با گذراندن تقریبا 2 سال سردرگمی در ارایه ویزاهای مهاجرت از طریق وابستگان درجه 1 (خانوادگی) باید این خبر خوب را بدهم که اینوع ویزاها برای ایرانیان مجددا به جریان افتاده !
پدر و مادر بنده در روز 9/30/2019 ویزاهای مهاجرتی خود را از سفارت آنکارا دریافت کردند و افیسر به آنان گفته که بعد از 2 سال اداره مهاجرت به دستور داخلی پرزیدنت ترامپ مجددا اعطای ویزای به ایرانیان را سرعت می بخشد.
بنظر می رسد بعد از شناسایی و منع برخی وابستگان به رژیم ایران راه برای باقی مردم مجددا باز شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: navidshii ، moon_rose
(2019-09-30 ساعت 20:38)Sidewinder نوشته:  
(2019-09-19 ساعت 12:24)navidshii نوشته:  
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]

با سلام خدمت شما
با گذراندن تقریبا 2 سال سردرگمی در ارایه ویزاهای مهاجرت از طریق وابستگان درجه 1 (خانوادگی) باید این خبر خوب را بدهم که اینوع ویزاها برای ایرانیان مجددا به جریان افتاده !
پدر و مادر بنده در روز 9/30/2019 ویزاهای مهاجرتی خود را از سفارت آنکارا دریافت کردند و افیسر به آنان گفته که بعد از 2 سال اداره مهاجرت به دستور داخلی پرزیدنت ترامپ مجددا اعطای ویزای به ایرانیان را سرعت می بخشد.
بنظر می رسد بعد از شناسایی و منع برخی وابستگان به رژیم ایران راه برای باقی مردم مجددا باز شده.
امیدوارم که اینطور باشه  میتونم بپرسم خانواده شما کی برای مصاحبه رفته بودن چون واقعا انتظار خیلی سخت شده [/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]امیدوارم که اینطور باشه  میتونم بپرسم خانواده شما کی برای مصاحبه رفته بودن چون واقعا انتظار خیلی سخت شده[/font][/font]
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-10-01 ساعت 11:35)melon نوشته:  
(2019-09-30 ساعت 20:38)Sidewinder نوشته:  
(2019-09-19 ساعت 12:24)navidshii نوشته:  الان حدود ۲،۳ ماهی هست که اوضاع ویزا دادن خیلی بهتر شده. توی ماه جولای اگر اشتباه نکنم ۴۵ تا ویزای پدر و مادر داده بودن. به همسر هم نصف پدر و مادرا ویزا ندادن. سیستم جدیدی که راه انداختن اینطوره که قبل از مصاحبه بکگروند چک میشن و جدیدا خیلیا یکضرب ویزا میگیرن. پس اصلا عقب نندازین
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]

با سلام خدمت شما
امیدوارم که اینطور باشه  میتونم بپرسم خانواده شما کی برای مصاحبه رفته بودن چون واقعا انتظار خیلی سخت شده [/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]امیدوارم که اینطور باشه  میتونم بپرسم خانواده شما کی برای مصاحبه رفته بودن چون واقعا انتظار خیلی سخت شده

[/font]
[/font]
-- همان روز مصاحبه در تاریخ عنوان شده بالا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
من بعداز مدت ها دوباره گفتم سری به مهاجرسرا بزنم
یک زمانی خونه دومون بود..
بگذریم...
من داشتم پرنده خانمم رو چک میکردم که گفتم بذار یه مطلبی رو امتحان کنم.. دوتا شماره پرونده رندم با اختلاف یک رقم و نزدیک به پرونده خودمون  در ceac چک کردم که در دو سه روز گذشته ( امروز 11/15/2019 ) تبدیل شدن به Expiring Soon
گفتم انیجا اعلام کنم شاید صاحب کیس پیدا بشه و کاری بکنه Big Grin Shy
Case Numbers
---------------------
ANK20175...03
ANK20175...02
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914
سلام، دوستان اگر کسی در مورد این دستور پرزیدنت ترامپ 
[font=Arial]PRESIDENTIAL PROCLAMATION ON HEALTH CARE: On October 4, 2019, the President issued Presidential Proclamation 9945 on the "Suspension of Entry of Immigrants Who Will Financially Burden the United States Healthcare System." For the most up to date information on how PP 9945 might affect your case, please visit https://travel.state.gov/healthcare.[/font]
اطلاعی داره و چه کار باید کرد که تاثیر منفی روی کیس مهاجرت نذاره ، توضیح بدند که همه بتونند استفاده کنند.
پیشاپیش ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
مادر من سپتامبر ۲۰۱۸ در آنکارا مصاحبه شدند و ما همچنان منتظر هستیم. تنها عامل دلگرمی مون آپدیت شدن کیسشون هست که ظرف ۲-۳ ماه اخیر ۷-۸بار آپدیت شده. در نوامبر ۲۰۱۹ تعداد ۲۹۵ ویزای والدین ایرانی صادر شده ... امیدوارم که این انتظار برای همگی به سر برسه
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n
سلام دوستان روزبخیر
پرونده ی ما تقریبا بعد از دو سال که AP بود تبدیل شده به Refused البته همسرم سر کیس هست که سربازی رفته
قبل از این تغییر من و پسرم or شده بودیم پرونده چند بار پشت هم آپدیت شد بعد هم ریفیوز شده فعلا 🙄 احیانا کسی اخیرا همچین تجربه ای داشته؟
تا الان هم ایمیلی برامون نیومده تقریبا ۱۰ روز پیش این اتفاق افتاد
category F3
PD: may 2005
ANK 2010
دریافت نامه اول از NVC و پرداخت 120دلار 13 ژانویه 2016
نامه تکمیل مدارک 1 اپریل 2016
دریافت نامه مصاحبه 6 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه 11 اپریل 2017
نتیجه مصاحبه AP
اولین آپدیت 14 اپریل 2017 * 17 -19-20 جولای آپدیت *
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-03-12 ساعت 11:18)maymary1220 نوشته:  سلام دوستان روزبخیر
پرونده ی ما تقریبا بعد از دو سال که AP بود تبدیل شده به Refused البته همسرم سر کیس هست که سربازی رفته
قبل از این تغییر من و پسرم or شده بودیم پرونده چند بار پشت هم آپدیت شد بعد هم ریفیوز شده فعلا 🙄 احیانا کسی اخیرا همچین تجربه ای داشته؟
تا الان هم ایمیلی برامون نیومده تقریبا ۱۰ روز پیش این اتفاق افتاد
  درود دوست عزیز

جای نگرانی نیست کلیه پرونده ها به حالت ربفیوز باقی می ماند تا به شما وقت مصاحبه مجدد داده شود.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: