کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-06-17 ساعت 03:19)asal1907 نوشته:  من هنوز واسه ایدی کارت اقدام نکردم از یکی از بچه ها شنیدم میگفت تا روزی که ایدی کارت نگیری رزیدنت ایالت به حساب نمیای.. درسته؟
اگر برای کالج یا دانشگاه میخواهید معمولا آیدی- اجاره نامه - تکس-نامه بانکی که نشان بدهد در چه تاریخی افتتاح حساب کردید، این موارد نشان دادن واثبات ساکن بودن در یک ایالت خاص است.
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

تشکر کنندگان: Tomas ، asal1907 ، shkhmo ، afshinghwink
دوستان یه سئوال ضروری

من میتونم با ویزام و مهر ورودم که یک سال اعتبار داره برم ایران و برگردم؟ یا میخوام بیام باید حتما" گرین کارت داشته باشم؟
قایقی باید ساخت
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas
سلام دوستان
یک دوستی دارم که گرین کارت و کارت سوشیالش رو گم کرده . به نظرتون باید چیکار بکنه؟
چقدر طول میکشه تا مدارک رو دوباره بگیره؟ باید به کجا مراجعه کنه؟
آیا هزینه ای باید بپردازه؟
خیلی ممنون
شماره کیس : 2012AS00052XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه:june 26
تاریخ دریافت ویزا: 29 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا: 18desember 2012
تعداد نفرات کیس:1
ساکن: کایفرنیا_ارواین
(2013-06-12 ساعت 05:23)j1970 نوشته:  
(2013-06-11 ساعت 14:13)tiba نوشته:  سلام
من بعد از دو بار سفر می خواستم یه تجربه رو درباره ماشین اجاره کردن به شما بگم.
اگر شما ماشینی رو اجاره بکنید، علاوه بر هزینه اجاره که از شما میگیرند، مقدار قابل توجهی هم بابت انواع بیمه ها دریافت می کنند که شامل بیمه شخص ثالث و بدنه و چند تا چیز دیگه میشه.
نکته بسیار مهمی که میتونه هزینه شما رو به شدت پایین بیاره اینه که اگر شما با کردیت کارتتون ماشین رو اجاره بکنید، نیازی نیست که انواع و اقسام بیمه ها که هزینشون زیاد هم هست رو بخرید، فقط تاکید کنید که بیمه liability رو میخواهید (slp) . زیرا بقیه خطرها رو کارت اعتباری شما پوشش میده و در صورت وقوع خسارت بدون اینکه از شما چیزی بگیره، خسارت ماشین رو میده.
من این موضوع رو از یکی از دوستانم که توی بیمه کار میکرد یاد گرفتم.
موفق باشید.
یکم بیشتر توضیح میدی؟

کردیت کارت من ویزا (VISA) است و این موضوع رو هم تلفنی ازشون استعلام کردم.
تاکید کردند با این کردیت کارت ، برای ماشین اجاره ای ، نیازی به خرید بیمه بدنه و غیره نیست و فقط بیمه شخص ثالث کفایت می کنه.
البته همانطور که دوستان گفتند بهتره قبل از اجاره یه تماسی با شرکت کردیت کارتتون بگیرید و مطمئن بشید.
در زندگی هیچ کس را تحقیر نکنید یا آزار ندهید.
شاید امروز قدرتمند باشید،
اما یادتان باشد که زمان از شما قدرتمندتر است.
تشکر کنندگان: amiry ، manila ، shkhmo ، Tomas ، afshinghwink ، victor2016
(2013-06-22 ساعت 20:23)tiba نوشته:  
(2013-06-12 ساعت 05:23)j1970 نوشته:  
(2013-06-11 ساعت 14:13)tiba نوشته:  ...زیرا بقیه خطرها رو کارت اعتباری شما پوشش میده و در صورت وقوع خسارت بدون اینکه از شما چیزی بگیره، خسارت ماشین رو میده....
یکم بیشتر توضیح میدی؟
کردیت کارت من ویزا (VISA) است و این موضوع رو هم تلفنی ازشون استعلام کردم.
تاکید کردند با این کردیت کارت ، برای ماشین اجاره ای ، نیازی به خرید بیمه بدنه و غیره نیست و فقط بیمه شخص ثالث کفایت می کنه.
البته همانطور که دوستان گفتند بهتره قبل از اجاره یه تماسی با شرکت کردیت کارتتون بگیرید و مطمئن بشید.
من فک میکنم ویزا راحت‌ترین کردیتی باشه که میدن و سکیور کردیت منم از نوع ویزاس. من چند بار ماشین کرایه کردم البته به مدت یه روز که همشون libability شون صفر نبود (فک میکنم 1000)
آخرین ماشینی که اجاره کردم، خسارت طرف مقابل رو نمیداد!
من کلا سر در نیاوردم از قوانین بیمه اینجا خیلی به نظر پیچیده میاد اما شنیدم که اگه ماشین خودت رو فول بیمه کنی، ماشین اجاره‌ای رو هم تحت پوشش قرار میده.
اگه کسی دقیق راجع به اینا بدونه که خیلی خوب میشه بنویسه
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
تشکر کنندگان: Saiban ، رضا امیر ، shkhmo ، Tomas ، pari pariaaa ، afshinghwink
(2013-06-22 ساعت 02:24)loveusa نوشته:  سلام دوستان
یک دوستی دارم که گرین کارت و کارت سوشیالش رو گم کرده . به نظرتون باید چیکار بکنه؟
چقدر طول میکشه تا مدارک رو دوباره بگیره؟ باید به کجا مراجعه کنه؟
آیا هزینه ای باید بپردازه؟
خیلی ممنون

سلام
من یک مدت مدارکم گم شده بود
برای سوشال به دفترش مراجعه کنید برگه موقت بهتون مبده و رایگانه یک هفنه ای کارتش میاد
برای گرین کارت باید آنلاین فرمشو پر کنید و ازتون دومرتبه انگشت نگاری میکنند اگه خودتون گم کرده باشید هزینه داره و اگه اشتباه نکنم حدود 450 دلار بود
در فرمش نوشته بود 3ماه و نیم طول میکشه
تشکر کنندگان: amiry ، sce ، loveusa ، shkhmo ، Tomas ، afshinghwink ، victor2016
دوستان عزیز ایااطلاع دارید که با سکیور کردیت که البته هنوز کار نکرده و امتیاز نساخته میتوان ماشین قسطی خرید.لطفا هر راهنمایی که در مورد خرید ماشین قسطی لازم است بفرمایید ممنون میشوم
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas ، afshinghwink
با سلام
من نمونه فرم هایی که در فرودگاه امریکا باید پر بشه البته برای کسانی که ویزای کاری دارند را می خواستم

(2013-06-24 ساعت 01:02)aryan82 نوشته:  با سلام
من نمونه فرم هایی که در فرودگاه آمریکا باید پر بشه البته برای کسانی که ویزای کاری دارند را می خواستم
(2013-06-23 ساعت 22:04)HOME نوشته:  دوستان عزیز ایااطلاع دارید که با سکیور کردیت که البته هنوز کار نکرده و امتیاز نساخته میتوان ماشین قسطی خرید.لطفا هر راهنمایی که در مورد خرید ماشین قسطی لازم است بفرمایید ممنون میشوم
جواب سادش: نه
جواب با اما و اگرش: شما اینجا بدون کردیت هیچ کاری نمیتونید بکنید (بدون تعارفش) حتی بعضی جاها واسه اجاره دادن خونه کردیت شما رو چک میکنن و در صورت نداشتن کردیت خونه هم به شما اجاره نمیدن مگه اینکه بعضی جاها پول پیش بگیرن و اینا.
شما میتونید یه نفر رو بعنوان کوساینر ببرید که اعتبار خوبی داشته باشه در اونصورت میتونید ماشین بگیرید.
با سکیور کردیت اعتبار خوبی هم که داشته باشید چون مبلغش کمه بهش اطمینانی نیست و اینکار رو نمیکنن و بهر صورت یه کوساینر لازمه.
این بود انشای ما Smile
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Danoosh ، manila ، sce ، HOME ، amir82 ، bayat_r ، payan ، shkhmo ، Saiban ، Tomas ، kouroshd ، afshinghwink ، خسته از وطن
دوستان ID کارت من مربوط به ایالت کلرادو هست.... اگه برای بار بخوام برگردم آ م ر ی ک ا ، و نخوام که به کلرادو برم و مثلا در ایالت میشیگان ساکن بشم آیا از مزایای اقامت در میشیگان برای ادامه تحصیل (in-state) شدن می تونم استفاده کنم و از تاریخ دریافت ID کارتم حساب کنم؟ یا باید دوباره برای میشیگان هم یه ID بگیرم و همه چی از اول؟
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
(2013-05-08 ساعت 10:46)hoseyn نوشته:  
(2013-05-08 ساعت 08:30)StarIR نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 22:45)Shezem نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 20:33)Saiban نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 10:54)StarIR نوشته:  دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک یو اس وارد می شن و قصد زندگی در ایالت کالیفرنیا را دارند میشه بگید کدون منطقه رو برای زندگی انتخاب می کنید؟ و ضمنا برای بدو ورود کدوم هتل ها رو رزرو کردید؟ من اینقدر این روزا مشغول بررسی نواحی مختلف کالیفرنیا برای زندگی بودم و به قدری اطلاعات ضد و نقیض خوندم که به کل گیج شدم. هر کی هر نظری داره که فکر می کنه موثره اینجا مطرح کنه لطفا.
ممنون
ما هم اول تابستون میریم . بلیط لوس آنجلس داریم اما هنوز نتونستیم تصمیمی برای محل زندگیمون بگیریم !!!
دوستان، این که شما بخواهید کجا زندگی کنید کاملا بستگی به پسند خودتان دارد و روحیات و اخلاق خودتان. من خودم هم کاملا تصادفی به کالیفرنیا آمدم، زیرا کسی را در آمریکا نداشتم و یک آشنایی محبت کرده و پیشنهاد داد که می‌توانم پیشش بروم، و پس از آمدنم، از آب و هوای کالیفرنیا خیلی خوشم آمد و الآن در اورنج کانتی زندگی می‌کنم.
کسانی هم هستند که از گرمای اینجا فراری هستند و دل خوشی از اینجا ندارند، و یا گرانی خانه در اینجا، و باز، کسان دیگری هم هستند که از بعضی هموطنان فیس و افاده‌ای خوششان نمی‌آید! ( که بیشترشان هم در همین لس آنجلس و ارواین ساکن هستند) البته خدایی نکرده به هم‌میهنانم برنخورد، اما خب همه‌جور آدم همه‌جا پیدا میشود همچنین در کالیفرنیا، خلاصه کنم که نمی‌شود نسخه پیچید و نتیجه گرفت که چون فلانی در اورنج کانتی یا ارواین رفته و راضی هم هست، حتما جای خوبیه! شاید اینجا پسند شما نباشد.
و شاید بهتر باشد که تا پیش از خانه گرفتن، یک سفر به کالیفرنیا داشته باشید و از نزدیک شرایط و مشخصات اینجا را ببینید و برپایه پسند خودتان بخواهید که کجا زندگی کنید.
از خودم اگر بگویم، من از زندگی در اورنج کانتی بسیار راضی هستم، در این یک سال با ۲ نفر ایرانی هم آشنا شدم که خیلی فیس و افاده‌ای بودند و دوستی‌ام را با ایشان ادامه ندادم، اما دوستان ایرانی دیگری هم پیدا کردم که مثل خودم خاکی هستند! Wink
به سلامتی. هر چی بیشتر سرچ می کنم بیشتر به این نتیجه می رسم که ایرواین جای خوبی برای زندگی هست مخصوصا اینکه دو تا فرزند دبیرستانی دارم. به نظرتون من می تونم با کردیت از راه دور آپارتمان اجاره کنم؟ مثلا سایتی هست که بشه یه سویت تر تمیز همون سمت ایرواین بوک کنم؟ من هر چی تو booking.com سرچ می کنم از 3300- 400 دلار هتل 2 یا 3 ستاره واسه یه ماه کمتر چیزی پیدا نکردم. این خیلی زیاده
بهتره از
اكستندد استي
هم يك جستجويي بكني.
توي كل كاليفرنيا و فكر كنم نزديك ارواين هم شعبه داره.
شبي 100$ ميشه
ولي اگه يكماهه بموني 14% تخفيف ميده
Wink
Airbnb.com سایت خیلی خوبیه برای پیدا کردن هتل ، اتاق و هاستل با مشخصات و امکاناتی که دارند.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: Saiban ، shkhmo ، Tomas
(2013-06-24 ساعت 16:56)manila نوشته:  
(2013-05-08 ساعت 10:46)hoseyn نوشته:  
(2013-05-08 ساعت 08:30)StarIR نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 22:45)Shezem نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 20:33)Saiban نوشته:  ما هم اول تابستون میریم . بلیط لوس آنجلس داریم اما هنوز نتونستیم تصمیمی برای محل زندگیمون بگیریم !!!
دوستان، این که شما بخواهید کجا زندگی کنید کاملا بستگی به پسند خودتان دارد و روحیات و اخلاق خودتان. من خودم هم کاملا تصادفی به کالیفرنیا آمدم، زیرا کسی را در آمریکا نداشتم و یک آشنایی محبت کرده و پیشنهاد داد که می‌توانم پیشش بروم، و پس از آمدنم، از آب و هوای کالیفرنیا خیلی خوشم آمد و الآن در اورنج کانتی زندگی می‌کنم.
کسانی هم هستند که از گرمای اینجا فراری هستند و دل خوشی از اینجا ندارند، و یا گرانی خانه در اینجا، و باز، کسان دیگری هم هستند که از بعضی هموطنان فیس و افاده‌ای خوششان نمی‌آید! ( که بیشترشان هم در همین لس آنجلس و ارواین ساکن هستند) البته خدایی نکرده به هم‌میهنانم برنخورد، اما خب همه‌جور آدم همه‌جا پیدا میشود همچنین در کالیفرنیا، خلاصه کنم که نمی‌شود نسخه پیچید و نتیجه گرفت که چون فلانی در اورنج کانتی یا ارواین رفته و راضی هم هست، حتما جای خوبیه! شاید اینجا پسند شما نباشد.
و شاید بهتر باشد که تا پیش از خانه گرفتن، یک سفر به کالیفرنیا داشته باشید و از نزدیک شرایط و مشخصات اینجا را ببینید و برپایه پسند خودتان بخواهید که کجا زندگی کنید.
از خودم اگر بگویم، من از زندگی در اورنج کانتی بسیار راضی هستم، در این یک سال با ۲ نفر ایرانی هم آشنا شدم که خیلی فیس و افاده‌ای بودند و دوستی‌ام را با ایشان ادامه ندادم، اما دوستان ایرانی دیگری هم پیدا کردم که مثل خودم خاکی هستند! Wink
به سلامتی. هر چی بیشتر سرچ می کنم بیشتر به این نتیجه می رسم که ایرواین جای خوبی برای زندگی هست مخصوصا اینکه دو تا فرزند دبیرستانی دارم. به نظرتون من می تونم با کردیت از راه دور آپارتمان اجاره کنم؟ مثلا سایتی هست که بشه یه سویت تر تمیز همون سمت ایرواین بوک کنم؟ من هر چی تو booking.com سرچ می کنم از 3300- 400 دلار هتل 2 یا 3 ستاره واسه یه ماه کمتر چیزی پیدا نکردم. این خیلی زیاده
بهتره از
اكستندد استي
هم يك جستجويي بكني.
توي كل كاليفرنيا و فكر كنم نزديك ارواين هم شعبه داره.
شبي 100$ ميشه
ولي اگه يكماهه بموني 14% تخفيف ميده
Wink
Airbnb.com سایت خیلی خوبیه برای پیدا کردن هتل ، اتاق و هاستل با مشخصات و امکاناتی که دارند.

سلام من با صحبتای دوستمون موافقم ، این که جایی مورد پسند هست یا نه خیلی خیلی به سلایق شخصی بر میگرده ، من تو این مدت کمی که تو یو اس هستم چندین ایالت رو برای سفر رفتم و در سن هوزه و همین طور در حال حاضر در یک شهر کوچک در شمال شرق آمریکا زندگی کردم راستش برای من بیشتر از همه آب و هوا اولویت هستش من خودم به شخصه تو این چندین ایالتی که رفتم و دیدم هیچ کدوم بهتر از شمال کالیفرنیا نیستن و اما در خصوص ایرانی ها ، اگه دنبال ایرانی های شبیه تر به خودتون میگردید تو کالیفرنیا کمتر پیدا میشن چون اکثرشون مهاجرای قدیمی هستن و شاید این یکی از بدی های کوچیک شهرهایی مثل لس انجلس باشه ولی با همه اینا من هنوز خیلی از ایالت های این کشور ندیدم و حتما تجاربم ناقص است. راستی از بین جاهایی که سفر کردم شهر کانزاس سیتی فراتر از انتظارم خوب بود ، راجع به آتلانتا هم زیاد شنیدم که شهر قشنگی است و ایرانی زیاد داره . ولی کلا اگه با سرما و برف و بارون مشکل دارین شرق و شمال آمریکا رو بیخیال شین
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: amiry ، j1970 ، mooj ، sasbk ، odiseh ، bayat_r ، behzadb57 ، dana ، payan ، shkhmo ، Tomas ، rezajoon ، victor2016
(2012-10-18 ساعت 11:03)alexander نوشته:  
(2012-10-18 ساعت 08:09)schaghayegh نوشته:  

یک مطلب هم راجع به گواهینامه بین المللی :حتما بریدDMV و تقاضای گواهینامه موقت کنید با ارایه اصل گواهینامه ایران و ترجمش، که یک برگه می گیرید به صورت موقت 1 ماهه می تونید رانندگی کنید

پس اگر با گواهینامه و ترجمش یک ماهه گواهینامه بین الملی میدن تو آمیکا پس بهتره دیگه از ایران بین الملی نکنیم گواهینامه خودمان رو نه؟؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: behzadb57 ، bayat_r ، shkhmo ، Tomas
(2013-06-29 ساعت 22:00)Carrot نوشته:  
(2012-10-18 ساعت 11:03)alexander نوشته:  
(2012-10-18 ساعت 08:09)schaghayegh نوشته:  

یک مطلب هم راجع به گواهینامه بین المللی :حتما بریدDMV و تقاضای گواهینامه موقت کنید با ارایه اصل گواهینامه ایران و ترجمش، که یک برگه می گیرید به صورت موقت 1 ماهه می تونید رانندگی کنید

پس اگر با گواهینامه و ترجمش یک ماهه گواهینامه بین الملی میدن تو آمیکا پس بهتره دیگه از ایران بین الملی نکنیم گواهینامه خودمان رو نه؟؟؟؟؟؟؟
اینجا گواهینامه بین‌المللی نمیدن، اینجا خود گواهینامه رو میدن.
شما فقط کافیه گواهینامه ایران رو ترجمه کنی، یه امتحان علائم میدی که همونجا بهت یه پرمیت واسه رانندگی میده، بعدا که خواستی میای توشهری امتحان میدی و در صورت قبولی گواهینامه رو همونجا (یه پرینت کاغذیه که اصلیش بعدا با پست میاد) بهت میدن.
اینی که گفتم مال لس‌آنجلسه.
بین‌المللی کردن گواهینامه فقط وقت و پول تلف کردنه

تشکر کنندگان: bayat_r ، amiry ، el333 ، parsush ، shkhmo ، Tomas ، manila
(2013-06-24 ساعت 13:01)odiseh نوشته:  دوستان ID کارت من مربوط به ایالت کلرادو هست.... اگه برای بار بخوام برگردم آ م ر ی ک ا ، و نخوام که به کلرادو برم و مثلا در ایالت میشیگان ساکن بشم آیا از مزایای اقامت در میشیگان برای ادامه تحصیل (in-state) شدن می تونم استفاده کنم و از تاریخ دریافت ID کارتم حساب کنم؟ یا باید دوباره برای میشیگان هم یه ID بگیرم و همه چی از اول؟

اره دوست عزیز همه چی از اول حتی خود امریکایی ها هم بخوان از یه ایالت برن ایالت دیگه تا قبل از به اصطلاح instate نشدن تو ایالت جدید نمیتونن از مزایای مقیمین اون ایالت استفاده کنن.
به همه دوستانی که تازه به امریکا تشریف میبرن توصیه میشه که حتما در بدو ورود ایدی کارت اونجا رو بگیرن حتی اگه نخواستن امریکا بمونن بالاخره روزی که بر میگردن مجبورنیسن شش ماه دیگه منتظر بمونن تا بتونن از مزایای instate استفاده کنن
تشکر کنندگان: payan ، el333 ، sasbk ، Saiban ، shkhmo ، odiseh ، soruosh ، Tomas ، manila ، afshinghwink

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان