کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-05-31 ساعت 10:22)ASALI نوشته:  سلام من همسر عسلی هستم و می‌خواستم ازتون بپرسم این طبیعی است که گرین کارت و نامه ولکم یک نفر از خانواده با بقیه نیاد . برای پیگیری باید چه کار کرد ؟ ممنون

سلام بله طبیعی است.بفرمایید چند روز طول کشیده ..بیشتر توضیح بدید
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

تشکر کنندگان: ASALI ، Tomas ، shkhmo
(2013-05-31 ساعت 06:24)amiry نوشته:  
(2013-05-30 ساعت 23:23)gbtm نوشته:  در صورت جابجایی محل اقامت تغییر آدرس رو دقیقا به کدوم ادارات /سازمانها باید اطلاع بدیم؟
به DMV اطلاع بدید. انلاین میتونید این کار را انجام بدید. اگر بخواهید کارت شناسایی یا گواهینامه جدید صادر میکنند ولی لزومی به این کار نیست. وقتی تغییر آدرس بدید یه نامه براتون میاد که کارتی به ابعاد گواهینامه را ازش جدا میکنید و همیشه با گواهینامه ارائه میدید. روی این کارت آدرس جدید شما هست.

علاوه بر این من فکر میکنم به بانک اداره پست و مهاجرت هم خبر بدیم
سوشال سکوریتی رو مطمین نیستم
تشکر کنندگان: amiry ، Tomas ، shkhmo
سلام بر همه دوستان عزيز 2012 هي
مي خواستم بدونم آيا كسي تا حالا دو بار ورود و خروج به / از آمريكا داشته يا نه ؟
ما يه بار كه با ويزا رفتيم (يك ماه )يه بار هم كمتر از 6 ماه از خروج قبلي با گرين كارت ( به مدت 15 روز ) . من و همسرم از يه باجه يه افيسر مهر ورود توي پاسمون زد و فقط پرسيد چندماه خارج از آمريكا بوديد كه ما هم گفتيم 5 ماه . الان كه پاسها رو نگاه مي كنم مهر ورود من و همسرم يكيه ولي نوشته هاي توش با هم فرق مي كنه . مي خواستم بدونم واسه كسي اين اتفاق افتاده ؟ خيلي نگرانم نكنه سري بعدي براي ورود به مشكل بخوريم Sad
ممنون مي شم اگه كسي تجربه مشابهي داره جواب بده .
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

تشکر کنندگان: Tomas ، shkhmo
(2013-06-01 ساعت 17:30)gulu نوشته:  سلام بر همه دوستان عزيز 2012 هي
ما يه بار كه با ويزا رفتيم (يك ماه )يه بار هم كمتر از 6 ماه از خروج قبلي با گرين كارت ( به مدت 15 روز ) . من و همسرم از يه باجه يه افيسر مهر ورود توي پاسمون زد و فقط پرسيد چندماه خارج از آمريكا بوديد كه ما هم گفتيم 5 ماه . الان كه پاسها رو نگاه مي كنم مهر ورود من و همسرم يكيه ولي نوشته هاي توش با هم فرق مي كنه . مي خواستم بدونم واسه كسي اين اتفاق افتاده ؟ خيلي نگرانم نكنه سري بعدي براي ورود به مشكل بخوريم Sad
ما الان سه بار وارد شدیم
دفعه دوم که مهری نزد توی پاس. شاید چون زمینی از کانادا وارد شدیم.
دفعه سوم که همین هفته قبل بود، توی فرودگاه SFO ازمون پرسید که کی ترک کردید و من گفتم 5 و نیم ماه قبل. خودش توی کامپیوتر چک کرد و گفت 30 نوامبر از آمریکا خارج شدید. منم گفتم درسته!!!!
یک مهر زد توی پاس همه و توش نوشت:
out 1/2 5 months
همین. برای شما مگه چی نوشته که نگرانی؟
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: gbtm ، amir82 ، gulu ، sasbk ، mgolchin13 ، Tomas ، manila ، shkhmo
(2013-06-01 ساعت 21:26)hoseyn نوشته:  
ما الان سه بار وارد شدیم
دفعه سوم که همین هفته قبل بود، توی فرودگاه SFO ازمون پرسید که کی ترک کردید و من گفتم 5 و نیم ماه قبل. خودش توی کامپیوتر چک کرد و گفت 30 نوامبر از آمریکا خارج شدید. منم گفتم درسته!!!!
out 1/2 5 months
مرسي از توضيحاتتون
يكيمون class until : MRC يا (ARC نمي تونم بخونم دستي با خودكار نوشته )
اون يكي (class until : WT/WB (Aug 2013 (هردو نوشته بصورت چاپي هست)
هر دو با هم و يه افيسر مهر كرد ! به نظر شما خطر ناكه ؟؟؟
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

(2013-05-11 ساعت 00:34)الا نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 16:44)roghiyeh نوشته:  دوستان و هموطنان عزیز. همونطور که میدونین آپارتمان ما دو خوابه هستش و دیروز اولین مسافرمون رو راهی ایران کردیم. یه آقا و خانوم ایرانی که مهاجرسرایی نبودن ولی ما رو از مهاجرسرا پیدا کرده بودن و برای فعال سازی اومدن یک هفته اتاقمون رو اجاره کردن. دیروز هم برگشتن ایران و قراره گرین کارتهاشون بیاد خونه ما. خلاصه اینکه الان دوباره اتاقمون خالی شده و با آغوش باز پذیرای دوستان عزیزمون که برای کوتاه مدت و بلند مدت میخوان بیان اینجا هستیم. اگر کسی بود زود خبر بده.
ببخشید شما کدوم ایالتید؟
ما ویرجینیا شهر فالس چورچ هستیم و چند روز پیش خونمون رو با یک دختر یونانی شیر کردیم.
2012AS14XXX
ankara
تاریخ دریافت ویزا:اول مارس 2012
تاریخ ورود به آمریکا:دوم آگوست
هزینه ها:خیلی میلیون تومن
یکماهه کلیر شدم
دیگه چیزی یادم نیست که بنویسم
Big Grin
تشکر کنندگان: sasbk ، shatsi ، apoornaki ، Tomas ، manila ، shkhmo
(2013-06-02 ساعت 01:11)gulu نوشته:  
(2013-06-01 ساعت 21:26)hoseyn نوشته:  
ما الان سه بار وارد شدیم
out 1/2 5 months
مرسي از توضيحاتتون
يكيمون class until : MRC يا (ARC نمي تونم بخونم دستي با خودكار نوشته )
اون يكي (class until : WT/WB (Aug 2013 (هردو نوشته بصورت چاپي هست)
هر دو با هم و يه افيسر مهر كرد ! به نظر شما خطر ناكه ؟؟؟

WB – WT : بازدید کننده برای کسب و کار و گردشگری هستند, بترتیب. WT (waiver tourist) or WB (waiver business)
یعنی دارندگان پاسپورت این کشورها

but the requirement for a passport visa stamp is waived for citizens of these countries: Andorra, Australia, Austria, Belgium, Brunei, Denmark, Finland, France, Germany, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, the Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, San Marino, Singapore, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, the United Kingdom, and Uruguay...
برای اقامت کمتر از 90 روز نیازی به گرفتن ویزای آمریکا ندارند.
به احتمال زیاد درج این موضوع در پاسپورت شما معنای مثبت دارد و یعنی به شما گیر نداده اند.
اما چرا شما را با این کشورها دسته بندی کرده است نا مشخص است و احتمالا" یک روال عادی اداری است که تا حالا کسی به آن توجهی نشان نداده است و شاید در پاسپورت افراد زیادی این عناوین درج شده باشد. جای نگرانی نیست و قوانین کاملا" مشخص و در صفحات خاص سایت مهاجرسرا

سیتیزن شدن و سوالات مربوطه: http://mohajersara.com/thread-2932-page-2.html
و نیز اداره مهاجرت آمریکا درج گردیده است با این وجود پیشنهاد میکنم که از نزدیکترین منبع رسمی در آمریکا موضوع را جویا شوید مثل اداره سوشال سکیوریتی و یا یک فرد آگاه در آمریکا ( نه وکیل و نه فرد مسن )

waiver = چشم پوشی
احتمالا" منظور از MRC :
Medical Research Council
میباشد
تشکر کنندگان: gbtm ، amiry ، mgolchin13 ، Tomas ، manila ، shkhmo
(2013-05-06 ساعت 22:45)Shezem نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 20:33)Saiban نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 10:54)StarIR نوشته:  دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک یو اس وارد می شن و قصد زندگی در ایالت کالیفرنیا را دارند میشه بگید کدون منطقه رو برای زندگی انتخاب می کنید؟ و ضمنا برای بدو ورود کدوم هتل ها رو رزرو کردید؟ من اینقدر این روزا مشغول بررسی نواحی مختلف کالیفرنیا برای زندگی بودم و به قدری اطلاعات ضد و نقیض خوندم که به کل گیج شدم. هر کی هر نظری داره که فکر می کنه موثره اینجا مطرح کنه لطفا.
ممنون

ما هم اول تابستون میریم . بلیط لوس آنجلس داریم اما هنوز نتونستیم تصمیمی برای محل زندگیمون بگیریم !!!

دوستان، این که شما بخواهید کجا زندگی کنید کاملا بستگی به پسند خودتان دارد و روحیات و اخلاق خودتان. من خودم هم کاملا تصادفی به کالیفرنیا آمدم، زیرا کسی را در آمریکا نداشتم و یک آشنایی محبت کرده و پیشنهاد داد که می‌توانم پیشش بروم، و پس از آمدنم، از آب و هوای کالیفرنیا خیلی خوشم آمد و الآن در اورنج کانتی زندگی می‌کنم.
کسانی هم هستند که از گرمای اینجا فراری هستند و دل خوشی از اینجا ندارند، و یا گرانی خانه در اینجا، و باز، کسان دیگری هم هستند که از بعضی هموطنان فیس و افاده‌ای خوششان نمی‌آید! ( که بیشترشان هم در همین لس آنجلس و ارواین ساکن هستند) البته خدایی نکرده به هم‌میهنانم برنخورد، اما خب همه‌جور آدم همه‌جا پیدا میشود همچنین در کالیفرنیا، خلاصه کنم که نمی‌شود نسخه پیچید و نتیجه گرفت که چون فلانی در اورنج کانتی یا ارواین رفته و راضی هم هست، حتما جای خوبیه! شاید اینجا پسند شما نباشد.
و شاید بهتر باشد که تا پیش از خانه گرفتن، یک سفر به کالیفرنیا داشته باشید و از نزدیک شرایط و مشخصات اینجا را ببینید و برپایه پسند خودتان بخواهید که کجا زندگی کنید.
از خودم اگر بگویم، من از زندگی در اورنج کانتی بسیار راضی هستم، در این یک سال با ۲ نفر ایرانی هم آشنا شدم که خیلی فیس و افاده‌ای بودند و دوستی‌ام را با ایشان ادامه ندادم، اما دوستان ایرانی دیگری هم پیدا کردم که مثل خودم خاکی هستند! Wink

ببخشید کجای اورنج کانتی هستید؟ آیا ما می‌تونیم قبل از آمدن خونه بگیریم؟ قیمت خونه در جایی‌ که هستید چه قدر هستش؟ کسی و میشناسید کارای مارو اونجا انجام بده ?
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

ما میخوایم بریم لک فورست کسی‌ هست یه سری اطلاعات بده و کارای مارو انجام بده یعنی‌ خونه برامون پیدا کنه .تو این منطقه aliso viejo/city lights apartments
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

سلام
تا حالا شده موقع ورود به آمریکا به تاریخ مدیکال کسی گیر بدن؟
یکی از دوستان که ابوظبی مصاحبه کرده تاریخ مدیکالش یکماه زودتر از Expiration Date ویزاش تموم میشه!
کدوم تاریخ رو برای ورود به آمریکا باید ملاک قرار بده؟
تشکر کنندگان: amir82 ، rezagh ، Tomas ، shkhmo
سلام بچه ها،
کسی میدونه همراه برنده اگه بخواد تنها بره امریکا در حالی که خود برنده ایرانه! (البته برای بار دوم) ، می تونه بره یا نه؟ چون توی ویزا که زده بود به همراه برنده!
حالا می خوام بدونم برای بار دوم چه جوریه؟ کسی تجربشو داره؟
since 2012
تشکر کنندگان: lingni ، rouzbehdarvishi ، Tomas ، shkhmo ، rika
(2013-06-09 ساعت 15:40)maka2 نوشته:  سلام بچه ها،
کسی میدونه همراه برنده اگه بخواد تنها بره آمریکا در حالی که خود برنده ایرانه! (البته برای بار دوم) ، می تونه بره یا نه؟ چون توی ویزا که زده بود به همراه برنده!
حالا می خوام بدونم برای بار دوم چه جوریه؟ کسی تجربشو داره؟
سلام.اگه گرین کارت داشته باشه(که حتما در اولین سفر دریافت کرده)میتونه بره
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: maka2 ، Tomas ، shkhmo
(2013-06-09 ساعت 16:06)rouzbehdarvishi نوشته:  سلام.اگه گرین کارت داشته باشه(که حتما در اولین سفر دریافت کرده)میتونه بره

مشکل اینه که ایشان گرین کارتشون دیر اومد و ما برگشته بودیم !! و کارت به اداره پست برگشت خورده بود و تو سایت که چک می کنیم یه شماره تلفن دادن برای ادرس جدید می خوان که بفرستند و ما ایران هستیم. Sad
since 2012
سلام
من بعد از دو بار سفر می خواستم یه تجربه رو درباره ماشین اجاره کردن به شما بگم.
اگر شما ماشینی رو اجاره بکنید، علاوه بر هزینه اجاره که از شما میگیرند، مقدار قابل توجهی هم بابت انواع بیمه ها دریافت می کنند که شامل بیمه شخص ثالث و بدنه و چند تا چیز دیگه میشه.
نکته بسیار مهمی که میتونه هزینه شما رو به شدت پایین بیاره اینه که اگر شما با کردیت کارتتون ماشین رو اجاره بکنید، نیازی نیست که انواع و اقسام بیمه ها که هزینشون زیاد هم هست رو بخرید، فقط تاکید کنید که بیمه liability رو میخواهید (slp) . زیرا بقیه خطرها رو کارت اعتباری شما پوشش میده و در صورت وقوع خسارت بدون اینکه از شما چیزی بگیره، خسارت ماشین رو میده.
من این موضوع رو از یکی از دوستانم که توی بیمه کار میکرد یاد گرفتم.
موفق باشید.
در زندگی هیچ کس را تحقیر نکنید یا آزار ندهید.
شاید امروز قدرتمند باشید،
اما یادتان باشد که زمان از شما قدرتمندتر است.
تشکر کنندگان: dana ، bayat_r ، rouzbehdarvishi ، mrbonbon ، Saeedv13 ، amiry ، ابی هانی ، maka2 ، Tomas ، ronmony ، ani_sheiton ، rozelo ، odiseh ، manila ، **USA** ، shkhmo ، frpa1234 ، afshinghwink
(2013-06-11 ساعت 14:13)tiba نوشته:  سلام
من بعد از دو بار سفر می خواستم یه تجربه رو درباره ماشین اجاره کردن به شما بگم.
اگر شما ماشینی رو اجاره بکنید، علاوه بر هزینه اجاره که از شما میگیرند، مقدار قابل توجهی هم بابت انواع بیمه ها دریافت می کنند که شامل بیمه شخص ثالث و بدنه و چند تا چیز دیگه میشه.
نکته بسیار مهمی که میتونه هزینه شما رو به شدت پایین بیاره اینه که اگر شما با کردیت کارتتون ماشین رو اجاره بکنید، نیازی نیست که انواع و اقسام بیمه ها که هزینشون زیاد هم هست رو بخرید، فقط تاکید کنید که بیمه liability رو میخواهید (slp) . زیرا بقیه خطرها رو کارت اعتباری شما پوشش میده و در صورت وقوع خسارت بدون اینکه از شما چیزی بگیره، خسارت ماشین رو میده.
من این موضوع رو از یکی از دوستانم که توی بیمه کار میکرد یاد گرفتم.
موفق باشید.
دوست عزیز سلام
ممنون بابت اطلاعاتتون...، اما ممکنه از دوست عزیزتون بپرسین چطوری میشه اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشیم ؟ اگر سایت و یا هر چیز دیگه ای دارن لطفاً در اینجا پست کنین
با تشکر
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: Tomas ، manila ، shkhmo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان