کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کمک به برندگان لاتاری 2009
سلام به همگی من CASE:30xxx است و فکر کنم تو تابستان سال آینده وقت مصاحبه بشه فقط خواستم بگم خیلی ها کیس نامبرشون بالاست منم یکه از اونام باید به خدا توکل کنیم . راستی یک ایمیل هم زدم به کی سی سی واسه همین جریان این جواب رو به من داد
Thank you for your inquiry.
Your forms have been received and are currently processing. If you are scheduled for an interview, you will receive a notification letter via postal mail from KCC. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of each month to locate the current numbers being processed.
شماره کیس: AS30XXX
نامه اول: 2008 may
ارسال مدارک: june 2008
تاريخ مصاحبه : 2009 13 july
دریافت نامه دوم: 5june 2009
تاريخ گرفتن ويزا بدون كليرنس :2009 14 july
تاریخ ورود به غربت : 24 october
تشکر کنندگان:
سلام.بچه ها نگران نباشید .منم مثل شما همین استرس رو داشتم.
تشکر کنندگان:
یک سوال اینکه آیا برای پسر سه سال و نیم ما کارت واکسنش را که ما ترجمه کردیم و به تایید وزارت امور خارجه هم رسیده دکتر آونگان قبول می کنه یا دوباره در آنجا بهش واکسن میزتتذ؟ وقتی به آ ژانس جزیره بهشت نزدیک پارک ساعی رفتیم گفتند که چون پسرمون هم با ما هست حتما بایذ توره 10 روزه بگیری چون که جواب آزمایش پسرمون تا پنج روز طول مکشه خوب کسی خبر تایید شده ای داره؟
تشکر کنندگان:
با عرض سلام.
یه سوال داشتم و این اونه که روزی که من در dv2009ثبت نام کردم تاریخ تولدم را در پاسپورت زده بود 20/2/1980 و من هم همین تاریخ را وارد کردم.و قبل از اینکه من برنده بشم پاسپورتم را تمدید کردم که در اون تاریخ تولدم را زده بود21/2/1980 .زمانی که من برنده شدم مدارکم را با تاریخ تولد جدیدم فرستادم و به ک سی سی هم خبرش را دادم.و اونا گفتند که ما نمی تونیم در فرم اول تغییرات را وارد کنیم.حالا می خوام بدونم که باید چیکار کنم؟آیا ممکنه که مشکلی پیش بیاد؟لطفا اگه امکانش هست پاسخ بدید.با تشکر
omid 2009dv18000
تشکر کنندگان:
دو تا پاسپورت رو با خودتون ببرید مصاحبه و قضیه رو توضیح بدید به case officer انشاالله مشکلی پیش نمیاد.
تشکر کنندگان:
یک سوال اینکه آیا برای پسر سه سال و نیم ما کارت واکسنش را که ما ترجمه کردیم و به تایید وزارت امور خارجه هم رسیده دکتر آونگان قبول می کنه یا دوباره در آنجا بهش واکسن میزتتذ؟ وقتی به آ ژانس جزیره بهشت نزدیک پارک ساعی رفتیم گفتند که چون پسرمون هم با ما هست حتما بایذ توره 10 روزه بگیری چون که جواب آزمایش پسرمون تا پنج روز طول مکشه خوب کسی خبر تایید شده ای داره؟
تشکر کنندگان:
nikan نوشته: یک سوال اینکه آیا برای پسر سه سال و نیم ما کارت واکسنش را که ما ترجمه کردیم و به تایید وزارت امور خارجه هم رسیده دکتر آونگان قبول می کنه یا دوباره در آنجا بهش واکسن میزتتذ؟ وقتی به آ ژانس جزیره بهشت نزدیک پارک ساعی رفتیم گفتند که چون پسرمون هم با ما هست حتما بایذ توره 10 روزه بگیری چون که جواب آزمایش پسرمون تا پنج روز طول مکشه خوب کسی خبر تایید شده ای داره؟
به نظر من جواب آزمایش ربطی به سن و سال نداره ، بهتره با یکی از آزمایشگا هها تماس بگیرید و در این رابطه سوال کنید !!Wink
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:
omid4669 نوشته: با عرض سلام.
یه سوال داشتم و این اونه که روزی که من در dv2009ثبت نام کردم تاریخ تولدم را در پاسپورت زده بود 20/2/1980 و من هم همین تاریخ را وارد کردم.و قبل از اینکه من برنده بشم پاسپورتم را تمدید کردم که در اون تاریخ تولدم را زده بود21/2/1980 .زمانی که من برنده شدم مدارکم را با تاریخ تولد جدیدم فرستادم و به ک سی سی هم خبرش را دادم.و اونا گفتند که ما نمی تونیم در فرم اول تغییرات را وارد کنیم.حالا می خوام بدونم که باید چیکار کنم؟آیا ممکنه که مشکلی پیش بیاد؟لطفا اگه امکانش هست پاسخ بدید.با تشکر
omid 2009dv18000

شاید بهتر باشد با اداره گذرنامه مورد را حل کنید تا با سفارت امریکا. بالاخره تاریخ تولد شما که مشخص است چه روزی است و در همه مدارکتان ان روز ذکر شده است.
تشکر کنندگان:
سلام ppa
من به اداره گذرنامه 2 بار رفتم.ولی اونا میگند که مشکلی نیست و این بخاطر اینه که ما قبلا سیستمهامون دستی بوده و الان کامپیوتری شده و این 1 روز بخاطر ساله کبیسه است.واقعا نمیدونم چیکار کنم.با تشکر از شما
omid2009as18000
تشکر کنندگان:
omid4669 نوشته: سلام ppa
من به اداره گذرنامه 2 بار رفتم.ولی اونا میگند که مشکلی نیست و این بخاطر اینه که ما قبلا سیستمهامون دستی بوده و الان کامپیوتری شده و این 1 روز بخاطر ساله کبیسه است.واقعا نمیدونم چیکار کنم.با تشکر از شما
omid2009as18000

ببینید ماجرا اصلا به سال کبیسه ربطی ندارد! شما از یک تقویم ان لاین استفاده کنید ببینید تاریخ میلادی معادل با روز تولد شما در سال تولدتان چه بوده است. شما یک بار بیشتر متولد نشده اید که هر سال تاریخ تولدتان عوض شود. مثلا روز تولد کسی که ۱۱ اذر سال ۶۶ به میلادی ۲ دسامبر ۱۹۸۷ است. امسال ۱۱ اذر برابر با ۱ دسامبر است. ولی این ربطی به ان فرد ندارد و وی همیشه متولد ۲ دسامبر خواهد بود.
دوم اینکه تا ۳ سال پیش (و شاید حتی الان) اداره گذرنامه تاریخ میلادی را از شما میگرفت و در گذرنامه ثبت میکرد و احتمالا این بار شما تاریخ را از تقویم سال جاری در اوردید و انها هم عدد اشتباه را ثبت کرده اند.
ببینید در شناسنامه و مدرک تحصیلیتان چه تاریخی درج شده بروید اداره گذرنامه درخواست اصلاحیه بدهید که همه مدارکتان یک روز را نشان بدهد.

تشکر کنندگان:
[/size]
omid4669 نوشته: با عرض سلام.
omid 2009dv18000

دوست عزیز کدام تاریخ میلادی صحیح تره اگر پاس اولی درسته پس باید پاس دومی رو ببری اداره گذرنامه ولی نه اگر گذرنامه دوم درسته واولی غلط پس اون وقت اینو باید با افسر مصاحبه در میان بگذاریدچون اونا تاریخ شمسی شما رو به میلادی تبدیل میکنند تا ببینند شما تاریخ تولد را صحیح گفتید یا نه
دوست عزیز اگر در تبدیل تاریخ کمی شک داری تاریخ صحیح تولد را برای من ارسال کن تا به شما دقیقا" بگویم به میلادی چه میشود . Wink
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

من تازه متوجه یک موضوع شدم که باعث شده استرسم دو برابر بشه.لطفا من را راهنمایی کنید. ایا شما برگه ای را که در نامه اول برای سفارت ابوظبی بود برای هر نفر یکبار پر کردید؟یا فقط یکی به اسم برنده پر کردید؟ما فقط یکی و با مشخصات همسرم پر کردیم.مشکلی هست؟راه حل؟
تشکر کنندگان:
اصلا این فرم مربوط به چیه؟ میشه به کی سی سی فرم ایمیل کرد؟ یا روز مصاحبه برد سفارت؟ لطفا کمک کنید
تشکر کنندگان:
منم برنده DV-Lottary شدم و case-number من حدود 24000 هست. منم جزو اون آخریا حساب کنید. احتمالا اگوست یا سپتامبر مصاحبه خواهم شد, اما باز بچه های اینجا چیزای مختلفی گفتن. امیدوارم مصاحبم خیلی زودتر باشه.
اما یه مساله خیلی خیلی بغرنج!!!
من برای چند تا دانشگاه آمریکایی apply کردم ولی شنیدم اگه سفارت بفهمه متقاضی اقامت دایم هستم (یعنی برنده شدن همین لاتاری), برای ویزای دانشجویی F1 به راحتی ریجکتم می کنه. اما مشکل من خیلی بغرنجه. در واقع, به غیر از پذیرش (به دلیل مشکل سربازی) نمی تونم از کشور خارج شم. پس اینجوری هم F1 رو از دست می دم هم گرین کارت رو.

من چه آدم خوش شانس بدبختی هستم!!!!! که فرصت تحصیل تو آمریکا رو هم اینجوری از دست دادم. ای کاش اصلا لاتاری شرکت نمی کردم. قبل از اطلاع از این وضعیت فلاکت بار خودم, برای محکم کاری, یه بار دیگه واسه لاتاری 2010 دوباره ثبت نام کردم, که اگه امسال نشد, بعدا بتونم ببرم.
تشکر کنندگان:
chagrin عزیز
این قضیه که هرکس لاتاری ثبت نام کنه یا لاتاری برنده بشه اگه واسه ویزای دانشجویی اقدام کنه در clearance رد میشه 100% یه شایعه الکی و ایرانی بازیی بیش نیست که متاسفانه یه سری از دانشجوهایی که به اصطلاح خودشون رو روشنفکر هم مینامند درآوردن،اونا کسایی بودن که چون ریجکت شدن یا بخاطر عکس العمل ناخوداگاه روانشناختی خواستند که با گفتن این مسئله به اطرافیانشون از اندوه این مسئله کم کنند(مثل کسی که مثلاً در امتحانی رد بشه و تمام تقصیرهارو به عهده عوامل جوی و سختی سوال و اینحرفا بصورت یک عکس العمل غیر ارادی بندازه) و یا اینکه این افراد خواستن به قول معروف جلوی رفقاشون کم نیارن و این بهانه رو الکی میارن که آره ما چون لاتاری شرکت کرده بودیم رد شدیم.
دوست عزیز آمریکایی ها بر اساس قانونی که وضع میکنند عمل می کنند و خیلی شفاف و همین هم باعث پیشرفتشون شده تا به امروز. آیا شما تو جایی از قوانین مهاجرتشون دیدید که نوشته باشه هر کی واسه لاتاری اقدام کنه تو کیلیرنس ویزای دانشجویی رد میشه...
بهتر هست که بدونید دلیل ریجکت شدن دانشجویان رو با ایمیل به همشون میگن که مثلاً شما طبق تبصره شماره فلان ریجکت شدی و همچین دلیلی رو تا به حال به کسی نگفتن...
عزیز من ویزاهای دانشجویی رو مثل ریگ رد می کنن...نمی دونم شاید یکی درمیون...یعنی همشون بخاتر لاتاری؟!!!
استدلال کسانی که این حرف رو میزنند اینه که چون میفهمند شما لاتاری شرکت کردید پس دوست دارید تو آمریکا زندگی کنید پس یعنی بر نمی گردید بعد از درستون...این یکی از بچه گانه ترین و خنده دار ترین دلیلهاست....
آمریکایی ها امروزه میدونن که آرزوی همه مردم نه تنها آسیا بلکه کل دنیا زندگی و کار تو آمریکاست(به دلیل درآمدی بالاتر و قابل توجه نسبت به هزینه ها) ولی براشون خیلی مهم هست که نظم جامعه اونها بهم نخوره یعنی مثالا کسی که با ویزای دانشجویی میره اگه بعد از درسش کاری نتونست تو رشتش پیدا کنه که کارفرماش براش گرین کارت بگیره بصورت غیر قانونی نمونه اونجا که بعد کار سیاه کنه و بعد هم به دلیل نداشتن درآمد خوب crime کنه...آیا کسی امکان داره که بخواد بره آمریکا که 100هزار دلار حداقل خرج کنه که مثلاً یه level مدرکش رو بالاتر ببره با این نیت که برگرده؟!!! آره شاید 1% از کسایی به دلایل مشکلات یا شرایط خاصی این رو مد نظر داشته باشن...آمریکایی ها یعنی این مسئله رو نمیدونن که اکثر مردم کشورهای No.3 متاسفانه حاضرن تو دریا غرق بشن ولی پاشون به اونجا برسه؟!!!
بر خلاف تصور اکثر مردم، آمریکاییها از خداشون هست که شما درست که تمام شد یه کاری رو تو شرکتی انجام بدی که پوزیشنی باشه که چندین ماه خالی بوده و شما پر کردید و به شما اقامت بده و از شما سود ببره جامعش. اگر شما به موفقیت در رشتتون برسید و بااصطلاح سرتون به تنتون بیارزه ایندفه ولت نمیکنن که برگردی!
ولی چیزی که خیلی براشون مهم هست اینه که کسی که برای ویزای دانشجویی اقدام میکنه کسی باشه که از لحاظ شخصیتی انقدر بالا باشه و برای خودش احترام قائل باشه که با هر شرایطی نخواد اونجا بمونه...کسی که پیرو قانون باشه...اگه ازتون تو سفارت بپرسن بعد از اتمام درستون میخواید برگردید اگه محکم بگید بله حتماً احتمال رد شدنت زیاد هست دوست عزیز...اگه هم فقط بگی میخوام بمونم هم همینطور...
باید بگی من توی ایران در شرکتهای خیلی خوبی کار کردم و اینجا پیشنهادهای کاری خوبی هم دارم و وقتی که از US با مدرک بالاتر و تسلط کامل به انگلیسی برگردم مسلماً پیشنهادهای بسیار بسیار خوبی خواهم داشت(یعنی راه برگشتنت باز هست و به اصطلاح مثل کسانی نیستی که راهی برای برگشتن باز نذاشتن و به عبارتی با هر قیمتی فقط میخوان بمونن)، باید اضافه کنی و بگی اگر در آمریکا بعد از تحصیل به پیشرفت قابل ملاحظه ای رسیدم بطوریکه که بتونم حرف نویی در فیلد خودم بزنم و اینکه جامعه آمریکا من رو بخواد و قبول کنه که یک مهره کوچک از چرخ دنده های صنعتش رو بچرخونم با کمال میل من افتخار میکنم که بتونم خدمتی بکنم...
باید بتونی به افسر سفارت بفهونی که آدمی هستی که با منت جایی میمونی کسی نیستی که تلپ یا public charge بشی...
امیدوارم موفق و پیروز باشی
امیر 2009as4###
تشکر کنندگان: mohammad_usa ، payam_prz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان