کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
با سلام به همه دوستان،

نامزد من فرانسوی هست و در حال برنامه ریزی ازدواجمون هستیم. من الان ساکن آمریکا هستم (ویزای دانشجویی سینگل انتری دارم) . ما می خوایم که توی فرانسه زندگی کنیم. اگر در آمریکا ازدواج کنیم و من درخواست ویزای همسر بدم، آیا امکان داره که درخواست ویزای همسر رد بشه؟ اگه هست، در چه شرایطی؟ ما یکسال توی آمریکا با هم زندگی کردیم و بیشتر از دو سال هست که همدیگرو میشناسیم. چه مدارکی باید به سفارت نشون بدم که به گرفتن ویزا کمک کنه؟ حدود چند ماه طول میکشه تا ویزا صادر بشه؟ توی سایت سفارت فرانسه تو آمریکا نوشته ۲ ماه طول میکشه. آیا امکان داره که طولانی تر هم بشه؟

ممنون میشم که راهنمایی کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-21 ساعت 05:00)laleh.rostami نوشته:  با سلام به همه دوستان،

نامزد من فرانسوی هست و در حال برنامه ریزی ازدواجمون هستیم. من الان ساکن آمریکا هستم (ویزای دانشجویی سینگل انتری دارم) . ما می خوایم که توی فرانسه زندگی کنیم. اگر در آمریکا ازدواج کنیم و من درخواست ویزای همسر بدم، آیا امکان داره که درخواست ویزای همسر رد بشه؟ اگه هست، در چه شرایطی؟ ما یکسال توی آمریکا با هم زندگی کردیم و بیشتر از دو سال هست که همدیگرو میشناسیم. چه مدارکی باید به سفارت نشون بدم که به گرفتن ویزا کمک کنه؟ حدود چند ماه طول میکشه تا ویزا صادر بشه؟ توی سایت سفارت فرانسه تو آمریکا نوشته ۲ ماه طول میکشه. آیا امکان داره که طولانی تر هم بشه؟

سلام . بنده تا جایی که میدونم کار شما خیلی آسون تره . چون شما نه ایران هستین نه نامزدتون . و مجبور نیستین ازدواجتونو تو ایران ثبت کنین. راحت میتونین ازدواج کنین و دنبال کارهاتون باشین که خیلی خیلی کمتر از ازدواج در ایران کارتون طول میکشه و از کلی کاغذ بازی های اضافی راحت میشین . برای سفارت هم همونطور که خودتون گفتین عکس و اینجور چیزا کافیه دیگه . چون شما 2 ساله همدیگرو میشناسین و خیلی هم ملاقات داشتین هیچکسی نمیتونه کوچکترین بهانه ای بگیره . ولی در مورد ویزای نامزدی اطلاع ندارم راستش . که پروسش چطوریه . ولی مطمینم کارتون زیاد طول نمیکشه . و ویزای همسر هیچوقت الکی الکی به همین راحتی ها رد نمیشه. چون همه ی کشورها معتقدند که هرکسی همراه خانوادش راحته و خوشبخت. امیدوارم موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام منصور جان . بنده هم مثل شما اول کارم و نمیدونم این راه رو چجور برم . بنده قراره تو ایران ازدواج کنم . حالا ثبت کردنش رو نمیدونم کجا ثبت کنم . خودم اینجا تو ایران ثبت کنم یا بدم خانومم تو سوید ثبت کنه . نمیدونم کدوم آسون تر و کوتاه تر برامون تموم میشه . اگه تا الان کاری کردی میشه به منم بگی مراحلش رو بدونم ؟ ایران ازدواج میکنین یا کشور دیگه ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقا اینجا چزا اینقدر ساکته ؟! کسی فعال نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-22 ساعت 16:29)vahiddlv نوشته:  

سلام . بنده تا جایی که میدونم کار شما خیلی آسون تره . چون شما نه ایران هستین نه نامزدتون . و مجبور نیستین ازدواجتونو تو ایران ثبت کنین. راحت میتونین ازدواج کنین و دنبال کارهاتون باشین که خیلی خیلی کمتر از ازدواج در ایران کارتون طول میکشه و از کلی کاغذ بازی های اضافی راحت میشین . برای سفارت هم همونطور که خودتون گفتین عکس و اینجور چیزا کافیه دیگه . چون شما 2 ساله همدیگرو میشناسین و خیلی هم ملاقات داشتین هیچکسی نمیتونه کوچکترین بهانه ای بگیره . ولی در مورد ویزای نامزدی اطلاع ندارم راستش . که پروسش چطوریه . ولی مطمینم کارتون زیاد طول نمیکشه . و ویزای همسر هیچوقت الکی الکی به همین راحتی ها رد نمیشه. چون همه ی کشورها معتقدند که هرکسی همراه خانوادش راحته و خوشبخت. امیدوارم موفق باشید

سلام، خیلی ممنون از کمکتون. شما اهیانا می دونین که توی ایران گرفتن ویزای همسر چقدر طول میکشه؟
سالم باشین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-28 ساعت 01:53)laleh.rostami نوشته:  
(2016-02-22 ساعت 16:29)vahiddlv نوشته:  

سلام، خیلی ممنون از کمکتون. شما اهیانا می دونین که توی ایران گرفتن ویزای همسر چقدر طول میکشه؟
سالم باشین

با سلام . خواهش میکنم . بنده اطلاعات زیادی در مورد ازدواج و ثبت اون بیرون از ایران ندارم بازم چیزایی که میدونستم رو گفتم . الان پروسه ای که طی کردین چطوریه ؟ یعنی میخواین تو ایران ازدواج کنین و تو ایران ثبتش کنین و از همین ایران هم میخواین برای ویزای همراه اقدام کنین ؟ اگه اینطوره که ، گرفتن ویزای همراه تو ایران بعد از ثبت ازدواجتون ، چون شما خانم هستین و فرد خارجی آقا هستش ، یه مقداربیشتر از ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی طول میکشه . اول باید اداره اتباع خارجی پرونده تشکیل بدین و بعد بیفتین دنبال کارای مسلمون شدن و تاییدش و خیلی کاغذ بازی های دیگه . بعدش نامه میزنن و تایید میکنن که با ازدواج شما مشکلی ندارن و همه چی اوکیه . خود همین پروسه ها تا تایید بشه که ازدواج شما با یه فرد خارجی بلامانع هست شاید یکی دو ماهی طول بکشه و خیلی هم دوندگی. بعد از اینکه کل اینارو طی کردین ، تازه جریانن ازدواج شروع میشه . کلا شما تا همه ی این پروسه هارو از اول شروع کنین و به مرحله ی ثبت ازدواج ومصاحبه و گرفتن ویزا از سفارت برسین ، تمام مراحل از 5 ماه تا 9 ماه ، شایدم تا 1 سال میتونه طول بکشه . چون وقت مصاحبه رو خیلی دیر مشخص میکنن متاسفانه . تا الان که اینجوری بوده . بعدشم ، ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی دردسرش خیلی زیاده تو ایران متاسفانه . اگه خارج از ایرانین و نامزدتون یا دوست پسرتون هم خارج از ایران ، حتما تو یه کشور خارجی ازدواج کنین و ثبتش کنین . اگه خارج هستین لازم نیست این همه مراحل رو تو ایران سپری کنین و وقت از دست بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-28 ساعت 04:18)vahiddlv نوشته:  
(2016-02-28 ساعت 01:53)laleh.rostami نوشته:  
(2016-02-22 ساعت 16:29)vahiddlv نوشته:  سلام . بنده تا جایی که میدونم کار شما خیلی آسون تره . چون شما نه ایران هستین نه نامزدتون . و مجبور نیستین ازدواجتونو تو ایران ثبت کنین. راحت میتونین ازدواج کنین و دنبال کارهاتون باشین که خیلی خیلی کمتر از ازدواج در ایران کارتون طول میکشه و از کلی کاغذ بازی های اضافی راحت میشین . برای سفارت هم همونطور که خودتون گفتین عکس و اینجور چیزا کافیه دیگه . چون شما 2 ساله همدیگرو میشناسین و خیلی هم ملاقات داشتین هیچکسی نمیتونه کوچکترین بهانه ای بگیره . ولی در مورد ویزای نامزدی اطلاع ندارم راستش . که پروسش چطوریه . ولی مطمینم کارتون زیاد طول نمیکشه . و ویزای همسر هیچوقت الکی الکی به همین راحتی ها رد نمیشه. چون همه ی کشورها معتقدند که هرکسی همراه خانوادش راحته و خوشبخت. امیدوارم موفق باشید

سالم باشین

با سلام . خواهش میکنم . بنده اطلاعات زیادی در مورد ازدواج و ثبت اون بیرون از ایران ندارم بازم چیزایی که میدونستم رو گفتم . الان پروسه ای که طی کردین چطوریه ؟ یعنی میخواین تو ایران ازدواج کنین و تو ایران ثبتش کنین و از همین ایران هم میخواین برای ویزای همراه اقدام کنین ؟ اگه اینطوره که ، گرفتن ویزای همراه تو ایران بعد از ثبت ازدواجتون ، چون شما خانم هستین و فرد خارجی آقا هستش ، یه مقداربیشتر از ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی طول میکشه . اول باید اداره اتباع خارجی پرونده تشکیل بدین و بعد بیفتین دنبال کارای مسلمون شدن و تاییدش و خیلی کاغذ بازی های دیگه . بعدش نامه میزنن و تایید میکنن که با ازدواج شما مشکلی ندارن و همه چی اوکیه . خود همین پروسه ها تا تایید بشه که ازدواج شما با یه فرد خارجی بلامانع هست شاید یکی دو ماهی طول بکشه و خیلی هم دوندگی. بعد از اینکه کل اینارو طی کردین ، تازه جریانن ازدواج شروع میشه . کلا شما تا همه ی این پروسه هارو از اول شروع کنین و  به مرحله ی ثبت ازدواج ومصاحبه و گرفتن ویزا از سفارت برسین ، تمام مراحل از 5 ماه تا 9 ماه ، شایدم تا 1 سال میتونه طول بکشه . چون وقت مصاحبه رو خیلی دیر مشخص میکنن متاسفانه . تا الان که اینجوری بوده . بعدشم ، ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی دردسرش خیلی زیاده تو ایران متاسفانه . اگه خارج از ایرانین و نامزدتون یا دوست پسرتون هم خارج از ایران ، حتما تو یه کشور خارجی ازدواج کنین و ثبتش کنین . اگه خارج هستین لازم نیست این همه مراحل رو تو ایران سپری کنین و وقت از دست بدین

سلام مرسی از توضیحات کاملتون. می بخشید که سوالم گنگ بود. بله متاسفانه پروسه ثبت ازدواج توی ایران واقعا مشکل و زمانبره. ما قطعا به ایران فکر نمی کنیم، بخاطر همین مشکلات. تنها چیزی که من شنیدم اینکه پروسه صدور ویزا هم زمانبره. حالا می خواستم بدونم از زمانی که مصاحبه توی سفارت انجام میشه تا زمانی که ویزا صادر میشه چقدر طول میکشه؟
مرسی واقعا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام مرسی از توضیحات کاملتون. می بخشید که سوالم گنگ بود. بله متاسفانه پروسه ثبت ازدواج توی ایران واقعا مشکل و زمانبره. ما قطعا به ایران فکر نمی کنیم، بخاطر همین مشکلات. تنها چیزی که من شنیدم اینکه پروسه صدور ویزا هم زمانبره. حالا می خواستم بدونم از زمانی که مصاحبه توی سفارت انجام میشه تا زمانی که ویزا صادر میشه چقدر طول میکشه؟
مرسی واقعا
[/quote]

سلام . همه چی بستگی داره که مدارکتون چقدر کامل باشه دیگه . مثلا امکان داره برعکس هم بشه . صدور ویزای همراه کم طول بکشه ولی تا تاریخ مصاحبه معلوم بشه زیاد طول بکشه .تاریخ مصاحبه هم خیلی به این بستگی داره که چقدر مدارکتون کامل باشه. برای کشور سوید که اینطوری بودش . خود سفارت سوید توسایتی که داد اینو به من گفت . برای منم سوال بود این ویزا . منم پرسیدم . بعضی از دوستان که گفته ودن که بعد از مصاحبه ، خیلی سریع تر از اونی که فکر میکردن صادر شده ویزاشون. حالا نمیدونم بستگی به کشور مقصد و صفارت داره یا چیزای دیگه . به نظر من شما وارد سایت سفارت مورد نظرتون بشین و ایمیلشونو بگیرین و ایمیل کنین سوالتونو در مورد ویزا . بنده سوال که میکنم خیلی خوب جواب میدن . اصلا انتظار نداشتم در واقع . اگه قصد مهاجرت به فرانسه رو دارین ، یا باید به زبان انگلیسی و یا به فرانسوی به سفارت ایمیل کنین سوالاتتون رو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-29 ساعت 16:20)ghazalak64 نوشته:  سلام دوستان من با آقای فرانسوی ازدواج کردم در ایران و بعدش هم ازدواجمون تو سفارت فرانسه در تهران ثبت شد. دیروز نوبت ویزا داشتم. تمام مدارکو هم بر اساس اون پی دی افی که مسیول ثبت ازدواج در سفارت فرانسه برامون فرستاده بودن پر کردیم و کامل کردیم. اما وقتی مدارکو مسیول ویزا ازم گرفتن گفتن گواهی محل سکونت همسرو ندارم! من براشون توضیح دادم که تو پی دی افی که سفارت واسه ما ایمیل کرد هیچ اشاره ای نشده بود به این گواهی و توضیح دادم که همه مدارکی رو که من همراهم هست رو خود خانومی که پرونده ما دستشون بود بهم دادن و تنها چیزی که بهم گفتن بیارم عکسو پاسپورت و چند فرم پر شده بود! چند بار تاکید کردم که ما واسه ثبت ازدواج تو سفارت گواهی محل سکونت شوهرمو به سفارت داده بودیم پس گواهی ما آماده بوده و اگر اشاره ای شده بود حتما میاوردم! مسیول پرونده دیگه گیر ندتر د توضیحاتمو شنید و بهم گفت خب آدرس همسرتو بده و بعد رو پرونده نگاه کرد و دید ادرسو ازم پرسید فرما رو خودش پر کرده گفتم آره
به نظر شما ویزای من بدلیل ناقص بودن مدارک رد میشه؟
لطفا اگه کسی تجربه داره توضیح بده من خیلی استرس دارم

سلام . گواهی محل سکونت که شما باید بدونین که لازمه غزل خانم . من تو هر سایت سفارت برای هر کشوری که وارد شدم ، تو مدارک لازم این گزینه ، همیشه و حتمی بود . گواهی محل سکونت از اداره ی شهری که پارتنرتون زندگی میکنه ، مهر شده توسط توسط همون اداره و بعدشم یه بار ترجمه به انگلیسی در ایران و اصلش به زبان همون کشور . در مورد ویزا فکر نکنم به خاطر نبودن یه گواهی ویزا رد کنن . شاید به دلیل ناقص بودن مدرک یه مقدار عقب تر بندارن ویزارو ؟ حالا یه سوال بنده بپرسم . شما تا به حال آنلاین اپلای کردین برای ثبت ازدواجتون ؟ این چیزی بود که سفارت به من گفت . گفتش که آقا ، شما که میخوای ازدواجتو اینجا ثبت کنی و 9 ماه ، 1 سال بشینی تو نوبت تا مراحلت تموم بشه ، چرا نمیری مستقیم آنلاین به خود کشور سوید ثبت نمیکنی ؟ اونا ایمیل میزنن اینور ما هم فقط یه بار شمارو سفارت لازم داریم اونم برای تایید مدارک اصلت و مصاحبه . بعدش برای ویزاتم انلاین اپلای کن نمیخواد بیای . اینجوری مدت زمان دقیقا نصف میشه تبدیل میشه با 4-5 ماه انتظار . در مورد ویزاتون ، نمیتونین به سفارت ایمیل بزنین بپرسین ازشون ؟ بنده ایمیل که میزنم خوب جواب میدن به همه چیز . به نظر من ویزا نباید به این اسونی ها ریجکت بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/quote]

سلام
نه وقتی شما میگید ثبت ذزدواج تو ایران پس همه مراحلش توایران انجام پیشه و مصاحبه هم تو ایران هست. شوهر من هر دو ماه میومد ایران یعنی اینکه ما منتظظر نمیشدیم ببینیم ایران کی واسه مراحل بعدی باهامون تماس میگیرن! منظورم اینه که خیلی پیگیر کارتون باشید، اگه نامزدتون ذومد ایران بلافاصله برید اداره اتباع و امورخارجه پرونده دشکیل بدید، هرچی کارتون زودترتاریخ بخوره به نفعتون هست.
ازدواج هم وکالتی انجام میگیره بله، اما فقط زمانیکه بخواید عقد نامه ارو امضا کنید وگرنه تمام سه مرحله مصاحبه ای که تو اداره اتباع دارید حضور همسر الزامی هست
[/quote]

غزل خانم ، پرونده تشکیل دادن تو اداره ی اتباع فقط برای کیس " ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی " لازمه نه برعکسش . بنده وقتی تازه اومدم تو این انجمن و توضیحات شمارو خوندم باید بگم خیلی گمراه شدم و نمیدونستم که برای کیس من پرونده تو اتباع خارجی لازم نیست . به شما هم پیام داده بودم و متاسفانه جواب ندادین و این شد که بنده خیلی پرس و جو کردم و رفتم استانداری حتی چند تا مدرک برای اتباع خارجی از قبلش جور کردم که آخرش بهم گفتن مرد مومن برای کیس شما پرونده تو اتباع خارجی لازم نیست که   Smile  باید همسرت مسلمان شه و ازدواج کنین و همون مدارک ازدواجتون رو ترجمه و تایید و ثبت کنین . همین . و در مورد مصاحبه هم خیر ، مصاحبه ی همسر تو همون کشور خودش توسط ایمبل انجام میشه که ایشون وقت دارن به سوال های توی ایمبل تو 14 روز جواب بدن . اینو خود سفارت و اداری مهاجرت سوید بهم گفت . فقط مصاحبه ی بنده تو ایران اونم با حضور خودم زنده باید انجام شه . ولی یه سوال در مورد مسلمان شدن دارم . شما تو پروسه ی مسلمان شدن همسرتون بودین دیگه بله ؟ میشه یه توضیح کاملی به من بدین که روندش چجوری بود ؟ این پروسه ی مسلمون شدن میشه تو مرکز استان ، گرگان انجام بشه ؟ یا حتما حتما باید تو تهران انجام بشه ؟ روندشو توضیح بدین ممنون میشم . چجور مسجد هایی اینکارو میکنن و بعدش اینکه کجا باید بریم تاییدش کنیم که ایشون مسلمان شدن تا بتونیم با اون مدرک و برگه ازدواج کنیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ghazalak64
سلام
نه وقتی شما میگید ثبت ذزدواج تو ایران پس همه مراحلش توایران انجام پیشه و مصاحبه هم تو ایران هست. شوهر من هر دو ماه میومد ایران یعنی اینکه ما منتظظر نمیشدیم ببینیم ایران کی واسه مراحل بعدی باهامون تماس میگیرن! منظورم اینه که خیلی پیگیر کارتون باشید، اگه نامزدتون ذومد ایران بلافاصله برید اداره اتباع و امورخارجه پرونده دشکیل بدید، هرچی کارتون زودترتاریخ بخوره به نفعتون هست.
ازدواج هم وکالتی انجام میگیره بله، اما فقط زمانیکه بخواید عقد نامه ارو امضا کنید وگرنه تمام سه مرحله مصاحبه ای که تو اداره اتباع دارید حضور همسر الزامی هست
[/quote]

صدور پروانه ی زناشویی و اخذ اجازه ی ازدواج از طرف اتباع بیگانه و مصاحبه ها فقط برای کیس " ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی " هستش. چون از نظر اسلام جایز نیست و نیازمند اخذ اجازه و تایید از طرف دولته :

طبق ماده1059 قانون مدنى ایران نكاح زن مسلمان ایرانى با مرد غیرمسلمان جائز نیست و براساس ماده1060 همین قانون ازدواج زن ایرانى با تبعه خارجى در مواردى هم كه مانع قانونى نداشته باشد، موكول به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است حتى دولت مى تواند براساس ماده1061 قانون مدنى ازدواج بعضى مستخدمین و مأمورین رسمى و محصلین دولتى را با زنى كه داراى تابعیت خارجى باشد موكول به اجازه مخصوص كند و الا هر فرد خارجى كه بدون اجازه قانونى با زن ایرانى ازدواج كند به حبس تأدیبى از یك تا 3سال محكوم خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-29 ساعت 21:37)ghazalak64 نوشته:  
(2016-02-29 ساعت 21:11)vahiddlv نوشته:  سلام

صدور پروانه ی زناشویی و اخذ اجازه ی ازدواج از طرف اتباع بیگانه و مصاحبه ها فقط برای کیس " ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی  " هستش. چون از نظر اسلام جایز نیست و نیازمند اخذ اجازه و تایید از طرف دولته :

طبق ماده1059 قانون مدنى ایران نكاح زن مسلمان ایرانى با مرد غیرمسلمان جائز نیست و براساس ماده1060 همین قانون ازدواج زن ایرانى با تبعه خارجى در مواردى هم كه مانع قانونى نداشته باشد، موكول به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است حتى دولت مى تواند براساس ماده1061 قانون مدنى ازدواج بعضى مستخدمین و مأمورین رسمى و محصلین دولتى را با زنى كه داراى تابعیت خارجى باشد موكول به اجازه مخصوص كند و الا هر فرد خارجى كه بدون اجازه قانونى با زن ایرانى ازدواج كند به حبس تأدیبى از یك تا 3سال محكوم خواهد شد.

سلام مرسی از توضیحاتتون، بله درسته من ازدواج مرد ایرانی و زن خارجی رو نمیدونستم، اتفاقا میخواستم قید کنم که این دوتا باهم فرق داره ولی من فرقشو نمیدونم که بعد متاسفانه فراموش کردم،
در مورد مسلمون شدن فقط کافیه برید دفتر مرجع تقلید مثلا ما شاه چراغغ اینکارو کردیم تمام اصول دین رو براش میخونید و شما ترجمه میکنید برا خانومتون، هیچی نیست کار نیم ساعته اما آخرش باید یه نامه بده بهتون و مهر شده که سند مسلمونی همسرتونه و نباید گمش کنین، خب درسته هیچ جا اندازه اون اداره نمیتونه توضیحات کامل بده موردها اصلا مثل هم نیست،
اما شما اگه میخواید از طریق سفارت کشور همسرتون اقدام کنید که اون اصلا بحثش جداس دیگه شما با کشور سوید طرف هستین نه ایران و بعد از اون ازدواجتون رو تو سفارت ایران تو سوید دوباره ثبت کنین، که فک کنم اون نیاز به ویزای نامزدی داره که احتمال رد شدن هم هست شما هم که پاسپورت ندارین.بچها خیلی در مورد ویزذی نامزدی مطالب گذذاشتن حتما بخونید.
در مورد مدرک محل سکونت همسرم هم ما اینو واسه ثبت ازدواج ارذیه دذدیم اما خانومی که ازدواجمونو ثبت کرد دیگه ذشاره ای به این مدرک نکرد که واسه ویزا لازم بشه! حتی تو پی دی افی هم که بهمون داد اینو نخواسته بودن! نمیدونم خیلی استرس دارم
[/quote]

سلام . به نظر بنده نگران نباشین ، من تجربه ی زیادی تو ویزاها داشتم . چون قبلا تصمیم بنده قبل از ازدواج ، ویزای تحصیلیم بود . ویزای تحصیلی که از لحاظ تضمین بودن ، تضمینیش خیلی پایین تر از ویزای همراه و ازدواج هست ، یه این راحتی ها واسه بچه ها رد و ریجکت نشد . و من تو اون مدتی که تو بحث ویزا بودم دوستانی رو میدیدم که برای ویزای همراه مثل شما اقدام میکردن . اونا هم میگفتن که ویزای همراه الکی الکی هیچوقت ریجکت نمیشه . بازم اگه خیلی نگرانین به نظر من به سفارت ایمیل بزنین به زبان فرانسوی یا انگلیسی فکر کنم که جواب بدن . در مورد مسلمون شدن ، ببخشید من متوجه نشدم ، یعنی حتما باید تو تهران انجام بشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما تا جایی که ممکنه میخوایم کارهارو خارج از تهران انجام بدیم . در مرکز استان خودمون گرگان . یا کاری تو تهران باشه ، سریع تر انجامش بدیم و برگردیم گرگان و کارای ازدواج و ازمایش و مسلمون شدن رو اونجا انجام بدیم و نهایتا برای تایید و ترجمه مدارک بریم تهران . اگه این مسلمون شدن هم میشد تو مرکز استان گرگان انجام بشه خیلی خوب میشد در واقع
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
بنده مى خوام با يك خانم سيتيزن كانادا و افغانستانى الاصل ازدواج كنم و به كانادا برم. مشكلى از بابت دين وجود نداره و ايشون مسلمان شيعه هستند. ايشون قرار هست همراه خانواده به ايران تشريف بيارن. بنده در مورد ثبت اين ازدواج تحقيق كردم ولى گفتن كه براى ثبت ازدواج، پاسپورت خارجى خانم، توسط پليس گذرنامه گرفته مى شه و ايشون بايد توى ايران بمونه و مليت ايران رو بپذيره.
ممنون مى شم اگه كسى اطلاعاتى بده كه چطور بايد اقدام كنيم و به چه مداركى نياز هست؟
آيا ثبت ازدواج رسمى نياز هست؟
البته ياداور مى شم كه كانادا سفارتى در ايران نداره!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام روز بخیر
من با همسرم سال 92 تو FB اشنا شدم و این رابطه تو اردیبهشت 93 جدی شد تو دی 93 رفتیم ترکیه هم و دیدیم 1 هفته و2 باره اردیبهشت 94 هم بازم هم و دیدیم تو ترکیه
تو مهر 94 نامزد کردیم
تو ابان 94 هم عقد غیابی کردیم
و دوباره تو بهمن 94 بازم هم و دیدیم تو ترکیه اما این سری 14 روز بود
اینم بگم از ‎92/2‎ تا به امروز ما 24 ساعته تو اسکایپ و وایبر هستیم
کلی عکس و فیلم و اینا داریم
من حتی از تلفن هم تو این 2 سال پرینت گرفتم که تو اون از خط خونه با همسرم و خانوادش صحبت کرده بودم
الان میخوام بدونم که ما ازدواج غیابی کردیم موردی نداره ؟
اگه کسی می دونه بهم بگه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان