کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
(2016-02-29 ساعت 21:37)ghazalak64 نوشته:  
(2016-02-29 ساعت 21:11)vahiddlv نوشته:  سلام
نه وقتی شما میگید ثبت ذزدواج تو ایران پس همه مراحلش توایران انجام پیشه و مصاحبه هم تو ایران هست. شوهر من هر دو ماه میومد ایران یعنی اینکه ما منتظظر نمیشدیم ببینیم ایران کی واسه مراحل بعدی باهامون تماس میگیرن! منظورم اینه که خیلی پیگیر کارتون باشید، اگه نامزدتون ذومد ایران بلافاصله برید اداره اتباع و امورخارجه پرونده دشکیل بدید، هرچی کارتون زودترتاریخ بخوره به نفعتون هست.
ازدواج هم وکالتی انجام میگیره بله، اما فقط زمانیکه بخواید عقد نامه ارو امضا کنید وگرنه تمام سه مرحله مصاحبه ای که تو اداره اتباع دارید حضور همسر الزامی هست

صدور پروانه ی زناشویی و اخذ اجازه ی ازدواج از طرف اتباع بیگانه و مصاحبه ها فقط برای کیس " ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی  " هستش. چون از نظر اسلام جایز نیست و نیازمند اخذ اجازه و تایید از طرف دولته :

طبق ماده1059 قانون مدنى ایران نكاح زن مسلمان ایرانى با مرد غیرمسلمان جائز نیست و براساس ماده1060 همین قانون ازدواج زن ایرانى با تبعه خارجى در مواردى هم كه مانع قانونى نداشته باشد، موكول به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است حتى دولت مى تواند براساس ماده1061 قانون مدنى ازدواج بعضى مستخدمین و مأمورین رسمى و محصلین دولتى را با زنى كه داراى تابعیت خارجى باشد موكول به اجازه مخصوص كند و الا هر فرد خارجى كه بدون اجازه قانونى با زن ایرانى ازدواج كند به حبس تأدیبى از یك تا 3سال محكوم خواهد شد.

سلام مرسی از توضیحاتتون، بله درسته من ازدواج مرد ایرانی و زن خارجی رو نمیدونستم، اتفاقا میخواستم قید کنم که این دوتا باهم فرق داره ولی من فرقشو نمیدونم که بعد متاسفانه فراموش کردم،
در مورد مسلمون شدن فقط کافیه برید دفتر مرجع تقلید مثلا ما شاه چراغغ اینکارو کردیم تمام اصول دین رو براش میخونید و شما ترجمه میکنید برا خانومتون، هیچی نیست کار نیم ساعته اما آخرش باید یه نامه بده بهتون و مهر شده که سند مسلمونی همسرتونه و نباید گمش کنین، خب درسته هیچ جا اندازه اون اداره نمیتونه توضیحات کامل بده موردها اصلا مثل هم نیست،
اما شما اگه میخواید از طریق سفارت کشور همسرتون اقدام کنید که اون اصلا بحثش جداس دیگه شما با کشور سوید طرف هستین نه ایران و بعد از اون ازدواجتون رو تو سفارت ایران تو سوید دوباره ثبت کنین، که فک کنم اون نیاز به ویزای نامزدی داره که احتمال رد شدن هم هست شما هم که پاسپورت ندارین.بچها خیلی در مورد ویزذی نامزدی مطالب گذذاشتن حتما بخونید.
در مورد مدرک محل سکونت همسرم هم ما اینو واسه ثبت ازدواج ارذیه دذدیم اما خانومی که ازدواجمونو ثبت کرد دیگه ذشاره ای به این مدرک نکرد که واسه ویزا لازم بشه! حتی تو پی دی افی هم که بهمون داد اینو نخواسته بودن! نمیدونم خیلی استرس دارم
[/quote]

سلام غزاله عزیز:

من مایا هستم، شما قبلا یک بار هم قبلا با بزرگواری و حوصله تمام مراحل را برام توضیح دادید و بسیار ممنون هستم.
غزاله جان، پروانه زنانشویی من اومده و اداره گزرنامه هم گفت: هر وقت بخوای ازدواجت را ثبت کنی، ما پروانه اقات هم برای همسرت صادر میکنیم.
حالا من میخوام ازدواجم را ثبت کنم، همسرم ایران نیست و من یه وکالتنامه محضری دارم که میتونم بجاش کارای ازدواج را دنبال کنم.
الان دفترخونه به من میگه آزمایش قبل از ازدواج بیار، و ما نداریم. سوال من اینه:
میشه بدون آزمایش ازدواج و بدون اینکه همسرم بیاد، ازدواج کحضری صورت بگیره؟

بینهایت از وقت و لطفت ممنون هسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: soniarazmi
بچه ها گروهی توی تلگرام درست کردم واسه اشخاصی که با ویزای نامزدی میخوان اقدام کنن یا کردن هر کی میخواد لینکشو تو خصوصی پیام بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیزانم که قصد ازدواج و خروج از کشور رو دارید عزیزان به هیچ وجه از طریق ایران اقدام نکنید اصلا هم نیازی نیست به این کار فقط خودتون رو گرفتار میکنید شما خانم محترم یا آقای محترم تشریف ببرن شهرداری شهرشون مدارک لازم رو بپرسن وقت بگیرن و شما مدارک و اینجا ترجمه تایید و تاییدیه سفارت بگیرید و بفرستیش براش ایشونم استاذت بزنه مراحله توی این مدتم ۲-۳ تا مسافرت برید با هم عکس بگیرید یه مصاحبه ازتون توی سفارت کشورمربوطه تو تهران میگیرن اجازه ازدواج صادر میشه با همون ویزا میگیرید تشریف میبرید این پروسه ۶-۷ ماه طول میکشه بعدم همون جا اگه خاستین از طریق سفارت ایران ازد.اج ایرانیتونو ثبت کنید سفارت اینجا به ما گفت به هیچ وجهاز ایران برای ثبت ازدواج ایرانی اقدام نکنید اسیر میشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان.
ینده یک سری سوال دارم که دثیثا نمیدونم به همین فروم مربوط میشه یا نه. ممنون میشم اگر کسی تجربه مشابهی داشته یا اطلاعاتی در این زمینه داره من رو راهنمایی کنه.
من یک پسر ایرانی هستم که قصد دارم با دختری کانادایی ازدواج کنم. البته ازدواجی که در کشور کانادا و بر اساس قوانین این کشور و استان کبک در کانادا هست. ما قصد داریم این ازدواج رو در کانادا انجام بدیم و بعد از اون به ایران بریم برای گرفتن جشن ازدواج. حالا سوالی که مطرح هست اینه که ما باید قبل از رفتن به ایران این ازدواج رو بر اساس قوانین جمهوری اسلامی هم انجام بدیم یا نه؟
و چون ایران دفتر کنسولگری یا سفارت در کانادا ندارد ما باید چطور اقدام کنیم؟
آیا میتونیم ازدواج رو در اینجا انجام بدیم و ازدواج ایرانی یا اسلامی رو در ایران انجام بدیم؟ این جوری باید ویزا تهیه کنیم برای همسرم؟
اگر ازدواج ایرانی یا اسلامی رو انجام بدیم آیا لازمه که همسرم شناسنامه ایرانی . پاسپورت ایرانی داشته باشه برای ورود به ایران؟
آیا نیاز هست که برای ورود به ایران مدارک ازدواج کانادایی خودمون رو ارایه بدیم؟
این که گفته میشه همسر من بعد از ازدواج با من ایرانی خواهد بود یعنی دو ملیتی محسوب میشه؟ کانادایی-ایرانی؟ برای برگشت به کانادا مشکلی براش ایجاد میشه یا نه؟ برای ورود به کانادا میتونه از پاسپورت کاناداییش استفاده کنه؟
اصلا لازم هست که شناسنامه ایرانی بگیره بعد از ازداواج با من یا لزومی نداره؟
آیا هیچ دفتری در مونترال یا اطراف کبک در کانادا وجود داره که بتونه عقد اسلامی رو برای ما انجام بده؟
در مورد مهاجرت هم سوال دارم.
ما الان حدود ۷ ماه هست که با هم در یک آپارتمان سکونت داریم و قرارداد این آپارتمان هم به اسم هر دوی ما هست. همچنین حساب بانکی مشترک داریم و مسافرت هایی هم با هم رفتیم. اینجور که من اطلاع دارم میتونم بعد از یک سال زندگی مشترک در یک آپارتمان برای اقامت اقدام کنم. آیا درست است یا نه؟
و همچنین فکر کنم که همسرم باید بعنوان ساپورتر من باشه برای این اقدام. درسته؟ اگر اینچنین هست چه مراحلی رو باید انجام بدم؟
ممنون میشم اگر بتونین راهنماییم کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من و یک آقای آلمانی قصد ازدواج داریم .ایشون باید برای من چه دعوتنامه ای بفرسته و جه مدارکی ارایه کنه؟ آیا باید ویزا نامزدی بگیرم؟ باید عکسو فیلم ببرم سفارت برای ویزا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من یه ساله با یک ایرانی که سیتیزن انگلستان هستم ازدواج کردم. الان برای ویزا گرفتن میگن باید توی حسابم پول نقد داسته باشم. کسی میونه این مبلغ باید چقدر باشه؟ و اگر ممکنه یه وکیل مهاجرت تو تهران بهم معرفی کنید. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان میخوام با اقایی تو المان کلن ازدواج کنم .حتما باید عقد کنم تو ایران برم ؟یا از طریف ویزای نامزدی مثله امریکا هم میشه .و اینکه چطور میتونم سریعتر برم ؟ایا مدرک زبان آلمانی سخته امتحانش a1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-27 ساعت 00:29)miss.samira نوشته:  سلام من و یک آقای آلمانی قصد ازدواج داریم .ایشون باید برای من چه دعوتنامه ای بفرسته و جه مدارکی ارایه کنه؟ آیا باید ویزا نامزدی بگیرم؟ باید عکسو فیلم ببرم سفارت برای ویزا ؟

درود در سایت سفارت آلمان برای ایران راهنمای ویزای نامزدی هست. و اون فرد هم میتونه ویزا برای دیدار بگیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: miss.samira
(2016-08-13 ساعت 21:27)سوونیا نوشته:  دوستان میخوام با اقایی تو المان کلن ازدواج کنم .حتما باید عقد کنم تو ایران برم ؟یا از طریف ویزای نامزدی مثله آمریکا هم میشه .و اینکه چطور میتونم سریعتر برم ؟ایا مدرک زبان آلمانی  سخته امتحانش a1

برمیگرده به برنامه آینده شما.
چون اگر پیوند نخورید در کشور ایران و بشکل اسلامی، در بازگشت بمشکل میخورید.
میتونین آلمان پیوند بخورین مشکلی نیست، اما در بازگشت به میهن بمشکل قوانین اسلامی سفارت برمیخورید.
از راه ویزای نامزدی هم میتونن برای دیدار و پیوند با شما بپیش شما برند. در سایت سفارت آلمان در ایران برگه این ویزا هست.
ویزای پیوست به همسر متفاوت هست، باید پیوند خورده باشید تا با درخواست شما به سفارت و پشتیبانی مکانی همسر شما و حساب بانکی ایشون و شما، بتونین با دستوری که اداره اقامت شهرشون میده پیوست همسر بخورید.
زبان المانی آسونه...برای من که از انگلیسی آسونتر بود. بجای سختو آسون کردنش در ذهنتون تنها یادبگیرید این زبان رو همین.
تو بخش آموزش سایت هم درباره زبان نوشتم و برگه هایی رو میگذارم برای یادگیری کاربردی.
اون A1 برای ویزای پیوست هست اگرم مدرکشو نداشته باشین باز با گفتگو مشکلی نیست و A1 هم چیزی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: miss.samira ، copol
(2009-12-01 ساعت 00:46)Nazem نوشته:  لیلی جان ماده 988 قانون مدنی ایران می گوید :

اتباع ايران نمي توانند تبعيت خود را ترک کنند مگر به شرايط ذيل:
به سن 25 سال تمام رسيده باشند.
هيئت وزرا خروج از تابعيت آنان را اجازه دهد.
قبلاً تعهد نمايند که در ظرف يکسال از تاريخ ترک تابعيت حقوق خود را بر اموال غير منقول که در ايران دارا مي باشند و يا ممکن است بالوراثه دارا شوند ولو قوانين ايران اجازه تملک آنرا به اتباع خارجه بدهد به نحوي از انحاء به اتباع ايراني منتقل کنند. زوجه و اطفال کسي که بر طبق اين ماده ترک تابعيت مي نمايد اعم از اينکه اطفال مزبور صغير يا کبير باشند از تابعيت ايراني خارج نمي گردند مگر اينکه اجازه هيئت وزرا شامل آنها هم باشد.
خدمت تحت السلاح خود را انجام داده باشند.

تبصره الف : کساني که بر طبق اين ماده مبادرت به تقاضاي ترک تابعيت ايران و قبول تابعيت خارجي مي نمايند علاوه بر اجراي مقرراتي که ضمن بند (3) از اين ماده درباره آنان مقرر است بايد ظرف مدت 3 ماه از تاريخ صدور سند ترک تابعيت از ايران خارج شوند. چنانچه ظرف مدت مزبور خارج نشوند مقامات صالحه امر به اخراج آنها و فروش اموالشان صادر خواهند نمود و تمديد مهلت مقرره فوت حداکثر تا يکسال موکول به موافقت وزارت امور خارجه ميباشد.
تبصره ب : هيئت وزيران مي تواند ضمن تصويب ترک تابعيت زن ايراني بي شوهر ترک تابعيت فرزندان او را نيز که فاقد پدر و جد پدري هستند . کمتر از 18 سال تمام دارند و يا به جهات ديگري مهجورند اجازه دهد. فرزندان زن مذکور نيز که به سن 25 سال تمام نرسيده باشند مي توانند به تبعيت از درخواست مادر تقاضاي ترک تابعيت نمايند.

که با توجه به این تفاسیر قانون اجازه ترک تابعیت رو میده اما بسیار در موردش سختگیری می کنه.

با سلام و عرض ادب ميخواستم سوالي بپرسم ، من براي گرفتن پاسپورت و اقامت اكراين ميخواهم ازدواج صوري با يك خانوم اكرايني انجام بدهم و مبلغي پول پرداخت كنم ميخواستم بدونم بعد از گرفتن پاسپورت اي خانوم ميتواند بگه من طلاق نميگيرم؟
بعد از ازدواج صوري مثل ايران ميتواند براي اموال من در ايران شكايت كند؟
اگر من بدون طلاق برگردم چه ميشود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، من با همسرم كه اروپايي است مدت كمتر از يكساله كه ازدواج  غير ثبت ايران كردم . قبل از ازدواج در كشور غير اروپايي مشغول تحصيل بودم و از طريق ويزا خيلي زياد به اروپا رفت و امد ميكردم  و چندين ويزاي شينگن بدون حجاب در پاسپورتم هست كه فقط در اخري ذكر شده كه ويزاي فاميلي است. الان كه درسم تموم شده از طريق همسرم در اروپا اقامت دارم و  در كارت اقامتم ذكر شده كه به علت ازدواج هست. من هنوز مطمئن نيستم كه بخوام ازدواجم رو در ايران هم ثبت كنم يا نه،، همسرم هم مسلمان نيست، ميخواستم ببينم از نظر قانوني مشكلي براي ورود يا خروج از ايران دارم؟ يعني اگه بخوام به ايران به تنهايي رفت و امد كنم ممكنه كه داخل ايران به مشكل بخورم و نتونم از ايران خارج بشم؟ ممكنه كه موقع خروج داشتن چندين ويزاي شينگن در مدت كوتاه باعث بشه به من گير بدن يا سوال و جوابي بكنن كه چرا داري از ايران ميري بيرون؟  من ميتونم برم تركيه و بعد از تركيه برگردم به اروپا، برام مهم اينه كه بدونم موقع خروج با سوال هاي دردسر ساز روبرو ميشم يا نه و چي بايد بگم؟

سوال دومم هم اينه كه اگر من ازدواجم رو در ايران ثبت نكنم و طبق قوانين مجردي از امكانات داخل كشور استفاده كنم ايا جرم هست؟ مثلا از بيمه تحت سرپرستي پدرم استفاده كنم يا غيره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من در بارسلونا اسپانیا با یک دخترخانم اسپانیایی ازدواج کردم. چگونه باید برای گرفتن کارت اقامت اقدام کنم.
ناگفته نماند گفته نماند که کارت اقامت دانشجوی من در اسپانیا حدود یک سال هست که مهلتش تمام شده و تاریخ اعتبارش گذشته،آیا برای گرفتن کارت اقامت از طریق ازدواج به مشکل برمیخورم؟
براساس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام مجدد
من در بارسلونا با یک اسپانیایی ازدواج کردم
موضوع اینه که کارت اقامت دانشجوی من یک سال پیش تمام شده و در واقع یک سال غیرقانونی اینجا ماندم.اگر الان که ازدواج کردم بخوام برای اقامت دائمی اقدام کنم، آیا بخاطر اون موضوعات مشکل خواهم شد؟ یا اینکه مشکل نیست؟
سوال دوم اینکه آیا با ازدواجم صد درصد به اقامت میرسم؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام و تشكر بسيار بابت راهنمايى هاى ارزنده
من يك سوال زر م نميدونم كجاى صفحه بايد تايپ كنم متاسفانه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ... من میخواهم با پسر اسپانیایی ازدواج کنم .. و برم اونجا ... ویزای توریستی برای ۲ ماه دیگه وقت سفارت به من دادن که برم مصاحبه تازه ... من میخوام زود برم اونجا و نمیخوام فقط ۱ ماه با ویزای توریستی برم... باید چی کار کنیم؟! ایران ازدواج و نامزدی ما رو ثبت میکنه در سفارت اسپانیا ؟! من باید برم اسپانیا هر طوری شده و اونجا درخواست ازدواج بدیم؟ من با ویزای توریستی و دعوت نامه ۹۰ روزه میتونم اقدام به ازدواج کنم اونجا؟! خوندم در مطالب که بعضی ها میرن توی ترکیه انجام میدن؟!؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان