کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای مهاجرت از طریق ازدواج-مراحل ثبت ازدواج
(2009-12-01 ساعت 02:44)hvm نوشته:  
(2009-12-01 ساعت 02:37)sadra_sepehr نوشته:  استاد عزیز خیلی ممنون از تذکرتون
بحثی که لیلی عزیز گفته بود راجع به پس دادن تابعیت اول بود که ماده ی 988 ناظر به اون میشه و همونجور که شما فرمودید ماده 987 برای ازدواج زن ایرانی با مرد غیر ایرانی است که در صورتی که مرد به دین اسلام مشرف شود با تایید هیات وزرا پروانه ی زناشویی برای اونها صادر میشه و از نظر قانونی مشکلی براشون پیش نمیاد
با تشکر
در مجموع من هم نظر شما رو تایید میکنم و فکر میکنم اگه واقعا میخواهند این کار رو بکنند لازم به تبت اون در ایران نیست که هیچ بلکه اقدام به ثبت ازدواج میتواند مشکلات و خطرات زیادی برای زوجه ببار بیاورد تا جائیکه بکلی از این اقدام پشیمان شود (عرض کردم اقدام چون انجام اون غیر ممکن است )

آیا کشور مقصد (منظورم جایی ست که به اون کوچ کرده ایم) ممکنه با اسناد به این قضیه ازدواج چنین افرادی رو سخت کنه؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان عزیز امیدوارم در هرکجی این کره خاکی که هستید خوب خوش و سلامت باشید.من مدتی‌ هست که در انگلستان تحصیل می‌کنم و در همین مدت با یه خانومی که همینجا زندگی‌ می‌کنه آشنا شدم و الان هم قصد ازدواج با ایشون رو دارم.ولی‌ ۲ ماه دیگه ویزا دانشجویی من تموم می‌شه و من مندم که آیا می‌تونم با این خانم ازدواج کنم یا نه چون خیلی به قوانین اینجا آشنایی ندارم.و سوال دوم من این هست که اگر با این خانم الان ازدواج نکردم و ویزا من مهلتش تموم شد آیا بدن می‌تونم با ایشون ازدواج کنم یا نه ؟؟

ممنون میشم اگر دوستان کسی‌ اطلاعی داره از قوانین ازدواج این مسئله‌رو برای من روشن کنه.

یا علی‌
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-07-23 ساعت 03:11)hasa_bayo نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز امیدوارم در هرکجی این کره خاکی که هستید خوب خوش و سلامت باشید.من مدتی‌ هست که در انگلستان تحصیل می‌کنم و در همین مدت با یه خانومی که همینجا زندگی‌ می‌کنه آشنا شدم و الان هم قصد ازدواج با ایشون رو دارم.ولی‌ ۲ ماه دیگه ویزا دانشجویی من تموم می‌شه و من مندم که آیا می‌تونم با این خانم ازدواج کنم یا نه چون خیلی به قوانین اینجا آشنایی ندارم.و سوال دوم من این هست که اگر با این خانم الان ازدواج نکردم و ویزا من مهلتش تموم شد آیا بدن می‌تونم با ایشون ازدواج کنم یا نه ؟؟

ممنون میشم اگر دوستان کسی‌ اطلاعی داره از قوانین ازدواج این مسئله‌رو برای من روشن کنه.

یا علی‌

سلام
برای موضوعاتی که تاپیک جامع داره به هیچ وجه تاپیک جدید باز نکنید

تابعیت و وضعیت اقامت این خانوم در انگلستان چیه؟
شما با هر کسی که مایل باشین می تونین ازدواج کنین و ربطی به ویزاتون نداره .البته دو ماه بعید میدونم همه مراحل اداری رو بتونین پشت سر بگذارین و با توجه به اینکه ویزاتون رو به اتمامه نیت شما از این ازدواج گرفتن اقامت انگلیس تلقی خواهد شد.اگه این خانوم مقیم باشن میتونن مراحل اداری رو انجام بدن و ازدواج کنین.همه چی به همت ایشون بستگی داره
پاسخ
تشکر کنندگان: navid ahvazi
با سلام
چند تا سئوال داشتم لطف میکنید کمکم کنید
خاله یکی از دوستام سوئیس زندگی میکنه چند وقت پیش اومد ایران باهاش صحبت کردم گفتم یه دختر واسم پیدا کن یه پولی بهش بدم و یه ازدواج سوری کنم باهاش و بعدش طلاق
دیشب بهم خبر داد یه دختر ایرانی که متولد اونجاست واسم پیدا کرده گفته 10 میلیون میگیره این کارو واسم میکنه
میخوام بدونم
1-این پروسه چقدر طول میکشه؟
2- کارایی که من باید بکنم و اون باید بکنه چیه؟
3-چند وقت بعدش میتونم ازش جدا شم؟
4-چه مدت باید تو سوئیس زندگی کنم و ایران نیام؟
5-مشکلی مثل مهریه داخل ایران اونجا وجود نداره که توی طلاق واسم مکافات بشه و طرف بخواد تیغ بزنه یهو یا بگه نمیخوام جدا شم؟
6-کلان این قضیه امکان پذیر هست یا نه؟
7-این 10 تومان به نظرتون عادلانست یا زیاده؟
8-چه مدت بعد از جدایی میتئنم ازدواج کنم؟
9-این کار را کسی که متاهل باشه هم میتونه بکنه یا باید زنشو طلاق بده بعد چنین ازدواجی کنه؟
ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-09 ساعت 17:44)esfahaniha نوشته:  1-این پروسه چقدر طول میکشه؟
5-مشکلی مثل مهریه داخل ایران اونجا وجود نداره که توی طلاق واسم مکافات بشه و طرف بخواد تیغ بزنه یهو یا بگه نمیخوام جدا شم؟
9-این کار را کسی که متاهل باشه هم میتونه بکنه یا باید زنشو طلاق بده بعد چنین ازدواجی کنه؟
ممنون از لطفتون

توضیحات کامل در این لینک هست
http://www.isyours.com/e/immigration/mar...rland.html
جواب چند تا از سوالاتون
ازدواج با یه تبعه سوییس تابعیت سوییسی براتون نداره شما باید 5 سال در سوییس و حداقل 3 سال با همسرتون زندگی کنین تا ثابت بشه ازدواج صوری نبوده
چیز بی اعتباری مثل مهریه که هیچ ضمانت اجرایی نداره در اروپا وجود نداره به جاش چیزای خیلی بهتری هست.مثل اینکه دارایی هایی که بعد از ازدواج به دست اومده بعد از طلاق نصف میشه. همین طور ایشون خیلی راحت میتونن بعد از رسیدن شما دبه کنن بیشتر از ده تومن میخوان وگرنه ازتون جدا میشن و بعدش خودبه خود اقامت شما کنسل میشه
چندهمسری فقط در کشورای اسلامی قانونیه و در اروپا جرم محسوب میشه و در ازدواج های این چنین که اصلا امکان پذیر نیست چون گواهی تجرد میخوان
با توجه به افزایش ازدواجهای صوری در اروپا برای اقامت الان خیلی سختگیری و کنترل هست

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، farzad-it
(2011-09-09 ساعت 20:57)@SH!M نوشته:  
(2011-09-09 ساعت 17:44)esfahaniha نوشته:  1-این پروسه چقدر طول میکشه؟
ممنون از لطفتون

توضیحات کامل در این لینک هست
http://www.isyours.com/e/immigration/mar...rland.html
جواب چند تا از سوالاتون
ازدواج با یه تبعه سوییس تابعیت سوییسی براتون نداره شما باید 5 سال در سوییس و حداقل 3 سال با همسرتون زندگی کنین تا ثابت بشه ازدواج صوری نبوده
چیز بی اعتباری مثل مهریه که هیچ ضمانت اجرایی نداره در اروپا وجود نداره به جاش چیزای خیلی بهتری هست.مثل اینکه دارایی هایی که بعد از ازدواج به دست اومده بعد از طلاق نصف میشه. همین طور ایشون خیلی راحت میتونن بعد از رسیدن شما دبه کنن بیشتر از ده تومن میخوان وگرنه ازتون جدا میشن و بعدش خودبه خود اقامت شما کنسل میشه
چندهمسری فقط در کشورای اسلامی قانونیه و در اروپا جرم محسوب میشه و در ازدواج های این چنین که اصلا امکان پذیر نیست چون گواهی تجرد میخوان
با توجه به افزایش ازدواجهای صوری در اروپا برای اقامت الان خیلی سختگیری و کنترل هست

ممنون از جوابتون
پس با این وجود این روش اصلا به درد نمیخوره
یا باید پول را بهش ندم بگم بعد از 3 سال بهت میدم که چون پول کمی هست احتمالا زیر بار نمیره
دختره قراره بیاد ایران باهاش بشینم حرف بزنم ببینم چی میشه بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر شما
من دانشجوی ترم آخر موسیقی هستم فقط پروژم مانده.
میخوام برا ادامه تحصیل به یکی از کشور ها اقدام کنم ولی نمیتونم پول زیادی خرج کنم کجا برام بهتره؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عرض کردم

زن بنده دانشجوی دکترای دانشگاه لووان در بلژیکه. تو لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای الحاق درج شده که همسرم باید خودش و من رو تحت پوشش بیمه سلامتی دربیاره. از دوستان کسی اطلاع داره که برای اینکه خودش رو بیمه کنه و من رو تحت پوشش بیمه‌اش دربیاره (تا بتونم از این طریق برای ویزای الحاق به همسر اقدام کنم) کجا باید بره؟ چه فرایندی رو طی کنه؟ چه مدارکی احتیاجه؟ و از همه مهم‌تر هزینه‌اش چقدر می‌شه؟

مخلص همگی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
تا جایی که من اطلاع دارم دانشجوها به طور خودکار تحت پوشش بیمه هستن(بیشتر کشورا که اینطوره حالا بلژیک رو نمیدونم) اینکه اعضای خونواده رو بتونن چجوری بیمه کنن هر کشوری قوانینش متفاوته....برای همسر شما کاری نداره تو همون دانشگاه هم پرس و جو کنه بالاخره یکی پیدا میشه بهش بگه کجا باید بره!!!

این 5 منبع رو مطالعه کنین.اطلاعات کافی داخلش هست.
http://www.studyinbelgium.be/en/student-life

http://www.swisscare-intl.com/swisscare/...lgium.html

http://www.kent.ac.uk/brussels/studying/...rance.html

http://study.efors.eu/en/Belgium/Before-...Insurance/

http://www.ugent.be/en/prospectstud/insu...udents.htm
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام
خانم من شهروند اتحادیه اروپاست.و ۳ سال پیش در اروپا ازدواج کردیم و قصد مهاجرت به آلمان داریم برای ورود به آلمان مشکل ندارم سوال من ، ایا برای گرفتن ویزا کار نیاز به زبان آلمانی‌ دارم و از تاریخ درخواست چه مدت زمان میبره تا گرفتن ویزا ؟و معمولا این ویزا برای چند سال اعتبار دارد ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.من بادختری هندی که اقامت انگلیس را دارد آشنا شدم.قصد داریم با هم ازدواج کنیم.خواستم ببینم با توجه به بسته شدن سفارت ها مراحل ازدواج واقامت ما در لندن چگونه است؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما باید از امارات برای ویزای نامزد اقدام کنین در ضمن از شما مدارکی میخوان که ثابت بشه شما قبلا همدیگه رو دیدین مثل عکس فیلم یا غیره
بعد ازدواجتونو تو انگلیس ثبت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: navid ahvazi
من و نامزدم (سیتیزن بریتانیا) قراره تو سال 91 عقد کنیم

چه کارهایی رو باید انجام بدیم که رفتن من به آسونی و سریع انجام شه
همه کارارو باید بعد عقد انجام داد؟
اون یا من باید انجام بدیم؟
سفارت بهتره بریم ابوظبی یا ترکیه؟
مراحل رفتن و مصاحبه چجوریه؟
فرم ها رو من باید پر کنم؟

اگه یکی باشه که این راهو رفته باشه و راهنمایی کنه مممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا اونجایی که من فهمیدم این سایت بیشتر برای مهاجرت به آمریکا و لاتریه درسته؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاعات داره در اختیارم بزاره
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی عزیزم
من همه اینار و خوندم
و تو سایت خود سفارتم متن ها کاملشو خوندم
فقط الان چند تا مشکل دارم
1.من باید اقدا کنم یا همسرم؟
2.چطوری باسد از سفارت وقت گرفت و کدوم سفارت بهتره؟
3. مصاحبه هم داره ؟ همون روز مصاحبه باید مدارکو ببریم؟
4.آزمون انگلیسی (برای دادن ویزا به اتباع خارجه)که تو سایت نوشته هنوزم هست؟ یا دیگه نمیگیرن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان