کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
توی این سایت http://www.numbeo.com/cost-of-living/cou...ted+States و سایت های مشبه می تونید هزینه ها رو مقایسه کنید. البته حواستون باشه معمولا جاهایی که هزینه شون خیلی پایینه امنیتشون هم پایین تره. بهتره بسته به برنامه ای که برای شغل دارید، یه جای مناسبی رو جستجو کنید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres ، Nataliea ، golia ، alirezafarhang81
در مورد هزینه ها
آیا همه چیز مثلا مهمترینشان : مواد غذایی در تمامی آمریکا ثابت است
مثلا
پنیر / تخم مرغ / گوشت / حبوبات / برنج / روغن ؟
آیا برای خریدشان باید مالیات بدهیم ؟
قیمتهای بروز آیا در سایتی است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: paria_z65
(2015-12-23 ساعت 14:54)ferimohajersara نوشته:  در مورد هزینه ها
آیا همه چیز مثلا مهمترینشان : مواد غذایی در تمامی آمریکا ثابت است
مثلا
پنیر / تخم مرغ / گوشت / حبوبات / برنج / روغن ؟
آیا برای خریدشان باید مالیات بدهیم ؟
قیمتهای بروز آیا در سایتی است ؟

خیر
بلی
بلی
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، Danoosh ، golia
سلام
اگر خیلی بخوایم شیک لباس بپوشیم در امریکا ماهیانه چقدر هزینه لباس باید بکنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
مهم از هزینه های خوردن و پوشیدن هزینه خدمات درمانیه و من با چند تا از دوستان تو ایالت های مختلف صحبت کردم فوق العاده ناراضی از هزینه های بیمه و درمان و حتی سطح کیفیت خدمات هستند . مثلا ارائه دهنده های خدمات درمانی برای اینکه پول بیشتری از بیمه شما بگیرند آزمایش های اضافی زیادی ازتون میگیرن که برای دوست من که خانمش باردار بودند هیچگونه تسهیلاتی قائل نشدندو برای یه درد ساده شکم به اورژانس مراجعه کردند و ازشون آزمایش خون گرفتند و فشارشو کنترل کردند و سونوگرافی 18 هزار دلار ازشون گرفتند که 90 درصدشو بیمه داده اما حتی 10 درصد هم خیلی زیاده ، واقعا بیمه آمریکا افتضاحه یعنی در حد فاجعه هست واسه همین شعار اکثر نامزد های رئیس جمهوریه : دوستان لطف کنید یکم بیشتر از هزینه های درمانی و انواع بیمه ها توضیح بدید واسه مایی که تا 4 ماه دیگه وارد آمریکا میشیم با بیمه چکار کنیم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، hosseinix
سلام
میخواستم بدونم تو امریکا چیزی تحت عنوان رهن کامل برای منزل وجود داره؟(مثل همین چیزی که تو ایران داریم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-29 ساعت 16:09)rose119 نوشته:  سلام دوستان.
من تا ۲ماه دیگه عازم آمریکا هستم هنوز جایی رو برای سکونت انتخاب نکردم !!!دوستان لطفا راهنماییم کنید سویت ماهیانه توی واشنگتن چنده؟؟ اگه امکان داره شمارتون رو بذارید تا توی واستاپ یا.... در تماس باشیم ایمیلم best.item119@yahoo.comهست مرسی

craiglist.com رو چک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-10-25 ساعت 16:33)mehrnaaz نوشته:  سلام
میخواستم بدونم تو آمریکا چیزی تحت عنوان رهن کامل برای منزل وجود داره؟(مثل همین چیزی که تو ایران داریم)
خیر رهن کامل اینجا مرسوم نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-19 ساعت 09:56)zigmash نوشته:  سلام
اگر خیلی بخوایم شیک لباس بپوشیم در آمریکا ماهیانه چقدر هزینه لباس باید بکنیم؟
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-24 ساعت 20:44)sadeghi2017 نوشته:  مهم از هزینه های خوردن و پوشیدن هزینه خدمات درمانیه و من با چند تا از دوستان تو ایالت های مختلف صحبت کردم فوق العاده ناراضی از هزینه های بیمه و درمان و حتی سطح کیفیت خدمات هستند . مثلا ارائه دهنده های خدمات درمانی برای اینکه پول بیشتری از بیمه شما بگیرند آزمایش های اضافی زیادی ازتون میگیرن که برای دوست من که خانمش باردار بودند هیچگونه تسهیلاتی قائل نشدندو برای یه درد ساده شکم به اورژانس مراجعه کردند و ازشون آزمایش خون گرفتند و فشارشو کنترل کردند و سونوگرافی 18 هزار دلار ازشون گرفتند که 90 درصدشو بیمه داده اما حتی 10 درصد هم خیلی زیاده ، واقعا بیمه آمریکا افتضاحه یعنی در حد فاجعه هست واسه همین شعار اکثر نامزد های رئیس جمهوریه : دوستان لطف کنید یکم بیشتر از هزینه های درمانی و انواع بیمه ها توضیح بدید واسه مایی که تا 4 ماه دیگه وارد آمریکا میشیم با بیمه چکار کنیم ؟

اگر برای کمپانی کار کنید اونا طبق قانون باید بهتون بیمه بدن (باراک اوباما مجبورشون کرد، حالا تا چند روز دیگه معلوم میشه این قانون وجود خواهد داشت دوباره یا نه) ولی اگر برای خودتون کار میکنید باید بیمه رو خودتون بگیرید و بیمه ها درسته گرونه همشون اما موقع ای که بهش احتیاج دارید خوب کمک میکنن.
ذر مورد این دوستتون که گفتن هزینه ها شده 18 هزار دلار, امکان نداره همچین جیزی بنده یکی از دوستانم تازگی زایمان داشته و متاسفانه بیمه نداشت اما با تمام این حرف ها توی این جندین ماه که باید میرفت برای چک کردن و روز اخری که زایمان داشت کلا هزینه ها از 7 هزار دلار بیشتر نشد و اونم به خاطر اینکه مجبور بود چند شب بیشتر بمونه توی بیمارستان و تقریبا 6 هزار دلارش فقط برای روز اخری و چند روزی که توی بیمارستان مونده بود خرج شد شاید منظور دوستتون 1800 دلار بوده (حتی اینم زیاده اما توی کالیفرنیا امکانش هست).
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، pishtaz611
سلام دوستان مثلا تو یه منطقه متوسط رو به پایین لس انجلس بخوایی خونه بخری چند میفته؟
یه خونه کوچیک برای دو نفر
2018
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
من پدر مادرم از طریق خواهرم گرین کارت اقدام کردند و میخوان هر 6ماه بیان آمریکا و نمیخوان کار کنن امکانش هست که اعلام کنن که ماهانه براشون از ایران پول میفرستن و یه بخشی از پولشون رو قانونی وارد کنن که مالیاتش رو بدن.
میخواستم بدونم از نظر آمریکا این اشکالی نداره؟
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
هزینه ها به صورت دانشجویی :

اتاق گرفتن در خانه ای همراه با صاحبخانه : 500 -900
آپارتمان یه خوابه در کالیفرنیا از 1200 شروع میشه تا بره بالا
ماشین اجاره ای حدود 200 دلار
ماشین قسطی خریداری شده 300 دلار به بالا
ماشین نقد بدرد بخور حدود 4000 دلار
بیمه ماشین 70 دلار
هزینه تلفن از طریق شرکت کریکت وایرلس 35 دلار با 3.5 گیگابایت اینترنت
هزینه غذا بستگی داره بیرون بخوری یا خونگی بین 350 دلار به بالا
هزینه بنزین هم بستگی به رفت و امد الان تقریبا گالنی سه دلاره میشه ماهی 100 دلار
کم درامد باشی بیمه مجانی اما حقوقت 15 دلار ساعتی (مجرد) باشه حدود 170 دلار باید بیمه بدی
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
قسمت اول مستند "از سرزمین مادری تا سرزمین فرصتها"
تحصیل و زندگی دانشجویان ایرانی در آمریکا

در یوتیوب : www.youtube.com/watch?v=e9_UW1vmPDI
در تلگرام : https://t.me/aidinpictures/36

اگر تمایل به شرکت در قسمت های بعدی مستند دارید و یا پیشنهاد ، انتقادی دارید برای من در همینجا و یا به ایمیل aidin.eslami@gmail.com ارسال کنید.

با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm
(2016-11-11 ساعت 20:22)Hoseinu نوشته:  سلام دوستان مثلا تو یه منطقه متوسط رو به پایین لس انجلس بخوایی خونه بخری چند میفته؟
یه خونه کوچیک برای دو نفر

The median home value in Los Angeles is $629,900
The median home value in San Fernando Valley is $435,700
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان