کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
بله بايد مطابق سايت و توي اون rank باشه ، فكر كردم شما گفتيد هست ، مگه نيست؟
since 2012
تشکر کنندگان: M_Ti ، farshadsh
دوستان سلام
اگه کیس نامبر میشه چند رقم سمت راست تا قبل از صفر ها ، من دو رقمی هستم....یعنی مثلا 0000034 هستم..
حالا سوالم اینه که من تا دو روزه دیگه مدارک رو می فرستم کنتکی....فکر می کنید کی کارنت میشم حدودا و کی وقت مصاحبه ام میشه(آنکارا) حدودا؟؟

ممنون از راهنماییتون
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: armin1 ، farshadsh
با تبريك به شما ، جزو اولين مصاحبه ها هستين .اگه اشتباه نكنم مهرماه
since 2012
تشکر کنندگان: aziking ، smith ، farshadsh
(2012-05-05 ساعت 00:19)maka2 نوشته:  با تبريك به شما ، جزو اولين مصاحبه ها هستين .اگه اشتباه نكنم مهرماه
سلام
ممنون از راهنماییتون....من تو راهما خوندم که آخرین مصاحبه ها تو مرداد و شهریوره....درسته؟؟
فکر می کنید کی ما کارنت بشیم؟؟؟
ممنون
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: farshadsh
سپتامبر اخرين مصاحبه ها و ويزا ها انجام ميشه، پرونده ٢٠١٢ بسته ميشه ،براي اكتبر بايد كارنت شيد. 
since 2012
تشکر کنندگان: smith ، aziking ، Solitude ، farshadsh
با تشکر از دوستانی که لطف می کنن و برای جواب دادن به سوالها وقت میذارن
دوتا تا سوال دارم.
1- من قصد داشتم به این دلیل که توی امارات آشنا دارم و خرجم اونجا خیلی کم میشه (تنها هزینم پول ویزا و بلیط و عوارض خروجیه و اونجا همه امکانات دارم) کنسولگری ابوظبی رو برای مصاحبه انتخاب کنم. ولی یکی از دوستام میگه توی کشورهای عربی بیشتر سخت میگیرن و تاکید داره آنکارا رو انتخاب کنم.
میخواستم ببینم شما هم این مساله رو تایید میکنید یا نه.
2- من کارمند قراردادی بخش IT تو یه اداره دولتی هستم.
به نظرتون حتما FBI CHECK میشم یا ممکنه بشم؟
احتمالش رو چقدر میدونید؟

بازم تشکر می کنم
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
دوستان شايد خيلی زود باشه پرسيدن اين سوال
اما اينطوری که من با خوندن جسته و گريخته بعضی از تاپيک های سالهای گذشته متوجه شدم ...مسير تا مصاحبه اوتوماتيک وار طی ميشه

حالا زمان مصاحبه : فرض که شما اسپانسر داشته باشی و مدارکت هم با فرم هات بخونه

خوب سه حالت پيش ميآد...يا يک راست ويزا ميگيريم...يا يک راست رد ميشيم يا چک ميخوريم و بايد منتظر کليرنس باشيم.

سوال من اينه بفرض که مدارک کامل باشه و شما اسپانسر هم داشته باشه.

رد يا قبولی يا چک خوردن شما چقدر به خود اون افسر ربط داره؟...آيا ميتونه بدون دليل شما رو رد کنه...اصلا مهمترين دلايل رد کردنشن چيه
ميدونيد آدم ياد کنکور سراسری می افته.Big Grin...موقع دادن کنکور هر چقدر هم که آماده باشی ممکنه روزت نباشه و نتيجه يک سال درس خوندنت از دست بره
اين قضيه هم همين جوريه يا اگه مدارکت کامل باشه ديگه کار تمومه

ممنون ميشم دوستانی که اين مسير رفتن نظر بدن
طبق گفته خودشون 100 هزار نفر انتخاب شدن که از بين اينها 55 هزار نفر جواب ميگيرن...يه جورايی از هر دو کيس يکی رد ميشه
تشکر کنندگان: farshadsh ، حامد
(2012-05-05 ساعت 01:29)armin1 نوشته:  
(2012-05-04 ساعت 11:57)bahram5237 نوشته:  سلام به دوستان
در مورد شماره کیس یا کیس نامبر منظور همون شماره Case Number: 2013AS000002XX است؟
شماره من خیلی کوجیکه و سه حرفیه. آیا این به این معنیه که:
1- شانس من تو مصاحبه بالاتره؟
2- من زودتر برای مصاحبه میرم؟

در ضمن من الان ایالات متحده هسنم و همینجا هم میخام مصاحبه شم
1- فک می کنید اگه الان ثیت نام کنم و فرمهارو بفرستم، تاریخ مصاحبه من تقریباً کی میشه؟
2- دیر و زود فرستادن فرمها تاثیری بر نتایج مصاحبه ها داره؟
3- فک می کنید با دیرتر و زودتر فرستادن فرمها تاریخ مصاحبه هم دیرتر و زودتر میشه؟
4- دیرترین زمان ممکن برای ارسال فرمها کیه؟
شماره کیس شما چقدر شبه مال منه D: مال منم 2013AS000002XX هست فقط 2 رقم اخر فکر کنم فرق می کنه D:
جالبه.
ایشالا هردو موفق باشید. سوالات منو جوابی براش دارید؟
سلام
من confirmation number dv-2012 خودم رو وارد میکنم ولی پیغام میده شماره معتبر نیست پارسال یکی از اقوام برام ثبت نام کرده بود میخوام بدونم کسایی که پارسال شرکت کردن وقتی confirmation number خودشون رو وارد میکنن پیغام میده مشخصات شما معنبر نیست یا نه
پارسال اگه شماره اشتباه هم می زدیم می نوشت اسم شما برای گرین کارت انتخاب نشده ولی امسال سیستم هاشون پیشرفت کرده و شماره اشتباه رو قبول نمیکنه
هرکی که شماره پارسالش رو داره بی زحمت بره وارد کنه ببینه چه پیغامی میده برای من خیلی مهمه که بدونم پارسال قوم من اسمم رو نوشته بوده یا نه از همه ممنونم
تشکر کنندگان:
(2012-05-05 ساعت 06:02)Hediyeh نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 01:23)roeentan نوشته:  با تشکر از دوستانی که لطف می کنن و برای جواب دادن ...

با سلام
1- دوست عزیز با توجه به اینکه تعداد کیسهای لاتاری در ابوظبی کمتر هستد میتونه گزینه مناسبتری براتون باشه چون سختگیریهاشون کمتره و به فرض اف بی آی چک خوردن هم جوابش خیلی سریعتر میاد.
2- داشتن شغل دولتی و خدمت سربازی از مواردی هست که احتمال اف بی آی چک رو خیلی بالا میبره ولی اصلا جای نگرانی وجود نداره.
موفق باشید
این سخت گیری ها برای کیس های غیر لاتاری هست که طرف خودش خواسته بره آمریکا...اما لاتاری شانسیه ..برای لاتاری کسی نمی تونه سخت گیری کنه چون یه روال روتین داره...در کل هیچ فرقی بین آنکارا و ابوظبی نیست من خودم هم آنکارا بودم اماچون هزینه هام کمتر می شد و به دبی آشنا تر بودم عوض کردم و پشیمون هم نیستم...
ضمناً اگر سفرنامه های 2012 رو بخونید می بینید که اتفاقاً یه ضرب های ابوظبی بیستره...البته این به معنی این نیس که آنکارا کمتر یک ضرب می ده، چون عکس این موضوع در سال های قبل بوده...همون طور که قبلا هم گفتم تفاوتی به اون صورت نیست و همه چی به خودتون بستگی داره

(2012-05-05 ساعت 03:30)bahram5237 نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 01:29)armin1 نوشته:  
(2012-05-04 ساعت 11:57)bahram5237 نوشته:  سلام به دوستان
در مورد شماره کیس یا کیس نامبر منظور همون شماره Case Number: 2013AS000002XX است؟
شماره من خیلی کوجیکه و سه حرفیه. آیا این به این معنیه که:
1- شانس من تو مصاحبه بالاتره؟
2- من زودتر برای مصاحبه میرم؟

در ضمن من الان ایالات متحده هسنم و همینجا هم میخام مصاحبه شم
1- فک می کنید اگه الان ثیت نام کنم و فرمهارو بفرستم، تاریخ مصاحبه من تقریباً کی میشه؟
2- دیر و زود فرستادن فرمها تاثیری بر نتایج مصاحبه ها داره؟
3- فک می کنید با دیرتر و زودتر فرستادن فرمها تاریخ مصاحبه هم دیرتر و زودتر میشه؟
4- دیرترین زمان ممکن برای ارسال فرمها کیه؟
1- خیر ربطی نداره
2-بله، سری اول کارنتی ها هستید
1-مهر ماه سری اول کارنتی ها هست و شما از اواخر ابان میرید مصاحبه اگه فرم ها تون رو به موقع بفرستید
2-نتیجه خیر اما در زمان مصاحبه شما تاثیر داره، هرچی دیرتر بفرستید دیرتر مصاحبه دارید
3-فکر نمی کنم مطمئنم
4-تا زمانی که پرونده 2013 بسته بشه زمان دارید برای فرستادن اما زمان مصاحبه تون عقب میفته و شاید تا اون زمان کلیرتون نیاد اصلا
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
تشکر کنندگان: bahram5237 ، roeentan ، smith ، parviz ، farshadsh ، حامد
(2012-05-05 ساعت 02:11)ehsan99 نوشته:  دوستان شايد خيلی زود باشه پرسيدن اين سوال
اما اينطوری که من با خوندن جسته و گريخته بعضی از تاپيک های سالهای گذشته متوجه شدم ...مسير تا مصاحبه اوتوماتيک وار طی ميشه

حالا زمان مصاحبه : فرض که شما اسپانسر داشته باشی و مدارکت هم با فرم هات بخونه

خوب سه حالت پيش ميآد...يا يک راست ويزا ميگيريم...يا يک راست رد ميشيم يا چک ميخوريم و بايد منتظر کليرنس باشيم.

سوال من اينه بفرض که مدارک کامل باشه و شما اسپانسر هم داشته باشه.

رد يا قبولی يا چک خوردن شما چقدر به خود اون افسر ربط داره؟...آيا ميتونه بدون دليل شما رو رد کنه...اصلا مهمترين دلايل رد کردنشن چيه
ميدونيد آدم ياد کنکور سراسری می افته.Big Grin...موقع دادن کنکور هر چقدر هم که آماده باشی ممکنه روزت نباشه و نتيجه يک سال درس خوندنت از دست بره
اين قضيه هم همين جوريه يا اگه مدارکت کامل باشه ديگه کار تمومه

ممنون ميشم دوستانی که اين مسير رفتن نظر بدن
طبق گفته خودشون 100 هزار نفر انتخاب شدن که از بين اينها 55 هزار نفر جواب ميگيرن...يه جورايی از هر دو کيس يکی رد ميشه
ببینید سر این موضوع که آفیسر چقدر دخیل هست هنوز بین علما اختلافه! اما من خودم فکر می کنم که تاثیر داره...
اما شما نگران این نباش...ببینید این رو برای همه دوستان می گم شما اگر دروغ بزرگی یا به اصطلاح خودمون گاف ندین توی پروندتون 100% ویزا رو می گیرید...حالا دوستانی که شغل های حساس داشتن یا موارد خاصی دارن بیشتر تو تایک کلیرنس می مونن...ولی در نهایت اگر خیلی قضیه امنیتی نباشه حتما ویزا می گیرن
در مورد ریجکت شدن امسال فقط 1 مورد از بچه های 2012 مهاجرسرایی تا به اینجا ریجکت شد و اون هم چون از خانومش جدا شده بود وفرزندش تحت قیومیت خانومش بوده فکر می کرده نباید اسمش رو توی لیست بنویسه که آفیسر ان دلیل رو نپذیرفت و ایشون رو ریجکت کرد...می بینید؟ باید اشتباهاتتون در این حد بزرگ باشه! مثلا در زمان ثبت نام اگر مجرد بودین و بعد از قبولی ازدواج کردید باید سریعاً به کی سی سی اطلاعام بدید و فرم جدید براشون بفرستید...وگر نه اگه روز مصاحبه دست یکی دیگه رو هم بگیرید ببرید خوب مسلماً ریجکت می شید Big Grin
بنابراین نگران نباشید، مگر اینکه کلا قصد دارید دروغ بگید یا کاراری خفن انجام میدید در این 2 صورت نگران باشید Big Grin

شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
تشکر کنندگان: mooj ، ali234 ، Hediyeh ، Serendipity ، parviz ، maneia ، farshadsh ، حامد
اول از دوستانی که تجربه دارن و دارند کمک میکنند تشکر میکنم
تا حالا من خیلی چیزا متوجه شدم البته خیلی دیگه هم مونده ولی الان 2 تا سوال دارم
1- وجود تمکن مالی و ساپورتر هردوشون الزامیه یا یکی باشه دیگه به اون یکی نیاز نیست
2- کسی که به عنوان ساپورت میخواهیم معرفیشون کنیم دقیقا چه وظایفی داره و چی کار باید بکنه
(من چند تا از دوستانم اونجا هستند هنوز بهشون نگفتم میخواستم ببینم چقدر براشون زحمت داره)
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: smith ، farshadsh
دوستان من هر جا میگردم جواب این سؤالمو پیدا نمیکنم:
برای سابقه کاری گواهی از یه شرکت خصوصی کفایت میکنه؟ یا باید سابقه بیمه ارائه بدیم؟ خیلی شرکتا آدمو بیمه نمیکنن و اصلا شرطشون واسه دادن کار همینه!
تشکر کنندگان: ali234 ، farshadsh
(2012-05-05 ساعت 10:54)امیر مهاجر نوشته:  دوستان من هر جا میگردم جواب این سؤالمو پیدا نمیکنم:
برای سابقه کاری گواهی از یه شرکت خصوصی کفایت میکنه؟ یا باید سابقه بیمه ارائه بدیم؟ خیلی شرکتا آدمو بیمه نمیکنن و اصلا شرطشون واسه دادن کار همینه!

من از این پاسخ مطمئن نیستم بیشتر تحقیق کن. اما در مورد خودم ، سابقه غیر بیمه رو هم نوشتم چون سالها کار خودم رو داشتم و self employer بودم و بیمه نبودم ولی سابقه کار مهمیه ، پس نوشتمش .

موفق باشی.

شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: smith ، امیر مهاجر ، farshadsh ، حامد
(2012-05-05 ساعت 10:56)smith نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 10:54)امیر مهاجر نوشته:  دوستان من هر جا میگردم جواب این سؤالمو پیدا نمیکنم:

باور کن نمیدونم اگر میدونستم بهت می گفتم

میدونم اسمیت عزیز، شما که هیچ سؤالی رو تا حالا بی جواب نذاشتی. از زحمات شما خیلی ممنونم.
ولی اگر مطمئن میشدم که مدارک همسرم مشکلی ایجاد نمیکنه، اصلا سابقه کاری اعلام نمیکردم! همسرم دیپلم 11 ساله هنرستان داره (فنی و حرفه ای) و فوق دیپلم فنی و حرفه ای و الانم دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعیه کارشناسی ناپیوسته. به نظر شما کلا سابقه کاری نزنم، مشکلی پیش نمیاد؟!
(2012-05-05 ساعت 11:10)ali234 نوشته:  

من از این پاسخ مطمئن نیستم بیشتر تحقیق کن. اما در مورد خودم ، سابقه غیر بیمه رو هم نوشتم چون سالها کار خودم رو داشتم و self employer بودم و بیمه نبودم ولی سابقه کار مهمیه ، پس نوشتمش .

موفق باشی.
حق با شماست شرکت خصوصی بیمه احتیاج نداره، چون اگر بیمه ای هم در کار باشه خودت برای خودت بیمه رد کردی و برای تأیید سابقه کاریت، ارزشی نخواهد داشت. معمولا همه جا شرکت خصوصی رو بدون سابقه بیمه قبول میکنند. من خودم از فروردین 84 شرکت نرم افزاری دارم. اما موضوع اینه که همسرم اسمش دراومده، نه من!
تشکر کنندگان: smith ، ali234 ، farshadsh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان