کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
(2012-06-24 ساعت 21:14)ehsan_ati نوشته:  یعنی ميگي اگر مثلا از تاريخي که ميری واسه مصاحبه 4 ماه پروسه FBI Check طول بکشه، وقتي ويزاتو گرفتي فقط 2 ماه وقت داري بري آمريکا؟؟!!! اين که خيلي غير منطقي به نظر مياد. در واقع مثل اينه که ويزات 2 ماه اعتبار داشته! دوستان صاحب نظر ديگههم اين مطلب رو تاييد ميکنند؟؟؟؟؟؟!!!!!!
دقیقا همینطوره دوست عزیز. غیر منطقی هم نیست. در واقع وقتی شما مصاحبه رو قبول شدی، دیگه باید 99.9% فرض رو بر این بذاری که کارت درست شده. و آماده رفتن باشی. خیلی کم پیش میاد که کسی کلیر نشه. پس در واقع شما 6 ماه رو وقت داری. فقط باید تا موقع کلیر شدن نری آمریکا.
تشکر کنندگان: daria ، ASALI ، mehdiii ، shani89 ، shimoda ، 3rip ، SOROUSHSOFT ، homayoon13 ، ghafari88
سلام
این جدید ترین ایمیل KCC هست

. Thank you for your inquiry
Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing.

Interviews for the DV 2013 program will begin in October 2012 and conclude on September 30, 2013. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shimoda ، mehdiii ، hana_fd ، 3rip ، hamedhamed
(2012-06-27 ساعت 16:42)mahdiyegh نوشته:  سلام دوستان من خیلی استرس دارم .یکبار برای تایید مدارکم ایمیل زدم بهم گفتن الان این کار عملی نیست و بعد از گذشت 4 هفته دوباره پیگیری کنید . یکی از دوستان گفته بود بعد از 20 june برای پیگیری زنگ بزنید.حالا چیکار کنم ؟زنگ بزنم یا نه ؟
سلام دوست عزیز
شما بهتره اول جولای زنگ بزنی چند نفر ایمیل زده بودند و همین رو در جواب شنیده بودن، اصلا استرس نداشته باش، این موضوع کاملا عادیه.

تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، hamedhamed ، ASALI
(2012-06-27 ساعت 21:17)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-27 ساعت 16:42)mahdiyegh نوشته:  سلام دوستان من خیلی استرس دارم .یکبار برای تایید مدارکم ایمیل زدم بهم گفتن الان این کار عملی نیست و بعد از گذشت 4 هفته دوباره پیگیری کنید . یکی از دوستان گفته بود بعد از 20 june برای پیگیری زنگ بزنید.حالا چیکار کنم ؟زنگ بزنم یا نه ؟
سلام دوست عزیز
شما بهتره اول جولای زنگ بزنی چند نفر ایمیل زده بودند و همین رو در جواب شنیده بودن، اصلا استرس نداشته باش، این موضوع کاملا عادیه.
دوست عزیز برای من هم همین پیغام را دادند و 4 روز پیش بعد از 4 هفته مجدد ایمیل زدم و این جواب دادند نگران نباش

Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing.

Interviews for the DV 2013 program will begin in October 2012 and conclude on September 30, 2013. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

کیس نامبر 2013AS006000
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :3نفر
مصاحبه:1 اپریل2013
دریافت ویزا:یک ضرب
تشکر کنندگان: mehdiii ، امیر مهاجر ، pooya.n
(2012-06-24 ساعت 21:14)ehsan_ati نوشته:  
(2012-06-24 ساعت 14:26)daria نوشته:  
(2012-06-19 ساعت 19:13)mahyar_sni نوشته:  ببخشید یه سئوال فنی:
تو بعضی جاها دیدم که میگن ویزا امریکا 6 ماهس بقیه جاها میگن 1 سالس!(داییم که به تازگی از طریق بابابزرگم(نسبت خویشاوندی) رفته ویزاش 6 ماهه بود!) بالاخره چند ماهس؟ چون پاسپورت مادرم که برنده اصلیه تا یک تیر 1392 اعتبار داره، آیا لازمه بره تمدیدش کنه یا نه؟
خیلی ممنون از عزیزان دلسوز

ویزا ۶ ماه از زمان گرفتن جواب مدیکال اعتبار داره، یعنی تا ۶ ماه بعد از مدیکال فرصت دارین داخل خاک آمریکا بشین. اما روزی که به آمریکا میرسین، روی ویزا یک مهر میزنن که تا یک سال بعد (از زمان ورود) حکم مدرک اقامت شما رو داره. یعنی تا یک سال بعد از ورود به خاک آمریکا این ویزا اعتبار پیدا میکنه و تا زمانی که گرین کارت شما به دستتون برسه حکم گرین کارت رو داره. ضمنا روز مصاحبه پاسپورت شما باید حداقل ۸ ماه اعتبار داشته باشه. ولی شما بهتره به ۸ ماه اکتفا نکنین، که وقتی وارد آمریکا میشین حداقل تا یک سال بعد پاسپورتتون اعتبار داشته باشه تا اگه یک وقت به هر دلیلی گرین کارت تا اون موقع به دستتون نرسید مشکلی در ورود و خروج نداشته باشین.

یعنی ميگي اگر مثلا از تاريخي که ميری واسه مصاحبه 4 ماه پروسه FBI Check طول بکشه، وقتي ويزاتو گرفتي فقط 2 ماه وقت داري بري آمريکا؟؟!!! اين که خيلي غير منطقي به نظر مياد. در واقع مثل اينه که ويزات 2 ماه اعتبار داشته! دوستان صاحب نظر ديگههم اين مطلب رو تاييد ميکنند؟؟؟؟؟؟!!!!!!
دوست عزیز اگه پروسه کلیرنس خیلی طولانی بشه معمولا دوباره باید مدیکال بدید ولی از روزی که بهتون ویزا بدن 6 ماه وقت دارید که وارد آمریکا بشید برای ما که کلیرنسمون یکماه طول کشید بازم از زمان صدور ویزا 6 ماه مهلت داشتیم نگران اون نباشید

شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: mehdiii ، ehsan_ati ، pooya.n ، achi686
(2012-06-27 ساعت 23:47)golesang نوشته:  
تو بعضی جاها دیدم که میگن ویزا امریکا 6 ماهس بقیه جاها میگن 1 سالس!(داییم که به تازگی از طریق بابابزرگم(نسبت خویشاوندی) رفته ویزاش 6 ماهه بود!) بالاخره چند ماهس؟ چون پاسپورت مادرم که برنده اصلیه تا یک تیر 1392 اعتبار داره، آیا لازمه بره تمدیدش کنه یا نه؟

ویزا ۶ ماه از زمان گرفتن جواب مدیکال اعتبار داره، یعنی تا ۶ ماه بعد از مدیکال فرصت دارین داخل خاک آمریکا بشین. اما روزی که به آمریکا میرسین، روی ویزا یک مهر میزنن که تا یک سال بعد (از زمان ورود) حکم مدرک اقامت شما رو داره. یعنی تا یک سال بعد از ورود به خاک آمریکا این ویزا اعتبار پیدا میکنه و تا زمانی که گرین کارت شما به دستتون برسه حکم گرین کارت رو داره. ضمنا روز مصاحبه پاسپورت شما باید حداقل ۸ ماه اعتبار داشته باشه. ولی شما بهتره به ۸ ماه اکتفا نکنین، که وقتی وارد آمریکا میشین حداقل تا یک سال بعد پاسپورتتون اعتبار داشته باشه تا اگه یک وقت به هر دلیلی گرین کارت تا اون موقع به دستتون نرسید مشکلی در ورود و خروج نداشته باشین.

یعنی ميگي اگر مثلا از تاريخي که ميری واسه مصاحبه 4 ماه پروسه FBI Check طول بکشه، وقتي ويزاتو گرفتي فقط 2 ماه وقت داري بري آمريکا؟؟!!! اين که خيلي غير منطقي به نظر مياد. در واقع مثل اينه که ويزات 2 ماه اعتبار داشته! دوستان صاحب نظر ديگههم اين مطلب رو تاييد ميکنند؟؟؟؟؟؟!!!!!!
دوست عزیز اگه پروسه کلیرنس خیلی طولانی بشه معمولا دوباره باید مدیکال بدید ولی از روزی که بهتون ویزا بدن 6 ماه وقت دارید که وارد آمریکا بشید برای ما که کلیرنسمون یکماه طول کشید بازم از زمان صدور ویزا 6 ماه مهلت داشتیم نگران اون نباشید
ممنون از پاسختون. پس همون طوريه که خودمم فکر ميکردم. اعتبار 6 ماهه ويزا از زمان صدور ويزا هست، نه از زمان مديکال! قابل توجه دوستاني که با اطمينان مي گفتند از زمان مديکال حساب ميشه!!! Wink
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-06-28 ساعت 13:37)ehsan_ati نوشته:  
(2012-06-27 ساعت 23:47)golesang نوشته:  دوست عزیز اگه پروسه کلیرنس خیلی طولانی بشه معمولا دوباره باید مدیکال بدید ولی از روزی که بهتون ویزا بدن 6 ماه وقت دارید که وارد آمریکا بشید برای ما که کلیرنسمون یکماه طول کشید بازم از زمان صدور ویزا 6 ماه مهلت داشتیم نگران اون نباشید
ممنون از پاسختون. پس همون طوريه که خودمم فکر ميکردم. اعتبار 6 ماهه ويزا از زمان صدور ويزا هست، نه از زمان مديکال! قابل توجه دوستاني که با اطمينان مي گفتند از زمان مديکال حساب ميشه!!! Wink
‪While waiting for the administrative process to be complete, your medical examination may expire. In that case, you will need to renew the medical examination.
The validity of your immigrant visa will be limited with the validity of your medical report. An immigrant visa is valid for a maximum of six months from the date of issuance. Applicants must travel and apply for admission to the United States before their immigrant visas expire.

منبع
تشکر کنندگان: pooya.n ، lilistar ، mehdiii ، hamedhamed ، Ali DV-2013 ، daria ، homayoon13 ، ASALI

من تا جایی که اطلاع دارم ویزا Max شش ماه اعتبار داره. اما یه Min هم داره و اون مربوط میشه به سال قبولی در لاتاری. احتمالا قبول شدگان این دوره باید نهایتا تا پایان دسامبر 2013 در خاک ایالات متحده Landing کنن. پس اگر شما مثلا اکتبر 2013 ویزا بگیرین چیزی حدود دو ماه وقت دارین تا در خاک آمریکا Landing کنین. اگر اطلاعات من اشتباهه و این حالت غلطه لطفا دوستان راهنمایی کنن.
تشکر کنندگان:
مرسی از منبعتون، ولی اونجا صراحتا گفته ويزا از زمان صدور 6 ماه اعتبار داره. در مورد مديکال هم قبول دارم که گفته اعتبار ويزا تا زمانی هست که مديکال از اعتبار ساقط نشده باشه، ولی آيا شما منبعی دارين که نشون بده اعتبار مديکال 6 ماه است؟؟؟ شايد مديکال 1 سال اعتبار داشته باشه!
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-06-28 ساعت 13:59)ehsan_ati نوشته:  مرسی از منبعتون، ولی اونجا صراحتا گفته ويزا از زمان صدور 6 ماه اعتبار داره. در مورد مديکال هم قبول دارم که گفته اعتبار ويزا تا زمانی هست که مديکال از اعتبار ساقط نشده باشه، ولی آيا شما منبعی دارين که نشون بده اعتبار مديکال 6 ماه است؟؟؟ شايد مديکال 1 سال اعتبار داشته باشه!
همون منبع رو کامل مطالعه بفرمایید پاسختون رو میگیرید.
‪The validity of your visa will be limited with the validity of your medical report. Medical reports classified as "Class B (TB)" are valid for 3 months from the date the doctor signed the report. All other medical reports classified as "No apparent decease or defect" are valid for 6 months after the doctor’s signature date. If your case is subject to further administrative processing, or if the processing of your file is delayed due to missing documents, the medical report may expire before your visa is issued. In that case, you would be required to renew the examination and submit an updated medical report to our office before you receive your visa.
تشکر کنندگان: ehsan_ati ، mehdiii ، Ali DV-2013 ، daria ، mdna ، armin1 ، ASALI ، kiasina

با سلام خدمت دوستان من از برندگان 2012 هستم و 20 ژوئن مصاحبه دشتم و ویزا گرفتم و امیدوارم قسمت تمامی دوستان 2012 و 2013 هم بشه در رابطه با اعتبار ویزا خدمتتون عرض کنم که از زمان مدیکال 6 ماه ویزا اعتبار داره و خیلی از دوستانی که برگ آبی گرفته بودن و کلیر شدن مدت زمان ویزاشون 3 یا 4 ماه بیشتر اعتبار نداشت که در صورت طول کشیدن بیش از 5 ماه (زمان کلیر شدن) مدیکال دوباره تکرار میشه
شماره کیس: 2012AS00057xxx
کنسولگری: آنكارا
کارنت شدن: march
تاریخ مصاحبه : 20 ژوئن 2012
تاریخ دریافت ویزا : 20 ژوئن 2012Big Grin
تعداد افراد کیس نامبر : 2 نفر
تاریخ ورود به آمریکا : ؟؟
(2012-06-22 ساعت 10:31)elima1980 نوشته:  سلام
من ایمیل زدم که آیا مدارکم رسیده این ایمیل جواب دادندمدارکم رسیده ازآگوست شروع میشه واسه کارنت شدن

KCC DV KCCDV@state.gov
7:42 PM (14 hours ago)

to me
Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of August to locate the current numbers being processed.

سلام. لطف می کنید که متنی که به kcc رو نوشتین به من بدین . ممنون میشم

سلام من به kcc این ایمل رو زدم I'm writing about my documents that I have sent on ----- by post service containing 2 forms (122 & 230) , 2 pictures and my selection sheet including my case number bar code.please send me a confirmation email if my documents are received by Kentucky Consular Center
بعده چند وقت بهم جواب دادن:

Thank you for your inquiry.

When inquiring about the status of your case, you must provide your full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY). For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information.

Staci

Support Contractor - Serco Inc.

CA/VO/KCC

Diversity Visa Unit

Email: KCCDV@state.gov

Phone: (606) 526-7500

Fax: (606) 526-7501

میشه یکی بگه این یعنی چی ؟ مدارکم ناقصه؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: hamedhamed ، hoj_s000 ، batis2010
شما تو تاپیک نمونه نامه به کی سی سی سر بزن، فرمت نامه ای که فرستادی اشتباست. اونجا چند نمونه نامه با فرمت صحیح دوستان گذاشتن.
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
تشکر کنندگان: hamedhamed ، batis2010 ، sayeh_m ، shani89
(2012-07-01 ساعت 17:55)Aylin Ghaemi نوشته:  شماره کیس:2013AS00001###
تاریخ رویت قبولی: 20ژوئن
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرمهای سری اول:25ژوئن
کارنت شدن کیس:Rolleyes
مصاحبه:Big Grin
دریافت کلیرنس:Big Grin
دریافت ویزا:Rolleyes
ورود به آمریکا:Rolleyes
(2012-07-01 ساعت 11:29)mitme نوشته:  شما تو تاپیک نمونه نامه به کی سی سی سر بزن، فرمت نامه ای که فرستادی اشتباست. اونجا چند نمونه نامه با فرمت صحیح دوستان گذاشتن.
می شه راهنماییم کنید! فرم ها باید از طریق ای میل هم فرستاده بشن؟

سلام
این که کی سی سی گفته که شما شماره کیس نامبرتون رو بالای برگتون کامل ننوشتید و در ضمن تاریخ تولد رو هم اونها اول ماه و در وسط روز و اخر هم سال رو می خواهند و اونهم به میلادی و اسم کاملتون رو در ضمن گفته نمی تونه این اطلاعات رو دوباره از طریق ایمیل برات ارسال کنه پس دوباره فرمها رو کامل کن و بفرست

شماره کیس 3XXX تاریخ رویت قبولی:6 June کنسولگری:ایروان فرمهای سری اول:26 june تاریخ مصاحبه هفته اول فوریه هزینه ها: 36000 عکس و 114000 واکسن ترجمه 190 دو سری
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، hamedhamed ، batis2010 ، manila
سلام به همه دوستان
از همه دوستان خوبم خواهش می کنم که سوالهای خودتون رو در تاپیک مربوط مطرح کنید.
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: mehdiii ، امیر مهاجر ، hamedhamed ، daria ، Ali DV-2013 ، Given ، ASALI ، batis2010 ، sayeh_m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان