کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اورنج کانتی، ایالت کالیفرنیا
معمولاً SSN تا 1 هفته میاد.
برای دریافت کمک ها برین به این آدرس Social Services Agency
115 Columbia
Aliso Viejo, CA 92656
اونجا میتونین کمک غذایی و بیمه Caloptima بگیرین
در اون مرکز راهنمای فارسی زبان هم هست
اگه کمک خواستین پیغام بدین تا شماره بدم تلفنی صحبت کنیم
(2014-04-22 ساعت 05:51)navid1054 نوشته:  
(2014-04-21 ساعت 22:50)aram7x نوشته:  سلام
برای استفاده از حمل و نقل عمومی از این سایت استفاده کنین
http://www.octa.net/
به نظر من ماشین شخصی از اتوبوس اینجا خیلی بهتره هم زمان هم هزینه!!!
از امکانات رایگانم میتونین استفاده کنین بیمه و کمک غذایی.
اگه ایروان هستین فروشگاه ایرانی میشن رنچ در Mission Viejo خوبه و walmart هم خوبه.
اگه سوالی بود بپرسین!
موفق باشین

(2014-04-21 ساعت 06:50)navid1054 نوشته:  سلام دوستان،من و همسر و دو پسر كوچكم ٥روزه كه به ايرواين كاليفرنيا اومديم،چند تا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد،اول ميخواستم بدونم استفاده از اتوبوس ابنجا چطوريه و چطور ميتونم نقشه مسير اتوبوس ها رو پيدا كنم ،چون ما روز دوم ماشين خريديم و وقتي بنزين زديم متوجه شديم كه خيلي خيلي بنزين گرونه،براي همين تصميم داريم از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده كنيم،دوم اينكه ايا اينجا امكانات رايگان براي كساني كه شغلي ندارند و بچه كوچك دارند وجود داره يا نه ،سوم اينكه چه جايي براي خريد مواد غذايي مناسب تره و ايا بازار غير از اين فروشگاهها وجود داره مثلا بازار هندي ها يا چيني ها كه مثلا پارچه بفرو شند،كلا ما هيچ اشنايي به شهر نداريم و در حال افسرده شدنيم،
ممنونم،اما نميدونم چطوري از بيمه و كمك غذايي استفاده كنم،راستي اگه بچه ها يا خودمون مريض بشيم بايد چكار كنيم،وچقدر طول ميكشه تاssn و گرين كارتمون بياد؟
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، romance33 ، rbrb-2015 ، msar ، sh_mm10 ، nedaba ، sheghi
(2014-04-23 ساعت 01:55)aram7x نوشته:  معمولاً SSN تا 1 هفته میاد.
115 Columbia
Aliso Viejo, CA 92656
اگه ایروان هستین فروشگاه ایرانی میشن رنچ در Mission Viejo خوبه و walmart هم خوبه.
اگه سوالی بود بپرسین!
موفق باشین

(2014-04-21 ساعت 06:50)navid1054 نوشته:  سلام دوستان،من و همسر و دو پسر كوچكم ٥روزه كه به ايرواين كاليفرنيا اومديم،چند تا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد،اول ميخواستم بدونم استفاده از اتوبوس ابنجا چطوريه و چطور ميتونم نقشه مسير اتوبوس ها رو پيدا كنم ،چون ما روز دوم ماشين خريديم و وقتي بنزين زديم متوجه شديم كه خيلي خيلي بنزين گرونه،براي همين تصميم داريم از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده كنيم،دوم اينكه ايا اينجا امكانات رايگان براي كساني كه شغلي ندارند و بچه كوچك دارند وجود داره يا نه ،سوم اينكه چه جايي براي خريد مواد غذايي مناسب تره و ايا بازار غير از اين فروشگاهها وجود داره مثلا بازار هندي ها يا چيني ها كه مثلا پارچه بفرو شند،كلا ما هيچ اشنايي به شهر نداريم و در حال افسرده شدنيم،
ممنونم،اما نميدونم چطوري از بيمه و كمك غذايي استفاده كنم،راستي اگه بچه ها يا خودمون مريض بشيم بايد چكار كنيم،وچقدر طول ميكشه تاssn و گرين كارتمون بياد؟

دوست عزیز این سایت رو ببینید:
http://www.cdph.ca.gov/programs/wicworks...fault.aspx

(2014-04-23 ساعت 01:55)aram7x نوشته:  معمولاً SSN تا 1 هفته میاد.
115 Columbia
Aliso Viejo, CA 92656
اگه سوالی بود بپرسین!
موفق باشین

دوست عزیز این سایت رو ببینید:
http://www.cdph.ca.gov/programs/wicworks...fault.aspx

Embassy:Ankara/کلیرJun 27/دریافت ویزا Jul 11/ ورود به آمریکا Sep 10/ساکن ارواین
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، آلیس-1980 ، msar ، nedaba ، sheghi
بچه ها سلام ، عرض ادب واحترام دارم
کسی شماره افیس اجاره خانه یا اپارتمان ترجیحا ایرانی در اورنج کانتی (ارواین)را می تواند پیام خصوصی کند برای من ؟ متاسفانه کسی را من در انجا ندارم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، nedaba
سلام
توصیه میکنم در ابتدا به INN برین بعد از اومدن و دیدن محل نسبت به اجاره اقدام کنین
Extended Stay America یا Hollyday Inn در ایرواین هست اما اگه جای ارزونتر میخواهین آناهایم که بخاطر دیزنی لند هتلها در اونجا قرار دارن اما برای زندگی جای زیاد جای خوبی نیست!!!

(2014-11-03 ساعت 23:02)kiana11 نوشته:  بچه ها سلام ، عرض ادب واحترام دارم
کسی شماره افیس اجاره خانه یا اپارتمان ترجیحا ایرانی در اورنج کانتی (ارواین)را می تواند پیام خصوصی کند برای من ؟ متاسفانه کسی را من در انجا ندارم Sad
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11 ، rbrb-2015 ، reza1312 ، msar ، nedaba ، sheghi
(2014-11-04 ساعت 00:36)aram7x نوشته:  سلام
توصیه میکنم در ابتدا به INN برین بعد از اومدن و دیدن محل نسبت به اجاره اقدام کنین
Extended Stay America یا Hollyday Inn در ایرواین هست اما اگه جای ارزونتر میخواهین آناهایم که بخاطر دیزنی لند هتلها در اونجا قرار دارن اما برای زندگی جای زیاد جای خوبی نیست!!!

(2014-11-03 ساعت 23:02)kiana11 نوشته:  بچه ها سلام ، عرض ادب واحترام دارم
ممنونم دوست عزیز ،نه خدا را شکر مشکل مالی ندارم ، بله بهتر است هتل بگیرم وبعد اقدام به اجاره کنم Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، nedaba
(2013-08-21 ساعت 09:44)saljoogh نوشته:  سلام،

چرا اینجا اینقدر سوت و کوره؟ کسی‌ این سمت نمیاد؟ البته خوب حق دارن همه، orange county نسبت به جاهای دیگه کلا خلوت تره و خبری نیست. ما تو Irvine هستیم که فکر می‌کنم نسبت به بعضی‌ جاهای اینجا خلوت تر هم باشه. دلیلی‌ که ما اومدیم اینجا این بود که هم نسبتا ترو تمیز تره هم امنیت بیشتره. جای خلوت زندگی‌ کردن هم خوبه هم بد. دلیل خوب بودنش رو که گفتم، دلیل بد بودنشم اینه که بعد یه مدت حوصلهٔ آدم سر میره و ممکنه که اعضای خونواده دلتنگه فامیل بشه.

باسلام و درود من امین احراری 30ساله فوق لیسانس ارشد ، قصد اقامت در ایرواین را دارم لطفا راجع به پیدا کردن کار و هزینه اجاره بها منو راهنمایی کنین ممنونم انجا شرکت و یا صنایع خاصی هم واسه کار هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام.من خانمی متاهل هستم.که بنابر دلایلی مجبورم مدتی رو بدون حضور همسرم همراه دختر 7 سالم به امریکا -ترجیحا محدوده اورنج کانتی یا لس انجلس-- بیام.
کسی اگر تمایل به همسفر شدن و همخانه شدن داشت پیغام خصوصی بگذاره لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، msar ، nedaba
سلام
در اورنج کانتی از کجا میشه ماشین کارکرده خرید من برای 3 ماه که دارم میام میخوام یه ماشین در حد3000 دلار بخرم و بعد سه ماه بفروشمش ممنون میشم راهنمایی کنید اصلا خرید ماشین بصرفه هست یا اجاره ماشین؟
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، SAAM_60 ، nedaba
سلام برای نگهداری از سالمند یا کودک من در ارواین دنبال کار میکردم آیا موردی را سراغ دارید بمن اطلاع بدهید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من در لاتاری ۲۰۱۵ پذیرفته شدم و اوایل تیرماه میبایست جهت باطل نشدن ویزای آمریکا خودم را به آنجا برسانم. چون زبان انگلیسی من در سطح پایینیه و مدرک لیسانس من برایم کارآیی نخواهد داشت، از اعضا خواهشمندم اگر کاری سراغ دارید مثل نگهداری از سالمند و یا کودک و یا کاریابی که بتوانم با ایشان هرچه زودتر تماس بگیرم ممنون میشم و روزهای اول منزل آشنای خود در ارواین لس آنجلس خواهم و چون خیلی مایلم در بدو ورود مستقلانه عمل کنم هرکس پیشنهادی دارد با کمال میل گوش میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام برای نگهداری از سالمند یا کودک من در ارواین دنبال کار میکردم آیا موردی را سراغ دارید بمن اطلاع بدهید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-09 ساعت 23:09)tayebehgolestani نوشته:  سلام. من در لاتاری ۲۰۱۵ پذیرفته شدم و اوایل تیرماه میبایست جهت باطل نشدن ویزای آمریکا خودم را به آنجا برسانم. چون زبان انگلیسی من در سطح پایینیه و مدرک لیسانس من برایم کارآیی نخواهد داشت، از اعضا خواهشمندم اگر کاری سراغ دارید مثل نگهداری از سالمند و یا کودک و یا کاریابی که بتوانم با ایشان هرچه زودتر تماس بگیرم ممنون میشم و روزهای اول منزل آشنای خود در ارواین لس آنجلس خواهم و چون خیلی مایلم در بدو ورود مستقلانه عمل کنم هرکس پیشنهادی دارد با کمال میل گوش میکنم.
سلام.من هم عازم اورنج کانتی هستم تا چند روز دیگه.اگه همخونه خواستید به من پیغام خصوصی بدین لطفا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، می خواستم بدونم که ارواین جای خوبی هست برای اینکه یک بیزینس در زمینه واردات و پخش مواد غذایی راه انداخت؟ (همین بیزینسی که فعلن ایران دارم) با توجه به اینکه کلن ایالت کالیفرنیا ایالت پولدار و پرجمعیتی هست علی الخصوص اینکه لس آنجلس هم نزدیک ارواین هست و می تونیم از امکانات یک شهر پرجمعیت در جهت توسعه بیزینس خودمون استفاده کنیم پیشنهاد میدید که در لس آنجلس مستقر شوم و یا در ارواین و یا در سن دیه گو؟ من ترجیحم این هست که در یک جای امن و زیبا که البته حوصله سربرهم نباشه زندگی کنم. ارواین آیا انتخاب خوبی برای من خواهد بود؟ متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba
باتوجه به سه گزینه ای که شما مطرح کردید و نوع بیزنسی که برای آینده در نظر گرفته اید، ارواین گزینه خوبی هست. گذشته از این که خود ارواین جای خوبی برای زندگی زندگی هست، بین دو گزینه دیگر شما هم قرار داره و از این نظر دسترسی خوبی به سایر مناطق مورد نظرتون خواهید داشت.
(2015-07-15 ساعت 03:25)hassan8ir نوشته:  سلام، می خواستم بدونم که ارواین جای خوبی هست برای اینکه یک بیزینس در زمینه واردات و پخش مواد غذایی راه انداخت؟ (همین بیزینسی که فعلن ایران دارم) با توجه به اینکه کلن ایالت کالیفرنیا ایالت پولدار و پرجمعیتی هست علی الخصوص اینکه لس آنجلس هم نزدیک ارواین هست و می تونیم از امکانات یک شهر پرجمعیت در جهت توسعه بیزینس خودمون استفاده کنیم پیشنهاد میدید که در لس آنجلس مستقر شوم و یا در ارواین و یا در سن دیه گو؟ من ترجیحم این هست که در یک جای امن و زیبا که البته حوصله سربرهم نباشه زندگی کنم. ارواین آیا انتخاب خوبی برای من خواهد بود؟ متشکرم

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: hassan8ir ، nedaba ، مسافر تنها
خیلی خیلی ممنونم از پاسخ شما. من تصوری که از ارواین دارم اینه که فقط برای یک زندگی آروم بدرد می خوره و نمیشه اونجا مثلن یک بیزینس قابل رشدی زد. پس فکر کنم که اشتباه می کنم. در مورد تفریح و سرگرمی برای آخر هفته برای جوونها چطوره؟

(2015-07-15 ساعت 12:16)Persischer نوشته:  باتوجه به سه گزینه ای که شما مطرح کردید و نوع بیزنسی که برای آینده در نظر گرفته اید، ارواین گزینه خوبی هست. گذشته از این که خود ارواین جای خوبی برای زندگی زندگی هست، بین دو گزینه دیگر شما هم قرار داره و از این نظر دسترسی خوبی به سایر مناطق مورد نظرتون خواهید داشت.
(2015-07-15 ساعت 03:25)hassan8ir نوشته:  سلام، می خواستم بدونم که ارواین جای خوبی هست برای اینکه یک بیزینس در زمینه واردات و پخش مواد غذایی راه انداخت؟ (همین بیزینسی که فعلن ایران دارم) با توجه به اینکه کلن ایالت کالیفرنیا ایالت پولدار و پرجمعیتی هست علی الخصوص اینکه لس آنجلس هم نزدیک ارواین هست و می تونیم از امکانات یک شهر پرجمعیت در جهت توسعه بیزینس خودمون استفاده کنیم پیشنهاد میدید که در لس آنجلس مستقر شوم و یا در ارواین و یا در سن دیه گو؟ من ترجیحم این هست که در یک جای امن و زیبا که البته حوصله سربرهم نباشه زندگی کنم. ارواین آیا انتخاب خوبی برای من خواهد بود؟ متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان