کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اورنج کانتی، ایالت کالیفرنیا
سلام دوستان عزیز من و همسرم قصد داریم سال آینده به ایرواین بیایم لطفا راهنماییمون کنید. به نظر شما توی ایرواین مشکل پیدا کردن کار پیش نمیاد چون خیلی خیلی علاقه داریم اونجا زندگی کنیم اگه از نظر کار مشکل پیش نیاد. من لیسانس حقوق دارم و معماری هم خوندم به طراحی و نقشه کشی و اتوکد هم تسلط کامل دارم ولی انتظار ندارم سریع کار مرتبط پیدا کنم. پس برای شروع و جا افتادن با کارهای ساده مشکلی ندارم فقط میخوام راهنمایی کنید که توی ایرواین میتونم از اینجور کارها سریع پیدا کنم که بیکار نمونم؟ و اینکه درآمد این کارها جوری هست که خرج زندگی رو در بیاره تا بتونم کار مرتبط پیدا کنم؟ مثلا فروشندگی یا کار توی رستوران. چون قیمت خونه رو توی سایتهایی که دوستان معرفی کردن چک کردم خونه 1خواب با 1200تا پیدا میشد. با این اوصاف کارهای فروشندگی یا کار توی رستوران مخارج اونجا را در میاره؟ برا این کارها چقدر حقوق میدن؟ که ایشالا وقتی خوب هماهنگ شدیم با اونجا کار مرتبط پیدا کنیم. ممنونم بخاطر اطلاعاتی که میدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
پیدا کردن کار بستگی به توانایی خودتون داره اما برای نقشه کشی و اتوکد میتونین کار پیدا کنین ساعتی 15$ به بالا Civil 3d رو هم یاد بگیرین
موفق باشین
(2015-11-22 ساعت 23:19)shahab_pc نوشته:  سلام دوستان عزیز من و همسرم قصد داریم سال آینده به ایرواین بیایم لطفا راهنماییمون کنید. به نظر شما توی ایرواین مشکل پیدا کردن کار پیش نمیاد چون خیلی خیلی علاقه داریم اونجا زندگی کنیم اگه از نظر کار مشکل پیش نیاد. من لیسانس حقوق دارم و معماری هم خوندم به طراحی و نقشه کشی و اتوکد هم تسلط کامل دارم ولی انتظار ندارم سریع کار مرتبط پیدا کنم. پس برای شروع و جا افتادن با کارهای ساده مشکلی ندارم فقط میخوام راهنمایی کنید که توی ایرواین میتونم از اینجور کارها سریع پیدا کنم که بیکار نمونم؟ و اینکه درآمد این کارها جوری هست که خرج زندگی رو در بیاره تا بتونم کار مرتبط پیدا کنم؟ مثلا فروشندگی یا کار توی رستوران. چون قیمت خونه رو توی سایتهایی که دوستان معرفی کردن چک کردم خونه ۱خواب با 1200تا پیدا میشد. با این اوصاف کارهای فروشندگی یا کار توی رستوران مخارج اونجا را در میاره؟ برا این کارها چقدر حقوق میدن؟ که ایشالا وقتی خوب هماهنگ شدیم با اونجا کار مرتبط پیدا کنیم. ممنونم بخاطر اطلاعاتی که میدید
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
آرام جان ممنون ولی میخواستم بدونم برای شروع کارهای ساده مثل کار توی فروشگاه پیدا میشه؟ و اینکه حقوق این کارها چقدره؟ و اینکه برای زندگی توی ایرواین جوابگو هست؟ اگه زن و شوهر هردو کار کنن چطور میشه اوضاع مادی .(همون کار فروشگاه یا رستوران) میخوام ذهنیتم باز بشه که شروع زندگیمون توی ایرواین چطور میشه تا بتونم کار مرتبط پیدا کنم.مرسی

(2015-11-24 ساعت 23:21)aram7x نوشته:  سلام
پیدا کردن کار بستگی به توانایی خودتون داره اما برای نقشه کشی و اتوکد میتونین کار پیدا کنین ساعتی 15$ به بالا Civil 3d رو هم یاد بگیرین
موفق باشین
(2015-11-22 ساعت 23:19)shahab_pc نوشته:  سلام دوستان عزیز من و همسرم قصد داریم سال آینده به ایرواین بیایم لطفا راهنماییمون کنید. به نظر شما توی ایرواین مشکل پیدا کردن کار پیش نمیاد چون خیلی خیلی علاقه داریم اونجا زندگی کنیم اگه از نظر کار مشکل پیش نیاد. من لیسانس حقوق دارم و معماری هم خوندم به طراحی و نقشه کشی و اتوکد هم تسلط کامل دارم ولی انتظار ندارم سریع کار مرتبط پیدا کنم. پس برای شروع و جا افتادن با کارهای ساده مشکلی ندارم فقط میخوام راهنمایی کنید که توی ایرواین میتونم از اینجور کارها سریع پیدا کنم که بیکار نمونم؟ و اینکه درآمد این کارها جوری هست که خرج زندگی رو در بیاره تا بتونم کار مرتبط پیدا کنم؟ مثلا فروشندگی یا کار توی رستوران. چون قیمت خونه رو توی سایتهایی که دوستان معرفی کردن چک کردم خونه ۱خواب با 1200تا پیدا میشد. با این اوصاف کارهای فروشندگی یا کار توی رستوران مخارج اونجا را در میاره؟ برا این کارها چقدر حقوق میدن؟ که ایشالا وقتی خوب هماهنگ شدیم با اونجا کار مرتبط پیدا کنیم. ممنونم بخاطر اطلاعاتی که میدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی خسته نباشید.
من قصد دارم به شهر ارواین برای زندگی بیام و اولین باره که به امریکا سفر میکنم.در ایران دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم. چند سوال دارم که لطف میکنید راهنمایی کنید.
اول اینکه: قیمت های رنت خونه را در سایت چک کردم.میخواستم بدونم این قیمتها برای یک نفر هست یا فرقی نداره؟چون من متاهل هستم و میخوام بدونم اگر هزینه ی رنت را زدن مثال 1800تا برای دو نفرمون یا نفری 1800تا باید پرداخت کنیم؟
دوم اینکه: هزینه های اضطراری و اجباری ماهیانه به غیر از اجاره و خورد و خوراک چه چیزایی هستن؟ و چقدر بابتشون پرداخت باید کرد؟مثلا هزینه قبض ها برای دو نفر با مصرف معمولی و ...یا هزینه بیمه؟هزینه های اجباری را میخوام بدونم
سوال سوم اینکه برای شروع قصد کار در فروشگاه و یا رستوران را دارم.آیا میتونم اونجا با سطح زبان خوب اینجور کاری را پیدا کنم؟بابتش حدودا چقدر پرداخت میکنن و ایا کافیه واسه مخارج؟
سوال چهارم:من قصد تقویت یک حرفه را درون خودم دارم.بیشتر به طراحی لباس فکر میکنم.شما چه حرفه ای که اونجا بشه خوب پول در اورد را پیشنهاد میکنید که به طور فشرده اموزش ببینم و برای پیشرفت اونجام خوب باشه؟
ادم سخت کوش و باهوشی هستم و سرعت اموزشم بالاست.
لطفا جواب های کامل ندید و با جزییات توضیح بدید.و اینکه مرتبط با سوالاتم جواب بدید
پیشاپیش از همکاریتون سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
پیدا کردن کار بستگی به خودتون داره اما اگه دو نفر کار کنین میتونین هزینه زندگیتون را تامین کنین ،نگران نباشین

(2015-11-28 ساعت 10:42)shahab_pc نوشته:  آرام جان ممنون ولی میخواستم بدونم برای شروع کارهای ساده مثل کار توی فروشگاه پیدا میشه؟ و اینکه حقوق این کارها چقدره؟ و اینکه برای زندگی توی ایرواین جوابگو هست؟ اگه زن و شوهر هردو کار کنن چطور میشه اوضاع مادی .(همون کار فروشگاه یا رستوران) میخوام ذهنیتم باز بشه که شروع زندگیمون توی ایرواین چطور میشه تا بتونم کار مرتبط پیدا کنم.مرسی

(2015-11-24 ساعت 23:21)aram7x نوشته:  سلام
موفق باشین
تاریخ کارنت شدن کیس:
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
ارام جان ممنون که سوالها رو هنوز جواب میدی چون متاسفانه دوستانی ک به امریکا رفتن بیشترشوت از سرگرفتاری و بقیه چیزها دیگه اینجا کم سر میزنن...
من هم سوالم اینکه ایا برای کارهای دارویی دامپزشکی...واینجور چیزها با زبانی که بد نیست چقدر کار پیدا میشه...ایا راهی هست ک از حالا تو ایران اقدام کرد ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81
[quote='nik.truth' pid='683925' dateline='1449601719']
ارام جان ممنون که سوالها رو هنوز جواب میدی چون متاسفانه دوستانی ک به آمریکا رفتن بیشترشوت از سرگرفتاری و بقیه چیزها دیگه اینجا کم سر میزنن...
من هم سوالم اینکه ایا برای کارهای دارویی دامپزشکی...واینجور چیزها با زبانی که بد نیست چقدر کار پیدا میشه...ایا راهی هست ک از حالا تو ایران اقدام کرد ممنون
[/quote
]

سلام..من در این زمینه تخصصی ندارم ولی در مورد کلی به نظرم شما رزومه رو به صورت کامل و خرفه ای آماده کن و در سایهای کاریابی از همین الان سرچ کن که دستت راه بیوفته و گرم بشی. سایتهایی مثل:
Craigslist, Monster, Career Builder, Indeed
ولی هروقت که اومدید با هر کار ساده ای شروع کن تا وارد جامعه بشید وارتباط برقرار کنیدو بعد کم کم به شغل مورد نظر با درآمد بهتر برسی. موفق باشی.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: nik.truth ، nora ، copol
(2012-08-12 ساعت 23:37)Mohammad5 نوشته:  من ااز سال 2009 دارم توی ارواین زندگی و کار میکنم دوستان اگه سوالی دارید در حد توان میتونم جواب بدم

+++++++++++++++++++++++++++
سلام . قبل از این مکان که ذکر کردین آیا جای دیگری بودین ؟ چرا و چگونه اینجا را انتخاب کردین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

اول اینکه: برای خونه پرداخت میکنین به نفرات بستگی نداره

دوم اینکه: معمولاً قبض آب، برق ،گاز و آشغال اما بعضی از خونه ها گاز ندارن و یا پول آب رو ی اجاره هست
اگه زبانتون حوبه کار میتونین پیدا کنین مشگلی نداره

موفق باشین

(2015-11-28 ساعت 18:31)samexir نوشته:  سلام به همگی خسته نباشید.
من قصد دارم به شهر ارواین برای زندگی بیام و اولین باره که به آمریکا سفر میکنم.در ایران دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم. چند سوال دارم که لطف میکنید راهنمایی کنید.
اول اینکه: قیمت های رنت خونه را در سایت چک کردم.میخواستم بدونم این قیمتها برای یک نفر هست یا فرقی نداره؟چون من متاهل هستم و میخوام بدونم اگر هزینه ی رنت را زدن مثال 1800تا برای دو نفرمون یا نفری 1800تا باید پرداخت کنیم؟
دوم اینکه: هزینه های اضطراری و اجباری ماهیانه به غیر از اجاره و خورد و خوراک چه چیزایی هستن؟ و چقدر بابتشون پرداخت باید کرد؟مثلا هزینه قبض ها برای دو نفر با مصرف معمولی و ...یا هزینه بیمه؟هزینه های اجباری را میخوام بدونم
سوال سوم اینکه برای شروع قصد کار در فروشگاه و یا رستوران را دارم.آیا میتونم اونجا با سطح زبان خوب اینجور کاری را پیدا کنم؟بابتش حدودا چقدر پرداخت میکنن و ایا کافیه واسه مخارج؟
سوال چهارم:من قصد تقویت یک حرفه را درون خودم دارم.بیشتر به طراحی لباس فکر میکنم.شما چه حرفه ای که اونجا بشه خوب پول در اورد را پیشنهاد میکنید که به طور فشرده اموزش ببینم و برای پیشرفت اونجام خوب باشه؟
ادم سخت کوش و باهوشی هستم و سرعت اموزشم بالاست.
لطفا جواب های کامل ندید و با جزییات توضیح بدید.و اینکه مرتبط با سوالاتم جواب بدید
پیشاپیش از همکاریتون سپاسگزارم.
تاریخ کارنت شدن کیس:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من هم از ۲۰۰۹ دازم ارواین زندگی میکنم. اون روز هم خانه ۱ خوابه ۱۲۰۰ دلار نبود . این اطلاعات رو از کجا میگیرید؟؟؟؟!!!! حالا ارواین چه خبره مگه که قصد دازید بیایید؟؟؟ اگه بچه مدزسه ایی دارید بیایید حتما
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-13 ساعت 23:42)maryammohajersara نوشته:  
(2012-08-12 ساعت 23:37)Mohammad5 نوشته:  من ااز سال 2009 دارم توی ارواین زندگی و کار میکنم دوستان اگه سوالی دارید در حد توان میتونم جواب بدم

+++++++++++++++++++++++++++
سلام . قبل از این مکان که ذکر کردین آیا جای دیگری بودین ؟ چرا و چگونه اینجا را انتخاب کردین

سلام ایا از قیمت اجاره خونه اطلاع دارید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-11-19 ساعت 20:15)maka2 نوشته:  کلاس زبان رایگان esl:  فقط در مدارس بزرگسالان و برای افراد دارای ssn
Saddleback Valley Adult Education
Irvine Adult School
Tustin Adult Education
Santa Ana Adult Education
Laguna Beach Adult Education

سایت منبع
http://californiaadultschools.org/cas/

saddleback college کلاس no credit و رایگان ذاره که در کالج برگزار میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خواستم بدونم یه سوئیت توی ارواين اجاره ش ماهی چنده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 11:59)farsan نوشته:  سلام خواستم بدونم یه سوئیت توی ارواين اجاره ش ماهی چنده؟

یک استدیو اگر پیدا بشه که توی ارواین خیلی کم هست از ۱۳۰۰ به بالا
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: farsan
سلام به دوستان عزیز مهاجرسرایی.
همسرم و من ، یک سفر چند روزه، نهایتا دو هفته ای، به کالیفرنیا خواهیم داشت. هنوز بلیط نداریم و شهرش هم برامون مهم نیست در این مقطع.
سفرمون باید در ماه آگوست یا سپتامبر باشه.
لطفا اگر کسی، اتاق یا خونه، برای اجاره چند روزه در آگوست یا سپتامبر، در اختیار داره، با ایمیل shabnam_persia@yahoo.com به ما برای هماهنگی های بیشتر اطلاع بده. ممنونم. .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان