کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا
(2013-05-22 ساعت 18:08)NEURON نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 17:22)sinamn نوشته:  [quote='NEURON' pid='342912' dateline='1369167509']
یک سئوال ساده
آیا پزشکانی که هنوز مدرک دائمشون یا همون دانشنامه اشون رو نگرفتن در قسمت EDUCATION بزنند UNIVERSITY DEGREE یا نه؟

اگر منظورتون فرم 122 قسمت 6 : خیر شما باید بنویسین Some University Courses و ادامه بدین اگر مدرکتون جلوتونه و الان دارین نیگاش میکنینCoolBig Grin بنویسین UNIVERSITY DEGREE

آخه Some University Courses برای دانشجو هاست اونوقت باید بیام ثابت کنم من کجا دانشجو هستم در حالی که بعنوان پزشک کار می کنمSad

آهااا شما دارین طرح رو میگذرونین؟ خووووووب میتونین بنویسین
University No Degree و ادامه بدین که :
I will receive my MD Degree once I finish the obligatory service to the Health Ministry of Iran
و موقع مصاحبه توضیح بدین که طرح دو دارین میگذرونین، حتما تا به حال با مسئله ی شما برخورد کردن.
البته نظر منه، جایی ندیدم

یه پیشنهاد دیگه هم اینه که ایمیل بزنین به KCC و از خودشون بپرسین.
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، daad ، msar
ميتونيد وثيقه بذاريد و مدركتونو آزاد كنيد و ترجمه كنيد و با خودتون ببريد سفارت و بعد پس بياريد و مبلغ وثيقتونو پس بگيريد...و يا ميتونيد كلا مدركتونو با پرداخت پول آزاد كنيد...با اداره فارغ التحصيلان دانشگاهتون تماس بگيريد
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، daad ، msar
دستتون درد نکنه SINAMN, CMBT, الدورادو, lingni
فعلا به این نتیجه رسیدم که سعی کنم وثیقه بذارم مدرک رو آزاد کنم این قضیه رو پیگیر می شم اگه امکانش برام بود که در تحصیلات می زنم UNIVERSITY DEGREE اگر نشد می زنم HIGH SCHOOL DIPLOMA ، و شغل اینجا و آینده در امریکا رو می زنم GENERAL PRACTITIONER و سعی می کنم مدرک هایی اعم از گواهی کار از مرکز بهداشتی و پروانه موقت و شاید هم نامه از اساتید ترکیه و ایرانم جمع و ترجمه کنم که اگر مدرک پزشکی ام هم آزاد نشد تو مصاحبه بتونم ثابت کنم که واقعا پزشک هستم و کار می کنم
employer رو هم اسم دانشگاه علوم پزشکی که توش طرح میگذرونم رو می نویسم
فعلا می رم دنبال اداره امور فارغ التحصیلان و وزارت خونه تا ببینیم چی می شه!
به امید موفقیت همه
@@CN:2014AS35
ایروان/1نفر/ارسال ایمیل/مصاحبه4wفوریه/منتظر کلير بووودم دیگه نیستم Sad
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، msar
(2013-05-04 ساعت 23:25)hodan نوشته:  [سلام دوستان
من. 19 سالنه میخوام پزشکی بخونم لاتاری 2013 هم بردم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم
خواهش میکنم راهنمای کنین
ممنون
]

اگه برات مهم نیست که 3 سال بیرون آمریکا زندگی کنی میتونی دانشگاهای بین المللی آمریکایی توی کاراییب رو امتحان کنی. من اونجا دارم ‍پزشکی میخونم و همه دانشجوها هم آمریکایی هستن و هزینه اش هم کمتره نسبتا ولی با این اوضاع دلار کمر شکنه هنوز.... شما باید حدود ۱ سال و نیم ‍پری مدیکال بخونی چون لیسانس یا ام کت نداری.
[/quote]
سلام
من لیسانس مهندسی صنایع دارم
اما علاقه مند هستم دندون پزشکی بخونم
آیا لیسانس من رو قبول میکنن؟یا حتما باید مرتبط باشه؟
یا باید دوباره لیسانس بخونم؟
میشه من رو راهنمایی بکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، daad ، msar
سلام دوستان
کسی اطلاع داره وثیقه طرح برای گرفتن مدارک الان چقدر شده تا پارسال که از وزارت خانه پرسیدم 40000000 بود
پاسخ
عنوان شغلم رو GENERAL PRACTITIONER زدم- صاحب کار هم دانشگاه محل طرحم رو- مدرک هم یا وثیقه می ذارم یه چند ماه آزاد می کنم یا نامه شروع به طرحم رو ترجمه می کنم
مبالغ وثیقه و چگونگی اش رو اگه فهمیدم می گم
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، jojo_hami ، msar
سلام بچه ها
من ديپلم رياضي، ليسانس مکانيک-سيالات، و فوق ليسانس مکانيک-خودرو هستم. الان دو ساله که خيلي پزشکي را دوست دارم و 3 ترم ميشه که داوطلبانه سر کلاس هاي آناتومي بچه هاي پزشکي ميرم. در ضمن 25 سالم هم هست.
به نظرتون ميتونم براي پزشکي پذيرش بگيرم براي من فقط پزشکي خوندن مهمه. ميتونم با هزينه کم پذيرش بگيرم یا بايد خيلي هزينه بدم؟
من دوست دارم اول پرستاری بخونم بعد آزمون MCAT رابدم و برم پزشکی.
مرسی اگه راهنماييم کنين.
aref.ghafouri@yahoo.com
پاسخ
(2013-05-24 ساعت 09:56)sina454 نوشته:  سلام دوستان
کسی اطلاع داره وثیقه طرح برای گرفتن مدارک الان چقدر شده تا پارسال که از وزارت خانه پرسیدم 40000000 بود

برای پزشکان حدود 24 ملیون تومان البته برا بچه های منطقه 2
تقریبا نصفش برا منطقه 1
سایت وزارت خانه بهداشت نوشته 2 میلیون تومان به ازای سنوات تعهد خدمت که اینترنی و مدت طرح رو کم می کنند
اون 40-50 میلیون تومان از لحاض آزاد کردن مدرک هستش بدون رفتن به طرح
پاسخ
(2013-07-02 ساعت 13:36)arefghafour نوشته:  سلام بچه ها
من ديپلم رياضي، ليسانس مکانيک-سيالات، و فوق ليسانس مکانيک-خودرو هستم. الان دو ساله که خيلي پزشکي را دوست دارم و 3 ترم ميشه که داوطلبانه سر کلاس هاي آناتومي بچه هاي پزشکي ميرم. در ضمن 25 سالم هم هست.
به نظرتون ميتونم براي پزشکي پذيرش بگيرم براي من فقط پزشکي خوندن مهمه. ميتونم با هزينه کم پذيرش بگيرم یا بايد خيلي هزينه بدم؟
من دوست دارم اول پرستاری بخونم بعد آزمون MCAT رابدم و برم پزشکی.
مرسی اگه راهنماييم کنين.
aref.ghafouri@yahoo.com
مطمئنن اگه واقعا کسی علاقه قلبی و پشتکار داشته باشه می تونه هر کاری انجام بده ولی فقط چند سوال
عزیزم من که 1 ساله پزشکی رو تموم کردم 27 ساله تمام دارم و شروع کردم بخوندن usmle احساس می کنم که خیلی دیر کردم اونوقت شما می خواین چی کار کنین
تصمیم نداری زندگی بکنی؟! شاید یک هفته(24 ساعته) رو با بچه های اینترن یا رزیدنت سال 1 یا پزشکان عمومی که می خوان دستیاری بدن بگذرونید (البته اونایی که برنامه دارن) براتون بد نباشه
هزینه اش عمرتونه که در بهترین حالت 35 سالگی تازه در امریکا پزشکی تموم می کنید که حالا نمی دونم بعدش بتونید اقامت بگیرید یا نه؟!
پاسخ
منم 22 سالمه کارشناسی کامپیوتر - نرم افزار دارم
واقعا دلم می خواست تو امریکا پزشکی می خوندم
بخاطر سربازی هم (چون نرفتم و معافیت تحصیلی داشتم) فکر نمی کنم که بهم مدرک کارشناسی ام را بدهند
مدرک موقت هم ککه ارزش ترجمه ندارد
تنها چیزی که دارم یعنی مدرک کاردانی ام هست
لطفا بفرمایید کسایی مثل ما باید از کجا شروع کنند ؟
از صفره صفر دوباره کارشناسی بخونن
اگر کسی باشه که یه توضیح کاملی بده ممنون می شم
مرسی
پاسخ
سلام دوستان
کسی هست که دندانپزشکی خونده باشه؟؟؟و بعد برای رفتن به آمریکا اقدام کرده باشه؟؟؟؟؟می خواستم بدونم شرایطش چطوره؟؟؟
من برنده لاتاری شدم ولی نامزدم در حال اقدام برای پذیرش و ثبت نام در رشته دندان پزشکی در هند هست. نمی دونم این کار معقول هست یا نه؟این رو با در نظر گرفتن هزینه بالا تحصیل در آمریکا می گم!!!و همین طور برای تحصیل در هند هم خوب به نسبت 150 میلیون هزینه دانشگاه میشه فقط.در نهایت پرداخت این هزینه و همین طور این وقت مورد تایید و قبول در کشور آمریکا قرار می گیرد؟؟؟
ممنووووون میشم اگه راهنمایم کنید
سپاس فراوان
کیس نامبر: ****2013AS00 / مصاحبه : ابوظبی، 24 جون 2013 ، یکضرب / 1نفر / ورود: 19 دسامبر / مقصد اولیه: لس انجلس ...
پاسخ
بچه ها کسی نیست من رو راهنمایی کنه تو دو پست پیش از دوستان راهنمایی خواسته بودم
پاسخ
(2013-07-12 ساعت 18:20)m.taj نوشته:  سلام دوستان
کسی هست که دندانپزشکی خونده باشه؟؟؟و بعد برای رفتن به آمریکا اقدام کرده باشه؟؟؟؟؟می خواستم بدونم شرایطش چطوره؟؟؟
من برنده لاتاری شدم ولی نامزدم در حال اقدام برای پذیرش و ثبت نام در رشته دندان پزشکی در هند هست. نمی دونم این کار معقول هست یا نه؟این رو با در نظر گرفتن هزینه بالا تحصیل در آمریکا می گم!!!و همین طور برای تحصیل در هند هم خوب به نسبت 150 میلیون هزینه دانشگاه میشه فقط.در نهایت پرداخت این هزینه و همین طور این وقت مورد تایید و قبول در کشور آمریکا قرار می گیرد؟؟؟
سپاس فراوان
کیس نامبر: ****2013AS00 / مصاحبه : ابوظبی، 24 جون 2013 ، یکضرب / 1نفر / ورود: 19 دسامبر / مقصد اولیه: لس انجلس ...
پاسخ
(2013-07-12 ساعت 00:31)پسرک مهاجر نوشته:  منم 22 سالمه کارشناسی کامپیوتر - نرم افزار دارم
واقعا دلم می خواست تو آمریکا پزشکی می خوندم
بخاطر سربازی هم (چون نرفتم و معافیت تحصیلی داشتم) فکر نمی کنم که بهم مدرک کارشناسی ام را بدهند
مدرک موقت هم ککه ارزش ترجمه ندارد
تنها چیزی که دارم یعنی مدرک کاردانی ام هست
لطفا بفرمایید کسایی مثل ما باید از کجا شروع کنند ؟
از صفره صفر دوباره کارشناسی بخونن
اگر کسی باشه که یه توضیح کاملی بده ممنون می شم
مرسی

تا جایی که من می دونم اگر بخواید در آمریکا از صفر شروع کنید پزشکی بخونید باید کارشناسی یکی از رشته های لایف ساینس مثلا بیولوژِِِی رو بگیرید و بعد می تونید طی 5 سال پزشکی بخونید
البته این اطلاعات بنده هستش
پاسخ
(2013-07-24 ساعت 17:23)m.taj نوشته:  
(2013-07-12 ساعت 18:20)m.taj نوشته:  سلام دوستان
سپاس فراوان
دوست عزیز در صورت داشتن گرین کارت بهترین کار و معقول‌ترین کار،رفتن به آمریکا و شروع در آنجا هست

بد از یک سال شما میتونید کمک‌های تحصیلی‌ بگیرید و یا وام‌هایی‌ که بعد از اتمام درس و شاغل شدن پس می‌دهید
پاسخ
تشکر کنندگان: m.taj ، daad ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان