کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا
(2013-08-21 ساعت 16:32)NEURON نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 10:17)athena rebas نوشته:  سلام.من تازه دارم وارد دانشگاه ميشم.پزشكي عمومي.ميخوام براي رزيدنتي برم امريكا.از الان بايد به فكر چه چيزايي باشم؟ايا منابع ازمونهارو بگيرم و از الان شروع كنم؟
مطالب قبليو خوندم ولي چون تناقض داشت و منسجم نبود سوالمو مطرح كردم
مطالب قبلی و صفحات دیگه رو باید زیر و رو کنید وگرنه به مقصود نمی رسید با این حال :
1.زبان انگلیسی عالی
2.داشتن چند تا مقاله بالینی انگلیسی در یک رشته و زمینه که می خواهید رزیدنت بشید
3.خواندن کتاب های استپ 1 usmle همراه با علوم پایه خودتون
4. دادن امتحان استپ 1 حول و حوش سال3-4

شما زمان دانشجویی نمیتونید امتحان بدین به دو دلیل :
1- ECFMG از شما میخواد که ادرس محل زندگی رو بدین و باید خارج از ایران باشه. فرض کنیم یک ادرس هم جور کنید. میپرسن چطور توی ایران درس میخونید اما توی ایران زندگی نمیکنید.
2- بخش نامه ی نانوشته ای هست که فرم های تایید USMLE رو برای دانشجو ها تایید نکنید. این مورد رو حتما با دانشگاه هماهنگ کنید( به من هم خبرش رو بدین)
پاسخ
تشکر کنندگان: athena rebas ، free-tomorrow ، alio2
چرا کسی جواب نمیده؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-22 ساعت 04:20)Dr Sara نوشته:  چرا پست من پاک شده؟!؟!
دوستان من سال 3پزشکیم
و عاشق روان پزشکی
از اونجاییکه روان پزشکی آمریکا تو دنیا تاپ ترینه دوس دارم اونجا رزیدنت یا فلوشیپ باشم
شرایط روانپزشکی واسه یه خارجی چطوره؟چون میدونم بعضی از رشته ها رو ب خارجیا نمیدن

حدود 190 برنامه Psychiatry در امریکا وجود داره، همه چهار ساله هستند. این برنامه ها هر سال 4 تا 12 نفر برای سال اول می گیرند. از 50 ساعت کار در هفته دارند تا 66 ساعت در هفته(سال اول) و همچنین از 48000 دلار در سال حقوق دارن تا 56000.

برای مثال دانشگاه هاپکینز- شپرد در ایالت مریلند از January, July و شوع میشه که البته میتونی مذاکره کنید تا تغییر پیدا کنه.

نسبت به برنامه ی مثلا General Surgery یکم قبول شدنش سخته. ولی غیر ممکن نیست. اگر واقعا علاقه دارید، جور هندوستان کشید!
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، alio2 ، maral-map
مرسی که جواب دادین
راستش ببخشید که زیاد سوال دارم آخه اطلاعاتی ندارم
مثلا همین 190 برنامه که فرمودین یعنی چی؟
عجیبه که روان تو ایران رشته ی پایینیه و رتبه ی رزیدنتی خوبی نمیخاد و ضمنا 3 ساله هستش
ببخشید جسارتا شما پزشک هستین؟ و یا اینکه تو ایران درس خوندین؟
میخام بفرمایین که اگه تو ایران دانشگاه تهران رزیدنت روان بشم بعد بخام بیام آمریکا اونجا چه فلوشیپایی هست که بشه ادامه داد؟ و اینکه اینکار راحت تر نیست؟؟
مرسی که وقت میذارید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-23 ساعت 02:32)Dr Sara نوشته:  مرسی که جواب دادین
راستش ببخشید که زیاد سوال دارم آخه اطلاعاتی ندارم
مثلا همین 190 برنامه که فرمودین یعنی چی؟
عجیبه که روان تو ایران رشته ی پایینیه و رتبه ی رزیدنتی خوبی نمیخاد و ضمنا 3 ساله هستش
ببخشید جسارتا شما پزشک هستین؟ و یا اینکه تو ایران درس خوندین؟
میخام بفرمایین که اگه تو ایران دانشگاه تهران رزیدنت روان بشم بعد بخام بیام آمریکا اونجا چه فلوشیپایی هست که بشه ادامه داد؟ و اینکه اینکار راحت تر نیست؟؟
مرسی که وقت میذارید

من 19 سالمه و تازه امسال کنکور دارم.
اگر میخواین توی امریکا تخصص بگیرید باید وارد Residency program بشید.
190 برنامه یعنی 190 موسسه اموزشی معتبر امریکا کسانی رو که مدرک M.D دارن میگیرن و بهشون اموزش میدن. شما سعی نکنید با ایران مقایسه کنید چون قاطی میکنید. امریکا پزشکی(Medical School 4.5 ) ساله و دوران اینترنی هم ندارن( سال اول رزیدنتی میشه دوره ی اینترنیشون). یعنی 4.5 سال درس میخونن و اگر احتیاج باشه USMLE میدن و وارد برنامه های رزیدنتی میشن.

انتقال دادن تخصص کار سختیه چون باید وارد پروسه غیر ممکنه مچ کردن تخصص بشین (مثلا گاهی اوقات باید دو باره دو سال همون تخصصص رو یاد بگیرید که کار بیهوده ایه یه دفه شما همشو اونجا میخونید و اعتبار تخصصتون هم بهتره.

مچ کردن تخصص اصلا کار درستی نیست. چون نه تنها پروتوکل ها و کد های بیمارستان ها توی ایران و امریکا متفاوته بلکه کلا سیستم فرهنگی پزشکان متفاوته.
یه مثال بزنم، یکی از دوستان من توی USMLE نمره ازش کم شده بود چون موقع استفاده از stethoscope از مریضش عذرخواهی نکرده بود و بهش اطلاع نداده بود.(چون سرش فلزیه یکم سرد میشه و برخوردش با سینه ی بیمار خوشایند نیست).

یا کسی دیگه رو میشناسم به یک مبلغ یهوا ( نوعی مذهب در امریکا) خون تزریق کرده بود! درضورتی که هرگز نباید به چنان کسی با اون خال کوبی مخصوص خون یا فراورده تزریق بکنی و نمره ازش کم شده بود. (STEP 3)

گذشته از اینا فلوشپ نیاز به اعتماد عمیق اون Attend شما داره که نمیشه از طریق ایمیل این اعتماد رو ایجاد کرد! مسلما کسی رو قبول میکنند که چهار سال رزیدنتشون بوده و باهاش کار کردن نه کسی رو که از اونور دنیا میخواد بره.

اگه میخواین وارد دانشگاه های درجه یک بشین مثل هاپکینز یا هاروارد یا در مورد شما دانشگاه ایلینویز یا شیکاگو بهتره اول یه 2 دو سال وقت بزارین و یه PhD مرتبط از امریکا بگیرید. هم وقت تحقیق در مورد همه چیز رو دارید. هم با محیط اشنا میشید و هم توصیه نامه ی معتبر از استاد ها میگیرید( توی خیلی از برنامه های با ارزش 2 توصیه نامه الزامیه).
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، itsmasoud ، delir ، free-tomorrow ، pari pariaaa ، maral-map
واقعا ازتون ممنونم
توضیحاتتون خیلی کامل بود
ایشالا تو کنکور موفق باشید
phd مرتبط که فرمودین مثلا چی؟
با مدرک پزشکی عمومی phd بگیرم؟
میتونم phd سایکولوژی بخونم بعد رزیدنت سایکایتری بشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sinamn
یه سوال دیگه
معدل من تاثیری داره یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
خواهش میکنم، خیلی ممنون.
اگر از یه دانشگاه در امریکای شمالی M.D. میگرفتید بله معدل مهم بود اما در شرایط فعلی یلی زیاد مهم نیست. اگرچه منطق حکم می کنه که کسی که میخواد به بهترین دانشگاه های جهان بره باید بهترین دانشجو باشه. بیشتر نمره ی USMLE براشون مهمه. اگر هم مقاله ی بالینی درست و حسابی داشته باشین یا توی یه کلینیکال ترایل در رشته ی مرتبط شرکت کرده باشید خیلی تاثیر مثبت داره.

بله شما با مدرک Doctor of Medicine میتونید برای PhD هم اقدام کنید. دانشگاه هاپکینز که نوشته نیازی به Master ندارید.
فکر نمیکنم بشه چون سایکالژی در محدوده ی Art قرار داره ولی مدرک M.D شما Science میشه..راستش مطمئن نیستم باید با دانشگاه ها مکاتبه کنید.

لیست PhD ها ی دانشگاه هاپکینز:
Epidemiology, Prevention, and Treatment of Drug and Alcohol Disorders: Psychiatric Epidemiology
Children’s Mental Health Services Research
Cognitive Health and Aging Prevention Research Training

راستش هر دانشگاهی برنامه های خودشو داره، پیشنهاد میکنم اول دانشگاه خودتونو برای رزیدنسی انتخاب کنید بعد ازشون در مورد PhD بپرسید. سعی کنید بین PhD و رزیدنسی فاصله ی مکانی نیوفته اگر از ایالت(و گاهی از County) خارج بشید دیگه Instate نیستید و شهریه ها دو برابر میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، delir ، pari pariaaa
(2013-08-24 ساعت 14:17)sinamn نوشته:  خواهش میکنم، خیلی ممنون.
اگر از یه دانشگاه در آمریکای شمالی M.D. میگرفتید بله معدل مهم بود اما در شرایط فعلی یلی زیاد مهم نیست. اگرچه منطق حکم می کنه که کسی که میخواد به بهترین دانشگاه های جهان بره باید بهترین دانشجو باشه. بیشتر نمره ی USMLE براشون مهمه. اگر هم مقاله ی بالینی درست و حسابی داشته باشین یا توی یه کلینیکال ترایل در رشته ی مرتبط شرکت کرده باشید خیلی تاثیر مثبت داره.

بله شما با مدرک Doctor of Medicine میتونید برای PhD هم اقدام کنید. دانشگاه هاپکینز که نوشته نیازی به Master ندارید.
فکر نمیکنم بشه چون سایکالژی در محدوده ی Art قرار داره ولی مدرک M.D شما Science میشه..راستش مطمئن نیستم باید با دانشگاه ها مکاتبه کنید.

لیست PhD ها ی دانشگاه هاپکینز:
Epidemiology, Prevention, and Treatment of Drug and Alcohol Disorders: Psychiatric Epidemiology
Children’s Mental Health Services Research
Cognitive Health and Aging Prevention Research Training

راستش هر دانشگاهی برنامه های خودشو داره، پیشنهاد میکنم اول دانشگاه خودتونو برای رزیدنسی انتخاب کنید بعد ازشون در مورد PhD بپرسید. سعی کنید بین PhD و رزیدنسی فاصله ی مکانی نیوفته اگر از ایالت(و گاهی از County) خارج بشید دیگه Instate نیستید و شهریه ها دو برابر میشه.

سلام sinamn
مرسی بابت این همه انرژی. امیدوارم نتیجه کنکورت خوب باشه و یه روز پاشی بیای اینور.
می خواستم یه چیزی بگم. منظورم ایراد گرفتن نیست بلکه می خوام یه مقدار با هم تبادل اطلاعات کنیم.
بعضی از اطلاعاتی که دادی با اون چیزهایی که من می دونم و فکر می کنم درست باشه فرق می کنه.
حالا سر فرصت می یام بیشتر توضیح می دم ولی من با برخی مطالب این پست و پست قبلی شما (قسمت مربوط به مچ شدن) موافق نیستم.
الان می خوایم بریم لاس وگاس (جای شما خالی) برگشتم یه کم چرت و پرت می نویسم
ارادتمند
یاشار و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: sinamn ، Dr Sara ، kasrafo ، dove ، NEURON
(2013-08-24 ساعت 17:49)یاشار و ماری نوشته:  سلام sinamn
مرسی بابت این همه انرژی....
اوه اوه صاحبش اومد! Smile
به! خیلی خوبه که یکی از شما دوتا رو بلاخره توی چنین تاپیک هایی دیدیم! Smile
بله شما اطلاعاتتون دست اوله و ممنون میشم اگه به ما هم توضیح بدین. به هر حال من تحقیقاتی انجام دادم ولی چون توی پروسه قرار نگرفتم هرگز دنبال جزئیات نگشتم. خلاصش اینکه شما ایراد و اشکال هم بگیرد من خیلی خوشحال و ممنون میشم! چون هم درستشو میفهمم هم بعدا شرمنده Dr Sara نمیشم که بگه تقصیر اطلاعات غلط sinamn بود.

بخش مربوط به مچ کردن رو از چت کردن با یکی از سخنگو های سایت EducationUSA گرفتم و هیچی از خودم اضافه نکردم البته من درمورد General Surgery سوال کردم.

@ Dr. Sara : صاحب اکانت یاشار و ماری USMLE دادن و در کل پروسه بودن و اطلاعاتشون هم دست اوله!

منتظریییییییییم یاشار یا ماری! هرچی اشکال و اشتباه و اینا بود لطفا بگین!
پی. اس. ویگاس خوش بگذره!
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، kasrafo ، free-tomorrow
مرسی از همتون
واقعا میشه منم یه روزی ت برم اونور و یه روان پزشک موفق باشم !!!!!!
جناب یاشار ممنون میشم اطلاعات بدین.
من ایالت کالیفرنیا مد نظرمه
sinam
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-22 ساعت 11:58)athena rebas نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 16:32)NEURON نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 10:17)athena rebas نوشته:  سلام.من تازه دارم وارد دانشگاه ميشم.پزشكي عمومي.ميخوام براي رزيدنتي برم امريكا.از الان بايد به فكر چه چيزايي باشم؟ايا منابع ازمونهارو بگيرم و از الان شروع كنم؟
مطالب قبليو خوندم ولي چون تناقض داشت و منسجم نبود سوالمو مطرح كردم
مطالب قبلی و صفحات دیگه رو باید زیر و رو کنید وگرنه به مقصود نمی رسید با این حال :
1.زبان انگلیسی عالی
2.داشتن چند تا مقاله بالینی انگلیسی در یک رشته و زمینه که می خواهید رزیدنت بشید
3.خواندن کتاب های استپ 1 usmle همراه با علوم پایه خودتون
4. دادن امتحان استپ 1 حول و حوش سال3-4

ببخشيد؛ميشه كتابهاي uslme step1 رو معرفي كنين؟
می تونین از کتاب های کاپلان که انتشارات تیمورزاده داره استفاده کنید که تقریبا شامل تمام علوم پایه ما بجز درس های مذهبیBig Grin می شه البته محتوای کتاب ها با علوم پایه ما فرق می کنه ولی در کل به نظرم کسی که رتبه یک یا دو رقمی تو آزمون علوم پایه ما بیاره استپ 1 رو هم پاس می کنه
@@CN:2014AS35
ایروان/1نفر/ارسال ایمیل/مصاحبه4wفوریه/منتظر کلير بووودم دیگه نیستم Sad
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، athena rebas
سلام دوستان.من برنده امسال لاتاری هستم و میخوام در امریکا دامپزشکی بخونم.کسی میتونه در این زمینه اطلاعاتی بده.مثلا 1)هزینه سالیانه اش چقدر است و چه مدارکی نیاز دارم؟2) ایا با دیپلم هم میشه اقدام کنم یا اینکه باید حتما 12ساله تحصیلی رو گذرونده باشم؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-25 ساعت 01:45)Dr Sara نوشته:  مرسی از همتون
واقعا میشه منم یه روزی ت برم اونور و یه روان پزشک موفق باشم !!!!!!
جناب یاشار ممنون میشم اطلاعات بدین.
من ایالت کالیفرنیا مد نظرمه
sinam

مراکز اموزشی، ادرس و تلفن. حقوق سالیانه و ساعات کار در هفته. البته یکم قدیمیه چون دیگه به اون دوستم دسترسی ندارم و نمیتونم اطلاعات جدید بگیرم.
UCLA-Kern Medical Center Program
Bakersfield, California 400-05-22-298
58hrs $46733

University of California (San Francisco)/Fresno Program
Fresno, California 400-05-21-018
50hrs $51289

University of California (San Diego) Program
La Jolla, California 400-05-21-026
55hrs $51289

Loma Linda-Inland Empire Consortium for Healthcare Education Program
Loma Linda, California 400-05-21-021

University of Southern California/LAC+USC Medical Center Program
Los Angeles, California 400-05-11-023
60hrs $36630

UCLA Medical Center Program
Los Angeles, California 400-05-21-025

UCLA-San Fernando Valley/VA Greater Los Angeles Program
North Hills, California 400-05-31-032
50hrs $49291

University of California (Irvine) Program
Orange, California 400-05-21-020
55hrs $51289

University of California (Davis) Health System Program
Sacramento, California 400-05-31-017
40hrs

Naval Medical Center (San Diego) Program
San Diego, California 400-05-21-253

University of California (San Francisco) Program
San Francisco, California 400-05-21-030

California Pacific Medical Center Program
San Francisco, California 400-05-22-028

San Mateo County Behavioral Health and Recovery Services Program
San Mateo, California 400-05-22-031

Stanford University Program
Stanford, California 400-05-31-033
60hrs $54912

Los Angeles County-Harbor-UCLA Medical Center Program
Torrance, California 400-05-11-035

Kaweah Delta Health Care District (KDHCD) Program
Visalia, California 400-05-00-313
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، Dr Sara ، maral-map
سلام به همه دوستان
دوستان به نظرتون كس كه فوق ليسانس زبان داره و گرين كارت داشته باشه و بخواد رشته پزشكي بخونه چي كار بايد بكنه؟اصلا ميشه؟ من پست هاي قبلي رو خوندم اكثر دوستان گفتن نميشه و هزين خيلي بالايي داره!!! واقعا نمي شهSadSadSad
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان