کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا
(2013-07-12 ساعت 00:31)پسرک مهاجر نوشته:  منم 22 سالمه کارشناسی کامپیوتر - نرم افزار دارم
واقعا دلم می خواست تو آمریکا پزشکی می خوندم
بخاطر سربازی هم (چون نرفتم و معافیت تحصیلی داشتم) فکر نمی کنم که بهم مدرک کارشناسی ام را بدهند
مدرک موقت هم ککه ارزش ترجمه ندارد
تنها چیزی که دارم یعنی مدرک کاردانی ام هست
لطفا بفرمایید کسایی مثل ما باید از کجا شروع کنند ؟
از صفره صفر دوباره کارشناسی بخونن
اگر کسی باشه که یه توضیح کاملی بده ممنون می شم
مرسی
دوست عزیز شما باید از اول شروع کنید.اگر شما گرین کارت دارید که مشکلی‌ نیست ولی‌ اگر ندارید باید مخارج بسیار بالا رو بتونید تقبل کنید.اول باید لیسانس بگیرید ۴ سال بعد امتحانmcat رو بدید و بعد در خواست کنید باید این نکته رو در نظر بگیرید که دانشگاههای بسیار بسیار کمی‌ هستن که دانشجوی خارجی‌ رو برای پزشکی‌ قبول کنند البته این در صورت نداشته گرین کارته
پاسخ
تشکر کنندگان: پسرک مهاجر ، daad ، f_90 ، NEURON
(2013-05-23 ساعت 10:11)ari_kiana نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 23:25)hodan نوشته:  [سلام دوستان
من. 19 سالنه میخوام پزشکی بخونم لاتاری 2013 هم بردم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم
خواهش میکنم راهنمای کنین
ممنون
]

اگه برات مهم نیست که 3 سال بیرون آمریکا زندگی کنی میتونی دانشگاهای بین المللی آمریکایی توی کاراییب رو امتحان کنی. من اونجا دارم ‍پزشکی میخونم و همه دانشجوها هم آمریکایی هستن و هزینه اش هم کمتره نسبتا ولی با این اوضاع دلار کمر شکنه هنوز.... شما باید حدود ۱ سال و نیم ‍پری مدیکال بخونی چون لیسانس یا ام کت نداری.

سلام
من لیسانس مهندسی صنایع دارم
اما علاقه مند هستم دندون پزشکی بخونم
آیا لیسانس من رو قبول میکنن؟یا حتما باید مرتبط باشه؟
یا باید دوباره لیسانس بخونم؟
میشه من رو راهنمایی بکنید؟
[/quote]

در مورد دانشگاههای کارائیب باید در نظر داشته باشید که در آینده رزیدنسی‌های درجه یک محاله قبول بشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-26 ساعت 09:46)sahra نوشته:  دوست عزیز شما باید از اول شروع کنید.اگر شما گرین کارت دارید که مشکلی‌ نیست ولی‌ اگر ندارید باید مخارج بسیار بالا رو بتونید تقبل کنید.اول باید لیسانس بگیرید ۴ سال بعد امتحانmcat رو بدید و بعد در خواست کنید باید این نکته رو در نظر بگیرید که دانشگاههای بسیار بسیار کمی‌ هستن که دانشجوی خارجی‌ رو برای پزشکی‌ قبول کنند البته این در صورت نداشته گرین کارته
سحر خانم اگه به امضام دقت می کردید متوجه می شدید که لاتاری 2014 برنده شدم Smile (پس انشاالله گرین کارت می گیرم)
قصدمم اینه که بعد از رفتن به امریکا پزشکی بخونم ، مخارجش چطوریه؟؟؟
اصلا از کجا باید شروع کرد ؟؟؟؟
من هیچی در این مورد نمی دونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببین به نظر من بهتره اول بری کالج و بعد ترنسفر کنی‌ دانشگاه چون کالج خیلی‌ ارزون‌تره (باید پری مد بخونی‌،معمولا زیست‌شناسی)

نکتهٔ مهم اینکه حتی یه نمره زیر A نباید بگیری حداکثر یه ب که معدلت ۳.۷ به بالا شه.
بعدم در نظر بگیر که تازه اگه خودتو بکشی و بعد از ۸ سال پزشکی‌ رو تموم کنی‌ با کلی‌ وامی که گرفتی‌ و وقتی‌ که گذشتی

حالا باید رزیدنسی بگذرونی که خودش بین ۴ تا ۷ ساله و ۸۰ساعت در هفته باید بیمارستان باشی‌ در این مدت سالی‌ بین ۴۰-۷۰هزاره بهت میدن که بسته به بیمارستان و رشتت داره و یه قسمتی از این پولو باید برای بازپردخت وامت بعدی.
خودتو آماده کن که ۸ سال آینده‌رو در کتابخونه سپری کنی‌
پاسخ
تشکر کنندگان: پسرک مهاجر ، kasrafo ، f_90 ، NEURON ، f110
سلام ميخوام شروع به خوندن usmleكنم كسي از دوستان در مورد اينكه چه كتابهايي رو بخونم كه بهتره راهنماييم كنه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-28 ساعت 17:32)drmars نوشته:  سلام ميخوام شروع به خوندن usmleكنم كسي از دوستان در مورد اينكه چه كتابهايي رو بخونم كه بهتره راهنماييم كنه؟؟
کتابهای کاپلان.کتابهای کاپلان.در این وب سایت اطلاعات خوبی‌ هست
http://www.applyabroad.org
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، drmars ، NEURON ، f110
سلام ميخوام شروع به خوندن usmleكنم كسي از دوستان در مورد اينكه چه كتابهايي رو بخونم كه بهتره راهنماييم كنه؟؟ممنون ميشم ايا كسي ميدونه كه rapid review به تنهايي كافيه يا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-08 ساعت 16:56)drmars نوشته:  سلام ميخوام شروع به خوندن usmleكنم كسي از دوستان در مورد اينكه چه كتابهايي رو بخونم كه بهتره راهنماييم كنه؟؟ممنون ميشم ايا كسي ميدونه كه rapid review به تنهايي كافيه يا نه؟

کتابهای کاپلان رو می تونی از تیمورزاده تهیه کنی
وقتی تمام کردین 1-2 ماه مانده به امتحان first aid خوبه
رپید ریویو (با توجه به اینکه نمره تون باید بهترین باشه و بالای 90 باشه تا رشته خوب قبول بشید فکر نکنم) کافی باشه
@@CN:2014AS35
ایروان/1نفر/ارسال ایمیل/مصاحبه4wفوریه/منتظر کلير بووودم دیگه نیستم Sad
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: drmars ، itsmasoud
سلام دوستای عزیز

من می‌خوام پزشکی‌ بخونم تو آمریکا

به نظرتون کدوم ایالت و کدوم دانشگاه بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
گرین کارت داشتن تاثیری توی شهریه نداره. شما باید Instate باشید تا شهریه نصف بشه. اگه بتنید پزشکی رو از اول اونجا بخونید توی تخصص هم خیلی بهتون کمک میکنه.

دوستان پیشنهاد میکنم قبل از اینکه وقت و سرمایه بزارین روی پزشکی امریکا حتما مطمئن بشید که ماهیت کارو کاملا درک کردین. پزشکی در تمام دنیا مخصوصا امریکا یکی از سخت ترین رشته های دنیاست. اگر زبانتون خیلی خیلی خیلی خوب نیست قطعا در مراحل مختلف به مشکل بر میخورید (با خودتون نگین هم زبان میخونم هم پزشکی و هم کار میکنم 100% غیر ممکنه چون هرگز وفت نمیکنید.) قصد ندارم کسی رو دلسرد کنم و فقط از روی دلسوزی میگم...فقط حسابی تحقیق کنید. یک روز توی بیمارستان بشینید یه گوشه و ببینید چی کار میکنند، سرعت عمل و دقت رو ببینید. و اگر چنین شرایطی رو در خودتون دیدید قدم در این راه بزارین. در غیر این صورت..وقت خیلی با ارزش تر از این حرفاست، طلفش نکنید.

اگر هم دنبال درآمد هستید. یه برنامه نویس کامپیوتر با استرس کمتر خیلی بیشتر میتونه از یه پزشک درآمد داشته باشه. اصلا نمیدونم چرا اینارو اینجا نوشتم و ربطی هم به تاپیک نداره ولی دلم میسوزه نمیخوام فرصتی رو که دارین طلف کنید. چون دیدم دوستان مینویسن "من میخوام پزشکی امریکا بخونم، چجوری؟" دوست داشتم یکم قضیه روشن بشه.(الان نیاین بگین چرا به من گیر دادی! روی سخن من با هیچ کسی نبود! کسی ناراحت نشه!)
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، daad ، kasrafo ، itsmasoud ، maral-map
بچه ها
یعنی من که 25 سالمه و مهندسی خوندم اما پزشکی را خییییییییییلی دوست دارم و دو ترم هست سر کلاس های آناتومی میرم.
هیچ راهی به نظر شما ندارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: daad
سلام.من تازه دارم وارد دانشگاه ميشم.پزشكي عمومي.ميخوام براي رزيدنتي برم امريكا.از الان بايد به فكر چه چيزايي باشم؟ايا منابع ازمونهارو بگيرم و از الان شروع كنم؟
مطالب قبليو خوندم ولي چون تناقض داشت و منسجم نبود سوالمو مطرح كردم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-21 ساعت 10:17)athena rebas نوشته:  سلام.من تازه دارم وارد دانشگاه ميشم.پزشكي عمومي.ميخوام براي رزيدنتي برم امريكا.از الان بايد به فكر چه چيزايي باشم؟ايا منابع ازمونهارو بگيرم و از الان شروع كنم؟
مطالب قبلی و صفحات دیگه رو باید زیر و رو کنید وگرنه به مقصود نمی رسید با این حال :
1.زبان انگلیسی عالی
2.داشتن چند تا مقاله بالینی انگلیسی در یک رشته و زمینه که می خواهید رزیدنت بشید
3.خواندن کتاب های استپ 1 usmle همراه با علوم پایه خودتون
4. دادن امتحان استپ 1 حول و حوش سال3-4
@@CN:2014AS35
ایروان/1نفر/ارسال ایمیل/مصاحبه4wفوریه/منتظر کلير بووودم دیگه نیستم Sad
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، athena rebas ، daad ، alio2
چرا پست من پاک شده؟!؟!
دوستان من سال 3پزشکیم
و عاشق روان پزشکی
از اونجاییکه روان پزشکی آمریکا تو دنیا تاپ ترینه دوس دارم اونجا رزیدنت یا فلوشیپ باشم
شرایط روانپزشکی واسه یه خارجی چطوره؟چون میدونم بعضی از رشته ها رو ب خارجیا نمیدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-21 ساعت 16:32)NEURON نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 10:17)athena rebas نوشته:  سلام.من تازه دارم وارد دانشگاه ميشم.پزشكي عمومي.ميخوام براي رزيدنتي برم امريكا.از الان بايد به فكر چه چيزايي باشم؟ايا منابع ازمونهارو بگيرم و از الان شروع كنم؟
مطالب قبلی و صفحات دیگه رو باید زیر و رو کنید وگرنه به مقصود نمی رسید با این حال :
1.زبان انگلیسی عالی
2.داشتن چند تا مقاله بالینی انگلیسی در یک رشته و زمینه که می خواهید رزیدنت بشید
3.خواندن کتاب های استپ 1 usmle همراه با علوم پایه خودتون
4. دادن امتحان استپ 1 حول و حوش سال3-4

ببخشيد؛ميشه كتابهاي uslme step1 رو معرفي كنين؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان