کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
سلام به 2013 هایی که قبول نشدن و اونهایی که در نتظار هستن که اگه تو رده دوم هم قبول نشدن باز شرکت کنن
به عنوان یک عضو دلسوز تو را به خدا به چند تذکر من گوش بدهید:
تذکر ماقبل اول برادران گرامی سربازیشون رو برن درساشون بخونن ازدواج هاشون بکنن طلاقاشون بگیرن و غیره (چند نکته آخر برای خواهران هم صدق میکنه) خواهشا بعد قبولی یاد این کارا نیوفتید
تذکر اول در هنگام ثبت نام یک بسم الله بگید
تذکر دوم مشخصات و اطلاعات از قبیل اسپل نام و تاریخ تولد و غیره رو به درستی چک و آماده کنید
تذکر سوم در هنگام پر کردن فرم ها دقت کنید کسی دنبال شما نکرده پس با اطمینان خاطر فرم ها رو پر کنید و نترسید چون هر کی زود پر کنه برنده نیست.
تذکر چهارم شماره تاییدیه رو چند جا ذخیره کنید
تذکر پنجم این یک شانس است نه یک حق پس اگر قبول نشدیم به زمین و زمان نا سزا نگیم
من دستم تو دستای خداست و همین دلم رو گرم میکنه!!!
خیلی ممنون از saint عزیز برای ایجاد تاپیک. یه خواهشی دارم از همه لطفا ارسالها رو زیاد نکنید و قبل از اینکه همه پستها رو نخوندید تا سوالات احتمالیتون برطرف بشه پست جدید نذارید دلیلش هم واضحه یکی می خواد دنبال جواب یه پرسش مشخص بگرده اول باید 10 تا پست با یه مظمون رو رد کنه (سرعت اینترنت ایران رو هم در نظر بگیرید) بعد به یه جواب ساده برسه و خواهشم از مدیران اینه که برای تاپیکهایی که جنبه اطلاع رسانی و راهنمایی داره و پرسشها کاملا تکراری و مشخصه سوالات تکراری رو به منظور رفاه سایر اعضاء حذف کنند. حتی همین پست من هم لازم نیست تو این تاپیک باشهSmile !
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
تشکر کنندگان: daria ، zina s ، پ.ر ، pariya2 ، benimclaren ، j@vad
سلام به شرکت کنندگان 2014،
دوستان نظراتشون رو گفتن. منم نکاتی که به نظرم مهم میاد رو میگم.

- برای تست شانستون ثبت نام نکنین. چون اگر اسمتون در بیاد و به این نتیجه برسین که نمیتونین یا نمیخواهین که برین شانس کسی که شاید به این موقعیت احتیاج بیشتری رو داشته باشه گرفتین. این رو هم عرض کنم که تا قبل از ورود به آمریکا هر فرد حداقل 2 و نیم میلیون تومان خرجش میشه (به دلار امروز) و در آمریکا هم به نظر من حداقل باید هفت تا هشت هزار دلار هر فرد داشته باشه تا بتونه زندگی جدیدی رو استارت بزنه. پس شرایط مالی رو هم در نظر بگیرین. در ضمن شما باید شرایط زیر رو داشته باشین در غیر این صورت اگر قبول بشین کیستون بی معطلی رد میشه:
18 سال تمام
مدرک دیپلم یا 2 سال سابقه کار
- حتما خودتون ثبت نام کنید. دوست و آشنا و آژانس و وکیل براتون دل نمیسوزونن و با دقت فرمها رو پر نمیکنن. یک مقدار اطلاعات ثبت شده با اطلاعات واقعیتون فرق کنه بهانه میدین به دست سفارت که راحت کیستون رو باطل کنه.
- اطلاعات رو حتما مطابق پاسپورت وارد کنید.
- مطابق با وضعیت حال حاضر اطلاعات رو تکمیل کنین نه چند ماه آینده. مثلا اگر قراره مدرکی بگیرین یا ازدواج کنین شرایط حال حاضر رو درج کنین. کسی از فردا حبر نداره. اگر روز مطاحبه اطلاعات با وضعیتتون اون روزتون نخونه بدون استثنا رد میشین.
- شماره کانفیرمیشن نامبر رو تا انتهای پروسه اخذ ویزا حفظ کنید.

در آخر هم عرض کنم همانطور که دوستان اشاره کردن لاتاری یعنی شانس و شرکت در آن مثل شرکت در مسابقه بخت آزمایی هست. اگر رد شدید ناراحت نشین و اگر قبول هم شدین مغرور نشین.

موفق باشید.
با سلام خدمت تمام کاربرای عزیز مهاجرسرا.
با توجه به اینکه داریم نزدیک میشیم به ثبت نام سری جدید لاتاری:
من دیپلم فنی و حرفه ای دارم.
از مهرماه هم وارد ترم 3 کاردانی میشم. 5 ترمه کاردانی رو میتونم بگیرم نه 4 ترمه.
انشاالله برای ثبت نام کدوم گزینه برای تحصیلات رو باید بزنم؟
و ایا نامه اشتغال به تحصیل رو به جای دیپلم قبول میکنن یا کارت دانشجویی بین المللی؟
با تشکر.
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
تشکر کنندگان:
دوستان لطفا بگین آیا مشخصات عکس و غیره با سال پیش فرق داشته یا مثل سال پیش عکس همون 5 *5 و غیره... هست ؟ درضمن اگر فرم امسال تفاوتی در پر کردن با سال پیش داره ذکر کنید

با تشکر
یه امید خدا قبول میشم و پرش میکنم !!

کیس نامبر: coming soon
تاریخ و نتیجه مصاحبه:
تعداد افراد کیس : 1
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا:
تاریخ گرفتن گرین کارت: من قبول میشم حالا ببنین کی گفتم اینو
تشکر کنندگان:
جای بسیار خوشحالی است که امسال هم مثل سالهای گذشته قرعه کشی لاتاری برگزار میشه. خیلی از دوستان خبر های حاکی از احتمال متوقف شدن لاتاری در برخی از پستها می دادند. ولی خوشبختانه امسال هم مانند سالهای گذشته این قرعه کشی انجام میشه. امیدوارم شما هم که قصد شرکت در این قرعه کشی را دارید از برندگان آن باشید.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: zina s ، پ.ر ، hamedhamed ، j@vad
(2012-08-19 ساعت 18:17)amir_cool_2001 نوشته:  جای بسیار خوشحالی است که امسال هم مثل سالهای گذشته قرعه کشی لاتاری برگزار میشه. خیلی از دوستان خبر های حاکی از احتمال متوقف شدن لاتاری در برخی از پستها می دادند. ولی خوشبختانه امسال هم مانند سالهای گذشته این قرعه کشی انجام میشه. امیدوارم شما هم که قصد شرکت در این قرعه کشی را دارید از برندگان آن باشید.

سلام دوست عزیز.
درسته که اعلام کردن لاتاری امسال هم برگزار میشه اما هنوز باید دعا کنیم که آیا ایرانیها رو اجازه ثبت نام میدن یا نه.
انشالله که اجازه بدن.
تشکر کنندگان: برسام٤
(2012-08-14 ساعت 10:35)ashakibafar نوشته:  
(2012-08-14 ساعت 00:51)saharph نوشته:  سلام
بهتره مستقیم از خود سایت ثبت نام کنیم یا از طریق این سایتایی که تبلیغ میکنن برای ثبت نام؟ کدوم مطمئن تره؟
سلام
با توجه به اینکه خودتون 100% وسواس زیادی خواهید داشت، بی جهت هزینه نکنید چون به راحتی قابل انجامه.

با سلام . اگر مشکلی با هزینه نداشته باشم شما روش ثبت نام از طریق سایت شناخته شده تو ایران رو توصیه میکنید؟
تحقیق کردم که تو کارشون واردن و همه جور اشکالات فرمها و اخبار رو 24 ساعت شبانه روز اعلام میکنن.چه از طریق ایمیل چه تماس و اس ام اس .
آدرس سایت هم شاید خیلیها بشناسن ، میشه گفت یه جور نماینده برا سایت اصلی ایالت متحده آمریکا تو ایران هست.
مطالعه کردم خیلی خوب بود اطلاعاتی که قبل و بعد از ثبت نام در اختیار میذارن.
فقط خواستم چندتا از دوستان که تجربه قبول شدن دارن تائید کنن که من با خیال راحت از طریق این سایت اقدام کنم.
ممنون
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-08-20 ساعت 16:07)S0SHiANT نوشته:  
بهتره مستقیم از خود سایت ثبت نام کنیم یا از طریق این سایتایی که تبلیغ میکنن برای ثبت نام؟ کدوم مطمئن تره؟
سلام
با توجه به اینکه خودتون 100% وسواس زیادی خواهید داشت، بی جهت هزینه نکنید چون به راحتی قابل انجامه.

با سلام . اگر مشکلی با هزینه نداشته باشم شما روش ثبت نام از طریق سایت شناخته شده تو ایران رو توصیه میکنید؟
تحقیق کردم که تو کارشون واردن و همه جور اشکالات فرمها و اخبار رو 24 ساعت شبانه روز اعلام میکنن.چه از طریق ایمیل چه تماس و اس ام اس .
آدرس سایت هم شاید خیلیها بشناسن ، میشه گفت یه جور نماینده برا سایت اصلی ایالت متحده آمریکا تو ایران هست.
فقط خواستم چندتا از دوستان که تجربه قبول شدن دارن تائید کنن که من با خیال راحت از طریق این سایت اقدام کنم.
ممنون

من خودم قبلا از سایتها استفاده میکردم اما چه مشکلی پیش بیاد شما اطلاعت رو دقیق وارد کن مشکلی پیش نمیاد منم خودم میخوام خودم دیگه ثبت نام کنم باور کن هیچ کس اندازه خودت برای پرکردن فرم دل نمیسورزونه
یه امید خدا قبول میشم و پرش میکنم !!

کیس نامبر: coming soon
تاریخ و نتیجه مصاحبه:
تعداد افراد کیس : 1
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا:
تاریخ گرفتن گرین کارت: من قبول میشم حالا ببنین کی گفتم اینو
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، zina s ، fazelisaber ، پ.ر ، sepidehrazavi93 ، pariya2
(2012-08-20 ساعت 20:14)sabtenam11 نوشته:  
(2012-08-20 ساعت 16:07)S0SHiANT نوشته:  
سلام

ممنون

من خودم قبلا از سایتها استفاده میکردم اما چه مشکلی پیش بیاد شما اطلاعت رو دقیق وارد کن مشکلی پیش نمیاد منم خودم میخوام خودم دیگه ثبت نام کنم باور کن هیچ کس اندازه خودت برای پرکردن فرم دل نمیسورزونه

من اولین بارم هست که میخوام شرکت کنم. ترسم از اینه که یه اشتباه کوچیک خراب کنه شانسمو.... چون تو اون سایت خیلی درمورد عکس و این چیزا تاکید میکردن که استاندارد باشه . میترسم. یعنی با پیگیری همین تاپیک میتونم از همه اخبارو اتفاقات و اطلاعات لازم مطلع بشم؟
شما خودت هر ساله چجور اقدام میکنی و بعد ثبت نام و اعلام نتایج همینجا و از دوستان راهنمایی میگیری؟
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: fazelisaber
(2012-08-20 ساعت 21:43)S0SHiANT نوشته:  من اولین بارم هست که میخوام شرکت کنم. ترسم از اینه که یه اشتباه کوچیک خراب کنه شانسمو.... چون تو اون سایت خیلی درمورد عکس و این چیزا تاکید میکردن که استاندارد باشه . میترسم. یعنی با پیگیری همین تاپیک میتونم از همه اخبارو اتفاقات و اطلاعات لازم مطلع بشم؟
شما خودت هر ساله چجور اقدام میکنی و بعد ثبت نام و اعلام نتایج همینجا و از دوستان راهنمایی میگیری؟

دوست عزیز مطمئن باشید که مهاجرسرا به اندازه کافی اطلاعات در اختیار شما قرار میده که هم برای ثبت نام و هم انشالله قبولی و نیز برای بعد قبولیِ شما کافی باشه، فقط کافیه کمی وقت بگذارید و تاپیک های مشابه سال های قبل رو مطالعه کنید و نیز لینک زیر که درباره ی ویزای گوناگونی (Diversity Visa) است به شما خیلی کمک خواهد کرد.
http://wiki.mohajersara.com/%D9%88%DB%8C...9%86%DB%8C
موفق باشید.
2013AS6xxx /٢ نفر مادر و پدرم
کنسولگری: تغيير از آنكارا به ايروان March10 تاييد دريافت March1
كلييرنس ٤٣ روز
سفرنامه
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، fazelisaber ، hamedhamed ، sepidehrazavi93 ، Amir Caran ، j@vad ، khorsandi
یک سوال فنی . در صورتی که من قبول شم و تمام کارهای گرین کارتم نهایی شده باشه و بعد از اون ازدواج کرده باشم ، چه کار باید کنم که همسرم هم بتونه در کنارم راهی شه ؟ D:
تشکر کنندگان: j@vad ، refiusa
من هم واقعا ميخواستم خواهش كنم كه فقط اونايي كه قصد و شرايط سفر دارن ثبت نام كنن. مثل نذري نيست كه هر جا ميدن همه بزنن رو ترمز!!!!

ضمنا اونايي كه يكبار برنده شدن براي چي آخه دوباره ثبت نام كنن
؟!!!!! اين كه ديگه صف يك دونه‌اي نون نيست كه وايسي دو بار بگيري!!!! يك بار ميدن به خدا يك بارررر

(2012-08-21 ساعت 02:31)S0SHiANT نوشته:  یک سوال فنی . در صورتی که من قبول شم و تمام کارهای گرین کارتم نهایی شده باشه و بعد از اون ازدواج کرده باشم ، چه کار باید کنم که همسرم هم بتونه در کنارم راهی شه ؟ D:

پاسخ فني:
دوست عزيز اگر شما هنوز جز برندگان نيستيد:
اول حالا ثبت نام بفرماييد، بعد صبر بفرماييد تا ببينيد برنده ميشويد، بعد صبر تا كارنت شويد، بعد مصاحبه، بعد اينكه آيا در مصاحبه بدون هيچ مشكلي انتخاب شويد، سپس برويد امريكا ، سپس گرين كارد بگيريد. شما بايد ، سپس توي اين فاصله ببينيد كه آيا همسري انتخاب كرده ايد، بعد ببينيد مراحل خواستگاري و اينا خوب پيش ميرود و اساسا دختر را ميدهند شما بگيريد و سپس تازه اينجاست كه اگر اگر ها شد اونوقت اينجا پاسخ اين پرسش هست و اينه كه دو سالي طول ميكشه تا اونو ببريد......
من با مثبت نگري و رويا پردازي موافقم ولي طوري نشود كه ابرهاي بالا سرتان انقدر زياد باشد كه آسمان را نبينيد!!
اگر چيز ديگري در ذهن شما بوده و يا من سوال شما را خوب نفهميدم و جواب دادم عذر ميخواهمSmile
با احترام
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: zina s ، fazelisaber ، afs ، اردوان ، sepidehrazavi93 ، rezagh ، j@vad
(2012-08-21 ساعت 05:09)jake نوشته:  دوستان من شنیدم که یکی یه سیستمی طراحی کرده که میشه مثل سایت اصلی ثبت نام کرد و دوستم میگفت که این کار میتونه خیلی موثر باشه کسی اطلاعی داره که کدوم یک از دوستان مهاجرسرا این کار رو کرده؟؟ و همینطور لینک؟
منظورتون از سیستمی که طراحی کرده چیه؟ ثبت نام فقط از طریق سایت اصلی لاتاری در زمان رسمی که خود مسولان لاتاری اعلام میکنند انجام میشه و لا غیر در ضمن شما میتوانید از طریق شرکتهای اینترنتی با صرف هزینه زودتر از موعد مقرر پیش ثبت نام کنید راه دیگه ایی جهت ثیت نام وجود نداره منظورتون از خیلی موثرتر باشه چیه؟ لاتاری کاملا شانسیه و برنده ها بصورت 100% شانسی و تصادفی و بصورت رندوم انتخاب میشوند
تشکر کنندگان: jake ، sepidehrazavi93 ، mike_martini ، j@vad
(2012-08-21 ساعت 02:31)S0SHiANT نوشته:  یک سوال فنی . در صورتی که من قبول شم و تمام کارهای گرین کارتم نهایی شده باشه و بعد از اون ازدواج کرده باشم ، چه کار باید کنم که همسرم هم بتونه در کنارم راهی شه ؟ D:

نقل قول:پاسخ فني:
دوست عزيز اگر شما هنوز جز برندگان نيستيد:
اول حالا ثبت نام بفرماييد، بعد صبر بفرماييد تا ببينيد برنده ميشويد، بعد صبر تا كارنت شويد، بعد مصاحبه، بعد اينكه آيا در مصاحبه بدون هيچ مشكلي انتخاب شويد، سپس برويد امريكا ، سپس گرين كارد بگيريد. شما بايد ، سپس توي اين فاصله ببينيد كه آيا همسري انتخاب كرده ايد، بعد ببينيد مراحل خواستگاري و اينا خوب پيش ميرود و اساسا دختر را ميدهند شما بگيريد و سپس تازه اينجاست كه اگر اگر ها شد اونوقت اينجا پاسخ اين پرسش هست و اينه كه دو سالي طول ميكشه تا اونو ببريد......
من با مثبت نگري و رويا پردازي موافقم ولي طوري نشود كه ابرهاي بالا سرتان انقدر زياد باشد كه آسمان را نبينيد!!
اگر چيز ديگري در ذهن شما بوده و يا من سوال شما را خوب نفهميدم و جواب دادم عذر ميخواهمSmile
با احترام
--
دوست عزیز ، من گفتم فرضا تمام این مراحل طی شده باشه ، چرا اینقدر اذیت خودت میکنی که بخوای با جزئیات بگی! چقدر با نمکی شما عزیزم.
فقط میخواستم جزئیات اینو بدونم که میشه کاری کرد که این زمان 2 سال که شما میگی کمتر بشه؟ و اینکه راهی نیست از طریق ویزاهای دیگه ای اقدام کنم که مدتی بتونه بیاد؟
اینم بگم که کسی که رویای داشتن ابر بالا سرش رو داره ، دیگه قید دیدن آسمون رو زده !
تشکر کنندگان: 3pideh ، fazelisaber

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان