کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
اگر توی فرم ثبت نام اشتباهی بوده باشه که باعث شه توی قرعه کشی شرکت داده نشه یک نفر ، چجوری میشه فهمید که ثبت نام مشکل داشته و شرکت داده نمیشه اون فرد؟ و چه زمانی فرد مطلع میشه که همچین مشکلی پیش اومده؟ تا پیش از اتمام مهلت ثبت نام امکان تصییح کردن فرم ثبت نام هست یا نه؟
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان:
(2012-08-23 ساعت 00:42)S0SHiANT نوشته:  اگر توی فرم ثبت نام اشتباهی بوده باشه که باعث شه توی قرعه کشی شرکت داده نشه یک نفر ، چجوری میشه فهمید که ثبت نام مشکل داشته و شرکت داده نمیشه اون فرد؟ و چه زمانی فرد مطلع میشه که همچین مشکلی پیش اومده؟ تا پیش از اتمام مهلت ثبت نام امکان تصییح کردن فرم ثبت نام هست یا نه؟
در مورد سوال اول اشتباه در زمان ثبت نام 2 صورت است 1 دسته از اشتباه ها اشتباه غلط املایی هست مثلا اگه شما در نوشتن اسم یا فامیل یا تاریخ تولد اشتباه کنید سیستم هیچگونه error به شما نمیده و ثبت نام شما با موفقیت انجام میشه ولی بعدا اگه قبول شدی در زمان پر کردن فرمها و مصاحبه بستگی به نوع اشتباه یا قابل تصحیح کردن هست یا خیر
دسته دوم اشتباه ها اونهایی هستند که اگه در زمان ثبت نام اتفاق بیفتد سیستم error میده و ثبت نام شما کامل نمیشه و با قرمز شدن کادرهای مربوطه به شما اخطار میده که تصحیح کنید مثل مطابق نبودن سایز و مشخصات عکس با استاندارد لاتاری و یا اشتباه پر کردن ایتم های 4 تا 6 مربوط به کشور محل اقامت و کشوری که واجد شراط هستید در مورد سوال اخر اگه اشتباه شما از نوع دوم باشه میشه تا قبل از اتمام ثبت نام تصحیح کرد اما اگه اشتباه از نوع اول باشه و شما ثبت نام را تمام کرده باشی و کد تایید ثبت نام رو گرفته باشی دیگه قابل اصلاح نیست باید منتظر اعلام نتایج بمونی و اگه قبول شدی با نامه نگاری به kcc میتونی مشکل رو حل کنی فقط 1 نکته مهم این است که در صورتی که بعد از ثبت نام فهمیدی اشتباه کردی به هیچوجه اصلا دوباره ثبت نام نکن چون در صورت ثبت نام مجدد از قرعه کشی اون سال حذف خواهی شد
تشکر کنندگان: ابی22 ، amir_cool_2001 ، S0SHiANT ، j@vad ، ebram00009
سلام
من یه مقدار برای عکس نگرانم ، یعنی نمی دونم عکاسی ها عکس با این شرایط میگیرن یا اصلا بلدن بگیرن ، یا باید عکس بگیریم و خودمون تغییرش بدیم؟
بچه ها اگه عکاسی سراغ دارید که عکس صحیح میندازه خواهش میکنم به من معرفی کنید.
ممنون
تشکر کنندگان: S0SHiANT
در لینک زیر شما میتونید مشخصات یک عکس صحیح رو مشاهده کنید و از عکاس تقاضا کنید چنین عکسی برای شما تهیه کنه. پس از آن هم میتونید عکس گرفته شده از خودتون رو در همین لینک چک کنید و ببینید قابل قبوله یا نه.

https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: zina s ، S0SHiANT ، hamedhamed ، Tasnim banou ، daria ، wushu kung fu ، pariya2 ، sepidehrazavi93
يه سوال كه خيلي برام مهمه. لطفا كساني كه 100% مطمئن هستند جواب بدن :دي

من متولد 74/11/17 هستم. يهني وقتي ماه مي آيده جوابهاي 2014 مياد من توي 18 سالم. بهتر بگم وقتي ثبت نام تموم شد بعد 3 ماه ميرم تو 18. حالا اگه ثبت نام بكنم قبول هست؟ يعني ملاك 18 سال بودن موقع ثبت نام مهمه يا موقع جواب ها يا موقع مصاحبه؟
تشکر کنندگان: j@vad
(2012-08-24 ساعت 00:58)Afies نوشته:  يه سوال كه خيلي برام مهمه. لطفا كساني كه 100% مطمئن هستند جواب بدن :دي

من متولد 74/11/17 هستم. يهني وقتي ماه مي آيده جوابهاي 2014 مياد من توي 18 سالم. بهتر بگم وقتي ثبت نام تموم شد بعد 3 ماه ميرم تو 18. حالا اگه ثبت نام بكنم قبول هست؟ يعني ملاك 18 سال بودن موقع ثبت نام مهمه يا موقع جواب ها يا موقع مصاحبه؟

دوست عزیز ملاک موقع ثبت نام میباشد.
2013AS6xxx /٢ نفر مادر و پدرم
کنسولگری: تغيير از آنكارا به ايروان March10 تاييد دريافت March1
كلييرنس ٤٣ روز
سفرنامه
تشکر کنندگان: ASALI ، hamedhamed ، j@vad
(2012-08-24 ساعت 00:58)Afies نوشته:  يه سوال كه خيلي برام مهمه. لطفا كساني كه 100% مطمئن هستند جواب بدن :دي

اول اینکه ببینید شرایط خودتون چطوری هستش یعنی آیا میتونید واقعاً تن به این کار بزرگ (مهاجرت) بدید یا با حرف یه عده که از هیچ کجا خبر ندارند میخواهید ثبت نام کنید!

در ضمن جایی ننوشته 18 سال باید داشته باشی گفتن باید حداقل دیپلم (دیپلم +پیش دانشگاهی) داشته باشی.

(2012-08-23 ساعت 16:50)amir_cool_2001 نوشته:  در لینک زیر شما میتونید مشخصات یک عکس صحیح رو مشاهده کنید و از عکاس تقاضا کنید چنین عکسی برای شما تهیه کنه. پس از آن هم میتونید عکس گرفته شده از خودتون رو در همین لینک چک کنید و ببینید قابل قبوله یا نه.

https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx

این فقط اندازه رو چک میکنه نه چیز دیگه

برای مثال من تصویر میکی موس رو زدم با همون اندازه قبول کرد البته با پس زمینه ی رنگارنگ Big Grin
تشکر کنندگان: daria ، j@vad
سلام دوستان
من امسال برای بار اول هست که میخوام ثبت نام کنم,الان چند وقتی هست که میخوام وارد سایت ثبت نام بشم تا ببینم چه مدارکی را باید آماده کنم برای ثبت نام اما متاسفانه نمیتونم وارد سایت http://dvlottery.state.gov بشم!!!!! یعنی همش ارور میده!!!!! میخواستم ببینم هنوز سایت شروع به فعالیت نکرده یا اشکال از سیستم من هستش؟!!!!!
ممنون میشم سریع جواب بدین تا در صورتی که سیستم مشکل داره سریع تر رفعش کنم.
[quote='amin_michael5' pid='206424' dateline='1345755576']
[quote]سلام دوستان
من امسال برای بار اول هست که میخوام ثبت نام کنم,الان چند وقتی هست که میخوام وارد سایت ثبت نام بشم تا ببینم چه مدارکی را باید آماده کنم برای ثبت نام اما متاسفانه نمیتونم وارد سایت http://dvlottery.state.gov بشم!!!!! یعنی همش ارور میده!!!!! میخواستم ببینم هنوز سایت شروع به فعالیت نکرده یا اشکال از سیستم من هستش؟!!!!!
ممنون میشم سریع جواب بدین تا در صورتی که سیستم مشکل داره سریع تر رفعش کنم.[/quote]

دوست من شما الان نیازی به سایت اصلی ندارید.
میونید تمام اطلاعات مورد نیاز درباره ثبت نام و سوالات ریز و درشتی رو که دارید از طریق تاپیکهای همین سایت مهاجرسرا ((تاپیک توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی )) در سالهای گذشته ، به جوابهاتون برسید.
از طریق این لینک : قرعه کشی گرین کارت
من خودمم اولین باره میخوام ثبت نام کنم .اما سوالی بی پاسخ نمونده تقریبا برام اینجا...
امیدوارم مفید واقع بشه برا شما هم
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: Ensiblue ، hamedhamed ، daria ، wushu kung fu
با سلام

یک سوالی در مورد قسمت مربوط به آدرس محل سکونت داشتم. اگه شخصی الان در یک کشور خارجی داره زندگی میکنه باید آدرس اونجا را بنویسه در موقع ثبت نام؟؟؟ یا آدرس محل سکونتش در ایران؟؟

یه سوال دیگه شاید هنوز زود باشه پرسیدنش این جریان کارنت شدن و clear شدن چی هست یکی در یه خط میتونه بگه؟؟؟ Big Grin
(2012-08-24 ساعت 01:29)amin_michael5 نوشته:  سلام دوستان
ممنون میشم سریع جواب بدین تا در صورتی که سیستم مشکل داره سریع تر رفعش کنم.

اگر در باز نمودن سایت مشکل دارید حتما از مرورگر Internet Explorer نسخه 7 و بالاتر استفاده کنید. درحال حاضر قسمت ثبت نام برای 2014 فعال نشده و باید صبر کنید.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، hamedhamed ، sepidehrazavi93
(2012-08-25 ساعت 02:47)S0SHiANT نوشته:  [quote='persianking62' pid='206576' dateline='1345805733']

نقل قول:یه سوال دیگه شاید هنوز زود باشه پرسیدنش این جریان کارنت شدن و clear شدن چی هست یکی در یه خط میتونه بگه؟؟؟ Big Grin

این برای من هم یه سوال شده . با تجربه های این امر ما تازه کارا رو یاری بدن .ممنون

آره خیلی زودهWink کارنت شدن یعنی به جریان افتادن پرونده شما که جند وقت بعد وقت مصاحبه بهتون میدن
کلیر شدن هم که معلومه یعنی خوشکل و مامان شدن!! شوخی کردم... بعضی از پرونده ها (اکثر ایرانی ها) بعد از مصاحبه نیاز به بررسی بیشتر برای صدور ویزا دارن که به اصطلاح FBI Check میخورند که بعد طی مدت زمانی محدود بسته به پروندشون برسی تمام میشه یا به اصطلاح میگن طرف کلیر شده بعدش ویزاشو صادر میکنن.
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، daria ، zina s ، j@vad
(2012-08-25 ساعت 02:47)S0SHiANT نوشته:  
(2012-08-24 ساعت 15:25)persianking62 نوشته:  یه سوال دیگه شاید هنوز زود باشه پرسیدنش این جریان کارنت شدن و clear شدن چی هست یکی در یه خط میتونه بگه؟؟؟

این برای من هم یه سوال شده . با تجربه های این امر ما تازه کارها رو یاری بدن اگر امکانش هست .
ممنون

وقتی اسمتون به سلامتی در میاد یک شماره پرونده بهتون داده میشه به این صورت:
2014AS000XXXXX
AS یعنی سهمیه آسیا و جای ایکس ها عدد قرار میگیره که از 1 تا 100000 میتونه باشه.
سایت دولتی هست که کارنتی (current) های هر ماه رو اعلام میکنه. آدرسش یادم نیست یه جستجوی کوچولو بکنین پیدا میشه. مثلا میگه از شماره 1000 تا 3000 برای ماه دسامبر کارنت شدن. که البته این کار رو 2 ماه جلوتر انجام میده. یعنی اگر مثلا الان ماه اکتبر باشه. کارنتی های ماه دسامبر رو اعلام میکنه. کارنت شدن یعنی اینکه این شماره ها در این ماه (مثلا دسامبر ) مصاحبه میشوند. یک ایمیلی هم به شما ارسال میشه که ساعت و تاریخ مصاححبه تون رو اعلام میکنه. شما باید از 2 ماه قبل تاریخ مصاحبه به تکاپو بیفتین و مدارک لازمه رو جمع آوری و ترجمه کنین (مدارک پزشکی، مالی، تحصیلی، کاری، ازدواج و شناسایی) و به سفارت امریکا در کشوری که قبلا مشخص کرده اید ارسال کنین. مدارک تا 1 ماه قبل از مصاحبه باید به دست سفارت رسیده باشه.
روز مصاحبه فرا میرسه و شما به سفارت آمریکا در کشور مقصد میرین و آفیسر با شما صحبت میکنه. اگر شما دختر خانم باشین و زیر 25 سال باشین و حداکثر مدرکی که گرفته باشین لیسانی باشه آنهم نه تو رشته های حساس و خلاصه کیس ساده و راحتی باشین به اححتمال 70-80 درصد همانجا در سفارت ویزایتان را دریافت میکنید. البته در آنکارا پاسپورتها رو تحویل پست یو پی اس میدین و چند روز بعد پاسپورتهای ویزا خورده به در هتل محل اقامتتون میاد. در کشور های دیگه نمیدونم روال کاری دریافت ویزای یک ضرب چگونه هست. اما هر طور که باشه وقتی چند روز بعد از مصاحبه که وقتی برمیگردین ایران ویزاتون رو هم دارین و از همون لحظه آماده رفتن به آمریکا هستین.
اما سناریوی بدتر اینه که به شما یک برگه آبی در سفارت داده میشه و میگن که پرونده هاتون کامله اما یک سری کارهای اداری داره. یک سایت هم معرفی میکنن که هر چند وقت باید سر بزنین و شماره کیستون رو بررسی کنید که اعلام شده (به اصطلاح کلیر شده) یا نه. اما نگران نباشید. بیشتر از 95 درصد آبی گیرندگان هم این مرحله رو با موفقت میگذرونن و فقط باید بعد از کلیر شدن کیستون خرج کنین و یک سفر دیگه به اون کشور داشته باشین تا ویزاها رو دریافت کنین و بعدش آمریکا سلام! Smile
امیدوارم این توضیحات ابرهای تیره سردرگمی رو از ذهنتون زدوده باشه. Smile
موفق باشید
(2012-08-25 ساعت 13:56)h4di نوشته:  وقتی اسمتون به سلامتی در میاد یک شماره پرونده بهتون داده میشه به این صورت:
2014AS000XXXXX
سایت دولتی هست که کارنتی (current) های هر ماه رو اعلام میکنه. آدرسش یادم نیست یه جستجوی کوچولو بکنین پیدا میشه. ......

سایت بولتن ویزا
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، h4di ، zina s ، wushu kung fu ، pariya2
یه سوال دیگه شاید هنوز زود باشه پرسیدنش این جریان کارنت شدن و clear شدن چی هست یکی در یه خط میتونه بگه؟؟؟ [/quote]

این برای من هم یه سوال شده . با تجربه های این امر ما تازه کارها رو یاری بدن اگر امکانش هست .
ممنون
[/quote]

نقل قول:وقتی اسمتون به سلامتی در میاد یک شماره پرونده بهتون داده میشه به این صورت:
2014AS000XXXXX
سایت دولتی هست که کارنتی (current) های هر ماه رو اعلام میکنه. آدرسش یادم نیست یه جستجوی کوچولو بکنین پیدا میشه. مثلا میگه از شماره 1000 تا 3000 برای ماه دسامبر کارنت شدن. که البته این کار رو 2 ماه جلوتر انجام میده. یعنی اگر مثلا الان ماه اکتبر باشه. کارنتی های ماه دسامبر رو اعلام میکنه. کارنت شدن یعنی اینکه این شماره ها در این ماه (مثلا دسامبر ) مصاحبه میشوند. یک ایمیلی هم به شما ارسال میشه که ساعت و تاریخ مصاححبه تون رو اعلام میکنه. شما باید از 2 ماه قبل تاریخ مصاحبه به تکاپو بیفتین و مدارک لازمه رو جمع آوری و ترجمه کنین (مدارک پزشکی، مالی، تحصیلی، کاری، ازدواج و شناسایی) و به سفارت آمریکا در کشوری که قبلا مشخص کرده اید ارسال کنین. مدارک تا 1 ماه قبل از مصاحبه باید به دست سفارت رسیده باشه.
روز مصاحبه فرا میرسه و شما به سفارت آمریکا در کشور مقصد میرین و آفیسر با شما صحبت میکنه. اگر شما دختر خانم باشین و زیر 25 سال باشین و حداکثر مدرکی که گرفته باشین لیسانی باشه آنهم نه تو رشته های حساس و خلاصه کیس ساده و راحتی باشین به اححتمال 70-80 درصد همانجا در سفارت ویزایتان را دریافت میکنید. البته در آنکارا پاسپورتها رو تحویل پست یو پی اس میدین و چند روز بعد پاسپورتهای ویزا خورده به در هتل محل اقامتتون میاد. در کشور های دیگه نمیدونم روال کاری دریافت ویزای یک ضرب چگونه هست. اما هر طور که باشه وقتی چند روز بعد از مصاحبه که وقتی برمیگردین ایران ویزاتون رو هم دارین و از همون لحظه آماده رفتن به آمریکا هستین.
اما سناریوی بدتر اینه که به شما یک برگه آبی در سفارت داده میشه و میگن که پرونده هاتون کامله اما یک سری کارهای اداری داره. یک سایت هم معرفی میکنن که هر چند وقت باید سر بزنین و شماره کیستون رو بررسی کنید که اعلام شده (به اصطلاح کلیر شده) یا نه. اما نگران نباشید. بیشتر از 95 درصد آبی گیرندگان هم این مرحله رو با موفقت میگذرونن و فقط باید بعد از کلیر شدن کیستون خرج کنین و یک سفر دیگه به اون کشور داشته باشین تا ویزاها رو دریافت کنین و بعدش آمریکا سلام! Smile
امیدوارم این توضیحات ابرهای تیره سردرگمی رو از ذهنتون زدوده باشه. Smile
موفق باشید

مدرکهای تحصیلی تاثیری روی مصاحبه و چیزهای دیگه دارن؟ و اینکه کیس ساده به چه کیسی میگن؟
مثلا من دیپلم دارم فرقی بین من هست با کسی که لیسانس داره؟ و اگه هست فرقشون چیه؟
یه سوال دیگه اینکه بعد از اینکه راهی آمریکا شدید اونجا برای کار و محل زندگی این چیزا که مهمه برا شروع زندگی از طرف دولت چه اقداماتی انجام میشه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان