کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رشته عمران و معماری
pas vaziate kar dar reshtye " interior design" chetore?m
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، taherifar
سلام
دوستان عزیز پگاه خانم، اولترا سی بوی و بقیه عزیزانی که الان در آمریکا هستید! یکی بیاد بگه اونجا چه خبره چی کار میکنید؟ اوضاع کار چطوره... راهنمایی ای ، نصیحتی ، سفارشی
منتظریم دوستان
Smile
پاسخ
سلام چه طورین؟
درمورد مهندسی صنایع وفرصتهای شغلی اون کسی اطلاعاتی داره؟
با تشکر بسیار؛
فقط لطف کنید زمان برنامتون رو زیاد کنید(-:
پاسخ
من کالیفرنیا هستم
اینجا برای هر کاری باید لایسنس داشته باشید
به طور مثال برای مهندسی عمران بعد از فارغ التحصیلی امتحان کتبی در 8 ساعت برگزار میشود و فرقی بین فارغ التحصیلان آمریکایی و خارجی نیست
برای بدست آوردن اطلاعات به سایت زیر قسمت گرفتن لایسنس مراجعه نمایید
www.consumeraffairs.com/
بعد قبولی در امتحان EIT و تازه باید چند سال زیر دست یک مهندس کارآموزی کنید و بعد در امتحان PE شرکت نمایید (پروفشنال انجینیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: babakped ، MOHSEN8766 ، king_of_sky ، sepinod ، shkhmo ، sara_e ، Saiban ، taherifar
سلام به همگی

اینجوری که من تو این 2-3 هفته متوچه شدم در دکان معماری رو در اینجا گل گرفتند بی تعارف!
برای معماری یه سایتی هست ... www.ncarb.org .... که در اون مفصل توضیح داده که برای لایسنس در رشته معماری هفت خوان رو باید طی کنید.
از چیزای مهم دیگه اینه که سابقه کار در آمریکا حرف اول و آخر رو میزنه

با این اوضاع من که خیلی نگران آینده ام، امیدوارم بچه های قدیمی تر بیان و یک کمی هم که شده امید بدن به ماها... شک برم داشته که نکنه اونا هم با همین شرایط روبرو شدند که دیگه ارشون هیچ خبری نیست!!!

به امید روزای بهتر
شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
در مورد آیند کاری و شغلی راهنمایی کنید
به نظر رشته ما در دنیا اشباع شده می آد آیا واقعا این طور ضمینه های کار ی قابل تصور چیه(اجرا، محاسبات ،نظارت) چیه راهنمایی کنید
در مورد نحوه اقدام برای مهندس عمران نیز
با سپاس
کم کن طمع از جهان و می زی خورسند *** وز نیک و بد زمانه بگسل پیوند
می در کف و، زلف دلبری گیر که زود *** هم بگذرد و نماند این روزی چند
CoolCool
در کارگه کوزه گری رفتم دوش *** دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آورد خروش *** کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش
پاسخ
سلام

كسي سايت معماران لوس انجلس يا معماران ايراني لوس انجلس را دارد؟
پاسخ
سلام من تازه عضو شده ام لطفا بهم بگین اصلا چطوری برنده لاتاری شدید و ....
پاسخ
سلام من تازه عضو شدم.من معماری میخونم.می خواستم ببینم که مدرک ایران رو اونجا قبول دارن؟ با مدارک تحصیلی دانشگاه های ایران میشه تو امریکا کار پیدا کرد؟
پاسخ
سلام آیا با مدرک عمران کادانی اونجا کار پیدا میشه؟و آیا مدرک غیر انتفاعی ایران رو قبول دارند؟
پاسخ
سلام این تاپیک فکر کنم کلا فراموش شده!!!!
چرا هیچکس پی ام نمیذاره؟
پاسخ
سلام به شما خواننده عزیز.امیدوارم که حالتون خوب باشه.در رابطه با بورس تحصیلی هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم دکترا وقتتون رو میگیرم.
خب من 20 سالمه دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه ازاد.خیلی علاقه به تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا مخصوصا دانشگاه هاروارد و دیگر دانشگاهای معتبر دارم.خب وضعیت مالی خانواده چندان خوب نیست اما فوق العاده استعداد خوب و تلاش زیادی دارم.به طوری که همیشه جز بهترینها توی دانشگاه بودم.
حالا میخواستم اگه میشه به من بگید که:
1.برای 5سال ارشد و دکترا به طور میانگین چقد هزینه تحصیل و چقد هزینه زندگی باید بدم؟کلا سالیانه چقد باید هزینه کنم.
2.راهی برای کمردن هزینه هست؟؟؟
3.با وجودی که گفتم شرایط مالی خانوادگی چندان خوب نیس آیا میشه به دانشگاه هاروارد رفت؟؟؟؟
4.ایا امکان داره که بورس تحصیلی هم بگیرم که کل هزینه ها اعم از زندگی و تحصیل یا اکثرشو پرداخت کنن؟؟؟؟
5.من در رشته های شنا و اسکی مهارت دارم شنیدم که به ورزش ها هم کمک هزینه تعلق میگیره.امکان بهره وری از این کمک هزینه برای من هست.چگونه؟؟؟
6.ایا میشه هم اوجا کار کرد هم درس خوند؟؟؟به طوریکه به درسام لطمه ای وارد نشه؟؟؟؟
7.معدل خوب کارشناسی تاثیری در کم شدن هزینه ها داره؟؟؟
8.چه اقداماتی از همی الان باید برا اخذ ویزا و پذیرش تخصیلی انجام داد؟؟

لطفا اگه خوساتید مشاوره بدید بیشتر نگاهتون به دانشگاه هاروارد و ام ای تی باشه بعد بقیه داشگاه ها.
منتظرانه منتظر جوابتون هستم.
خیلی دوستتون دارم.
خدا نگهدار
پاسخ
سلام.
1. در دانشگاههای آمریکا شما میتوانید هم درس بخوانید هم کار منید و شهریه تحصیل که حدودا 1500 دلار هست بهتون داده میشه.
3.بیخیال هاروارد شو.دانشگاههای دیگه هم خوبند.
4. با حدود 1500 دلار میتونی کتاب و ... بخری و اجاره خونه و .... با خودت پل ببری 10000 بد نیست.
5. شاید و یا به احتمال زیاد
6. کار قدقن فقط درس و اگر کار باشه خود دانشگاه بهت میگه و باهات هم حساب میکنه.
7. نه عزیزم.
8. برو به سایت دانشگاههای آمریکا یا کانادا و نامه بده بهشون بگو که چه میخواهی .
بیخود دنبال هاروارد ...... نباش.
پاسخ
تشکر کنندگان: babakped ، sara_e ، taherifar
سلام به همه خوانندگان.امیدوارم که خوب باشید.من از Ultraseaboy تشکر میکنم که جوابو به من لطف کرد.خب دوست عزیز و دوستان گرامی در مورد هزینه تحصیل گفتید که حدودا هر ترمی 1500دلار میشه.خب قبول.پس هزینه های زندگی و امد و رفت به کشور عزیزمون و هزینه های ثبت نام و .... چقد میشه؟؟؟؟
Ultraseaboy جوابایی لطف کردن.اما یه خوره برام نا مفهومه و موضوع رو باز نکردن.البته Ultraseaboy خیلی گله که جواب داده اما بهم حق بده که اطلاعات کامل تری داشته باشم.خب یکی بهم میگه که هزینه های سالیانه زندگی چقد میشه ؟؟؟
خب بعد کمک هزینه ای کی میدن شرایط اخذش چطوریه؟؟؟ ایا به همه تعلق میگیره؟؟؟؟ خب چقد هست؟؟؟ شاید بگید که موسسه های مختلفی کمک هزینه میده و مقداراشون باهم فرق میکنه.خی این قبول.اما حرف من اینه که به طور میانگین چقد میدن؟؟؟؟ به صورت ترمی میدن؟؟؟؟ سالیانه میدن؟؟؟؟ خب این موسسات که کمک هزینه میدن چه سودی میبرن از این کارشون؟؟؟؟
من شنیدم دانشگاها اجازه کار پاره وقت هم میدن.
حالا دوستان عزیزی که اطلاع دارن برای رشته عمران چه دانشگاه هایی خوب یا عالی هستن.
و ترمی 1500 دلار برای کدوم دانشگاه هاست؟؟؟
بهد دوره دکتری یا phd عمران در امریکا 3ساله هست یا 4 ساله؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید.بالا غیرتا به همه سوالا جواب بدید.که فک کنم سوالایی هست که توی ذهن هرکسی باشه.فقط لطفا کمک کنید.
منتظرم.خدانگهدار
پاسخ
(2011-03-04 ساعت 16:56)zalzali نوشته:  سلام به همه خوانندگان.امیدوارم که خوب باشید.من از Ultraseaboy تشکر میکنم که جوابو به من لطف کرد.خب دوست عزیز و دوستان گرامی در مورد هزینه تحصیل گفتید که حدودا هر ترمی 1500دلار میشه.خب قبول.پس هزینه های زندگی و امد و رفت به کشور عزیزمون و هزینه های ثبت نام و .... چقد میشه؟؟؟؟
Ultraseaboy جوابایی لطف کردن.اما یه خوره برام نا مفهومه و موضوع رو باز نکردن.البته Ultraseaboy خیلی گله که جواب داده اما بهم حق بده که اطلاعات کامل تری داشته باشم.خب یکی بهم میگه که هزینه های سالیانه زندگی چقد میشه ؟؟؟
خب بعد کمک هزینه ای کی میدن شرایط اخذش چطوریه؟؟؟ ایا به همه تعلق میگیره؟؟؟؟ خب چقد هست؟؟؟ شاید بگید که موسسه های مختلفی کمک هزینه میده و مقداراشون باهم فرق میکنه.خی این قبول.اما حرف من اینه که به طور میانگین چقد میدن؟؟؟؟ به صورت ترمی میدن؟؟؟؟ سالیانه میدن؟؟؟؟ خب این موسسات که کمک هزینه میدن چه سودی میبرن از این کارشون؟؟؟؟
من شنیدم دانشگاها اجازه کار پاره وقت هم میدن.
حالا دوستان عزیزی که اطلاع دارن برای رشته عمران چه دانشگاه هایی خوب یا عالی هستن.
و ترمی 1500 دلار برای کدوم دانشگاه هاست؟؟؟
بهد دوره دکتری یا phd عمران در امریکا 3ساله هست یا 4 ساله؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید.بالا غیرتا به همه سوالا جواب بدید.که فک کنم سوالایی هست که توی ذهن هرکسی باشه.فقط لطفا کمک کنید.
منتظرم.خدانگهدار

احتمال زياد تا حالا جوابتون رو گرفته باشيد، ولي محض اطلاع شما و خيلي هاي ديگه كه از اين نوع سوالات دارن بهترين منبع كه در اون با جزئيات كامل به تمام سوالات شما پاسخ داده شده، فروم زير هست. اين سايت دقيقا به همون اندازه در زمينه تحصيل در خارج از كشور كامل هست كه مهاجرسرا در زمينه مهاجرت:
http://www.applyabroad.org/forum
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان