کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رشته عمران و معماری
سلام دوستان
من در رشته معماری و همسرم در رشته عمران تحصیل کردیم.میخواستم از کسانی که رفتن بپرسم زمینه کاری در این دو رشته انجابه چه صورتی است؟کدام ایالت زمینه کاری بهتر و بیشتری دارد؟اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه دارد ممنون میشم در اختیار قرار دهد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، shkhmo ، taherifar ، tapartoor600 ، Amir.AA
دوست عزیز سلام
راستش منم اطلاعات زیادی ندارم و فقط در حال بررسی تو سایتهای مختلف هستم. من و همسرم هر دو در رشته معماری تحصیل کردیم.
اگر اطلاعاتی تونستی کسب کنی خوشحال میشم منو هم مطلع کنی.

من با چند آشنایی که در آمریکا زندگی میکنن صحبت کردم، اونا معتقد بودند باید جاهایی که ساخت و ساز زیاده بری و پیشنهاد اونا جاهایی مثل کالیفرنیا، نیویورک، لوس آنجلس و لاس وگاس بود. البته مشکل اینجاست که هزینه زندگی در این نقاط بیشتره ولی من در سایت رسمی آمریکا دیدم که دستمزد یک آرشیتکت در کالیفرنیا به نسبت جاهای دیگه گرونتره یعنی حداقل و حداکثر اون بیشتر بود یعنی هزینه بالاتره ولی دستمزد هم بالاتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، shkhmo ، sara_e ، taherifar
سلام به همگي!

معمارها دارن همينجوري زياد ميشن! منم معماري خوندم و يه گشتي هم تو سايتهاي كاريابي زدم...
اينجوري كه من ميبينم كار زياده واسه ماها و هر روز يكي دو تا پيشنهاد هست كه فكر ميكنم كمتر از يك ماه بتونيم كار پيدا كنيم .البته من درباره لس آنجلس ميگم.

خوبه كه حالا كه اين مبحث باز شده تو زمينه هاي ديگه هم با هم همفكري داشته باشيم و اونايي كه رفتن هم كاش وقت كنن و گاهي سري بزنند.
شماره كيس : 14XXX
نامه اول : دوم خرداد
مصاحبه : سوم اردیبهشت
ويزا : ...

زندگي فرصت كوتاهيست براي بودن... شاد باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، shkhmo ، sara_e ، 3pideh ، mazi ، taherifar
سلام دوستان
منهم تو سایتهای کاریابی کارهای خوب با حقوق مناسب برای رشته معماری بخصوص در کالیفرنیا دیدم .ولی بیشتر از کسانی که رفتن و در این دو رشته مشغول کار هستند اطلاعاتی در زمینه نرم افزارها یا کلاسهایی که لازم بگذرونیم وحق امضا یا هر کاری که بهتر قبل از رفتن یاد بگریم یا انجام بدیم می خواستم که متاسفانه هنوز کسی جواب نداده.

شماره کیس:14xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، sara_e ، 3pideh ، taherifar
دوستان سلام
من شنیدم اگه بخواهی واسه خودت کار کنی که البته هنوز معنی اون رو درست نمیدونم منظورم نوع کاره و ... باید دوره ای رو بگذرونی که حدود دو سال طول می کشه و گویا قدری هم مشکله البته اینها فقط شنیده هاست هنوز مرجع موثق در اون طرف که هم رشته ما باشه و منو دقیق راهنمایی کنه پیدا نکردم.
در مورد نرم افزارها در بیشتر موارد من با برنامه های autocad, 3dmax و نرم افزارهای گرافیکی برخورد کردم و چیزی غیر از اینها ندیدم (تو جزئیات مربوط به کارها دیدم)
خوشحالم از اینکه میبینم تنها نیستم امیدوارم با کمک همدیگه بتونیم اطلاعاتمونو زیاتر کنیم
به امید موفقیت همه
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، sara_e ، 3pideh ، taherifar
سلام.من هم معمار هستم و البته 12 سال در زمینه معماری داخلی و طراحی مشغول به کار هستم.با نرم افزارهای 3dmax,Autocad,Photoshop,Coreldrow,....کار میکنم.فکر میکنید کجا میشه رفت.شنیدم واشنگتن یا نیویورک خوبه.دوستان چه نظری دارند.ضمنا کسی هست که بخواه به صورت شراکتی اونجا باهم کار کنیم یا پیشنهاد خاصی داره؟؟؟
برنده لاتاری 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: raminkhademzadeh ، shkhmo ، taherifar
سلام
خوشحالم كه لا اقل يك نفر پيدا شد كه زود تر از بقيه ميره و اميد وارم كه بعد ار رفتن به اونجا بيايي و از تجربياتت به ما بگي.Ultraseaboy عزيز ما لاتاري 2009 برنده شديم و در هر حال فكر ميكنم شما يكسال زودتر بري اونجا.
فقط خواهشا يه لطفي بكن و ما رو هم در جريان اوضاع اجتماعي اونجا در ارتباط با معماري قرار بده .اميد وارم كه بتونيم اونجا هم براي هم دوستاي خوبي باشيم.

من هم 5ساله كه فارغ التحصيل شدم وبا 3dmax,Autocad,Photoshop كار ميكنم التبته كارهاي اجرايي هم يه چندتايي داشتم.

پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، 3pideh ، taherifar
farda نوشته: سلام
خوشحالم كه لا اقل يك نفر پيدا شد كه زود تر از بقيه ميره و اميد وارم كه بعد ار رفتن به اونجا بيايي و از تجربياتت به ما بگي.Ultraseaboy عزيز ما لاتاري 2009 برنده شديم و در هر حال فكر ميكنم شما يكسال زودتر بري اونجا.
فقط خواهشا يه لطفي بكن و ما رو هم در جريان اوضاع اجتماعي اونجا در ارتباط با معماري قرار بده .اميد وارم كه بتونيم اونجا هم براي هم دوستاي خوبي باشيم.

من هم 5ساله كه فارغ التحصيل شدم وبا 3dmax,Autocad,Photoshop كار ميكنم التبته كارهاي اجرايي هم يه چندتايي داشتم.

رشته عمران و معماری جزو رشته های مهندسی و رشته طراحی داخلی ساختمان یا interior design جزو رشته های هنر بحساب می آید. پس اگر خواستید اطلاعاتی راجع به این دو رشته در اینترنت پیدا کنید به این نکته توجه کنید.

موفق باشید
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، taherifar
سلام.دوستان از وضعییت کار نونجا چه اطلاعاتی دارند؟
پاسخ
دوستان عزیز سلام
من برنده 2009 هستم و فکر می کنم حدود یک سال طول بکشه تا کارهام درست بشه، از وضعیت کار در اونجا هم هنوز اطلاعات دقیقی ندارم ولی به هر حال خوبیه این بخش اینه که میتونیم با هم همفکری کنیم.
یکی از دوستان من در آمریکا به من گفته که منتظر انتخابات تا وضعیت جدید مشخص بشه و به من قول داده که در مورد همه چیز اطلاعاتی در اختیارم میگذاره.
به محض دریافت اطلاعات اونو در اختیار همه خواهم گذاشت.
پاسخ
سلام به همگی

با مراجعه به سایتwww.ciryrating.com
میتوانید ایالتهارا بر اساس رشته مرتب ودرامد ها را با هم مقایسه کنید.البته سایر موارد مثل میزان جرائم و... را نیز درایالتهای مختلف میتوانید مشاهده نمایید.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، f_90 ، taherifar
samin نوشته: سلام به همگی

با مراجعه به سایتwww.ciryrating.com
میتوانید ایالتهارا بر اساس رشته مرتب ودرامد ها را با هم مقایسه کنید.البته سایر موارد مثل میزان جرائم و... را نیز درایالتهای مختلف میتوانید مشاهده نمایید.

موفق باشید

http://www.cityrating.com
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، shkhmo ، mohamadir ، baba manam sanaz ، taherifar
از دوستان کسی هست که تمایل به همکاری باشه در آمریکا.؟
پاسخ
Ultraseaboy عزيز من درست متوجه نشدم يعني حاضر باشه اومد اونجا با شما همكاري كنه؟ يا اينكه اونجا باشه و شما بري باهاش همكاري كني؟ اصلا تو چه زمينه اي همكار ميخواهي و ...
خلاصه اگه روشن تر مطرح كني خيلي بهتر ميشه راجع بهش بحث كرد...

هر چند در هر صورت من جوابم اينه:
با اجازه بزرگترا بله

پاسخ
ultraseaboy عزیز
با سلام من هم منظورتو درست متوجه نشدم، لطفا دقیقتر بگو.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان