کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
با سلام
دوستانی که به اورنج کانتی میان اگر سوالی داشته باشند در خدمتم.
حتما پیغام بدید خوشحال میشم کمک کنم.
تشکر کنندگان: ali usa ، shaso ، hassan1358arab ، usa lover ، tabim4 ، mgolchin13 ، bayat_r ، parastoo500 ، mhb161 ، sepehr_sh ، soruosh ، afs ، mohajer13 ، مرآت74 ، Tomas ، shatsi ، powerb
(2013-05-15 ساعت 12:13)StarIR نوشته:  دوستان کسی می دونه از کجای تهران می تونم یکی دو تخته فرش نفیس ابریشمی با قیمت مناسب بخرم؟ مثلا یه قالیچه 3 یا 4 متری چه حدود قیمته؟ من برای استفاده خودم در اون طرف می خوام یکی دو تا قالیچه متوسط بخرم نه خیلی گرون نه خیلی ارزون
البته به تاپيك مرتبط نيست. ببخشيد كه جواب مي دهم!Shy
ابريشم كه براي استفاده نيست!Big Grin
براي زير پا. مي توني فرش كرك بگيري. ارزونترينش كاشونه 12 متري 7-8 تومن بعد ديگه ميشه نايين و قم و تبريز كه حسابي برو بالا.
در هر حال با يك نفر وارد بايد بري خريد. چون فرش يك چيز هنريه.
نهايتا اگه اصرار داري دل بزني به دريا
برو بازار. ايستگاه 15 خرداد مترو
داخل بازار. سراي بوعلي. بورسشه.
موفق باشي
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: گل نهال ، nina22 ، tabim4 ، shaso ، hassan1358arab ، hoj_s000 ، mhb161 ، ikamaly ، Tomas ، r_ent ، AsemanAbee ، shatsi ، powerb
(2013-05-14 ساعت 22:07)bayat_r نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 21:04)sh_aytak نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 20:45)asal1907 نوشته:  من دارم لپ تاپم رو میبرم یه نفر منو خیلی ترسونده میگه برسی تو فرودگاه یو اس لپ تاپ رو روشن میکنن اگه ویندوزش اوریجینال نباشه فرمتش میکنن... صحت داره این چیزا که میگن؟

نه اینطور نیست هیچ فرودگاهی لپ تاپ رو چک نمیکنن حتما منظور دوستتون این بوده که اونجا به اینترنت وصل بشین از اون طریق امکان تشخیصش هست ولی بازم مشکلی پیش نمیاد حتی اونجا میشه از پکهای کینگ و امثالهم استفاده کرد با خیال راحت لپ تاپتونو ببرید موفق باشید

"هیچ فرودگاهی" درست نیست.من خودم تو فرودگاه دبی دیدم که لپ تاپ کسی رو چک کردند
بیات جان منظورت اینه که گفتن لپ تاپ رو روشن کنه و محتویاتش رو بررسی کردن؟ بعید میدونم!
توی فرودگاه دبی به همه میگن که لپ تاپ ها رو از کیفش بیرون بیارن و بگذارن داخل یک سبد جداگانه.وشاید از تون بخون که روشنش کنید تا مطمئن بشن که واقعا لپ تاپه و نه یک ماکت که توش چیزی جاسازی شده باشه. برای موبایل و سایر دستگاههای الکترونیکی هم این کار رو میکنن. ولی این که محتویات خصوصی دستگاه روبررسی کنن نیاز به حکم دادگاه داره و فکر نمیکنم تو هیچ مملکت آزادی همینطوری سر خود انجام بدن.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
(2013-05-15 ساعت 09:45)StarIR نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 22:07)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 20:45)asal1907 نوشته:  من دارم لپ تاپم رو میبرم یه نفر منو خیلی ترسونده میگه برسی تو فرودگاه یو اس لپ تاپ رو روشن میکنن اگه ویندوزش اوریجینال نباشه فرمتش میکنن... صحت داره این چیزا که میگن؟

دوست عزیز خیالت راحت باشه از این خبر ها نیست و به لب تاپ هیچ کس کاری ندارند. تازه من که اومدم ویندوز لب تابم 7 بود اومدم اینجا دیدم همه جا ویندوز 8 دارن استفاده میکنن رفتم سی دی شو بخرم دیدم 200 دلاره بی خیال شدم رفتم خونه به روش ایران از اینترنت آخرین ورژنشو دانلود کردم و تو یکی از همین سایتهای ایرانی کرکشو هم پیدا کردم الان 2 ماهه دارم ازش استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره تازه آپدیت هم میشه Big Grin
در مورد آنتی ویروس هم رفتم نورتون بگیرم 80 دلار قیمتش بود. از اینترنت دانلود کردم (از خود سایت نورتون) 30 روز تریال ورژن بهم داد بعد رفتم از سایت های ایرانی که لایسنس اورجینال میفروشن یه لایسنس یکساله خریدم به مبلغ 25000 تومان از طریق اینترنت با کارت نقدی پاسارگاد Wink لایسنس رو وارد کردم 460 روز بهم داد Big Grin و نورتون هم برام ایمیل زد و تشکر بابت خرید ازشون Big Grin و به همین راحتی نورتونم هم اورجینال شد با 25000 تومان یا تقریبا 7 دلار در صورتیکه اگر میخواستم از آمریکا بخرم باید 80 دلار پول میدادم Smile

از جه سایت ایرانی آنتی ویروس رو خریدی؟
قابل توجه کلیه دوستان میتونید قبل از عزیمت و یا بعد از ورود به روش دوست عزیزمان اقدام کنید و سپس از این سایت http://iranlicense.ir/ لایسنس بخرید با قیمت خیلی مناسب ولی واریز مبلغ به این شرکت از خارج از ایران نمی دونم آیا به غیر از پاسارگاد سایر بانکها هم میشه یا نه البته با در نظر گرفتن مسئله محدودیت نقل و انتقال وجه اینترنتی از خارج از کشور تعجب میکنم دوستمان تونسته اند از آنجا واریز کنند؟
تشکر کنندگان: payam62 ، bayat_r ، hassan1358arab ، kasrafo ، mhb161 ، SOROUSHSOFT ، rozelo ، hoj_s000 ، Tomas ، r_ent ، shatsi ، powerb
از دوستان کسی واشنگتن مریلند نرفته . می خواستم چند تا سوال بپرسم
کیس نامبر : 2013AS4### / سفارت : آنکارا / ساکن: San Francisco /دریافت ویزا : 9 May
تشکر کنندگان: mhb161 ، Tomas ، powerb
(2013-05-15 ساعت 12:42)mgolchin13 نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 22:07)bayat_r نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 21:04)sh_aytak نوشته:  

نه اینطور نیست هیچ فرودگاهی لپ تاپ رو چک نمیکنن حتما منظور دوستتون این بوده که اونجا به اینترنت وصل بشین از اون طریق امکان تشخیصش هست ولی بازم مشکلی پیش نمیاد حتی اونجا میشه از پکهای کینگ و امثالهم استفاده کرد با خیال راحت لپ تاپتونو ببرید موفق باشید

"هیچ فرودگاهی" درست نیست.من خودم تو فرودگاه دبی دیدم که لپ تاپ کسی رو چک کردند
بیات جان منظورت اینه که گفتن لپ تاپ رو روشن کنه و محتویاتش رو بررسی کردن؟ بعید میدونم!
توی فرودگاه دبی به همه میگن که لپ تاپ ها رو از کیفش بیرون بیارن و بگذارن داخل یک سبد جداگانه.وشاید از تون بخون که روشنش کنید تا مطمئن بشن که واقعا لپ تاپه و نه یک ماکت که توش چیزی جاسازی شده باشه. برای موبایل و سایر دستگاههای الکترونیکی هم این کار رو میکنن. ولی این که محتویات خصوصی دستگاه روبررسی کنن نیاز به حکم دادگاه داره و فکر نمیکنم تو هیچ مملکت آزادی همینطوری سر خود انجام بدن.

من هم باورم نمیشد ولی به نرم افزارهاش گیر دادند و به پارتیشنی که نرم افزار های کینگ رو ریخته بود و جالب بود که مجموعه king پرند رو میشناختند Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: گل نهال ، usa lover ، hassan1358arab ، nina22 ، mgolchin13 ، mhb161 ، Tomas ، ابی هانی ، mhz_ir ، shatsi ، powerb
(2013-05-15 ساعت 13:38)amir0_0amir نوشته:  بچه ها سلام...یه سوال ....برای پرواز به دالاس با هواپیمایی قطر گزینه ای هستش که میره هیوستون و بعد از یک ساعت و نیم پرواز به سمت دالاس . حالا سوال اینه که 1.5 ساعت کافیه برای انجام کارا در فرودگاه هیوستون . یعنی ریسک نداره ؟؟ ممنون

قطعاً نمیتونه بدون ریسک باشه! اگه مطالب دوستان رو بخونی بعضی‌ وقتا کارا نیم ساعته انجام می‌شه ولی‌ بعضی‌ وقتا هم ۲ساعت یا بیشتر طول میکشه. حالا شما در نظر بگیر علاوه بر اون، کارای Check In پرواز بعدی رو هم داری ! تصمیم با شماست ولی‌ به نظر ریسکش خیلی‌ بالا میاد.
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان
تشکر کنندگان: گل نهال ، nina22 ، shatsi ، amir0_0amir ، hassan1358arab ، mhb161 ، soruosh ، kasrafo ، shaso ، ikamaly ، مرآت74 ، Tomas
(2013-05-15 ساعت 13:38)amir0_0amir نوشته:  بچه ها سلام...یه سوال ....برای پرواز به دالاس با هواپیمایی قطر گزینه ای هستش که میره هیوستون و بعد از یک ساعت و نیم پرواز به سمت دالاس . حالا سوال اینه که 1.5 ساعت کافیه برای انجام کارا در فرودگاه هیوستون . یعنی ریسک نداره ؟؟ ممنون

امیر جان
پروازهای قطر به دالاس چندین آپشن مختلف داره .

دوحه - شیکاگو - دالاس
دوحه - واشنگتن - دالاس
دوحه - هیوستون - دالاس

ببین کدوم آپشن دومین استابش بیشتر از 2 ساعته . اینجوری هم زمان رو از دست ندادی و هم پولت رو Big Grin

البته اگه پروازها تکمیل نشده باشن ، مسلما می تونی انتخاب خوبی داشته باشی.
بچه ها جون؟مدارکی که دادین ترجمه مث گواهینامه و گواهی کار و ...فقط مهر دارالترجمه کافیه یا مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم لازمه؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: bayat_r ، shatsi ، سمانه777 ، nooshshahnar ، mhb161 ، rezagh ، خانه ، soruosh ، parsush ، shaso ، ایلیا8118 ، Tomas ، jazirehh
(2013-05-15 ساعت 14:28)مانترا نوشته:  بچه ها جون؟مدارکی که دادین ترجمه مث گواهینامه و گواهی کار و ...فقط مهر دارالترجمه کافیه یا مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم لازمه؟

به به خانم انرژی....
شما کپی مدارکت رو هم ببرید قبوله،چون شمایید....
اما من پرسیدم و گفتند مهر دارالترجمه کافیه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-05-15 ساعت 14:28)مانترا نوشته:  بچه ها جون؟مدارکی که دادین ترجمه مث گواهینامه و گواهی کار و ...فقط مهر دارالترجمه کافیه یا مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم لازمه؟

وقتی هیچکدوم از مدارک ما واسه اونها معتبر نیست ، قطعا دارین هزینه اضافی می کنین.
بجز گواهینامه بین المللی که اونم محدودیت زمانی دارین. در مجموع هر مدرکی که فکر می کنین مهمه ترجمه کنید اما نیازی به دادگستری و وزارت خارجه نیست . من این تجربه رو توی مصاحبه بدست آوردم و فهمیدم که پولم رو دور ریختم !!!!

البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند Smile

بچه ها من نمی دونم چرا امضام پای پست هام نمی افته . توی کنترل پنل هم که میرم نمی بینمش !!! نه می تونم تغییرش بدم و نه اصلا وجود داره که بتونم لااقل تغییرش بدم .
کسی با این مشکل مواجه شده یا نه ؟ راهنمائی کنین.
(2013-05-15 ساعت 14:26)30NAP30 نوشته:  

امیر جان
پروازهای قطر به دالاس چندین آپشن مختلف داره .

دوحه - شیکاگو - دالاس
دوحه - واشنگتن - دالاس
دوحه - هیوستون - دالاس

ببین کدوم آپشن دومین استابش بیشتر از 2 ساعته . اینجوری هم زمان رو از دست ندادی و هم پولت رو Big Grin

البته اگه پروازها تکمیل نشده باشن ، مسلما می تونی انتخاب خوبی داشته باشی.
نمیشه کارارو تو فرودگاه مقصد انجام داد؟ یعنی بخاطر اینکه پروازمون توی اون فرودگاه عوض میشه کارامونم باید اونجا انجام بدیم؟
ببخشید من اطلاعاتی در مورد چنین پروازایی ندارم ، می خواستم بدونم موقع تعویض هواپیما بارامونو خودشون جابجا می کنن دیگه؟ نیاز به اینکه بارو تحویل بگیریم و دویاره تحویل بدیم نیست؟
شماره کیس :2013AS0001xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : هفته دوم ژانویه/ کلیرنس
تاریخ کلیرنس :20 فوریه 2013
تاریخ ورود به آمریکا : جون ٢٠١٣
تعداد نفرات : 2 نفر
مقصد:هیوستون
تشکر کنندگان: mhb161 ، ikamaly ، Tomas ، shatsi ، powerb
(2013-05-15 ساعت 12:25)hoseyn نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 12:13)StarIR نوشته:  دوستان کسی می دونه از کجای تهران می تونم یکی دو تخته فرش نفیس ابریشمی با قیمت مناسب بخرم؟ مثلا یه قالیچه 3 یا 4 متری چه حدود قیمته؟ من برای استفاده خودم در اون طرف می خوام یکی دو تا قالیچه متوسط بخرم نه خیلی گرون نه خیلی ارزون
البته به تاپيك مرتبط نيست. ببخشيد كه جواب مي دهم!Shy
ابريشم كه براي استفاده نيست!Big Grin
براي زير پا. مي توني فرش كرك بگيري. ارزونترينش كاشونه 12 متري 7-8 تومن بعد ديگه ميشه نايين و قم و تبريز كه حسابي برو بالا.
در هر حال با يك نفر وارد بايد بري خريد. چون فرش يك چيز هنريه.
نهايتا اگه اصرار داري دل بزني به دريا
برو بازار. ايستگاه 15 خرداد مترو
داخل بازار. سراي بوعلي. بورسشه.
موفق باشي
پس این قالیچه ها رو چی کار می کنن؟ Smile من یکی دو تا قالیچه خوشگل می خوام که وسط سالن بذارم و به عنوان هنر ایرانی پزش رو بدم ...
تشکر کنندگان: kasrafo ، mgolchin13 ، shatsi ، usa lover ، mhb161 ، خانه ، soruosh ، ikamaly ، مرآت74 ، Tomas
(2013-05-15 ساعت 05:30)mooj نوشته:  سلام دوستان عزیزم
من یه هفته میشه که اومدم هیوستون و تازه فرصت کردم از کارایی که انجام دادم یه خورده بگم.و خیلی هم خلاصه میگم.

فرودگاه تبریز : یکی از ساکهامونو باز کردن ولی گیر ندادن و همه چی خوب پیش رفت. دلار هم بالای نفری 5000 تا داشتیم که اصلا کاری نداشتن و نپرسیدن.
بارامون بعضیا بالای 23 کیلو بود بعضیا هم زیر 23 ولی همه رو با هم وزن کرد و میانگینشو حساب کرد.

استانبول مسافرای آمریکا رو زیاد سیم جین میکنن و پاکت زردو حتما چک میکنن ولی باز نمیکنن.پرواز از اونی که انتظارشو داشتم بهتر بود.

تو فرودگاه هیوستون 2 ساعت معطلی داشتیم و همه چی هم داشتیم حتی تخمه و سماق و .... به جز برنج که رو همون تاکید داشتن و گفتیم نداریم و واقعا هم فقط همونو نداشتیم و به لطف بچمون که خسته بود و خوابش برده بود گیر خاصی ندادن.آدرس هم تو فرودگاه عوض کردیم که فقط روی برگه من آدرس جدیدو نوشت و من همش دلم شور میزد که نکنه بلایی که سر سروش عزیز اومد سر ما هم بیاد چون دیگه تو آدرس قبلی هیچ آشنایی نداشتیم.

فردای روز رسیدنمون با همون پاس و ویزا یه حساب تو بانک آو آمریکا باز کردیم و دبیت کارت گرفتیم. قابل توجه اینکه ما مبلغ 165 دلارو قبل از ورود پرداخت نکردیم و بعد از باز کردن حساب و بعد از ظهر همون روز با همون دبیت پرداخت کردیم.

روز سوم به اداره سوشال رفتم برای شماره سوشال که گفت تو فرودگاه براتون اقدام شده. گفتم شماره رو داری بدی؟ گفت: ندارم!!

روزای بعد برای یه خونه که قبلا استارتشو زده بودم اقدام کردم . که نشد.به اداره پست هم رفتم و فرم تغییر آدرس رو پر کردم. یه نکته ای که اینجا برخوردم اینه که شما برای هر کاری میتونی اینترنتی اقدام کنی حتی برای صدور سوشال ولی همه خدمات اینترنتی هزینه دارن و باید با کارت پرداخت بشه ولی مراجعه حضوری هیچ هزینه ای نداره الا رفت و آمد با اتوبوس که هرمسیر نفری 1/25 دلار میگیرن و باید پول خورد همراتون باشه. من روز اول نداشتم و 5 دلاری میخواستم بدم که خانم راننده مهمونم کرد و گفت نمیخواد!

دیشب دوستم که آدرسشو داده بودم تماس گرفت و گفت براتون 2 تا نامه اومده که فکر کنم ولکام هستش و هنوز ندیدمشون.

خط موبایل هم از سیمپل موبایل گرفتم که قیمت یکماه با مکالمه نامحدود و اس ام اس نامحدود داخل آمریکا و اس ام اس بین الملی نا محدود 40 دلار هستش ولی دفعه اول 10 دلار هم واسه سیم کارت میگیرن.البته اینترنت هم داره ولی نامحدود نیستش.

الان هم دنبال خونه هستم و چندین جارو نشون کردم و از فردا باید دنبال کیسا برم.

زندگی تو آمریکا سخت نیست ولی مهاجرت کار سختیه! تنها چیزی که تو این مدت یه کم اذیتم کرده این لهجه تگزاسیه.

امیدوارم همگی موفق باشید دوستان عزیزم.
رسیدن به خیر موج عزیز
هر کاری اولش سخته، ازجمله مهاجرت که اولش خیلی سخته ولی بتدریج راحت میشه. از شما انتظار میره سفرنامه ی مفصلی بنویسید. سفرنامه ی ایروانتون که خیلی مفصل و مفید بود. شما که اهل جای سردسیر هستید با گرما و رطوبت بالای هیوستون میتونید سازگار کنید خودتونو؟ واقعا هواش شبیه کیشه؟ من یک بار تابستون رفتم کیش و با هواش خیلی مشکل داشتم.
ایام به کام
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
(2013-05-15 ساعت 12:51)tabim4 نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 09:45)StarIR نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 22:07)SOROUSHSOFT نوشته:  

دوست عزیز خیالت راحت باشه از این خبر ها نیست و به لب تاپ هیچ کس کاری ندارند. تازه من که اومدم ویندوز لب تابم 7 بود اومدم اینجا دیدم همه جا ویندوز 8 دارن استفاده میکنن رفتم سی دی شو بخرم دیدم 200 دلاره بی خیال شدم رفتم خونه به روش ایران از اینترنت آخرین ورژنشو دانلود کردم و تو یکی از همین سایتهای ایرانی کرکشو هم پیدا کردم الان 2 ماهه دارم ازش استفاده میکنم هیچ مشکلی نداره تازه آپدیت هم میشه Big Grin
در مورد آنتی ویروس هم رفتم نورتون بگیرم 80 دلار قیمتش بود. از اینترنت دانلود کردم (از خود سایت نورتون) 30 روز تریال ورژن بهم داد بعد رفتم از سایت های ایرانی که لایسنس اورجینال میفروشن یه لایسنس یکساله خریدم به مبلغ 25000 تومان از طریق اینترنت با کارت نقدی پاسارگاد Wink لایسنس رو وارد کردم 460 روز بهم داد Big Grin و نورتون هم برام ایمیل زد و تشکر بابت خرید ازشون Big Grin و به همین راحتی نورتونم هم اورجینال شد با 25000 تومان یا تقریبا 7 دلار در صورتیکه اگر میخواستم از آمریکا بخرم باید 80 دلار پول میدادم Smile

از جه سایت ایرانی آنتی ویروس رو خریدی؟
قابل توجه کلیه دوستان میتونید قبل از عزیمت و یا بعد از ورود به روش دوست عزیزمان اقدام کنید و سپس از این سایت http://iranlicense.ir/ لایسنس بخرید با قیمت خیلی مناسب ولی واریز مبلغ به این شرکت از خارج از ایران نمی دونم آیا به غیر از پاسارگاد سایر بانکها هم میشه یا نه البته با در نظر گرفتن مسئله محدودیت نقل و انتقال وجه اینترنتی از خارج از کشور تعجب میکنم دوستمان تونسته اند از آنجا واریز کنند؟
از این سایت بی دردسر و ارزان لایسنس اوریجینال بگیرید, هم آنتی ویروس هم ویندوز هم آفیس , من چند ساله مشتریش هستم. چون پسوند .us داره و سنترش تو انگلیس هست فکر نکنم از نظر محدودیت خرید اینترنتی مشکلی پیش بیاد.
www.isatis.us
2013AS3xxx- ابوظبی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان