کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-2
(2016-12-08 ساعت 01:32)hnv2000 نوشته:  سلام

یک سوال ازتون (hesgan) داشتم. آیا به شما هم قبل از مصاحبه از ابوظبی تماس گرفتند؟ من کیس مشابه شما میشناسم که شهریورماه برای مصاحبه رفتند ابوظبی ولی قبلش از سفارت بهشون زنگ زدن و گفتند که مدیکال ندن چون الان مشغول بررسی پرونده های سال قبل هستند و تا نوبت به ایشون برسه اعتبار مدیکالشون تموم میشه. آیا برای شما هم اینچنین بوده؟ البته این دوستم با مشاوره وکیلش مدیکال داد و به سفارت هم تحویل داد ولی از اون موقع در AP موندن.

از دوستان دیگر اگر مورد مشابه داشتید ممنون میشم بگین. این مورد عمومیت داره؟ اگر نه، چه معنی میتونه داشته باشه؟

سلام

نخیر با ما تماس نگرفتن و روز مصاحبه هم بعد از پاسپورت دومین چیزی که ازمون خواستن جواب های مدیکال بود! در پایان مصاحبه هم گفتن از دو ماه دیگه سایت رو چک کنید برای ویزا.

افراد زیادی هستن در کیس های مختلف که تاریخ اعتبار مدیکالشون میگذره و ناچار میشن دوباره مدیکال بدن اما تابحال نشنیدم با هیچکدوم تماس بگیرن بگن مدیکال ندین و این موضوع به هیچ عنوان عمومیت نداره. احتمالاً کیس دوست شما کیس بسیار خاصی بوده که باید دلیلش رو از خودشون بپرسین.

موفق باشید.
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان چند تا سوال دارم اگه کسی میتونه و اطلاعات داره لطفا پاسخ بده .پلیس ریپورت ایران برای کیس eb2لازم هست؟ترجمه مدارک رو باید ببریم با توجه به اینکه قبلا از طریق وکیل فرستادم ؟مصاحبه به چه زبانی است در eb2?ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-08 ساعت 13:06)yasesepid نوشته:  سلام دوستان چند تا سوال دارم اگه کسی میتونه و اطلاعات داره لطفا پاسخ بده .پلیس ریپورت ایران برای کیس eb2لازم هست؟ترجمه مدارک رو باید ببریم با توجه به اینکه قبلا از طریق وکیل فرستادم ؟مصاحبه به چه زبانی است در eb2?ممنون

سلام دوست عزیز

پلیس ریپورت ایران رو در کل سفارت آمریکا در ابوظبی قبول نداره و این رو روی وب سایتش نوشته. ضمن اینکه در برگۀ مصاحبه ای که برای شما ارسال شده جلوی این مورد ضربدر زدن یعنی که لازم نیست.

حتماً اصل ترجمۀ همه چیز رو با خودتون ببرین. ما هم وکیل داشتیم و از اون طریق قبلا فرستاده بودیم ولی اصل ترجمۀ کارت پایان خدمت و اصل ترجمۀ سند ازدواج رو مجدداً ازمون خواست. ولی مثلا اصل ترجمه های شناسنامه ها رو نخواست!

اگر مصاحبۀ شما در ابوظبی هست که اونجا اتوماتیک همه فارسی حرف می زنن ولی ظاهراً آنکارا و ایروان این انتخاب هست که بگین به انگلیسی می خواین مصاحبه بشین یا به فارسی. با ما که همه فارسی حرف زدن تو ابوظبی!

موفق باشید.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: yasesepid
(2016-12-07 ساعت 21:20)behz_mohaj نوشته:  
(2016-11-03 ساعت 17:05)shahr2831 نوشته:  سلام به همگی بالاخره ویزای ما هم ‎issued‎ شد! خدا را شکر. این لحظه را برای همه دوستان آرزو می کنم.

سلام دوست عزیز.
اولا تبریک میگم. ثانیا چند روز از زمان مصاحبه تا زمان issue شدن ویزا برای شما طول کشید؟
سپاس

قبلا گفته بودند که حدود چهار ماه، ببخشید که من به جاشون جواب دادم ، گفتم کمکی کرده باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: behz_mohaj
(2016-12-07 ساعت 21:36)hesgan نوشته:  
(2016-12-07 ساعت 13:06)lady65719 نوشته:  سلام
تو سایت دکتر اونگان نوشته که زیر یک ماه هیچ واکسنی نزنین، یعنی حداقل از یه ماه قبل از ویزیت دکتر نباید واکسنی زد، ما نوبت دوم واکسن mmr مون میشه 29 آذر، و 4 بهمن هم وقت مصاحبه داریم، باید چیکار کنیم؟ واکسنمون رو اینجا بزنیم یا از خیرش بگذریم؟چون اگه 29 آذر واکسن بزنیم تا 29 دی میشه یه ماه، اصلا نمی دونم که چقدر قبل مصاحبه باید رفت دکتر؟هنوز وقت نگرفتیم . کسی نظری داره؟ کسی بوده زیر یه ماه واکسن زده باشه؟

سلام

بله شما تا یک ماه قبل از تاریخ مدیکال نباید واکسنی که حاوی ویروس زنده باشه تزریق کنید که ام ام آر شاملش میشه. به نظر من شما بر حسب تاریخ مصاحبه، تاریخ مدیکالتون رو محاسبه کنید و وقت بگیرید. بعدش طبق چیزی که دکتر به من گفت نوبت دوم ام ام آر رو تا دو سه روز اینور اونور هم میشه زد و مشکلی نیست. یعنی شما می تونید مثلاً 26 آذر نوبت دوم رو بزنید که و تا مصاحبه هم که 8 روز وقت دارین. فکر نکنم مدیکال رو 5 روز زودتر از مصاحبه انجام بدین (در شرایطی که کودک همراه داشته باشید، اگر نه که 3 روز قبل هم کافیه، چون جواب نهایتاً دو روزه آماده میشه)

ببخشید بعد مصاحبه بلافاصله پاسپورت هاتون رو پس دادن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-08 ساعت 15:37)lady65719 نوشته:  
(2016-12-07 ساعت 21:36)hesgan نوشته:  
(2016-12-07 ساعت 13:06)lady65719 نوشته:  سلام
تو سایت دکتر اونگان نوشته که زیر یک ماه هیچ واکسنی نزنین، یعنی حداقل از یه ماه قبل از ویزیت دکتر نباید واکسنی زد، ما نوبت دوم واکسن mmr مون میشه 29 آذر، و 4 بهمن هم وقت مصاحبه داریم، باید چیکار کنیم؟ واکسنمون رو اینجا بزنیم یا از خیرش بگذریم؟چون اگه 29 آذر واکسن بزنیم تا 29 دی میشه یه ماه، اصلا نمی دونم که چقدر قبل مصاحبه باید رفت دکتر؟هنوز وقت نگرفتیم . کسی نظری داره؟ کسی بوده زیر یه ماه واکسن زده باشه؟

سلام

بله شما تا یک ماه قبل از تاریخ مدیکال نباید واکسنی که حاوی ویروس زنده باشه تزریق کنید که ام ام آر شاملش میشه. به نظر من شما بر حسب تاریخ مصاحبه، تاریخ مدیکالتون رو محاسبه کنید و وقت بگیرید. بعدش طبق چیزی که دکتر به من گفت نوبت دوم ام ام آر رو تا دو سه روز اینور اونور هم میشه زد و مشکلی نیست. یعنی شما می تونید مثلاً 26 آذر نوبت دوم رو بزنید که و تا مصاحبه هم که 8 روز وقت دارین. فکر نکنم مدیکال رو 5 روز زودتر از مصاحبه انجام بدین (در شرایطی که کودک همراه داشته باشید، اگر نه که 3 روز قبل هم کافیه، چون جواب نهایتاً دو روزه آماده میشه)

ببخشید بعد مصاحبه بلافاصله پاسپورت هاتون رو پس دادن؟

بله. یک برچسب پشتش چسبوندن و همراه سایر مدارک اصلی بهمون پس دادن. ولی اگر انشالله یکضرب بگیرین پاس ها رو نگه میدارن که توش ویزا بچسبونن. در اینصورت پنج روز کاری بعد پس میدن.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
واقعا مصاحبه به زبان فارسیه باورم نمیشه یکساله که دارم زبان کار میکنم دیگه کارم رو به فارسی نمیتونم توضیح بدم .ولی اگه واقعا این جور که شما میگید باشه عالی میشه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسانی که مصاحبه شدن اگه براتون مقدوره سوالاتی که ازتون پرسیدن رو میشه بگید لطفا؟در مورد کارتون چه سوالاتی پرسیدن؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز از شما جه سوالی پرسیدن ؟در مورد کارتون چه چیز بیشتر ملاک بود ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-08 ساعت 18:17)yasesepid نوشته:  کسانی که مصاحبه شدن اگه براتون مقدوره سوالاتی که ازتون پرسیدن رو میشه بگید لطفا؟در مورد کارتون چه سوالاتی پرسیدن؟ممنون

از من فقط پرسید تابحال چند فیلم ساختم. همین! کلا هم فقط 4 تا سوال پرسید Smile
سفرنامه
پاسخ
سلام دوستان منم مي خواستم تجربه ام رو براتون بگم
ما از طريق ويزاي e2 اقدام كرديم كه بعد أر كلي پرس و جو آقاي طاهر كاملي رو به عنوان وكيل انتخاب كرديم اين اقا با هزار ترفند و زبون بازي گفت ما ٢٠ هزار دلار رو اول مي گيريم و كارو شروع مي كنيم ما هم از همه جا بي خبر پول بي زبونو به حساب شخصي خود آقاي كاملي توسط يه صرافي كه خودشون معرفي كردن واريز كرديم
و به ما با اب و تاب كه البته كار ما رو گفت همكارم انجام مي ده و كار ما رو به كسي ديگه سپرد اولا كه گفت با سرمايه ١٥٠ هزار دلار شما مي تونيد بيسنس راه بندازين و ما باز هم پول و فرستاديم و يك سال ونيم هم كارمون طول كشيد و بعد شب قبل از مصاحبه بهمون گفت شانس ويزا گرفتن ايرانيا خيلي كمه توي ويزاي اي تو كه ما با كلي دلشوره رفتيم و كه البته ويزا هم بهمون ندادن و بعد هم گفت متأسفم گفته بودم كه شانس ويزا براي ايرانيا كمه و اگه شما فيليپيني بودين مثلا حتما مي دادن و اين حرفا كه شوهر من ناراحت شد و گفت مكن شما از روز اول نمي دونستن كه ما إيراني هستيم و گفت حالا دوباره بررسي مَس كنم و از اين حرفا كه كلا ما رو هي اميدوار كرد و دوباره نااميد فقط خواستم بگم تو رو خدا شما مثل ما گول اين شياد و نخورين و بدونين كه ويزاي اي تو خيلي درصدش پايين كه ويزا بدن البته ما يه بيسنس خيلي خوب كه به گفته خودش بي نقص بود داشتيم
فقط اين اقا با اين بي كفايتيش شانس ويزاي توريستي رو هم از ما گرفت كه خدا ازش نگذره

پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan
(2016-12-08 ساعت 18:17)yasesepid نوشته:  کسانی که مصاحبه شدن اگه براتون مقدوره سوالاتی که ازتون پرسیدن رو میشه بگید لطفا؟در مورد کارتون چه سوالاتی پرسیدن؟ممنون

سلام. نگران سوالات مصاحبه نباشید. یک سری سوال خیلی معمولی است. آنقدر معمولی که من همشون را به خاطر ندارم. سوالی نیست که جوابشو ندونید. از من سوالاتی از قبیل اینکه کارم در ایران چیست، در آمریکا چکار می خواهم بکنم، احتمالا کارم در چه شرکتهایی یا شهرهایی خواهد بود، آیا در ایران برای دولت کار کرده ام، سربازیم رو در سپاه بودم یا ارتش، و ...
به نظرم از همه بدتر همین سوال آخر هست!!
پاسخ
سلام در مورد گزینه کریر سرویس که در هنگام رجیستر قبل مصاحبه در سایت ان وی سی باید در آنکارا یه آدرس بدیم که بعد پاسپورت ها به اون آدرس ارسال بشه ، ممکنه بگین چی باید نوشته بشه؟آیا باید آدرس هتلی که در آنکارا رزرو میکنیم باشه یا آدرس کسانی که پیکاپ ویزا انجام میدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-10 ساعت 23:47)Sanikord نوشته:  سلام دوستان منم مي خواستم تجربه ام رو براتون بگم
ما از طريق ويزاي e2 اقدام كرديم كه بعد أر كلي پرس و جو آقاي طاهر كاملي رو به عنوان وكيل انتخاب كرديم اين اقا با هزار ترفند و زبون بازي گفت ما ٢٠ هزار دلار رو اول مي گيريم و كارو شروع مي كنيم ما هم از همه جا بي خبر پول بي زبونو به حساب شخصي خود آقاي كاملي توسط يه صرافي كه خودشون معرفي كردن واريز كرديم
و به ما با اب و تاب كه البته كار ما رو گفت همكارم انجام مي ده و كار ما رو به كسي ديگه سپرد اولا كه گفت با سرمايه ١٥٠ هزار دلار شما مي تونيد بيسنس راه بندازين و ما باز هم پول و فرستاديم و يك سال ونيم هم كارمون طول كشيد و بعد شب قبل از مصاحبه بهمون گفت شانس ويزا گرفتن ايرانيا خيلي كمه توي ويزاي اي تو كه ما با كلي دلشوره رفتيم و كه البته ويزا هم بهمون ندادن و بعد هم گفت متأسفم گفته بودم كه شانس ويزا براي ايرانيا كمه و اگه شما فيليپيني بودين مثلا حتما مي دادن و اين حرفا كه شوهر من ناراحت شد و گفت مكن شما از روز اول نمي دونستن كه ما إيراني هستيم و گفت حالا دوباره بررسي مَس كنم و از اين حرفا كه كلا ما رو هي اميدوار كرد و دوباره نااميد فقط خواستم بگم تو رو خدا شما مثل ما گول اين شياد و نخورين و بدونين كه ويزاي اي تو خيلي درصدش پايين كه ويزا بدن البته ما يه بيسنس خيلي خوب كه به گفته خودش بي نقص بود داشتيم
فقط اين اقا با اين بي كفايتيش شانس ويزاي توريستي رو هم از ما گرفت كه خدا ازش نگذره

سلام دوست عزیز

متاسفم از اینکه این اتفاق برای شما افتاده. در کل من نمی دونم چرا به وکیل های ایرانی چندان اعتماد ندارم. وقتی هم می خواستم کار رو شروع کنم بعد از کلی تحقیق بالاخره یک وکیل آمریکایی رو انتخاب کردم. به نظرم مبلغی که از شما گرفته هم خیلی زیاده چون برای این کار وکلای آمریکایی بین 10 تا نهایت 12 هزار دلار می گیرن.

امیدوارم بتونین کار رو به شکلی ادامه بدین و باز هم برای ویزا اپلای کنین.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام .من فرم تایید ثبت تاریخ مصاحبه رو تکمیل کردم و آدرس دفتر پستی رو هم انتخاب کردم و تارخ مصاحبه هم اومد ولی وقتی دکمه تکمیل ثبت نام رو میزنم گزینه (من یک ربات نیستم )میاد که غیر فعاله .نمیدونم چکار کنم .کسی اطلاعاتی داره در این زمینه؟آیا الان تاریخ مصاحبه ما ثبت شده یا باید حتما ایمیلی دریافت کنیم که ثبت شده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان