کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت کارولینای شمالی
Houmanmir عزیز بسیار ممنون از پاسختون
کاملاً حق با شماست و بایستی انگلیسی مون رو تقویت کنیم البته من چند سالی با شرکت shell   انگلیس کار کردم و زبانم بد نیست ولی حتماً نیاز به تقویت داره.
Dv2017 عزیز از شما هم ممنونم ظاهراً من و شما شرایط مشابهی داریم و امیدوارم سال بعد با همدیگر راهی رالی باشیم
راستی از عمو سعید عزیز اهل رالی خبری نیست
ما که خیلی مشتاق نوشته هاشیم
Alireza
2015 has not been selected
2016 has not been selected
2017 has not been selected
Waiting for 2018 Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، houmanmir ، golia ، frozen mind
(2016-02-03 ساعت 09:09)Ccroperator نوشته:  Houmanmir عزیز بسیار ممنون از پاسختون
کاملاً حق با شماست و بایستی انگلیسی مون رو تقویت کنیم البته من چند سالی با شرکت shell   انگلیس کار کردم و زبانم بد نیست ولی حتماً نیاز به تقویت داره.
Dv2017 عزیز از شما هم ممنونم ظاهراً من و شما شرایط مشابهی داریم و امیدوارم سال بعد با همدیگر راهی رالی باشیم
Ccroperator عزيز سلام
مرسي ، خدا از دهنت بشنوه Smile
آره واقعا جاي عموسعيد خاليه من كه خيلي از راهنماييهاش استفاده كردم . خوشبختانه دوستان ديگه تو راهنمايي كم نميذارن .
موفق باشي
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: Ccroperator ، houmanmir ، frozen mind
(2016-02-03 ساعت 08:39)dv2017 نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 04:14)houmanmir نوشته:  سلام دوست عزیز ، میبخشید که دیر جواب میدم . یکیش که همه ی دوستان گفتن بستگی به مدت قراردادتون داره. دومیش هم آپشن هایه که بهتون برا اون خونه میدن مثله واشر درایر ، یخچال ، اجاق گاز ، مایکروویو ، فرنیچر و حتی کف خونه کارپت باشه یا هارد وود و ... . سومیش میتونه نمای خونتون باشه به سمت پارکینک ، به سمت گلف کرس یا ... . همه ی اینا رو قیمت خونه یا آپارتمان تاثیر داره. 
اینجایی هم که شما دیدید جای خوبی از رالی هست.
یه چیز دیگه هم اینکه برای رنت این آپارتمان کردیت شما رو حتما چک میکنن. زیر قیمت نوشته شده credit score

سلام houmanmir عزيز ، خواهش ميكنم ، شما لطف ميكنيد و وقت ميذاريد من هم كه فعلا تا نتايج بياد و قبول بشم  ( اعتماد به نفس در حد لاليگا ) حسابي وقت دارم واسه تحقيق
يه سوال ديگه دارم ممنون ميشم جوابمو بديد
1-دادن شش ماه يا بيشتر اجاره يكجا تا چه اندازه ميتونه به جاي كرديت موثر باشه؟و اينكه اصلا راهي هست كه اونا بيخيال كرديت چك بشن ؟
2-قضيه ممنوعيت اتاق مشترك براي بچه هاي غير همجنس قانونيه يا ابزاريه واسه اينكه واحدها با اتاق بيشتر رو اجاره بدن ،‌كلا به چه ميزان در اين مورد سختگيري ميشه ؟ البته سوال من در مورد مجتمع هاي آپارتماني هست

بله میتونید یه جا بدید و در مدت یک سال هم میتونید کمی کردیت بسازید برا چیزهای کوچیک. 
دومین سوالتون هم بله قانونیه لااقل تو این استیت، امریکا کشور به شدت مذهبیه شما تو هر خیابون حداقل یه چرچ میبینید.
البته اینم هست شما میتونید از یه شخص خونه اجاره کنید که میشناستتون دیگه کسی نمیاد بهتون چیزی بگه یا پلیس بیاد در خونتون.
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، golia ، rkm
(2016-02-03 ساعت 09:09)Ccroperator نوشته:  Houmanmir عزیز بسیار ممنون از پاسختون

بله اینجا حتی خیلی از بچه های دانشجو که با مدرک تافل یا ایلتس دارن میان یک سال یا دو سال اول اومدنشون بیشتر برا یادگیریه زبان هست. پس بدونید زبان انگلیسی اون چیزی نیست که ما تو ایران ازش میدونیم. Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، golia
دوستان عزیز سلام
آیا با 150 هزار دلار میشه یه خونه دو خوابه در منطقه خوب رالی یا اطراف آن مثل شارلوت و ... خرید؟
ممنون
Alireza
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-05 ساعت 00:15)Ccroperator نوشته:  دوستان عزیز سلام
آیا با 150 هزار دلار میشه یه خونه دو خوابه در منطقه خوب رالی یا اطراف آن مثل شارلوت و ... خرید؟
ممنون

بله 
http://www.zillow.com/homes/raleigh_rb/

http://www.zillow.com/homes/Charlotte-NC_rb/
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، golia
این تصویر محدوده زیپ کدهای رالی-دورهامه که میتونه درکنار اطلاعات عموسعید عزیز که لینکش در زیر اومده مفید باشه

https://www.mohajersara.org/forum/post-36...#pid368846

[عکس: g3dhzq3okq6g971s31pz.jpg]
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، frozen mind ، rkm ، SAAM_60
(2016-02-01 ساعت 04:29)marco250 نوشته:  
(2016-02-01 ساعت 03:22)frozen mind نوشته:  
(2016-01-31 ساعت 23:00)dv2017 نوشته:  سلام ، یه سوال دارم که قبلا در تاپیک "روشهای پیدا کردن خانه اجاره ای در آمریکا" پرسیدم اما کسی جواب نداده هنوز. اگه شما راهنماییم کنی ممنون میشم .
و اما سوال :
برای اجاره یه واحد دو خوابه در این سایت  قیمتی که برای یک واحد داره (مثلا اولی) بین 768 تا 1155 متفاوته ، علت این تفاوت در  چیه ؟ توی سایت اشاره ای به furnished بودن واحد ها نکرده .

به مساحت واخدها ربط داره. همه واحدهایی که گفتید «دو خوابه» هستن. اونی که ارزونتره مساحت کمتر و اونی که گرونتره مساحت بیشتری داره.

طبق اطلاعاتی که تو این لینک نوشته شده ، تفاوت قیمت ربطی به مساحت نداره .
چون همه واحدهای ۲ خوابه ۱۰۶۵ sqft مساحت داره.
علت تفاوت قیمت ، تو مدت قراردادی هست که با آنها بسته میشه.
به خاطر دقتتون از شما متشکرم. من لینک را نخواندم و طبق تجربه ام در اجاره خانه پاسخ را نوشتم. 
باز هم ممنونم از شما.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250 ، golia ، battosai
(2016-02-03 ساعت 09:52)dv2017 نوشته:  
Ccroperator عزيز سلام
آره واقعا جاي عموسعيد خاليه من كه خيلي از راهنماييهاش استفاده كردم . خوشبختانه دوستان ديگه تو راهنمايي كم نميذارن .
موفق باشي
عمو سعید را تقریبا هر روز می بینم. حالش خوبه و مشغول زندگی کردنه. خوشبختانه تا به حال موفق بوده.
(هر چند که نوشتن چنین پست هایی خلاف مقررات نانوشته و نوشته مهاجرسراست ... )
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Ccroperator ، golia ، rkm
(2016-02-13 ساعت 09:08)frozen mind نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 09:52)dv2017 نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 09:09)Ccroperato نوشته:  Houmanmir عزیز بسیار ممنون از پاسختون
Ccroperator عزيز سلام
موفق باشي
عمو سعید را تقریبا هر روز می بینم. حالش خوبه و مشغول زندگی کردنه. خوشبختانه تا به حال موفق بوده.
(هر چند که نوشتن چنین پست هایی خلاف مقررات نانوشته و نوشته مهاجرسراست ... )

قربان ما شديدا به راهنمايي هاي شما نياز  داريم لطفا به عمو سعيد هم سلام ما ٢٠١٦ها رو برسونيد At At At
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، frozen mind
(2016-02-15 ساعت 20:16)golia نوشته:  قربان ما شديدا به راهنمايي هاي شما نياز  داريم لطفا به عمو سعيد هم سلام ما ٢٠١٦ها رو برسونيد At At At
دوست عزیز، یکی از دلایل پوست انداختن مهاجرسرا و تعویض پی در پی مدیران این انجمن، کهنه شدن اطلاعات آنهاست. لازمه پویایی مهاجرسرا آمدن افراد با تجربه جدید و مدیران فعال و تازه نفس است. 
با این مقدمه باید اعتراف کنم که اطلاعات مهاجرتی افرادی مثل من و عموسعید که از مهاجرتمون مدت زیادی می گذره، دیگه به درد نمی خوره و حتی با شرایط فعلی مهاجرت، گمراه کننده هم هست. افرادی مثل ما می تونن درباره زندگی در آمریکا، آن هم فقط درباره شهر و ایالتی که در آن زندگی می کنن، به دیگران کمک کنن.

عمو سعید هم سلام می رسونه به شما دوستان. 
در حد توان در خدمتیم.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، golia ، غنچه ، tabim4 ، پرسپولیس6 ، rkm ، KORYO
(2016-02-17 ساعت 04:35)frozen mind نوشته:  
(2016-02-15 ساعت 20:16)golia نوشته:  قربان ما شديدا به راهنمايي هاي شما نياز  داريم لطفا به عمو سعيد هم سلام ما ٢٠١٦ها رو برسونيد At At At
دوست عزیز، یکی از دلایل پوست انداختن مهاجرسرا و تعویض پی در پی مدیران این انجمن، کهنه شدن اطلاعات آنهاست. لازمه پویایی مهاجرسرا آمدن افراد با تجربه جدید و مدیران فعال و تازه نفس است. 
با این مقدمه باید اعتراف کنم که اطلاعات مهاجرتی افرادی مثل من و عموسعید که از مهاجرتمون مدت زیادی می گذره، دیگه به درد نمی خوره و حتی با شرایط فعلی مهاجرت، گمراه کننده هم هست. افرادی مثل ما می تونن درباره زندگی در آمریکا، آن هم فقط درباره شهر و ایالتی که در آن زندگی می کنن، به دیگران کمک کنن.

عمو سعید هم سلام می رسونه به شما دوستان. 
در حد توان در خدمتیم.

از لطف شما متشکرم .برای کسی مثل من که در انتخاب مثلا 2 ایالت هاج و واج مونده ( منظورم واشنگتن و کارولینای شمالی) اطلاعات شما که مدتی هست اونجا هستید و اصطلاحا پوست انداخته اید بسیار کمک کننده است .
بعنوان مثال در ایالت واشنگتن مالیات بردرآمد نداریم ولی در ایالت شما مالیات بر درآمد بالایی وجود دارد ،خوب من فقط همین رو میدونم ولی از سایر نظر ها (مثل اشتغال ،سطح درآمد ،قابلیت زندگی ...) زیاداطلاعی ندارم -فقط اینو میدونم سرانه اون ایالت به اندازه نروژ هست -منبع :ویکیپدیا-
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، frozen mind
دوست عزیز frozen mind
من هم از اطلاعات شما و عمو سعید عزیز واقعا استفاده میبریم
من هم بین شهرهای رالی و پورتلند و سیاتل موندم کدوم رو انتخاب کنم؟
از نظر آب و هوا طبق سایت usa.ir بهترین آب و هوا رو ایالت های ارگان و واشنگتن دارن که همیشه خنک هستن و زیاد سرد و گرم نمیشه
ولی طبیعت رالی یه چیز دیگس
Alireza
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، dv2017 ، frozen mind
دوستان عزیز سلام
به نظرتون اگه برنامه داشته باشیم برای دو ماه بیایم آمریکا تا کارهای اولیه مربوط به گرین کارت رو انجام بدیم و هم یک بررسی اجمالی از وضعیت کار و زندگی در آمریکا
کدوم ایالت یا شهر رو پیشنهاد میدین؟ من خودم طبیعت و آب و هوای رالی رو خیلی دوست دارم ولی به نظرتون مثلا تگزاس یا کالیفرنیا برای اولین ورود بهتر نیست. میخوام یه جوری باشه تو اولین ورود تو ذوق خانواده نخوره و خاطره خوبی براشون بمونه
ممنون
Alireza
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان در مورد حمل و نقل عمومی این شهر چه طوریه خوبه یا مثل ایالت های دیگه باید ماشین بگیریم
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود