کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت کارولینای شمالی
(2014-04-29 ساعت 11:23)azadeh2014 نوشته:  
(2014-04-29 ساعت 02:48)Saeedv13 نوشته:  
(2014-04-29 ساعت 00:12)azadeh2014 نوشته:  سلام دوستان عزیز کارولیناییBig Grin؛میخواستم بدونم با گواهینامه بین المللی در این ایالت چقدر مجوز رانندگی داریم و اینکه برای خرید ماشین حتمآ باید گواهینامه داشته باشیم یا نه برای گرفتن گواهینامه حتمآ باید ماشین داشته باشیم منظورم اینه کدوم لازم و ملزوم همند؟ Tongueتشکر
(2014-04-29 ساعت 00:40)valencia نوشته:  سلام دوست عزیز. متاسفانه با گواهینامه بین المللی نمیشه اینجا رانندگی کرذ و شما باید گواهینامه این ایالت رو بگیرید. برای خرید ماشین هم باید گواهینامه داشته باشید تا براتون پلاک صادر بشه و برای گرفتن گواهینامه هم باید ماشین داشته باشید.Big Grin قضیه مرغ و تخم مرغهBig Grin
شما باید اول دفترچه مقررات راهنمایی رانندگی رو از سایت DMV دانلود کنی و بخونی. بعد که آماده شدی امتحان آیین نامه رو بدی و پرمیت بگیری. با پرمیت می تونی ماشین بخری و بیمه اش کنی ولی همیشه موقع رانندگی یک نفر که گواهینامه داره باید کنار دستت بشینه. بعد که یه خرده رانندگی تو اینجا دستت اومد می تونی امتحان شهر رو هم بدی. اگر قبول بشی یک گواهینامه موقت بهت میدن که اعتبار گواهینامه اصلی رو داره و می تونی از همون لحظه با خیال راحت رانندگی رو شروع کنی. هفته بعدش هم گواهینامه اصلی رو با پست می فرستن دم خونه.
ممنون عمو سعید؛ میشه همون موقع که پرمیت رو گرفتیم و کارهای ماشین انجام دادیم برای شهر هم امتحان بدیم ؟ یا نه حتمآ باید بین پرمیت و امتحان شهر فاصله مشخصی باشه؟اینکه در ابتدا کسی رو نداریم که کنارمون بشینه و اونهم گواهینامه داشته باشه چکار کنیم؟ Cool

فکر کنم یه نفر به من اطلاعات غلط داده چون بهم گفت با پرمیت نمیتونی ماشین بخری و حتی با برگه موقت درایور لایسنس هم نمیتونی بخری و حتما باید اصل لایسنس به دستت برسه. برم یقشو بگیرم چون اگه میدونستم با پرمیت میشه ماشین خرید تا الان خریده بودمTongue
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soli asali ، pari pariaaa ، rezahoorjandi
(2014-04-30 ساعت 05:23)valencia نوشته:  فکر کنم یه نفر به من اطلاعات غلط داده چون بهم گفت با پرمیت نمیتونی ماشین بخری و حتی با برگه موقت درایور لایسنس هم نمیتونی بخری و حتما باید اصل لایسنس به دستت برسه. برم یقشو بگیرم چون اگه میدونستم با پرمیت میشه ماشین خرید تا الان خریده بودمTongue
شماره پرمیت شما همون شماره گواهینامه تون هست. یعنی در داخل ایالت گواهینامه افراد ارتقاء پیدا می کنه ولی شماره اون همیشه ثابته. اگر شماره پرمیت شما 1234 باشه، گواهینامه تون هم 1234 هست. گواهینامه پایه یک هم که بگیرین بازم شمارش همون 1234 هست. وقتی می خواین بیمه بخرین از شما شماره گواهینامه یا پرمیت رو می خواد. پس به حال شرکت بیمه هیچ فرقی نمی کنه. مهم اون شماره ثابت هست.
پاسخ
(2014-04-30 ساعت 05:50)Saeedv13 نوشته:  
(2014-04-30 ساعت 05:23)valencia نوشته:  فکر کنم یه نفر به من اطلاعات غلط داده چون بهم گفت با پرمیت نمیتونی ماشین بخری و حتی با برگه موقت درایور لایسنس هم نمیتونی بخری و حتما باید اصل لایسنس به دستت برسه. برم یقشو بگیرم چون اگه میدونستم با پرمیت میشه ماشین خرید تا الان خریده بودمTongue
شماره پرمیت شما همون شماره گواهینامه تون هست. یعنی در داخل ایالت گواهینامه افراد ارتقاء پیدا می کنه ولی شماره اون همیشه ثابته. اگر شماره پرمیت شما 1234 باشه، گواهینامه تون هم 1234 هست. گواهینامه پایه یک هم که بگیرین بازم شمارش همون 1234 هست. وقتی می خواین بیمه بخرین از شما شماره گواهینامه یا پرمیت رو می خواد. پس به حال شرکت بیمه هیچ فرقی نمی کنه. مهم اون شماره ثابت هست.

سلام.
من امتحان گواهینامه رو تو شهری نزدیک رالی به نام Clayton دادم. اصلا پرمیت و اینا هم خبری نبود. فکر کنم فردای روز قبولی تو امتحان آیین نامه بود که امتحان شهری رو هم قبول شدم و گواهینامه رو گرفتم.
به پیشنهاد یکی از دوستان به اونجا رفتم و اداره خیلی خلوتی بود.
محدوده آدرسش اینه:
208 Butternut Ln
Clayton, NC 27520
اگر تو گوگل مپ سرچ کنید Clayton, NC DMV محل دقیقش رو نشونتون میده
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
سلام
من هنوز نتونستم شهرث برا اقامت پیدا کنم و بزودی به امریکا میام.در مورد رالی خیلی شنیدم و همینطور کارولینا.وضعیت فعلیمو مینویسم تا در صورتی که هر یک از دوستان میتونستن بنده رو راهنمایی کنه .با سپاس فراوان
33 سال
مجرد
مهندس عمران با ده سال سابقه در زمینه اجرا (که البته اونجا بدرد نمیخوره احتمالا)
آشنا با دستگاههای نجاری و کابینت سازی
سطح زبان در حد آیلتس5.5-6 یا تافل زیر 80 احتمالا
پاسخ
تشکر کنندگان: khder ، soli asali ، pari pariaaa ، rezahoorjandi
(2012-11-09 ساعت 15:39)2013selectee نوشته:  سلام.
من حدود یکسالی هست که مطالب این سایت رو دنیال میکنم (یعنی قبل از وقتی که لاتاری برنده بشم بصورت مهمان و الان بصورت عضو) و چیزهای زیادی از این سایت یاد گرفتم.
در مورد انتخاب محل زندگی، معمولا دوستان به شهری میرن که آشنایی چیزی اونجا داشته باشن و خوب به نظر من کار عاقلانه ایه. ولی واسه کسانی مثل من که اونجا فقط خوشونن و زن و بچه، انتخاب شهر کار فوق العاده مشکلیه. برای همین منظور عموما از تجربیات سایر دوستان و یا انجمنهای خارجی استفاده میکنیم. چیزی که توی این سایت دیدم، اکثر دوستان بیشتر راغب هستن که به شهرهای لوس آنجلس (که دلیلش مشخصه - ایرانی زیاده)، دالاس و هیوستون (بخاطر ارزونی و شاید موقعیتهای شغلی و دوستان خوبی که اونجا به تازه واردها کمک میکنن) سفر کنن. ولی توی یکی از تاپیکها دیدم که دوست خوبمون، آقا جواد، شهر رالی رو انتخاب کرده بود. از اونجایی که من قبلا در مورد این شهر و شهرهای دور و برش اطلاعاتی کسب کرده بودم، تصمیم گرفتم که اونها رو در اینجا بیان کنم.

موفق باشید

رالی (Raleigh) با تلفظ (rah-lee) دومین شهر بزرگ و پایتخت ایالت کارولینای شمالی و معروف به شهر بلوط هاست. البته چند جا هم بدلیل سرسبزیِ فوق العادش، از اون بعنوان شهری در پارک نام برده میشه و جمعیتش چهارصد و خورده ای هزار نفره. دریاچه های زیادی در این شهر و حومه وجود داره که تو گوگل-مپ کاملا مشخصه.
یکی از دلایلی که من در مورد این شهر بیشتر تحقیق کردم اینه که نزدیک Research Triangle Park قرار داره. این RTP در واقع مثل پارکهای علم و فناوری تو مملکت خودمونه و پایگاهیه برای تعداد زیادی از شرکتهای های-تک و در حال حاضر 39000 نفر نیروی مشغول بکار داره. بعنوان نمونه یکی از بزرگترین واحدهای IBM با 11000 نفر کارمند تو این پارک واقع شده. Red Hat هم توی این شهره.
طبق آمار و اطلاعاتی هم که از توی اینترنت درآوردم، نرخ بیکاری توی این شهر (نه توی ایالت) از سال 2000 تا الان بین 3% تا 8% متغیر بوده که در حال حاضر این نمودار شیب منفی داره و در ماه آگست 7.1% بوده. ترکیب جمعیتی این شهر 53% سفید، 29% سیاه، 11% اسپانیایی، 4% آسیایی و ... .
آب و هواش ظاهرا شبیه شمال خودمونه و هوای شرجی داره و طبق آمار دمای هوا در طول سال بین حداقل -1 و حداکثر 31 ثبت شده.
اینطور که سایتهای اجاره مسکن رو زیر و رو کردم، قیمت خرید و اجاره مسکن تو این شهر پایینه. یعنی فکر میکنم با 800$-900$ در ماه بشه یه آپارتمان دو خوابه خوب اجاره کرد.
طبق برداشت من، سرویس حمل و نقل عمومیش چنگی به دل نمیزنه. برای فهمیدن این مسئله، جابجایی بین یک سری نقاط معروف شهر مثل دانشگاهها و موزه ها و ... رو توی گوگل-مپ کنترل کردم و دیدم که حداقل باید نیم ساعتی پیاده برید تا یک ایستگاه اتوبوسی چیزی گیر بیارید.
این ایالت کانون فرهنگی ایرانیان رو داره که برنامه های فرهنگی و هنری و ... برگزار میکنه. آماری هم در مورد تعداد ایرانیانِ ساکن تو این شهر گیر نیاوردم.
مالیات حقوق ایالتی بین 6% و 7.75 درصده. مالیات فروش ایالتی 4.5% و محلی 2%.
فکر کنم حدود دانشگاه ها و کالجهای خوبی تو این شهر وجود داره که معروف ترینهاش Duke University، North Carolina State University، Wake Technical Community College، Meredith College هستند.
سابقه طوفان هم که باعث خسارت بشه نداشته. ولی در سال 88، گردبادی با سرعت بین 320تا420 کیلومتر در ساعت از فاصله 11 کیلومتری رالی عبور کرده و 4 نفر رو کشته. در سال 92 هم گردبادی با سرعت بین 260تا320 کیلومتر در ساعت از فاصله 39 کیلومتری رالی عبور کرده و کشته نداشته.

فعلا در همین حد حضورذهن داشتم. اگر مطلب دیگه ای یادم اومد اضافه میکنم.
از دوستانی که تجربه زندگی یا اطلاعاتی در مورد این شهر دارن ممنون میشم که همکاری کنن.

خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادید.
ولی با 800-900 دلاری که صرف اجاره خونه میشه میتونم بپرسم حقوق یکماه حدوداً چقدر هست؟
atlantis770@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، soli asali ، rezahoorjandi ، radman87 ، lighthouse
پرچم رالى بالاست Big Grin
اگه خدا بخواد ما داريم كم كم وارد اين تاپيك ميشيم تا لنگر بندازيم Big Grin
عمو سعيد اطلاعات جديدى از شهرمون نميذاريد برامون ؟SmileTongue
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، nora ، Saeedv13 ، behfaza ، romance33 ، khder ، rezahoorjandi ، lighter ، soli asali ، amirhr123 ، moein22
(2014-05-27 ساعت 22:11)pari pariaaa نوشته:  پرچم رالى بالاست Big Grin
به به. پری پریا... گل پریا... از کجاش بگم براتون؟!Tongue سئوالت رو ریزتر کن تا در حد سواتمون جواب بدم. مدیر سابق و ارزشمند سایت آقای فروزن مایند هم چند روزی هست در رالی تشریف دارند. ایشون از من نکته بین تر و خیلی با کمالات تر هستند و حق استادی به گردن من دارن. حدود یک سال هم در آگوستا (جورجیا) بودن. بنابراین حداقل یک مبنایی برای مقایسه در اختیار دارن که من سعید "رالی زاده" Big Grin اون مبنا رو ندارم. بپرسین تا ایشون هم وارد بحث بشه و از ولایت جدیدش تعریف کنهBig Grin.
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، frozen mind ، behfaza ، romance33 ، rezahoorjandi ، lighter ، soli asali ، amirhr123
(2014-05-28 ساعت 03:05)Saeedv13 نوشته:  
(2014-05-27 ساعت 22:11)pari pariaaa نوشته:  پرچم رالى بالاست Big Grin
به به. پری پریا... گل پریا... از کجاش بگم براتون؟!Tongue سئوالت رو ریزتر کن تا در حد سواتمون جواب بدم. مدیر سابق و ارزشمند سایت آقای فروزن مایند هم چند روزی هست در رالی تشریف دارند. ایشون از من نکته بین تر و خیلی با کمالات تر هستند و حق استادی به گردن من دارن. حدود یک سال هم در آگوستا (جورجیا) بودن. بنابراین حداقل یک مبنایی برای مقایسه در اختیار دارن که من سعید "رالی زاده" Big Grin اون مبنا رو ندارم. بپرسین تا ایشون هم وارد بحث بشه و از ولایت جدیدش تعریف کنهBig Grin.

ممنونم عمو سعيد عزيز.آقاى فروزن رو ميشناسم،كيس خانوادگى بودن ديگه؟Smile از همينجا سلام عرض ميكنم خدمتشون.به شهر رالى خوش اومدين مدير جان .
ما راجع به ايالت و شهر انتخابيمون خيلى تحقيق كرديم و نهايتا به دو تا گزينه كاملا متفاوت رسيديم.آريزونا-فينيكس و نورث كرولينا-رالى.با توجه به امتيازات و موارد كارى و آب و هوا بالاخره رالى انتخاب شد.حالا :
با اينكه معيارهاى هر شخصى براى انتخاب و رضايت از محل زندگيش متفاوته ولى من بطور كل و با توجه به تجربه اى كه شما داشتيد تو اين مدت زندگى تو رالى،ميخوام بدونم به نظرتون براى استارت زدن شهر خوبيه ؟
يه چيزى كه يه مقدار نگرانم كرده قضيه كار هست .آيا اونجا كار زياده و با خوش شانسي ميشه تو ماه هاى اول كار گرفت ؟نميدونم چرا من همش اين ذهنيت رو دارم كه جمعيتش كمه و كار كمه !!!!اين كلمه كار كه ميگم يعنى همون كار عمومى و نه تخصصى.
من ايران كارمند كشتيرانى بودم .شما تاحالا اونجا شركت حمل و نقل يا كشتيرانى ديده ايد ؟اصلا محموله كانتينرى اى جابجا ميشه تو شهر؟تو شارلوت ميدونم كه شركت كشتيرانى هست ولى تو رالى هنوز چيزى پيدا نكردم .
آب و هواى اونجا خوندم كه شرجيه.شرجى بودنش آدم رو اذيت نميكنه ؟
وسايل اوليه زندگى اونجا حدودا چه قيمتيه ؟اطلاعى داريد؟چون من يه سرى وسايلم كه نو هستند رو ميخوام فريت كنم ،ميخوام ببينم ارزش داره ؟مثلا بشقاب و قاشق و چنگال و قابلمه و ...
كارهاى اوليه ورود اونجا خوب و سريع پيش رفت ؟شما چند روز بعد ورود سوشال رو دريافت كردين ؟گرين كارت چطور؟

فعلا ديگه چيزى به ذهنم نميرسه Smile
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
پاسخ
تشکر کنندگان: batigoal_189 ، frozen mind ، romance33 ، khder ، rezahoorjandi ، lighter ، soli asali ، lighthouse
(2014-05-28 ساعت 04:18)pari pariaaa نوشته:  ...ميخوام بدونم به نظرتون براى استارت زدن شهر خوبيه ؟
يه چيزى كه يه مقدار نگرانم كرده قضيه كار هست .آيا اونجا كار زياده و با خوش شانسي ميشه تو ماه هاى اول كار گرفت ؟نميدونم چرا من همش اين ذهنيت رو دارم كه جمعيتش كمه و كار كمه !!!!اين كلمه كار كه ميگم يعنى همون كار عمومى و نه تخصصى.
من ايران كارمند كشتيرانى بودم .شما تاحالا اونجا شركت حمل و نقل يا كشتيرانى ديده ايد ؟اصلا محموله كانتينرى اى جابجا ميشه تو شهر؟تو شارلوت ميدونم كه شركت كشتيرانى هست ولى تو رالى هنوز چيزى پيدا نكردم .
وسايل اوليه زندگى اونجا حدودا چه قيمتيه ؟اطلاعى داريد؟چون من يه سرى وسايلم كه نو هستند رو ميخوام فريت كنم ،ميخوام ببينم ارزش داره ؟مثلا بشقاب و قاشق و چنگال و قابلمه و ...
كارهاى اوليه ورود اونجا خوب و سريع پيش رفت ؟شما چند روز بعد ورود سوشال رو دريافت كردين ؟گرين كارت چطور؟

ماشاءا...(اینو به سبک سنبل خان بخونین Tongue) خدا رحم کرد که چیز دیگه ای به ذهنت نرسیدهBig Grin.
شهرهای دانشجویی رو دیدین که جمعیت حداکثر 50 هزار نفری دارند؟ رالی یک شهر دانشجویی با جمعیت 400 هزار نفره. اگر بخوام تشبیهش کنم گرگان در ایران همچین جمعیتی رو داره ولی فرق این دو تا یعنی گرگان و رالی (بعله. چرا می خندین؟! گرگان خیلی هم شهر با کلاسیه! نبینم به شهرمون بخندیناTongue) اینه که جمعیت گرگان تو سطح کوچیکی متراکم شده ولی تو رالی در سطح وسیعی پخش شده. هر چه جمعیت یک شهر بیشتر باشه یعنی جذابیت بیشتری برای ملت داشته و یعنی فرصت های شغلی بیشتری هم در اونجا وجود داره. بنابراین اگر به شهری مثل هیوستون تگزاس با دو میلیون جمعیت تشریف ببرین قاعدتاً میشه نتیجه گیری کرد که زودتر از رالی مشغول به کار خواهید شد. برداشت من از وضعیت کارهای غیر تخصصی در رالی اینه که بسته به فصل وضعیت متفاوت هست. مثلاً از دو ماه مونده به کریسمس بازار کار خوب میشه و همه جا آگهی استخدام می زنن ولی بعد از کریسمس کار و بار کساده و اگر خیلی خوب کار نکرده باشین مثل آب خوردن اخراجتون می کنند. یه مقدار از استخدام افراد به شانس و مقداری هم به پیدا کردن آشنا و رفرنس در محل کار هدف و توانایی شما در ارتباط برقرار کردن با ملت وابسته هست. بنابراین هیچ جور نمیشه پیش بینی کرد که شما بعد از ورود تا چه مدت بیکار خواهید موند.
من اینجا شرکت کشتیرانی ندیدم ولی ما در نورت کرولاینا شهرهای تقریباً ساحلی مثل ویلمینگتون داریم. راستش من نمی دونم حمل و نقل کالا و بار در اقتصاد شهرهای ساحلی یا ایالت تاثیری دارند یا نه؟ سایت حکومت نورت کرولاینا رو یک نگاهی بندازین ببینین چیزی در این مورد پیدا می کنین؟
من 12 سال گرگان زندگی کردم. آب و هوای رالی چند روزی هست که کمی شرجی شده. پارسال ما از 20 جولای هم اینجا بودیم. ولی تا حالا گرمای شرجی مثل مرداد گرگان رو ندیدم. مگر این که ماه جون و جولای وضعیت بدتر بشه که ما هنوز تو جون رالی نبودیم که مقایسه کنم براتون. شاید تو جون، جون به سر شیم از گرماBig Grin.
وسایل اولیه زندگی با دلار فلان قدر گرون در میاد برای همه ایرانی ها. فروشگاه هایی مثل گود ویل هستند که وسایل دست دوم می فروشن و قیمت هاشون خیلی کمتر از بازار هست ولی پیدا کردن جنس دلخواه تو همچین فروشگاه هایی یه مقدار زیادی شانسی هست. یکی از کاربرهای مهاجرسرا و دوستان ما در اینجا وسایل زندگیشو فریت کرده بود. اول کاری هنوز ماشین نداشتن ایشون. ماشین کرایه کرد و رفت واشنگتن تا وسایلش رو تحویل بگیره. من این کار رو نکردم. اگر بخواین من آیدیشو براتون پیام خصوصی می کنم تا نظرشو در این مورد بدونین. برای سوشیال و گرین کارت ما اینجا مشکلی نداشتیم. به نظرم سوشیال رو یک هفته ای و گرین کارت رو 20 روز بعد از واریز 165 دلار دریافت کردیم. موفق باشید. سعید
پاسخ
(2014-05-28 ساعت 03:05)Saeedv13 نوشته:  به به. پری پریا... گل پریا... از کجاش بگم براتون؟!Tongue سئوالت رو ریزتر کن تا در حد سواتمون جواب بدم. مدیر سابق و ارزشمند سایت آقای فروزن مایند هم چند روزی هست در رالی تشریف دارند. ایشون از من نکته بین تر و خیلی با کمالات تر هستند و حق استادی به گردن من دارن. حدود یک سال هم در آگوستا (جورجیا) بودن. بنابراین حداقل یک مبنایی برای مقایسه در اختیار دارن که من سعید "رالی زاده" Big Grin اون مبنا رو ندارم. بپرسین تا ایشون هم وارد بحث بشه و از ولایت جدیدش تعریف کنهBig Grin.

عموسعید جان شما نه تنها در دنیای مجازی که در دنیای حقیقی هم برتر از منی از هر لحاظ! Wink
آگوستا در قیاس با رالی روستایی بیش نیست! گرچه نمی دونم چرا جورجیا رو فارغ از مسئله اقتصاد، بیشتر دوست دارم. شاید به خاطر این باشه که من از سیاهپوست ها خوشم میاد و جورجیا هم پر از سیاهپوسته.

هوای آگوستا بیشتر از اینجا گرم و شرجیه. آگوستا اقتصادی ورشکسته داره و اگر پادگان گوردون (فورت گوردون) که در جوار اون قرار داره، مبلغ قابل توجهی رو سالانه به این شهر کمک نکنه (سوای این که خود کارکنانش هم با پول خرج کردن در این شهر باعث رونقش میشن)، رسما نابود و با خاک یکسان میشه.
اما رالی با یک نظر اجمالی کاملا معلومه که اقتصادش رونق داره و شهر بسیار پاکیزه تر و پویاتر و قابل سکونت تریه. به همین نسبت مردمان باکلاس تری هم داره.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، romance33 ، pari pariaaa ، Saeedv13 ، tabim4 ، nora ، Rock ، shekari ، odiseh ، khder ، eybaba ، rezahoorjandi ، lighter ، soli asali ، amin arefi ، moony ، azadeh2014 ، berouz ، KORYO
نظرتون در مورد شيكاگو چيه؟
كسي ميتونه بمن در پيدا كردن شهر و ايالت مناسب كمك كنه؟
اطلاعات سايت خيلي مفيد نيستن. شماها بگيد بهتره.
ممنون ميشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-28 ساعت 04:51)Saeedv13 نوشته:  
(2014-05-28 ساعت 04:18)pari pariaaa نوشته:  ...ميخوام بدونم به نظرتون براى استارت زدن شهر خوبيه ؟

ماشاءا...(اینو به سبک سنبل خان بخونین Tongue) خدا رحم کرد که چیز دیگه ای به ذهنت نرسیدهBig Grin.
شهرهای دانشجویی رو دیدین که جمعیت حداکثر 50 هزار نفری دارند؟ رالی یک شهر دانشجویی با جمعیت 400 هزار نفره. اگر بخوام تشبیهش کنم گرگان در ایران همچین جمعیتی رو داره ولی فرق این دو تا یعنی گرگان و رالی (بعله. چرا می خندین؟! گرگان خیلی هم شهر با کلاسیه! نبینم به شهرمون بخندیناTongue) اینه که جمعیت گرگان تو سطح کوچیکی متراکم شده ولی تو رالی در سطح وسیعی پخش شده. هر چه جمعیت یک شهر بیشتر باشه یعنی جذابیت بیشتری برای ملت داشته و یعنی فرصت های شغلی بیشتری هم در اونجا وجود داره. بنابراین اگر به شهری مثل هیوستون تگزاس با دو میلیون جمعیت تشریف ببرین قاعدتاً میشه نتیجه گیری کرد که زودتر از رالی مشغول به کار خواهید شد. برداشت من از وضعیت کارهای غیر تخصصی در رالی اینه که بسته به فصل وضعیت متفاوت هست. مثلاً از دو ماه مونده به کریسمس بازار کار خوب میشه و همه جا آگهی استخدام می زنن ولی بعد از کریسمس کار و بار کساده و اگر خیلی خوب کار نکرده باشین مثل آب خوردن اخراجتون می کنند. یه مقدار از استخدام افراد به شانس و مقداری هم به پیدا کردن آشنا و رفرنس در محل کار هدف و توانایی شما در ارتباط برقرار کردن با ملت وابسته هست. بنابراین هیچ جور نمیشه پیش بینی کرد که شما بعد از ورود تا چه مدت بیکار خواهید موند.
من اینجا شرکت کشتیرانی ندیدم ولی ما در نورت کرولاینا شهرهای تقریباً ساحلی مثل ویلمینگتون داریم. راستش من نمی دونم حمل و نقل کالا و بار در اقتصاد شهرهای ساحلی یا ایالت تاثیری دارند یا نه؟ سایت حکومت نورت کرولاینا رو یک نگاهی بندازین ببینین چیزی در این مورد پیدا می کنین؟
من 12 سال گرگان زندگی کردم. آب و هوای رالی چند روزی هست که کمی شرجی شده. پارسال ما از 20 جولای هم اینجا بودیم. ولی تا حالا گرمای شرجی مثل مرداد گرگان رو ندیدم. مگر این که ماه جون و جولای وضعیت بدتر بشه که ما هنوز تو جون رالی نبودیم که مقایسه کنم براتون. شاید تو جون، جون به سر شیم از گرماBig Grin.
وسایل اولیه زندگی با دلار فلان قدر گرون در میاد برای همه ایرانی ها. فروشگاه هایی مثل گود ویل هستند که وسایل دست دوم می فروشن و قیمت هاشون خیلی کمتر از بازار هست ولی پیدا کردن جنس دلخواه تو همچین فروشگاه هایی یه مقدار زیادی شانسی هست. یکی از کاربرهای مهاجرسرا و دوستان ما در اینجا وسایل زندگیشو فریت کرده بود. اول کاری هنوز ماشین نداشتن ایشون. ماشین کرایه کرد و رفت واشنگتن تا وسایلش رو تحویل بگیره. من این کار رو نکردم. اگر بخواین من آیدیشو براتون پیام خصوصی می کنم تا نظرشو در این مورد بدونین. برای سوشیال و گرین کارت ما اینجا مشکلی نداشتیم. به نظرم سوشیال رو یک هفته ای و گرین کارت رو 20 روز بعد از واریز 165 دلار دریافت کردیم. موفق باشید. سعید
عمو سعید عزیز سلام
ما هم امید به خدا بعد کلیر شدن من, راهیه شارلوت هستیم.
اینجا میخوام از آب گل آلود ماهی بگیرم. ضمن تشکر فراوان از اطلاعات بینظیرتون, سوالم اینه که 165 دلار را باید حتماً قبل از ورود به یو اس پرداخت کنیم یا میتونیم وقتی اومدیم اونجا پرداخت کنیم؟
ببخشید اگر سوالم مربوط به این تاپیک نبود.
پاینده باشید
بجا مانده از لاتاری 2014
Priority Date: Dec 05, 2014
Transferred from Vermont to California USCIS office: Aug 27, 2015
Received at California office: Sep 04, 2015
Approved: Sep 22, 2015
NVC Case Number & Invoice ID Number: Oct 29, 2015
I-261 & $120: Nov 16,2015
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، maryam_a ، pari pariaaa
با سلام به دوستان و تشكر از راهنمايهايشان بخصوص آقا سعيد .من حدود 2 سال است در رالي زندگي مي كنم و اگر دوستان ‏در خصوص رالي سئوالي داشتند در حد شناختم از اين شهر مي توانم جواب بدهم.‏
شماره کیس : 2012AS00036000
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، maryam_a ، romance33 ، amirhr123 ، lighthouse ، rezahoorjandi ، M4ASADI
سلام در مورد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-09 ساعت 06:38)adel1348 نوشته:  با سلام به دوستان و تشكر از راهنمايهايشان بخصوص آقا سعيد .من حدود 2 سال است در رالي زندگي مي كنم و اگر دوستان ‏در خصوص رالي سئوالي داشتند در حد شناختم از اين شهر مي توانم جواب بدهم.‏

با سلام لطفا از تجربیاتتون در این دو سال در تمام زمینه ها ما رو بی نسیب نزارید سپاسگذارم
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان