کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت کارولینای شمالی
Salam amoo saide aziz mamnoon az shoma k inhamesadeghane hame ro rahnamai mikonid.amoo ye soal?aya agar kesi to yeki az in ialatha ostadashe mitone vase scholarship baramoon eghdam kone.aslan nikham calorina phd bkhoonam aya tahsil vasam rayganeade1 sal?

سلام عمو سعید عزیز ممنون از شما که اینهمه صادقانه همه رو راهنمایی می‌کنید.عمو یه سوال؟آیا اگر کسی‌ تو یکی‌ از این ایالتها استادش می‌تونه واسه اسکالرشیپ برامون اقدام کنه.اصلا میخوام کلرینا دکترا بخونم آیا تحصیل واسم رایگانه ۱ سال؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-03-12 ساعت 23:31)y.n نوشته:  با سلام خدمت استاد سعید عزیز
بنده کارشناسی علوم باغبانی شاخه فضای سبز خوندم و 12 سال سابقه کار در شهرداری دارم و مسلط به نرم افزارهای اتوکد و طراحی هستم.بنظر شما من میتونم تو کار تخصصی یا نزدیک به اون کار پیدا کنم. و اصولا کار فضای سبز اونجا چقدر طرفدار داره؟
سلام عزیز جان
وقتی می خوای شهر رالی رو تصور کنی اولین چیزی که به نظرت خطور می کنه خیابون ها و مراکز خریدش نیستند. درختان بی شمارش با اکثریت بلوط هستند و سنجاب ها و خرگوش هاش. پر واضحه که سر و سامان دادن به این فضای سبز هزینه کلان و نیروی انسانی فراوانی می طلبه و در این شهر شرکت های زیادی تحت عنوان طراحی و نگهداری Landascape وجود داره. ولی برای تاسیس شرکت مطمئناً نیاز به مدارک تحصیلی مورد تایید و داشتن مجوزهای مربوطه و پس از آن رقابت با تعداد زیادی شرکت های معتبر با پیشینه چندین ساله است. البته من شنیدم که اگر به نرم افزارهای طراحی مثل اتوکد تسلط داشته باشین کارهای خوبی پیدا می کنین ولی من چون رشته ام سنخیتی با این امورات نداشته از جزییاتش بی اطلاعم.
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، y.n ، soli asali ، pari pariaaa ، alirz ، khder ، aghaghia ، amin arefi ، rezahoorjandi ، moony ، lighthouse ، golia
(2014-03-13 ساعت 00:07)Saeedv13 نوشته:  
بنده کارشناسی علوم باغبانی شاخه فضای سبز خوندم و 12 سال سابقه کار در شهرداری دارم و مسلط به نرم افزارهای اتوکد و طراحی هستم.بنظر شما من میتونم تو کار تخصصی یا نزدیک به اون کار پیدا کنم. و اصولا کار فضای سبز اونجا چقدر طرفدار داره؟
سلام عزیز جان
وقتی می خوای شهر رالی رو تصور کنی اولین چیزی که به نظرت خطور می کنه خیابون ها و مراکز خریدش نیستند. درختان بی شمارش با اکثریت بلوط هستند و سنجاب ها و خرگوش هاش. پر واضحه که سر و سامان دادن به این فضای سبز هزینه کلان و نیروی انسانی فراوانی می طلبه و در این شهر شرکت های زیادی تحت عنوان طراحی و نگهداری Landascape وجود داره. ولی برای تاسیس شرکت مطمئناً نیاز به مدارک تحصیلی مورد تایید و داشتن مجوزهای مربوطه و پس از آن رقابت با تعداد زیادی شرکت های معتبر با پیشینه چندین ساله است. البته من شنیدم که اگر به نرم افزارهای طراحی مثل اتوکد تسلط داشته باشین کارهای خوبی پیدا می کنین ولی من چون رشته ام سنخیتی با این امورات نداشته از جزییاتش بی اطلاعم.

سعید جان با تشکر ازجوابتون
من موندم تو ان ایالت کارولینای شمالی با اینهمه طبیعت منحصر به فرد و قیمتهای عالی مسکن چرا مردم هزینه سنگین کالیفرنیا رو قبول میکنن.
اگر ممکنه در مورد آب و هوا بیشتر صحبت کنید مثل دمای سال. رطوبت .بارندگی و غیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، eybaba ، soli asali ، rimaya ، pari pariaaa ، rezahoorjandi
(2014-03-12 ساعت 23:59)neda_a نوشته:  Salam amoo saide aziz mamnoon az shoma k inhamesadeghane hame ro rahnamai mikonid.amoo ye soal?aya agar kesi to yeki az in ialatha ostadashe mitone vase scholarship baramoon eghdam kone.aslan nikham calorina phd bkhoonam aya tahsil vasam rayganeade1 sal?

سلام عمو سعید عزیز ممنون از شما که اینهمه صادقانه همه رو راهنمایی می‌کنید.عمو یه سوال؟آیا اگر کسی‌ تو یکی‌ از این ایالتها استادش می‌تونه واسه اسکالرشیپ برامون اقدام کنه.اصلا میخوام کلرینا دکترا بخونم آیا تحصیل واسم رایگانه ۱ سال؟
ندا خانم شما به من لطف داری و منم به شما ارادت دارم ولی ما آخرش نتونستیم شما رو متقاعد کنیم که پست هاتون رو پینگلیش ننویسین و این همه بند 7 قوانین مهاجرسرا رو نقض نکنینSmile. ما ازهمه توقع داریم این قوانین رو رعایت کنن و از شما بیشتر از بقیه انتظار داریم. من متن پست شما رو با استفاده از سایت بهنویس یعنی http://www.behnevis.com به فارسی تبدیل کردم ولی سئوالتون زیاد مفهوم نیست و به نظرم به موضوع این تاپیک هم مربوط نمیشه. استاد در دانشگاه های آمریکا همه کاره هست و همه چیز شما به میل و اراده او بستگی داره. اگر بخواد که به دانشجویی کمک کنه هیچ کاری برای او غیر ممکن نیست. فکر کنم منظور شما از کلیرنا همون کارولینا باشه. عارضم خدمت شما که تو این مملکت هیچ چیزی رو به شما مجانی نمیدن. برای تحصیل هم یا باید بابای پولداری داشته باشین و از جیب پاپا جان هزینه ها رو بدین (با تشکر از ایشونTongue)، یا باید وام بگیرید و یا در مقاطع تحصیلات تکمیلی یک استاد پولدار پیدا کنین تا هزینه های شما رو متقبل بشه. تازه اگر بخواین از بدو ورود شروع کنین چون in state نیستین باید شهریه دانشجوی خارجی رو بدین که خیلی گرون در میاد و به لحاظ مالی اگر با کمبود منابع مواجه باشین بهتره که تا یک سال دور درس خوندن رو خط بکشید. نمره تافل و GRE بالا هم از اعم واجبات هست. برای انواع بورس های تحصیلی من یه مقدار اطلاعات از یکی از استادهای دانشگاه NC State در این پست گذاشتم که امیدوارم به دردتون بخوره. موفق باشید.
(2014-03-13 ساعت 03:02)y.n نوشته:  ...اگر ممکنه در مورد آب و هوا بیشتر صحبت کنید مثل دمای سال. رطوبت .بارندگی و غیره.
من هنوز یک سال کامل اینجا نبودم. تازه هفت ماهم تموم شدهTongue. اینه که در مورد آب و هوا نمی تونم قضاوت کاملی داشته باشم. ما جولای وارد شدیم که می گفتن اواخر فصل گرما هست. اون موقع هوا گرم و مرطوب بود ولی به نسبت مرداد ماه شهرهایی مثل گرگان، گرما و رطوبتش خیلی قابل تحمل تر بود. میگن تو تابستون هاش بارون های سیل آسا و مداوم به مدت یک هفته خیلی متداول هست. بعد هم که آفتاب میزنه درست مثل شمال ایران مصیبت تازه آغاز میشه. زمستون آب و هواش خشک تر و قابل تحمل تر هست. تا پیش از امسال برف سبک چند سانتی متری رویه عادی بوده ولی امسال از پاقدم ما یکی دو تا برف سنگین رو هم تجربه کردند. کلاً در مقابله با یخ و برف خیلی حرفه ای نیستند. موقع بارش آخرین برف اتوبان ها بند اومده بود و ملت ماشین ها رو رها کرده بودند و پیاده به خونه برگشته بودن.
پاسخ
(2014-03-13 ساعت 08:34)Saeedv13 نوشته:  
(2014-03-13 ساعت 03:02)y.n نوشته:  ...اگر ممکنه در مورد آب و هوا بیشتر صحبت کنید مثل دمای سال. رطوبت .بارندگی و غیره.
من هنوز یک سال کامل اینجا نبودم. تازه هفت ماهم تموم شدهTongue. اینه که در مورد آب و هوا نمی تونم قضاوت کاملی داشته باشم. ما جولای وارد شدیم که می گفتن اواخر فصل گرما هست. اون موقع هوا گرم و مرطوب بود ولی به نسبت مرداد ماه شهرهایی مثل گرگان، گرما و رطوبتش خیلی قابل تحمل تر بود. میگن تو تابستون هاش بارون های سیل آسا و مداوم به مدت یک هفته خیلی متداول هست. بعد هم که آفتاب میزنه درست مثل شمال ایران مصیبت تازه آغاز میشه. زمستون آب و هواش خشک تر و قابل تحمل تر هست. تا پیش از امسال برف سبک چند سانتی متری رویه عادی بوده ولی امسال از پاقدم ما یکی دو تا برف سنگین رو هم تجربه کردند. کلاً در مقابله با یخ و برف خیلی حرفه ای نیستند. موقع بارش آخرین برف اتوبان ها بند اومده بود و ملت ماشین ها رو رها کرده بودند و پیاده به خونه برگشته بودن.

از اونجاییکه اومدن شما مصادف با رفتن ما از رالی بود، میتونم در مورد ماه می و جون عرض کنم که به مراتب قابل تحمل تر از هوای شمال ایران بود.
من تجربه 4 سال زندگی دانشجویی تو شهر آمل رو دارم و هوای رالی واسه من که از هوای گرم و شرجی متنفرم، زیاد آزار دهنده نبود.
راستی عمو سعید گل یه سر هم به اینجا بزنید لطفا.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
آگهی اجاره منزل در رالی
پاسخ
(2014-03-13 ساعت 03:02)y.n نوشته:  
(2014-03-13 ساعت 00:07)Saeedv13 نوشته:  
سلام عزیز جان

سعید جان با تشکر ازجوابتون
من موندم تو ان ایالت کارولینای شمالی با اینهمه طبیعت منحصر به فرد و قیمتهای عالی مسکن چرا مردم هزینه سنگین کالیفرنیا رو قبول میکنن.
اگر ممکنه در مورد آب و هوا بیشتر صحبت کنید مثل دمای سال. رطوبت .بارندگی و غیره.

به نظر من حرف خوبی زدید شما ، اون هایی که آشنا ندارن تو کالیفرنیا بی خودی به خودشون سختی میدن ، البته یک سری هم دوست دارن تو محیط ایرانی باشن و ...
ضمنن من زیاد چیز خاصی تو کالیفرنیا ندیدم به نظرم شرق آمریکا زیبا تر بهتر باشه برای زندگی
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، y.n ، soli asali ، kasragtr ، pari pariaaa ، rezahoorjandi ، golia
رفقا وضع حمل و نقل عمومی تو شارلوت و رالی چه جوریاس ؟ اصلن داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، pari pariaaa ، rezahoorjandi
(2014-03-13 ساعت 08:34)Saeedv13 نوشته:  من هنوز یک سال کامل اینجا نبودم. تازه هفت ماهم تموم شدهTongue. اینه که در مورد آب و هوا نمی تونم قضاوت کاملی داشته باشم...
عموسعید عزیز، شما یک روز هم که در جایی اقامت داشته باشی، با هوش و فراستی که داری می تونی همه جور اطلاعات دقیق مورد نیازت رو بدست بیاری! Wink

دوستان می تونن اطلاعات کامل درباره آب و هوای رالی رو در اینجا مطالعه کنن.

نمودار زیر که از اینجا گرفته شده هم اطلاعات خوبی راجع به دمای هوای رالی میده. همون طور که دیده میشه، دایره های قرمز مربوط به بیشینه و آبی نفتی (؟) کمینه دما،‌ نارنجی میانگین بیشینه و آبی میانگین کمینه دمای ثبت شده تاکنون هستن.
بالاترین دمای ثبت شده در جولای (42 درجه) مربوط به سال 2011 و کمترین دمای ثبت شده در ژانویه (21-) ربوط به سال 1985 است.

[عکس: 15644074430872545650.jpg]

این هم میزان بارش در ماه های سال:

[عکس: 49109655933236656694.jpg]
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: kasragtr ، sadeghifa ، y.n ، soli asali ، 2013selectee ، Saeedv13 ، lighter ، tabim4 ، eybaba ، battosai ، pari pariaaa ، amin arefi ، rezahoorjandi ، moony ، golia
(2014-04-03 ساعت 09:46)rimaya نوشته:  رفقا وضع حمل و نقل عمومی تو شارلوت و رالی چه جوریاس ؟ اصلن داره ؟
شارلوت رو که اطلاع ندارم ولی رالی اتوبوس های CAT رو داره که برای افراد بالای 65 سال و زیر 12 سال مجانی هست. ولی به نظر من جز در محدوده داون تاون و محلات دانشجو نشین مثل خیابون گورمن (Gorman Street) زیاد نمیشه روی این سیستم حمل و نقل حساب کرد. اتوبوس ها در ساعات پیک کاری هر نیم ساعت و در ساعات غیر پیک هر یک ساعت به یک ایستگاه خاص می رسند. برای این که بدونین کی اتوبوس بعدی به ایستگاه می رسه چندین راه وجود داره: از دانلود اپلیکیشن مربوطه تا استفاده از SMS. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. نقشه مسیر حرکت اتوبوس رو ضمیمه پست کردم که از لینک بالا گرفته بودم.

فایل‌های پیوست
.pdf   CAT_Systemwide_Map.pdf (اندازه 1.11 MB / تعداد دانلود: 148)
پاسخ
Lake Wheeler
13 آپریل 2014

[عکس: attachment.php?aid=3438]

[عکس: attachment.php?aid=3439]

[عکس: attachment.php?aid=3440]

[عکس: attachment.php?aid=3441]

[عکس: attachment.php?aid=3442]

[عکس: attachment.php?aid=3443]

[عکس: attachment.php?aid=3444]

[عکس: attachment.php?aid=3445]

[عکس: attachment.php?aid=3446]

[عکس: attachment.php?aid=3447]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
[/quote]
سلام عمو سعید
ما به همراه دوست گرامی 2013selecteeهمزمان در رالی بودیم چیزی که خیلی برای من تازگی داشت در ماه جون و جولای با اینکه بارون میامد ولی همه acماشین و روشن میکردن و بسیار هوای دلچسب و مطلوبی داشت و اگر میخواهید واقعا بهشت توی NC ببینی یه سری به اشویل و چیمنی راک بزنید.و نزدیک ترین بیچ تاپ سل است که اختلاف چند ساعتی دو گونه هوای متفاوت کوهستان ودریا را تجربه خواهید کرد.
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
پاسخ
[quote='Saeedv13' pid='479238' dateline='1397521684']
[b[/quote
عمو سعید اگه میشه چند وقت دیگه که وقت شنا میشه یه سری به جردن لیک بزن و چند تا عکس قشنگ برامون بزار با پرداخت 6دلار امکانات خوبی برای شنا و گذراندن ویکند خواهید داشت ادرسش امتداد اتوبان64 و نزدیک یک ربع با ماشین راه است خوش باشی.
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
پاسخ
(2014-04-24 ساعت 00:09)babak_m نوشته:  سلام عمو سعید وضعیت کار صنایع چوبی در کارولینا شمالی (رالی ،شارلوت و.....)چطوره من عمران خوندم ولی چند سالی تو کار مبلمان بطور حرفه ای کار میکنم میشه در این حرفه کاری پیدا کرد ؟ ممنون میشم جواب بدید...........

مرکز و بورس مبل آمریکا تا چند سال پیش های پوینت بود و کل مبل های آمریکا اینجا تولید می شد ولی الان دیگه همه اون کارخونه ها بسته شدن و به جاش از چین مبل وارد میشه
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
پاسخ
(2014-04-25 ساعت 09:58)valencia نوشته:  
(2014-04-24 ساعت 00:09)babak_m نوشته:  سلام عمو سعید وضعیت کار صنایع چوبی در کارولینا شمالی (رالی ،شارلوت و.....)چطوره من عمران خوندم ولی چند سالی تو کار مبلمان بطور حرفه ای کار میکنم میشه در این حرفه کاری پیدا کرد ؟ ممنون میشم جواب بدید...........

مرکز و بورس مبل آمریکا تا چند سال پیش های پوینت بود و کل مبل های آمریکا اینجا تولید می شد ولی الان دیگه همه اون کارخونه ها بسته شدن و به جاش از چین مبل وارد میشه
والنسیا عزیز با سپاس از پاسخ شما یعنی کل صنعت مبلمان آمریکا تعطیل شده یا تولید پایین اومده در کل میخوام بدونم رو اینکار میشه حساب کرد یا نه ؟
ایشلا از شنبه...
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، valencia ، rezahoorjandi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان