کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: چپ دستی یا راست دست؟
چپ دستم
56.85%
83 56.85%
چپ دست نیستم ولی چپـدستـ‌ها را دوست دارم
34.25%
50 34.25%
چپ دست نیستم، با چپ دستان هم کاری ندارم!
8.90%
13 8.90%
مجموع 146 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن چپـدست‌های مهاجرسرا
پیش یکی از مشتری هایی که از امریکا تبلت اپل خریده بود رفتم تا اینترنتشو راه بندازم ... سالخورده هم بود .... گفت میدونی چرا باهوشی ... گفتم نه .... گفت چون چپ دستی ... منم گفتم شما اولین کسی هستید که از چپ دستا تعریف کردین ... تا قبلش همه ف ح ش میدادن Smile
پاسخ
منم چپ دست هستم. مشکلی هم با این مسئله ندارم و به نظرم خیلی هم خوبه Big Grin Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kasrafo ، shima1364 ، pooya.n ، peyman1355 ، پروا
سرباز چپ دست هم وارد شد (خودم) Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shima1364 ، kasrafo ، pooya.n ، peyman1355 ، پروا
مخلص همه برو بچه های چپ دست! میس یو آل
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kasrafo ، pooya.n ، peyman1355 ، nooshshahnar ، پروا ، ginjer
(2012-11-21 ساعت 00:23)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-20 ساعت 00:21)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 20:40)پدی نوشته:  چپ دستی واقعا سخته حتی موقع قیچی گرفتن انگشت شست ما میره توی سوراخ کوچکتر

(2012-11-19 ساعت 20:53)پدی نوشته:  یه چیز بگم اشک راست دستها برای ما در بیاد .یه میوه ما نمیتونیم پوست بکنیم آخه طرف اره دار چاقو میوه خوری برای ما اونور میافته.آخه چقدر مصیبت؟
از همه بدتر ...
از همه بدتر خوشنویسی با قلم درشته.
حالا همه فکر میکنند اگر شیب قلم رو برعکس بتراشند حل میشه، در حالیکه نمیشه!
وقتی قلم به دست میگیرید و تو آینه نگاه میکنید، عکس تو آینه حکم یه آدم چپ دست رو داره که بی مشکل داره خط مینویسه. اما خوب که دقت کنید میبینید هم شیب قلمش برعکسه و هم داره فارسی رو برعکس مینویسه!
میخوام بگم اگر شیب قلم رو هم برای ما چپ دستها برعکس بتراشند بازهم چون مجبوریم از جهت برعکس خط بنویسیم زجر میکشیم. آخرشم هیچی نمیشیم.
چاقوی یه ور تیز رو هم خیلی خوب اومدی. شکنجهٔ دیگری است تو زندگی ما.
اینکه توی نیمکتهای قدیم تو مدرسه بغل دستی هی میزد زیر دستت هم مصیبت دیگری است.
حالا فکر کنید. وقتی استاد گیتار رو برای اولین بار داد دستم من برعکس گرفتمش. گفت از اونوریه! منم عین چلاقا درست گرفتمش ولی خیلی حس بدی داشتم. گفتم خب میشه که جای سیمهاشو عوض کرد. درست میشه!!! پیش خودم گفتم چه فکر بکری کردم! نابغه‌ام‌ها! استاد فرمودند نمیشود به دو دلیل: اول اینکه دکورت برعکس میشه و تو هیچ گروه موسیقی راهت نمیدن. Sad
دوم اینکه گیتار کلاسیک دست چپش خیلی خیلی سخته و تقریبا همه باهاش مشکل دارند. تو شانس آوردی چپ دستی.
این قصه چپ دستی ما سر دراز دارد. حالا کو تا پی به مشکلات بزرگ ما ببرید!! کنکور دادن روی دسته اونوری که تمام مدت باید هیکلتو ۴۵ درجه بچرخونی ستون فقراتت مثل پیچ بشه. دیگه دست رو دلم نذار.

دوستان لطفا اون بالا رأی بدید. چپ دست؟ یا راست دست؟
آخ امير جان نگو، من هم درست مثل شما هم با اين گيتار و برعكس گرفتنش مشكل داشتم، اين نيمكت هاي سر بعضي از كلاسها كه ديگه جاي خودشو داشت، به قول شما آدم از كمردرد نابود ميشدTongue
يا مثلا كار كردن با قيچي كه ديگه جاي خود داردBig Grin
حالا اگر هم كه فني و دست به آچار و ابزار مثل من باشي كه دور از جونت فاتحه ات خونده است، حالا يه پست اطلاعات عمومي ديگه راجع به خودمون مي گذارمWink

من چند سال پيش يه مقاله راجع به خودمون ( چپ دست ها ) خوندم، به قول اون طرف آبي ها ! اول گود نيوزش رو ميگم بعدش هم بد نيوزشCool

در اين مقاله نوشته بود طي يك تحقيق آماري مشخص شده ضريب هوشي افراد چپ دست به مراتب بيشتر از ضريب هوشي افراد راست دسته ( البته استثنا هم همه جا هست يكيش خودم! Tongue ) و نتيجه اين تحقيق نشون داده يكي از دلايل اصلي اين مطلب، به خاطر كار كرد بيشتر نيمكره راست مغز افراد چپ دسته، چون نيمكره راست مغز كه بخش محاسباتي و استدلالي مغز ( به قول كامپيوتري ها ALU !! ) در آن قرار داره، به علت درگير بودن اعصاب كنترلي دست چپ كه به شكل ضربدري به اين قسمت وصل شده باعث ميشه كه اين بخش از مغز بيشتر از افراد راست دست درگير باشه و فعاليت كنه ( راست و دروغش به نويسنده مقاله مربوطه، يقه اون رو بريد بگيريد! )

و باز هم طي يك تحقيق آماري ديگه ديده شده كه افراد چپ دست به طور ميانگين طول عمرشون بين 5 تا 10 سال از افراد راست دست كمتر بوده ( اين قسمت رو من خودم ميگم، شايد زياد بار از مغزشون مي كشند يا به خاطر سر و كله زدن با ارگونومي ابزار ها و وسايل طراحي شده براي افراد راست دست موتور ميسوزونند !!
بازم نميدونم، راست و دروغش رو بريد لطفا يقه نويسنده مقاله رو بگيريد، من فقط نقل قول مي كنمTongue )
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، mehdi110 ، امیر مهاجر ، j-e ، kasrafo ، pooya.n ، پروا
(2012-11-21 ساعت 00:23)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-20 ساعت 00:21)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-19 ساعت 20:40)پدی نوشته:  چپ دستی واقعا سخته حتی موقع قیچی گرفتن انگشت شست ما میره توی سوراخ کوچکتر

(2012-11-19 ساعت 20:53)پدی نوشته:  یه چیز بگم اشک راست دستها برای ما در بیاد .یه میوه ما نمیتونیم پوست بکنیم آخه طرف اره دار چاقو میوه خوری برای ما اونور میافته.آخه چقدر مصیبت؟
از همه بدتر ...
از همه بدتر خوشنویسی با قلم درشته.
حالا همه فکر میکنند اگر شیب قلم رو برعکس بتراشند حل میشه، در حالیکه نمیشه!
وقتی قلم به دست میگیرید و تو آینه نگاه میکنید، عکس تو آینه حکم یه آدم چپ دست رو داره که بی مشکل داره خط مینویسه. اما خوب که دقت کنید میبینید هم شیب قلمش برعکسه و هم داره فارسی رو برعکس مینویسه!
میخوام بگم اگر شیب قلم رو هم برای ما چپ دستها برعکس بتراشند بازهم چون مجبوریم از جهت برعکس خط بنویسیم زجر میکشیم. آخرشم هیچی نمیشیم.
چاقوی یه ور تیز رو هم خیلی خوب اومدی. شکنجهٔ دیگری است تو زندگی ما.
اینکه توی نیمکتهای قدیم تو مدرسه بغل دستی هی میزد زیر دستت هم مصیبت دیگری است.
حالا فکر کنید. وقتی استاد گیتار رو برای اولین بار داد دستم من برعکس گرفتمش. گفت از اونوریه! منم عین چلاقا درست گرفتمش ولی خیلی حس بدی داشتم. گفتم خب میشه که جای سیمهاشو عوض کرد. درست میشه!!! پیش خودم گفتم چه فکر بکری کردم! نابغه‌ام‌ها! استاد فرمودند نمیشود به دو دلیل: اول اینکه دکورت برعکس میشه و تو هیچ گروه موسیقی راهت نمیدن. Sad
دوم اینکه گیتار کلاسیک دست چپش خیلی خیلی سخته و تقریبا همه باهاش مشکل دارند. تو شانس آوردی چپ دستی.
این قصه چپ دستی ما سر دراز دارد. حالا کو تا پی به مشکلات بزرگ ما ببرید!! کنکور دادن روی دسته اونوری که تمام مدت باید هیکلتو ۴۵ درجه بچرخونی ستون فقراتت مثل پیچ بشه. دیگه دست رو دلم نذار.

دوستان لطفا اون بالا رأی بدید. چپ دست؟ یا راست دست؟
همه اينها درست امير آقا ولي اون بخش كارد ميوه خوري رو نگرفتم من كه موضوعش چيه؟ اتفاقا تو خونه من هميشه ميوه پوست مي گيرم و استاد مسلم هستم تو اين كارBig Grin فكر كنم همسرم هر 3 ماه يكبار هم ميوه پوست نمي گيرهTongue شما مگه تو اين كار مشكلي دارين؟Shy
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، kasrafo ، pooya.n
من 4 سال در يكي از مراكز تحقيقاتي با 50 نفر از مهندسين و فارغ التحصيلان دانشگاههاي معتبر كشور و دنيا همكار بودم كه خيلي از اونها جزو نخبگان و نوابغ كشور بوده و هستند ( البته استثناء هم همه جا ممكنه پيدا بشه ها، يكيش خود من كه بين اين عده يهو سر درآوردمBig Grin ) جالبه بگم از اين 50 نفر 10 نفرشون چپ دست بودند و يكيشون هم دو دست بود يعني هم با دست چپ مي تونست كاملا راحت كار كنه و بنويسه هم با دست راست و نكته جالبتر اينكه ايشون همزمان با هر دو دست مي تونست بنويسه !
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، nora ، kasrafo ، pooya.n ، پروا
(2012-12-24 ساعت 19:10)پروانه نوشته:  سلام بر چپ دستان عزیز دقت کردین وقتی میخواهیم میز بچینیم جای قاشق چنگال اشتباه می زاریم درضمن تنها چیزی که در ایران بر ماها هست سینک ظرف شوریه که چپ دستشم هست یعنی سبد سمت چپ قرار می گیرهWink
اينو خوب اومدينBig Grin الان مي بينم كه چقدر كار سختي مي كنم وقتي ظرف مي شورم من خيلي جدي نمي گيرم اينجور چيزا رو و خودم رو جوري عادت دادم كه اين مسائل خيلي اذيتم نكنه بنا بر اين خيلي هم فكر نمي كنم الان كه شما مطرح مي كنيد واسم سوال شده و ياد يك داستان يا جوك افتادم كه بهتون مي گم :
مي گن يك نفر ريشش خيلي بلند بود يكي ازش مي پرسه وقتي شب مي خوابي ريشتو زير لحاف ميگذاري يا بيرونش؟ اين بنده خدا ميگه نمي دونم توجه نكردم ، ولي شب اصلا نميتونه بخوابه چون نمي دونست كه ريششو زير لحاف بگذاره يا بيرونش فردا 2 باره اون فرد رو مي بينه ميگه والله من تا الان فكر نكرده بودم به اين موضوع ولب ديشب از فكرش نتونستم بخوابم Big Grin حالا شده موضوع من كه تا حالا به بعضي مسائل فكر نكرده بودم يا عادت داشتم ولي الان كه عضو اين تاپيك شدم فكرمو سخت مشغول خودش كردهBig Grin
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، kasrafo ، pooya.n
دوستان بنده رو هم توي جمع صميمي و گرم خودتون پذيرا باشيد، پيمان هستم يك چپ دست Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، j-e ، shabnam.84 ، kasrafo ، pooya.n ، پروا
تا حالا براتون پيش اومده در حين كار يا نوشتن با دست چپ يك نفر از شما بپرسه:
آقا يا خانم؟ شما دستِ چپ هستيد؟!! من هم در پاسخ به شوخي به ايشون گفتم خير، بنده دستِ راست هستم !!! Big Grin
بعد براي ايشون توضيح دادم كه ما رو "چپ دست " خطاب مي كنند نه " دستِ چپ " !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shima1364 ، kasrafo ، pooya.n
(2013-01-10 ساعت 15:32)mehdi110 نوشته:  همه اينها درست امير آقا ولي اون بخش كارد ميوه خوري رو نگرفتم من كه موضوعش چيه؟ اتفاقا تو خونه من هميشه ميوه پوست مي گيرم و استاد مسلم هستم تو اين كارBig Grin فكر كنم همسرم هر 3 ماه يكبار هم ميوه پوست نمي گيرهTongue شما مگه تو اين كار مشكلي دارين؟Shy

لبهٔ بُرندهٔ چاقو یک شیب داره که این شیب با تراش درست شده و باعث تیز شدن لبه چاقو میشه. بعضی از چاقوها دو شیب در هر دو طرف چاقو دارند. اما بعضی فقط در یکطرف شیب دارند و فقط از همون طرف میبُرند. این چاقوها برای افراد راست دست درست شده. اگر با دست چپ بگیریش شیب لبهٔ تیز میفته سمت پوست میوه و دیگه نمیتونه پوست رو برش بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، mehdi110 ، shabnam.84 ، roeentan ، shima1364 ، kasrafo ، pooya.n
چقدر خوبههههههه اینجا کلی بچه های چپ دست دور هم جمع شدن.
ولی خودمونیم اون قدیما یادم میفته نیمکت های مدرسه 3 نفری می نشستیم و من گاهی مجبور میشدم وسط بنشینم . چه زجری بود :d
ما چپ دستها خیلی مظلوم واقع شدیم خداییش اما باز هم با افتخار میگم چپ دستم Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sohi ، peyman1355 ، kasrafo ، pooya.n
(2013-01-11 ساعت 01:49)shabnam.84 نوشته:  چقدر خوبههههههه اینجا کلی بچه های چپ دست دور هم جمع شدن.
ولی خودمونیم اون قدیما یادم میفته نیمکت های مدرسه 3 نفری می نشستیم و من گاهی مجبور میشدم وسط بنشینم . چه زجری بود :d
ما چپ دستها خیلی مظلوم واقع شدیم خداییش اما باز هم با افتخار میگم چپ دستم Smile

چرا مظلوم ؟!
اتفاقا من همیشه دوست داشتم چپ دست میبودم !!
اصن ارادت خاصی به همه چپ دستی ها دارمSmile
احساس میکنم خیلی با کلــــآســـــهـ چپ دست بودن ! Big GrinTongue
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shima1364 ، peyman1355 ، kasrafo ، pooya.n
با چپ دست ها ازدواج کنید

تحقیقات روی چپ دست ها نشان می دهد آنها روابط پایدارتری در ازدواج دارند . چپ دست ها زود وابسته می شوند و سخت دل می کنند! تحقیقات جدید در دانشگاه ام آی تی آمریکا نشان می دهد مغز افراد چپ دست آزادتر از مغز افرد راست دست رشد می کند! چپ دست ها درک بهتر و عمیق تری از جنس مخالف خود دارند ( به دلیل رابطه ی بیشتر میان دو نیمکره مغز این افراد ) و روابط بهتر و پایدار تری دارند، بهترین ازدواج آن است که دو چپ دست با هم ازدواج کنند!!
در مغز افراد راست دست نیمکره سمت چپ مسئول احساسات و نیمکره سمت راست مسئول منطق و پردازش کردن داده ها و محاسبه است، در مغز افراد چپ دست این مورد وارونه است و پیوند بیشترو تنگاتنگ تری میان این دو نیمکره بر قرار است و همین باعث می شود که افراد چپ دست:

کمتر گول بخورند.
بیشتر مشکوک باشند.
سخت تر قانع بشوند.
بیشتر عصبانی بشوند.
زود وابسته شوند و سخت دل بکنند.
توانایی مدیریت بهتری داشته باشند.
درک موسیقی و علاقه بیشتری به موسیقی داشته باشند.
روابط دوستانه تر و گرم تری داشته باشند.
آسان وتر و عمیق تر مطالب تازه را یاد بگیرند.
برای یادگیری نیاز کمتری به تکرار داشته باشند.
غریزه فعال تر! قدرت بیشتری داشته باشند!
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، HAZARA ، sohi ، peyman1355 ، shabnam.84 ، pooya.n ، پروا
(2013-01-29 ساعت 18:30)kasrafo نوشته:  با چپ دست ها ازدواج کنید

تحقیقات روی چپ دست ها نشان می دهد آنها روابط پایدارتری در ازدواج دارند . چپ دست ها زود وابسته می شوند و سخت دل می کنند! تحقیقات جدید در دانشگاه ام آی تی آمریکا نشان می دهد مغز افراد چپ دست آزادتر از مغز افرد راست دست رشد می کند! چپ دست ها درک بهتر و عمیق تری از جنس مخالف خود دارند ( به دلیل رابطه ی بیشتر میان دو نیمکره مغز این افراد ) و روابط بهتر و پایدار تری دارند، بهترین ازدواج آن است که دو چپ دست با هم ازدواج کنند!!
در مغز افراد راست دست نیمکره سمت چپ مسئول احساسات و نیمکره سمت راست مسئول منطق و پردازش کردن داده ها و محاسبه است، در مغز افراد چپ دست این مورد وارونه است و پیوند بیشترو تنگاتنگ تری میان این دو نیمکره بر قرار است و همین باعث می شود که افراد چپ دست:

کمتر گول بخورند.
بیشتر مشکوک باشند.
سخت تر قانع بشوند.
بیشتر عصبانی بشوند.
زود وابسته شوند و سخت دل بکنند.
توانایی مدیریت بهتری داشته باشند.
درک موسیقی و علاقه بیشتری به موسیقی داشته باشند.
روابط دوستانه تر و گرم تری داشته باشند.
آسان وتر و عمیق تر مطالب تازه را یاد بگیرند.
برای یادگیری نیاز کمتری به تکرار داشته باشند.
غریزه فعال تر! قدرت بیشتری داشته باشند!
جدا كه تحقيق جالبي بوده چون نتايج بالابيشترش در مورد من صادقه، به خصوص مورد آخرTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، امیر مهاجر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان