کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2012-08-22 ساعت 23:24)amir0_0amir نوشته:  
(2012-08-22 ساعت 23:15)alirezass نوشته:  باسلام
لطفا برای یک نفر چه مقدار پول کافی هست در حساب باشه؟لطفا مقدار بگویید.
با توجه به این نکته که من دو سند ملک را دارم بنامم میکنم.
موجودی شما نباید زیر خط فقر آمریکا باشه و براساس تجربه بهتره بالای ۱۸ هزار دلار آمریکا باشه ... دلار آزاد هم محاسبه کنی میشه تقریبا 37 میلیون .. چون گفته حداقل شما بگو 40 میلیون...سند ملک فقط یک سوپاپ اطمینانه ... مهم فیش بانکیتون هست
دلار به نرخ دولتی محاسبه میشه و برای سفارت هم نرخ دولتی و رسمی دلار در ایران یا بعبارتی نرخ بانک مرکزی مهمه سفارت کاری به نرخ ازاد دلار و صرافی بازار ازاد نداره در ضمن بانک هم با نرخ دولتی دلار موجودیتون را معادل سازی میکنه و تمکن مالی میده
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، ali234 ، مانترا ، KIMIA2005
امار خط فقر امریکا در سال 2012 Recent poverty rate and guidelinesUnited States Department of Health and Human Services (HHS) figures for poverty in 2012[5] Persons in
Family Unit 48 Contiguous States
and D.C. Alaska Hawaii
1 $11,170 $13,970 $12,860
2 $15,130 $18,920 $17,410
3 $19,090 $23,870 $21,960
4 $23,050 $28,820 $26,510
5 $27,010 $33,770 $31,060
6 $30,970 $38,720 $35,610
7 $34,930 $43,670 $40,160
8 $38,890 $48,620 $44,710
Each additional
person adds $3,960 $4,950 $4,550

The poverty guideline figures are not the figures the Census Bureau uses to calculate the number of poor persons. The figures that the Census Bureau uses are the poverty thresholds. The Census Bureau provides an explanation of the difference between poverty thresholds and guidelines.[15] The Census Bureau uses a set of money income thresholds that vary by family size and composition to determine who is in poverty.[14] The 2010 figure for a family of 4 with no children under 18 years of age is $22,541, while the figure for a family of 4 with 2 children under 18 is $22,162.[16] For comparison, the 2011 HHS poverty guideline for a family of 4 is $22,350.
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، rezagh ، hgbeigi ، KIMIA2005
(2012-08-23 ساعت 03:32)shahyad نوشته:  
موجودی شما نباید زیر خط فقر آمریکا باشه و براساس تجربه بهتره بالای ۱۸ هزار دلار آمریکا باشه ... دلار آزاد هم محاسبه کنی میشه تقریبا 37 میلیون .. چون گفته حداقل شما بگو 40 میلیون...سند ملک فقط یک سوپاپ اطمینانه ... مهم فیش بانکیتون هست
دلار به نرخ دولتی محاسبه میشه و برای سفارت هم نرخ دولتی و رسمی دلار در ایران یا بعبارتی نرخ بانک مرکزی مهمه سفارت کاری به نرخ ازاد دلار و صرافی بازار ازاد نداره در ضمن بانک هم با نرخ دولتی دلار موجودیتون را معادل سازی میکنه و تمکن مالی میده

دوستان خوبم ، بارها این موضوع رو تذکر دادم ، در صورت امکان سعی کنید که موجودی بانکی از خودتون نشون بدین و دردسرهای داشتن اسپانسر رو از خودتون دور کنید !! این موضوع نه تنها در مصاحبه و امکان ایجاد نقص پرونده و سایر مشکلاتی که میتونید در فرومهای 2011 و 2012 مطالعه کنید وجود داره ، بلکه شما رو از داشتن خیلی امتیازات ، از جمله خدمات رایگان و آموزشی در آمریکا هم محروم میکنه !! . یعنی اگه شما اسپانسر داشته باشید دیگه این خدمات رو از دولت دریافت نخواهید کرد . ضمن اینکه ، اسپانسر برای اسپانسر شونده هم گاهی ایجاد محدودیت میکنه و اوایل ازش اطلاع ندارن و بعد از اینکه متوجه میشن در نیمه راه شما رو رها میکنن و در نتیجه شما میمونید و مشکلات شما در سفارت . این موضوع نسبی هستش و قطعی نیست !! اما واسه خیلی از بچه های دوره های قبل اتفاق افتاده و به دردسر افتادن - موفق باشید .
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، saljoogh ، el333 ، Ali DV-2013 ، rezagh ، shahyad ، farmiz ، lilistar ، mirzamemar ، imojen ، KIMIA2005
دوست عزیز به نظر من آفیسر قطعا این مساله رو میدونه که به ما حتی 1 دلار دولتی تعلق نمیگیره و هر سرمایه ای داریم به نرخ دلار آزاد... من به شخصه ترجیح میدم ریسک نکنم...Wink
2013AS4xxx
تشکر کنندگان: lilistar ، parsush ، kavirr ، athenaa ، KIMIA2005
سلام..یه سوال داشتم...من به تازگی یه ملک خردیدم هنوز مبایعه نامه است که داخلش قیمت ملک ذکر شده...ولی هنوز سندش نیومده و حداقل 6 ماه طول می کشه تا سندش صادر بشه آیا همین مبایعه نامه رو ترجمه کنم و روز مصاحبه علاوه بر پیرینت حساب ببرم کفایت میکنه...لطفا یکی جواب سوالمو بده...با تشکر..
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2012-08-23 ساعت 07:09)afshin4749 نوشته:  

دوستان خوبم ، بارها این موضوع رو تذکر دادم ، در صورت امکان سعی کنید که موجودی بانکی از خودتون نشون بدین و دردسرهای داشتن اسپانسر رو از خودتون دور کنید !! این موضوع نه تنها در مصاحبه و امکان ایجاد نقص پرونده و سایر مشکلاتی که میتونید در فرومهای 2011 و 2012 مطالعه کنید وجود داره ، بلکه شما رو از داشتن خیلی امتیازات ، از جمله خدمات رایگان و آموزشی در آمریکا هم محروم میکنه !! . یعنی اگه شما اسپانسر داشته باشید دیگه این خدمات رو از دولت دریافت نخواهید کرد . ضمن اینکه ، اسپانسر برای اسپانسر شونده هم گاهی ایجاد محدودیت میکنه و اوایل ازش اطلاع ندارن و بعد از اینکه متوجه میشن در نیمه راه شما رو رها میکنن و در نتیجه شما میمونید و مشکلات شما در سفارت . این موضوع نسبی هستش و قطعی نیست !! اما واسه خیلی از بچه های دوره های قبل اتفاق افتاده و به دردسر افتادن - موفق باشید .

ممنون از اطلاعات خوبتون دوست عزیز
بنده در چندین پست مختلف خوندم که سند هم ممکن هست بعدا در مواردی مثل وام گرفتن و یا موارد مشابه دردسر ساز بشه (مثل همین مثال شما که اگه اسپانسر داشته باشید ممکن هست بعدا خدماتی به ما تعلق نگیره)....می خواستم بدونم که شما در این مورد اطلاعاتی دارید که بتونه کمکمون بکنه....

اگه مشکلی باشه که منطقی به نظر میرسه همراهمون سند ترجمه شده رو ببریم و اگه مشکلی پیش اومد سند رو ارائه بدیم....
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
تشکر کنندگان: afshin4749 ، amir0_0amir ، moon_rose ، athenaa ، KIMIA2005 ، زری وحدتی
(2012-08-23 ساعت 15:08)achi686 نوشته:  

بنده در چندین پست مختلف خوندم که سند هم ممکن هست بعدا در مواردی مثل وام گرفتن و یا موارد مشابه دردسر ساز بشه (مثل همین مثال شما که اگه اسپانسر داشته باشید ممکن هست بعدا خدماتی به ما تعلق نگیره)....می خواستم بدونم که شما در این مورد اطلاعاتی دارید که بتونه کمکمون بکنه....

اگه مشکلی باشه که منطقی به نظر میرسه همراهمون سند ترجمه شده رو ببریم و اگه مشکلی پیش اومد سند رو ارائه بدیم....

اگر شما میتونید تملک مالی ببرید خب خیلی بهتره ولی اگر خیر تنها راه اس‍‍‍‍پانسر خواهد بود
و،لی من پیشنهاد میدوم اگر میتونید هردو رو،آماده کنید و اول تملک مالی رو نشون بدید اگر دیدی مورد قبول نیست اسپانسر رو کنید
دلیل این هست که اگر شما با تملک برید اونجا میتونید از کمکهای دولتی برای تحصیل و غیره استفاده کنید ولی اگر اسپانسر برید اونجا میتونید از وام تحصیلی استفاده کنید ولی دولت هزینه رو از اسپانسر شما میگیره
2013AS78xx/ابوظبی/۱ نفر/ارسال فرم: ۱۱ جون/ کارنت: ۱۱ مارچ/مصاحبه: ۲۲ می/هزینه‌ها: ۲۷۰۰ درهم/سیاتل/ویزا یکضرب/سفرنامه
از امارات متحده تا ایالات متحده
تشکر کنندگان: manila ، lilistar ، NarcisJ ، kavirr ، KIMIA2005
(2012-08-23 ساعت 15:27)mahdi/sh نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 15:08)achi686 نوشته:  
(2012-08-22 ساعت 23:24)amir0_0amir نوشته:  موجودی شما نباید زیر خط فقر آمریکا باشه و براساس تجربه بهتره بالای ۱۸ هزار دلار آمریکا باشه ... دلار آزاد هم محاسبه کنی میشه تقریبا 37 میلیون .. چون گفته حداقل شما بگو 40 میلیون...سند ملک فقط یک سوپاپ اطمینانه ... مهم فیش بانکیتون هست

اگر شما میتونید تملک مالی ببرید خب خیلی بهتره ولی اگر خیر تنها راه اس‍‍‍‍پانسر خواهد بود
و،لی من پیشنهاد میدوم اگر میتونید هردو رو،آماده کنید و اول تملک مالی رو نشون بدید اگر دیدی مورد قبول نیست اسپانسر رو کنید
دلیل این هست که اگر شما با تملک برید اونجا میتونید از کمکهای دولتی برای تحصیل و غیره استفاده کنید ولی اگر اسپانسر برید اونجا میتونید از وام تحصیلی استفاده کنید ولی دولت هزینه رو از اسپانسر شما میگیره

بنده منظورم این بود که پول در حساب قرار خواهیم داد.....
حالا آیا مدارک ترجمه سند رو هم بفرستیم برای سفارت آنکارا قبل از مصاحبه یا اینکه فقط سند رو روز مصاحبه ببریم و اگه آفیسر گیر داد و گفت این پول کافی نیست یا هر گیر دیگه ای سند خونه رو بهش نشون بدیم؟
اسپانسر هم که نداریم...
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
تشکر کنندگان: rezagh ، manila ، athenaa ، KIMIA2005 ، moqadam
(2012-08-23 ساعت 08:51)amir0_0amir نوشته:  
دوست عزیز به نظر من آفیسر قطعا این مساله رو میدونه که به ما حتی 1 دلار دولتی تعلق نمیگیره و هر سرمایه ای داریم به نرخ دلار آزاد... من به شخصه ترجیح میدم ریسک نکنم...Wink
درسته ولی ملاک سفارت نرخ بانک مرکزی هست در ضمن شما گواهی تمکن مالی را باید از بانک بگیرید بانک هم به نرخ ارز دولتی به شما گواهی تمکن مالی میده
تشکر کنندگان: athenaa ، KIMIA2005
بچه ها اینو من از لینک زیر پیدا کردم
Diversity Visa Program - Visas provided are drawn from countries with low rates of immigration to the U.S. Unlike other immigrant types, Diversity Visas (DV) do not require a U.S. sponsor, and therefore a petition is not needed.
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1326.html

یعنی بر خلاف سایر ویزاهل ویزای لاتاری به اسپانسر نیاز ندارد.ی
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: NarcisJ ، Sepasttian ، athenaa ، KIMIA2005

سلام دوست خوبم ، من از تعدادی دوستانی که پس از اوج گیری قیمت دلار به مصاحبه رفته بودن ، شنیدم که آفیسر بهشون گفته نرخ واقعی دلار برای ما ملاکه که البته هم ویزا گرفتن و شما اصلاً نگران نباشید و فقط خواستم بگم که اونا از اوضاع قیمت دلار کاملاً اطلاع دارن . موفق باشید .

(2012-08-23 ساعت 14:32)jjt_irony نوشته:  سلام..یه سوال داشتم...من به تازگی یه ملک خردیدم هنوز مبایعه نامه است که داخلش قیمت ملک ذکر شده...ولی هنوز سندش نیومده و حداقل 6 ماه طول می کشه تا سندش صادر بشه آیا همین مبایعه نامه رو ترجمه کنم و روز مصاحبه علاوه بر پیرینت حساب ببرم کفایت میکنه...لطفا یکی جواب سوالمو بده...با تشکر..

دوست خوبم ، اگر شما بانک استیدمنت خوبی داشته باشید ، نیازی به سند و مبایعه نامه نیست !! اما به نظر میرسه که سند قطعی رو اونا به خوبی میشناسن و براشون قابل تفکیک هستش . مبایعه نامه ممکنه به مرحله قطعیت نرسه !! اما خالی از لطف هم نیست ! شما ترجمه کنید و ببرید . انشاءالله که مورد نیاز نباشه .موفق باشید .
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، achi686 ، Ali DV-2013 ، ASALI ، manila ، rezagh ، kavirr ، KIMIA2005
(2012-08-24 ساعت 04:21)mea694 نوشته:  بچه ها اینو من از لینک زیر پیدا کردم
Diversity Visa Program - Visas provided are drawn from countries with low rates of immigration to the U.S. Unlike other immigrant types, Diversity Visas (DV) do not require a U.S. sponsor, and therefore a petition is not needed.
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._1326.html

یعنی بر خلاف سایر ویزاهل ویزای لاتاری به اسپانسر نیاز ندارد.ی

منظور اینه که کسی لازم نیست برای صدور ویزا شما رو حمایت کنه. مثلا برای ویزای ازدواج یا نامزدی باید همسر یا نامزد شما petitioner باشه. یا برای کیس خانوادگی، پدر، مادر، ... petitioner شما میشه. petitioner کسی است که برای شما درخواست ویزا میکنه (و البته اسپانسر شما هم میشه) اصلا بدون وجود او امکان مهاجرت برای شما نیست. اما ویزای diversity یک ویزای self-petitioned هستش.
در هر صورت تشخیص اینکه لازم باشه یک نفر از نظر مالی شما رو حمایت کنه با آفیسره و این شما هستید که باید آفیسر رو قانع کنید که از پس مخارجتون بر خواهید آمد یا اسپانسر مالی معرفی کنید.
تشکر کنندگان: ASALI ، afs ، manila ، Ali DV-2013 ، achi686 ، amir0_0amir ، mahyar66 ، rezagh ، lilistar ، مانترا ، kavirr ، KIMIA2005 ، shekari ، artam2
دوستان خوبم من 2 روز پیش رفتم بانک پارسیان برای تمکن مالی سوال پرسیدم. گفتن تا 24 ساعت بعد از گذاشتن پول میتونید درخواست بدید. ولی ممکن تا گواهیتون از تهران بیاد 10 روز طول بکشه و بانک تو این مدت موجودی شما رو چک کنه، برای من بیشتر از 3،4 روز مبلغ بالا گذاشتن مقدور نیست.من گیلان هستم. دوستان شهرستانی اطلاعاتی دارن؟
شماره کیس:2013AS27##
کنسولگری:ابوظبی
1 نفر
کارنت شدن کیس:نوامبر ،مصاحبه:W4 ژانویه/ ویزای یکضرب
مقصد: هیوستون

تشکر کنندگان: roeentan ، KIMIA2005
(2012-08-24 ساعت 16:33)moon_rose نوشته:  دوستان خوبم من 2 روز پیش رفتم بانک پارسیان برای تمکن مالی سوال پرسیدم. گفتن تا 24 ساعت بعد از گذاشتن پول میتونید درخواست بدید. ولی ممکن تا گواهیتون از تهران بیاد 10 روز طول بکشه و بانک تو این مدت موجودی شما رو چک کنه، برای من بیشتر از 3،4 روز مبلغ بالا گذاشتن مقدور نیست.من گیلان هستم. دوستان شهرستانی اطلاعاتی دارن؟
سلام
من مشهد هستم و تونستم نصفه روزه گواهي تمكنو بگيرم. پارسيان يك شعبه ي ارزي و بين الملل داشت كه من به جاي مراجعه به شعبه ي خودم ،واسه اينكه كارام سريعتر انجام بشه مستقيما مراجعه كردم اونجا و گرفتم. اگر همچين شعبه ايي در گيلان نيست(كه بعيد مي دونم نباشه) مي توني يك روز مراجعه كني تهران و خودت مستقيما از تهران بگيري كه درگير كاغذ بازي هاي طولاني دوستان هم نشي.
F2a , PD: 18 Aguest 2014
Approved :Jan 2015
Case number ,Invoiced number :March 2015
Ds 261 : July 31
120$ :aguest 6
320$: sep 10th
Ds 260: sep 17th  2015
إرسال مدارك : sep 21 2015
تكميل مدارك : october 22 2015
كارنت : 11 janurary
مصاحبه: اواخر february
انكارا
تشکر کنندگان: moon_rose ، roeentan ، parsush ، imojen ، athenaa ، KIMIA2005
سلام دوستان

آیا گواهی سپرده بلند مدت 5 ساله که در حال حاضر 1 سال آن سپری شده قبول است یا حتما پول باید در حساب های کوتاه مدت و دارای گردش حساب باشد؟

ممنون
کیس نامبر : **11 2013AS / ورود به آمریکا : هفته دوم مارچ - Los Angeles
سفر نامه
تشکر کنندگان: imojen ، KIMIA2005

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان