کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2012-08-24 ساعت 23:12)ALI_AGHA نوشته:  سلام دوستان

آیا گواهی سپرده بلند مدت 5 ساله که در حال حاضر 1 سال آن سپری شده قبول است یا حتما پول باید در حساب های کوتاه مدت و دارای گردش حساب باشد؟

ممنون

دوست خوبم سلام ، لطفاً سوال تکراری نفرمایید ، فرومهای قبلی مهاجرسرا و سایت سفارت آمریکا در ترکیه رو مطالعه کنید ، پاسخ رو پیدا خواهید کرد . موفق باشید .

(2012-08-23 ساعت 18:16)achi686 نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 15:27)mahdi/sh نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 15:08)achi686 نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 07:09)afshin4749 نوشته:  
(2012-08-23 ساعت 03:32)shahyad نوشته:  دلار به نرخ دولتی محاسبه میشه و برای سفارت هم نرخ دولتی و رسمی دلار در ایران یا بعبارتی نرخ بانک مرکزی مهمه سفارت کاری به نرخ ازاد دلار و صرافی بازار ازاد نداره در ضمن بانک هم با نرخ دولتی دلار موجودیتون را معادل سازی میکنه و تمکن مالی میده

دوستان خوبم ، بارها این موضوع رو تذکر دادم ، در صورت امکان سعی کنید که موجودی بانکی از خودتون نشون بدین و دردسرهای داشتن اسپانسر رو از خودتون دور کنید !! این موضوع نه تنها در مصاحبه و امکان ایجاد نقص پرونده و سایر مشکلاتی که میتونید در فرومهای 2011 و 2012 مطالعه کنید وجود داره ، بلکه شما رو از داشتن خیلی امتیازات ، از جمله خدمات رایگان و آموزشی در آمریکا هم محروم میکنه !! . یعنی اگه شما اسپانسر داشته باشید دیگه این خدمات رو از دولت دریافت نخواهید کرد . ضمن اینکه ، اسپانسر برای اسپانسر شونده هم گاهی ایجاد محدودیت میکنه و اوایل ازش اطلاع ندارن و بعد از اینکه متوجه میشن در نیمه راه شما رو رها میکنن و در نتیجه شما میمونید و مشکلات شما در سفارت . این موضوع نسبی هستش و قطعی نیست !! اما واسه خیلی از بچه های دوره های قبل اتفاق افتاده و به دردسر افتادن - موفق باشید .

ممنون از اطلاعات خوبتون دوست عزیز
بنده در چندین پست مختلف خوندم که سند هم ممکن هست بعدا در مواردی مثل وام گرفتن و یا موارد مشابه دردسر ساز بشه (مثل همین مثال شما که اگه اسپانسر داشته باشید ممکن هست بعدا خدماتی به ما تعلق نگیره)....می خواستم بدونم که شما در این مورد اطلاعاتی دارید که بتونه کمکمون بکنه....

اگه مشکلی باشه که منطقی به نظر میرسه همراهمون سند ترجمه شده رو ببریم و اگه مشکلی پیش اومد سند رو ارائه بدیم....

اگر شما میتونید تملک مالی ببرید خب خیلی بهتره ولی اگر خیر تنها راه اس‍‍‍‍پانسر خواهد بود
و،لی من پیشنهاد میدوم اگر میتونید هردو رو،آماده کنید و اول تملک مالی رو نشون بدید اگر دیدی مورد قبول نیست اسپانسر رو کنید
دلیل این هست که اگر شما با تملک برید اونجا میتونید از کمکهای دولتی برای تحصیل و غیره استفاده کنید ولی اگر اسپانسر برید اونجا میتونید از وام تحصیلی استفاده کنید ولی دولت هزینه رو از اسپانسر شما میگیره

بنده منظورم این بود که پول در حساب قرار خواهیم داد.....
حالا آیا مدارک ترجمه سند رو هم بفرستیم برای سفارت آنکارا قبل از مصاحبه یا اینکه فقط سند رو روز مصاحبه ببریم و اگه آفیسر گیر داد و گفت این پول کافی نیست یا هر گیر دیگه ای سند خونه رو بهش نشون بدیم؟
اسپانسر هم که نداریم...

دوستان عزیزم سلام ، تو را بخدا انقدر سوال تکراری نکنید !!! بابا بخدا اینا همش در سوابق سالهای گذشته موجود هستش و اصلاً نیازی به پرسوجو کردن نیست !!! آخه چرا حاضر نیستید مطالب گذشته رو بخونید . موفق باشید .
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، achi686 ، amir0_0amir ، mitr.p ، Ali DV-2013 ، rezagh ، farmiz ، lilistar ، Szsanazsz ، kavirr
بچه ها من یه چیزی توی صفحه 6 گفتم فکر کنم کسی متوجه نشده حالا دوباره میگم
این عین جمله سایت کنتاکی هستش: برخلاف سایر ویزاها ویزای لاتاری نیاز به اسپانسر ندارد.
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: rezagh ، lilistar ، achi686 ، NarcisJ
(2012-08-25 ساعت 10:20)mea694 نوشته:  بچه ها من یه چیزی توی صفحه 6 گفتم فکر کنم کسی متوجه نشده حالا دوباره میگم
این عین جمله سایت کنتاکی هستش: برخلاف سایر ویزاها ویزای لاتاری نیاز به اسپانسر ندارد.

دوست عزيز منظور اين است كه داشتن اسپانسر واجب نيست ولي مستحب كه هست حتما.
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: mk_2002ir ، amir0_0amir ، امیر مهاجر ، rezagh ، lilistar ، achi686 ، r_ent ، NarcisJ ، mirzamemar ، kavirr ، sadeghi897
سلام دوستان. من یه سوالی داشتم!
من تو آمریکا تو ایالت تگزاس یکی از بستگان زندگی می کنه که من اسم ایشون و داخل فرم که یه جا سوال پرسیده بود آوردم با آدرس و شماره تلفن، حالا می خوام بدونم این شخص میشه همون اسپانسر من؟؟ یعنی اگر اسپانسر هست من باید چه مراحل دیگه ای رو طی کنم؟؟ و اینکه اگر اسپانسر میشه دیگه نیازی به گواهی مالی بانکی نیست؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 17:43)my2220 نوشته:  سلام دوستان. من یه سوالی داشتم!
من تو آمریکا تو ایالت تگزاس یکی از بستگان زندگی می کنه که من اسم ایشون و داخل فرم که یه جا سوال پرسیده بود آوردم با آدرس و شماره تلفن، حالا می خوام بدونم این شخص میشه همون اسپانسر من؟؟ یعنی اگر اسپانسر هست من باید چه مراحل دیگه ای رو طی کنم؟؟ و اینکه اگر اسپانسر میشه دیگه نیازی به گواهی مالی بانکی نیست؟؟؟؟؟؟
خیر دوستِ عزیز این شخص اسپانسر شما نیست.. این آدرس فقط برای این است که گرین کارت شما را بفرستند به آن آدرس و شما این آدرس را باز هم روزِ مصاحبه و در فرودگاه US میتوانید تغییر دهید. شما یا باید اسپانسر داشته باشید یا تمکنِ مالی که اگر مصاحبتون آنکارا باشه باید ۱۵ روز قبل از مصاحبتون مدارکش را برای سفارت پست کنید.. برای اطلاعات بیشتر اینجا را بخوانید.
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: rezagh ، afshin4749 ، mitr.p
(2012-08-25 ساعت 18:13)el333 نوشته:  
خیر دوستِ عزیز این شخص اسپانسر شما نیست.. این آدرس فقط برای این است که گرین کارت شما را بفرستند به آن آدرس و شما این آدرس را باز هم روزِ مصاحبه و در فرودگاه US میتوانید تغییر دهید. شما یا باید اسپانسر داشته باشید یا تمکنِ مالی که اگر مصاحبتون آنکارا باشه باید ۱۵ روز قبل از مصاحبتون مدارکش را برای سفارت پست کنید.. برای اطلاعات بیشتر اینجا را بخوانید.
ممنون از پاسخ شما. تمکن مالی همون گواهی بانکی محسوب میشه؟ همون مبلغ 30و40 میلیون که بریزیم به حساب ؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-25 ساعت 18:23)my2220 نوشته:  
(2012-08-25 ساعت 18:13)el333 نوشته:  
ممنون از پاسخ شما. تمکن مالی همون گواهی بانکی محسوب میشه؟ همون مبلغ 30و40 میلیون که بریزیم به حساب ؟؟؟
دوستِ عزیز اگر به این لینکی‌ که دادم می رفتین جواب سوالتان را پیدا کرده بودید .. این کاربرِ عزیز زحمت کشیدن و تمام اطلاعات را در یک جا نوشتند من هم فقط یک تیکه از متنی که ایشون گذاشتن را کپی‌،پیست می‌کنم اینجا ..ولی‌ خواندن آن به نفع خودتان است و باعث می‌شه که تمامی‌ِ مراحل را با آگاهی‌ِ کافی‌ و با خیال راحت پشت سر بگذارید...
- برای تمکن مالی موجودی حساب (ترجیحاً شامل مانده ی حساب ، تاریخ افتتاح حساب ، معادل دلاری موجودی) کافی است. از بردن گردش یکساله خودداری کنید. گواهی های دارای سربرگ رنگی، مهر برجسته و هولوگرام در صورت صادر شدن توسط بانک در ارجعییت هستند.
- ارایه مدارک مالی زیاد باعث ایجاد شبهه برای آفیسر در زمینه منشاء ثروت و علل مهاجرت شما به ایالات متحده خواهد شد و احتمال برگه ی آبی یا زمان کلیر شدن را افزایش خواهد داد. از آمار مربوط به خط فقر ایالات متحده برای تخمین تمکن مالی مورد نیاز خود کمک بگیرید.
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: my2220 ، farmiz ، rezagh ، afshin4749 ، mitr.p ، imojen ، artam2
(2012-08-25 ساعت 10:20)mea694 نوشته:  بچه ها من یه چیزی توی صفحه 6 گفتم فکر کنم کسی متوجه نشده حالا دوباره میگم

دوست خوبم سلام ، عزیزم مراد از این توضیح اینه که شما مانند کیس های خانوادگی و یا والدین نیستید !!! شما برنده گرین کارت هستید و در صورت داشتن تمکن مالی نیازی به اسپانسر ندارید و اگه تمکن مالی ندارید که شرمنده !!! . طبق قوانین ایالت متحده شما نباید هیچ هزینه ای رو به دولت آمریکا تحمیل کنید . این هزینه ها شامل مخارج اولیه زندگی مانند خورد و خوراک ، اجاره بها و سایر مخارج شخصی هستش . اما درصورتی که نیاز به آموزش داشته باشید مثل مهارت زبان انگلیسی میتونه کم هزینه و یا در شرایطی خاص فاقد هزینه برای شما باشه . در مراحل بعدی توضیح خواهم داد که چه مواردی برای شما فاقد هزینه هستش . اما برای خالی نبودن عریضه یکیش رو میگم و اون نداشتن درآمد کافی و یا به اصطلاح خودشون Low income و یا No income . موفق باشید .
تشکر کنندگان: mea694 ، payam62 ، amir0_0amir ، rezagh ، athenaa
سلام، من یک سوال داشتم،لطفا اگر کسی میدونه منو راهنمایی کنید
من یک حساب در یک موسسه مالی اعتباری دارم،که موسسه میگه فقط به من،تاریخ افتتاح حساب(که 3 ماه پیش است)، پرینت و موجودی ریالی حساب را می دهند (و معادل ارزی را نمی دهند)، که من باید ببرم ترجمه کنند، که دارالترجمه هم فقط همان معادل ریالی را ترجمه می نماید،می خواستم بدانم که آیا این مدرک مالی می تواند معتبر باشد؟یا اینکه حتماً باید موجودی حساب معادل ارزی باشد؟
آیا اگر موجودی ام را به حساب در بانکی منتقل نمایم که معادل ارزی موجودی را به من بدهند،با توجه به اینکه حساب را اکنون افتتاح می نمایم که (با توجه به اینکه کارنت شده ام) به مصاحبه ام نزدیک است، برای آفیسر ایجاد شبهه نمی شود(منظورم این است که تاریخ افتتاح حساب برای آفیسر مصاحبه کننده مهم است؟)؟
لطفاً منو راهنمایی کنید،که کدام از این دو راه مطمئن تر است؟ چون من اسپانسر ندارم و این موضمع برایم بسیار اهمیت دارد،ممنون میشم
تشکر کنندگان: r_ent
سلام دوستان لطفا" منو راهنمایی بفرمایید به دلیل گرفتاری که دارم امکان ارسال مدرک مالی رو به همراه مدارکم دو هفته قبل از مصاحبه رو ندارم اگر مدارک رو روز مصاحبه ببرم مشکلی پیش نمیاد?
تشکر کنندگان:
(2012-08-27 ساعت 18:31)talayeh2013 نوشته:  سلام دوستان لطفا" منو راهنمایی بفرمایید به دلیل گرفتاری که دارم امکان ارسال مدرک مالی رو به همراه مدارکم دو هفته قبل از مصاحبه رو ندارم اگر مدارک رو روز مصاحبه ببرم مشکلی پیش نمیاد?

دوست عزیزم سلام ،
فرقی نمیکنه ، چه ابوظبی باشید چه آنکارا ، اگر روز مصاحبه تشریف بردین ، ابتدای ورودی از شما مدارکتون ، منجمله مدارک اثبات تمکن مالی رو دوباره خواهند خواست . ( ابوظبی نیاز به پست کردن نداره باید به همراهتون ببرید ) .
حالا دیگه خودتون با توجه به گفته های بنده ، نتیجه بگیرید !! Tongue. موفق باشید .
تشکر کنندگان: rezagh ، mitr.p
افشین 4749
ممنون از شما .مصاحبه من آنکاراس و با توجه به اینکه شماره ام به 3000 نزدیکه فکر مبکنم تو آبان تاریخ مصاحبه ام باشه و من باید دو هفته قبل مدارکم رو به انکارا ارسال کنم که مدرک مالیم هم جزوشه ولی من نمیتونم مدرک مالیو همراه مدارک ارسال کنم و می خوام رو زمصاحبه با خودم ببرم و یکم نگرانم که برام مشکل ایجاد نشه؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-27 ساعت 15:55)mehrnoush1449 نوشته:  سلام، من یک سوال داشتم،لطفا اگر کسی میدونه منو راهنمایی کنید
من یک حساب در یک موسسه مالی اعتباری دارم،که موسسه میگه فقط به من،تاریخ افتتاح حساب(که 3 ماه پیش است)، پرینت و موجودی ریالی حساب را می دهند (و معادل ارزی را نمی دهند)، که من باید ببرم ترجمه کنند، که دارالترجمه هم فقط همان معادل ریالی را ترجمه می نماید،می خواستم بدانم که آیا این مدرک مالی می تواند معتبر باشد؟یا اینکه حتماً باید موجودی حساب معادل ارزی باشد؟
آیا اگر موجودی ام را به حساب در بانکی منتقل نمایم که معادل ارزی موجودی را به من بدهند،با توجه به اینکه حساب را اکنون افتتاح می نمایم که (با توجه به اینکه کارنت شده ام) به مصاحبه ام نزدیک است، برای آفیسر ایجاد شبهه نمی شود(منظورم این است که تاریخ افتتاح حساب برای آفیسر مصاحبه کننده مهم است؟)؟
لطفاً منو راهنمایی کنید،که کدام از این دو راه مطمئن تر است؟ چون من اسپانسر ندارم و این موضمع برایم بسیار اهمیت دارد،ممنون میشم

سلام
من در مورد بانک پارسیان که خودم ازش تمکن گرفتم میدونم که معادل ارزی رو نمیدن، بلکه مانده ریالی، تاریخ افتتاح حساب و نرخ تبدیل بانک مرکزی رو به دلار اعلام میکنن در ضمن از بانک میشه مدرک رو به انگلیسی گرفت که هزینه ترجمه هم نداشته باشه
من همین کارو کردم Smile

جهت اطلاع:
شایعاتی هست که میگن نرخ تبدیل ارز ممکنه به زودی بره بالا (نرخ تک نرخی جدید!!) اون وقته که علاوه بر بالا رفتن قیمت خرید و فروش دلار در بازار، تمکن های مالی مون با نرخ بالاتری تبدیل میشن و درنتیجه مانده حسابمون عدد کوچکتری میشه (خدا نکنه این اتفاق بیفته اما من به خاطر رشته ام و ارتباطاتی که بعضی آدمهای تحلیلگر دارم، اینا رو شنیدم و دوس دارم همونطور که خودم همه تلاشمو برای حفظ ارزش پولم میکنم، به شماها هم بگم که اگه دوس داشتین استفاده کنین)
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: rezagh ، مانترا ، sadeghi897
[/quote]

سلام
من در مورد بانک پارسیان که خودم ازش تمکن گرفتم میدونم که معادل ارزی رو نمیدن، بلکه مانده ریالی، تاریخ افتتاح حساب و نرخ تبدیل بانک مرکزی رو به دلار اعلام میکنن در ضمن از بانک میشه مدرک رو به انگلیسی گرفت که هزینه ترجمه هم نداشته باشه
من همین کارو کردم Smile

[/quote]

دوست عزیز اطلاعی دارکه آیا بقیه بانک ها نیز معادل ارزی رو نمی دن ؟
در واقع خود آفیسر باید حساب کنه با توجه به نرخ دلار ذکر شده و مانده حساب ، شما چقدر پول در حساب دارید؟
هر چی میگردم پیدا نمی کنم اما فکر کنم جایی خوندم که بانکی معادل ارزی رو هم میده..یا شایدم اشتباه میکنم....
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
تشکر کنندگان: rezagh ، r_ent

سلام
من همین کارو کردم Smile

[/quote]

دوست عزیز اطلاعی دارکه آیا بقیه بانک ها نیز معادل ارزی رو نمی دن ؟
در واقع خود آفیسر باید حساب کنه با توجه به نرخ دلار ذکر شده و مانده حساب ، شما چقدر پول در حساب دارید؟
هر چی میگردم پیدا نمی کنم اما فکر کنم جایی خوندم که بانکی معادل ارزی رو هم میده..یا شایدم اشتباه میکنم....
[/quote]

راستش من همه بانكارو كه نميدونم اما ميدونم اين خيلي طبيعيه كه مانده ريالي و نرخ تبديل رو بدن.خودتون رو نكران نكنين.
در ضمن بانك بارسيان هر روزي برين همون روز بهتون تمكن ماليتون رو ميده اما نكته مهمش اينجاست كه:
هميشه تمكن رو به تاريخ روز قبل بهتون ميدن!
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: achi686 ، rezagh ، 3rip

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان