کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چطور به آفیسر ثابت کنیم پتیشنر در آمریکا اقامت دارد؟ (Domicile)
من فکر می کنم نظر آفیسر برای درخواست Domicile تا حد زیادی به تحقیقات قبلی اداره مهاجرت در مورد Petitioner و همینطور نحوه ارتباط شما با آفیسر در هنگام مصاحبه بستگی داره. من از طریق مادرم اقدام کردم. زمانی که مصاحبه من رسید مادرم سه هفته بود که به ایران برگشته بودند اما قبلش حداقل سالی 8 ماه رو آمریکا بودند. آفیسر ازم پرسید مادرت کجا هستند الان؟ منم حقیقت رو گفتم که سه هفته است ایران هستند. کوچکترین سوال دیگری نکرد و مدرکی هم ازم نخواست. تو همون روز تعدادی از متقاضیان ویزای خانوادگی با مشکل Domicile روبرو شدند.

برای همین می گم احتمالا از قبل وضعیت اقامت و حضور و غیاب پتیشنر رو بررسی می کنند . اگر سابقه حضور خوبی نداشته باشه یا شرایط مطلوب نباشه روی این مورد در روز مصاحبه حساسیت به خرج خواهند داد.
پاسخ
خانم naka_sach:

این لینک فرم قرارداد:

http://mohajersara.com/attachment.php?aid=2550

که توی این پست در تاپیک " تجربیات ما در اجاره خونه " گذاشتم.

http://mohajersara.com/thread-1916-post-...#pid245690

اگر اجاره نامه صوری باشه و چون جایی به غیر سفارت اعلام نمی کنین و شما هم اعلامی نمیکنن بعید میدونم مشکلی باشه، اون فامیل ما که مو رو از ماست می کشه و حتی حاضر نشد اسپانسر ما بشه و دیگه حسابی گیر کرد تو رودروایسی که اینو امضا کرد و مطمئنم که هزار جارو خونده بوده و زیرو رو کرده بوده که براش مشکلی ایجاد نشه.
ما برای محکم کاری حتی چند تا چک برای اون مبلغی که اجاره بود پرداخت کردیم و وقتی بانک اسکنشو داد که موجر نقدش کرده، من ازش پرینت گرفتم و دادم به افسر سفارت، و اونم همه رو گذاشته تو پکیجی که باید بدی به افسر فرودگاه ورودی به امریکا.

============

راستی الهه خانم، دامسایل رو تو سفارت گیر میدن و ان وی سی همش به ما اوکی می داد ! شما یه کپی از کارت دانشجویی همسرتون یا اشتغال به تحصیل موقع مصاحبه همراه داشته باشید بد نیست. ایشاالله شما هم بزودی ویزاتونو بگیرین و راحت بشین از این مشکلات
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، omnia ، f1f ، sib 24 ، smpf ، msar ، hosseinkht
حتما. مرسی Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، omnia ، smpf ، msar
BLAZE جان...از ما در مرحله ان وی سی دمیسایل خاستن..یک ایمیل از ان وی سی اومد که شما باید دمسایل به ان وی سی بدین تا مدارکتون تکمیل بشه..ماهم یک اجاره نامه(حالا نمیدونم اسمش صوری یا نه.چون یکی از فامیل ها اجاره نامه تنظیم کرد و من هم امضا کردم و خودش هم امضا کرد و برد بانک مهرش کرد)درست کردیم و وکیل پست کرد به ان وی سی..خداروشکر هم هفته پیش ایمیل اومد که مدارکتون کامل هست.....یک سوال دارم...ایا ممکنه روز مصاحبه باز از ما دمیسایل بخان و گیری بدن؟؟؟اخه الان دمیسایلمون در پروندمون در سفارته...ایا ممکنه بگن مثلا کپیش رو بدین؟من کپیش رو هم ندارم چون وقتی امضا کردم فرستادم برای صاحب خانه و اون هم بعد از امضا پست کرد....حالا اگه باز بخان نمیدونم چکار کنم.خلاصه اینکه خداروشکر از ما قبل از مصاحبه خاستن و ما به ان وی سی فرستادیم
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، الهه سابق ، Blaze ، smpf ، msar
(2013-02-24 ساعت 19:22)kamela نوشته:  BLAZE جان...از ما در مرحله ان وی سی دمیسایل خاستن..یک ایمیل از ان وی سی اومد که شما باید دمسایل به ان وی سی بدین تا مدارکتون تکمیل بشه..ماهم یک اجاره نامه(حالا نمیدونم اسمش صوری یا نه.چون یکی از فامیل ها اجاره نامه تنظیم کرد و من هم امضا کردم و خودش هم امضا کرد و برد بانک مهرش کرد)درست کردیم و وکیل پست کرد به ان وی سی..خداروشکر هم هفته پیش ایمیل اومد که مدارکتون کامل هست.....یک سوال دارم...ایا ممکنه روز مصاحبه باز از ما دمیسایل بخان و گیری بدن؟؟؟اخه الان دمیسایلمون در پروندمون در سفارته...ایا ممکنه بگن مثلا کپیش رو بدین؟من کپیش رو هم ندارم چون وقتی امضا کردم فرستادم برای صاحب خانه و اون هم بعد از امضا پست کرد....حالا اگه باز بخان نمیدونم چکار کنم.خلاصه اینکه خداروشکر از ما قبل از مصاحبه خاستن و ما به ان وی سی فرستادیم
سلام

اصل دامسایل در سفارت بررسی میشه ،

به نظرم شما بهترین کار رو کردین. فقط پیشنهاد می کنم که مبلغ اجاره رو به صورت چک به صاحب خونه بدین و اون بره نقد کنه، خود بانک اسکنش رو میزاره براتون تو اکانت بانکتون که ببینید. اونو همراه داشته باشید که تا اگر حرفی زد بهش بگین که پرداخت هم داشتیم.

مثلا چند تا رسید برای چند ماه اجاره رو داشته باشید.

فقط حواستون باشه که بگین پتیشنر تو امریکاست و همراه شما به سفارت نیومده.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، smpf ، msar
blaze جان...ما بیشتر به خاطر همین دمیسایل وکیل گرفتیم.چون من ایران هستم..اونهم بهمون گفت اگر ازتون خاستن یک خانه اجاره کنید.چند وقت پیش از ما دمسایل خاستن..ما هم از یکی از اقوام خیلی قانونی(یعنی با مهر و امضا)اجاره کردیم...ولی پولی ندادیم..چون هم وکیل هم یکی از بچه های همین سایت که الان امریکا هست(اکارو رو میگم)به ما گفتن لازم نیست حتما پولی بدین..گفت اونا برگه دمیسایل میخان...شما هم برگه را تنظیم کردین و صاحب خانه هم الکی نوشته مثلا ما ماهی 600 تا داریم میدیم...ولی در واقع هیچ پولی ندادیم که چک بدیم...اکارو جان هم که خیلی خیلی زیاد منو راهنمایی کرد گفت تاحالا چند تا از دوستاشون این مشکل رو داشتن و به این صورت حل شده......حالا اگه از ما رسید و چک بخان چکار کنیم؟؟چون ما پولی ندادیم...واقعا ممکنه چک بخان؟؟اخه وکیل ما گفت منظور از دمیسایل فقط این هست که اونا بدونن شما قصد رفتن به امریکا و مستقر شدن داری و میدونن الان ایران هستی..گفت این برگه یعنی شما میخای حتما بری امریکا......برای همین گفت فقط برگه براشون مهمه...اگه چک خاستن چیکار کنم؟تازه اصلش رو هم ندارم که بدم.اخه اصلش که دست خودشون در ان وی سی هست..من ندارمش که دیگه

بعد هم اگه شوهرم بگه من امریکا هستم و اونا بفهمن نیستم که خیلی بد میشه...وکیلمون گفت به هیچ وجه دروغ نگین که ردفلاگ میشین.گفت اگر پرسیدن شوهرم بگه من ایران هستم و چون بچه خیلی کوچک داریم و اون بچه به پدرش وابسته هست من نمیتونم با بچه تنها برم و سختمه و منتظر ویزای شوهرم هستم تا باهم بریم...(من ستیزنم و برای شوهرم اقدام کردم)
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Blaze ، smpf ، msar
توی قرارداد مشخص می کنید نحوه پرداخت اجاره چه جوریه، حالا که چک ندادین بگین نقد پرداخت میکنیم.

چک رو به این خاطر گفتم که مستند هست و یه Document محسوب میشه. حالا اشکالی نداره همون قرار داد توی بخش نحوه پرداختش بزارین نقدی و حله امید به خدا.
چک هم از ما نخواستن خودمون اینجوری دادیم که زودتر حل بشه. پرداخت By cash هم ok هستش.

اگر امریکا نیست که هیچ، راست میگن دروغ نگین. من گفتم حواستون باشه نگین که همراهتون هست از دهن خودتون بپره. اگر سوال کرد که راستشو بگین بهتره. همون توضیح خودتون از همه بهتره و فقط وقتی بگین که ازتون سوال شد .

هر برگه ای که به ان وی سی داده باشید موقع مصاحبه جلوی افسر هست و خودتون هم میبینیدش.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، الهه سابق ، f1f ، sib 24 ، smpf ، msar
BLAZE جان ممنونم ازت از توضیحات خیلی خوبت...ولی من اصلا نمیدونم صاحب خانه توی برگه زده ما نقد دادیم یا چک..چون وقتی اینارو توی برگه نوشت یک راست داد دست وکیل ما و من اصلا برگه رو دیگه ندیدم که چیزیش رو چک کنم....خدا کنه زده باشه نقد دادیم..میترسم اگه زده باشه چک دادیم روز مصاحبه ازمون کپی چک رو بخان...میشه اون موقع که چک خاستن بهانه ای چیزی اورد؟.....واااای چه خوب شد که برگه هایی که دست ان وی سی هست دیگه از خودمون نمیخان....اخه بعضیها اینجا نوشتن مثلا اصلش رو فرستادن ان وی سی و اونا روز مصاحبه میگن کپیش رو بدین...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Blaze ، girl ، smpf ، msar
kamela جان

اصلن نگران نباشین، خیلی مهم نیست بابا، نگاه می کنن ببینن قراردادی چیزی دارین که اونجا زندگی میکنین یا نه، ما بر حسب اتفاق تا عمق قضیه رفتیم، همون اجاره نامه کافیه، هیچ جا ننوشته که مثلا رسید بیارین.
گفته فقط مدارک خرید یا اجاره کردن خونه که همون قرارداد کافیه.

در روز مصاحبه هم برگه تکس رو بررسی نمیکنن فقط میبینن که اگر مقدارش کافی نباشه اسپانسر تهیه کردین یا نه. همین

راجع به مهر ورود به امریکا هم نمی دونم چی بگم. ولی من فکر می کنم چون مدارک من همش ناقص بود گیر داد، اما شما با حساب کتاب اجاره نامه از قبل دادین نشون میده طرف اونجا ساکن براهمین بعیده به نظر بخواد. باید برید ببینین چی گن. نمیشه خیلی بررسی اضافی کرد. اونجا که برید برای هر کس واقعا یک کیس مجزاست و خیلی قابل پیش بینی بیشتر از این چیزایی که شما می دونین نیست.

خلاصه به نظر من پرونده شما خیلی خوب و کامل و به نظرم بدون مشکل کارتون درست میشه.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، f1f ، kamela ، sib 24 ، smpf ، msar
(2013-01-09 ساعت 16:14)naka_sach نوشته:  Blazeعزيز ممنون از جوابتون، من تمامي پستهاي اين تاپيكو خووندم ولي اگر من بخوام به اونا فاميلم رو بعنوان اسپانسرم معرفي كنم و با توجه به اينكه تمامي آدرسهاي من در امريكا آدرس اونها هست بخوام ثابت كنم كه با اونها دارم زندگي مي كنم بنظر شما چه مدركي دال بر اين موضوع ميشه فراهم كرد؟آخه اگر مساله اجاره مستقل خونه توسط خود من مطرح بشه چيزاي ديگه هم پشت سرش مياد مث قبض آب و برق به اسم من و ...و اين يعني كلي سند سازي و ...از طرفي من با فاميلمون رو در بايستي دارم و همينكه اسپانسرم ميشه كلي لطف ميكنه به من، من ميتونم اينجوري وانمود كنم كه پيش اونا زندگي مي كردم تا همسرم بياد ولي مدرك معتبري دال بر اين موضوع بنظر شما چي ميتونه باشه
ممنون ميشم جواب بدين
درضمن من اگر يه بار قبل از مصاحبه شوهرم برم امريكا تا در تاريخ مصاحبه ايشون بگه كه من در خاك امريكا هستم، و بعد از مصاحبه برگردم؛ بفرض اينكه كيس ايشون به كليرنس بر بخوره آيا دوباره مجبورم زماني كه كيسشون كلير ميشه و ايشون ميرن تا ويزاشونو بگيرن امريكا باشم؟

Omniaي عزيز
كيس من به دفتر uscis مركز vermont فرستاده شده و هنوز حتي توسط خود uscisهم approve نشده كه به nvcبره بنابراين هنوز از nvcبرام هيچ نامه يا ايميل و يا كيس نامبري نيومده،visa bulletin هم نشون ميده الان تا sep 2010 پيش رفتن.شما چي؟هيچ خبري دارين كه پروندتون از uscisبه nvc رفته يا نه هنوز؟از كجا بفهميم؟من كه هرچي تو سايت uscis وضعيتمو چك مي كنم همش ميزنه initial review!يعني حتي نميره به مرحله بعديش كه decision making هست! شما پروندتون تو كدوم مركز uscisداره بررسي ميشه؟
دوست عزیز من ماه پیش وضعیتم مثل شما بود ماه پیش از ucis رفت nvc الان هم نامه 88$ اومده . دایرتونم یک دفعه میره آخرین مرحله
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2013
دریافت شماره کیس : می 2013
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2013
کلیر بعد 190 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: naka_sach ، sib 24 ، smpf ، msar
سلام همسر من در آمریکا اقامت داره و اجاره نامه خونه، قبض آب و برق و تلفن هم به نامش هست الان داره میاد ایران برای کاری و حدوداً 6 ماهی اینجاست. با توجه به اینکه من احتمالا تا 1 ماه دیگه مصاحبه دارم 1- آیا این مدارک کافیه برای اثبات domicil؟ 2- با توجه به اینکه میگن همسرم باید یا با من و یا زودتر از من وارد آمریکا بشه و ما تو فرمی که فرستادیم nvc هم گفتیم که ایشون زودتر میره آمریکا، حالا با این مشکلی که پیش اومده اگه همسرم بعد از اینکه اومد ایران نتونه زودتر از من برگرده آمریکا به خاطر کاراش و من مجبور شم تا ویزا باطل نشده تنها برم از من ایراد میگیرن؟ شمارو به خدا راهنماییم کنید خیلی نگرانمSad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، msar
(2014-01-10 ساعت 19:31)yengi نوشته:  سلام همسر من در آمریکا اقامت داره و اجاره نامه خونه، قبض آب و برق و تلفن هم به نامش هست الان داره میاد ایران برای کاری و حدوداً 6 ماهی اینجاست. با توجه به اینکه من احتمالا تا 1 ماه دیگه مصاحبه دارم 1- آیا این مدارک کافیه برای اثبات domicil؟ 2- با توجه به اینکه میگن همسرم باید یا با من و یا زودتر از من وارد آمریکا بشه و ما تو فرمی که فرستادیم nvc هم گفتیم که ایشون زودتر میره آمریکا، حالا با این مشکلی که پیش اومده اگه همسرم بعد از اینکه اومد ایران نتونه زودتر از من برگرده آمریکا به خاطر کاراش و من مجبور شم تا ویزا باطل نشده تنها برم از من ایراد میگیرن؟ شمارو به خدا راهنماییم کنید خیلی نگرانمSad Sad

دوست عزيز
من وضعيتي تقريبا مشابه شما دارم و با وكيل كه صحبت كردم خيلي محكم گفت: همسرتون حد اقل سه هفته قبل از مصاحبه شما بايد امريكا باشند. هيچ راه ديگري هم ندارد. اين را سه بار تكرار كرد كه يعني من گفته باشم هيچ مسئوليتي را بعدا به عهده نميگيرم. اميدوارم همسر شما بتوانند براي مصاحبه شما خودشان را به امريكا برسانند.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، kamela ، smpf ، msar
سلام دوستان، من روز مصاحبه ام چک خوردم و تنها مدرکی که از من خواستند همین Domicile در ضمن اسپانسر من برادرم هست و درخواست کننده پدرم، پدرم چند ماه در سال رو ایران هستن و چند ماه رو آمریکا، حالا برادرم فیش های آب و برق خونشو به نام پدرم کرده این مدارک به اضافه ی چند تا عکس با روزنامه ی روز برای قانع کردن سفارت کافی هستش؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، kamela ، پدی ، smpf ، msar
(2014-01-26 ساعت 19:17)gholigholombe نوشته:  سلام دوستان، من روز مصاحبه ام چک خوردم و تنها مدرکی که از من خواستند همین Domicile در ضمن اسپانسر من برادرم هست و درخواست کننده پدرم، پدرم چند ماه در سال رو ایران هستن و چند ماه رو آمریکا، حالا برادرم فیش های آب و برق خونشو به نام پدرم کرده این مدارک به اضافه ی چند تا عکس با روزنامه ی روز برای قانع کردن سفارت کافی هستش؟!

کیس شما شباهت خیلی زیادی به من داره... من هر چی بهشون گفتم که باور کنین پدرم اونجا اقامت داره و با برادرم زندگی میکنه ولی خب سنش جوری نیست که بخواد کار کنه و اینا که من به شما مدرک ارائه کنم زیر بار نرفت و برای من هم تو همون برگه کلیرنس، این مورد رو تیک زد...
اینبار که رفتم قبض اب و برق که به نامش بود رو بردم + اجاره نامه + چیزی که خود اون آفیسر پیشنهاد داده بود: ترجمه مبایعه نامه فروش ملک در ایران تا بالاخره رضایت دادن! Smile
category: F2B--embassy: Ankara, Turkey--Case #: ANK2005XXXXXX--NVC Case complete: Oct 2012--Interview: Feb 2013+ 9 Q+ CV--Clearance: Dec 2013-Visa: Jan 2014Big Grin[/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، rezaenzo ، پدی ، smpf ، msar
آیا کسی که اجازه از اداره مهاجرت داره برای خارج بودن از امریکا بازهم ازش domicile میخوان؟کسی تجربه داشتن پاس سفید نداره؟؟؟
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ