کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چطور به آفیسر ثابت کنیم پتیشنر در آمریکا اقامت دارد؟ (Domicile)
(2014-01-25 ساعت 16:44)Elahvision نوشته:  
(2014-01-10 ساعت 19:31)yengi نوشته:  سلام همسر من در آمریکا اقامت داره و اجاره نامه خونه، قبض آب و برق و تلفن هم به نامش هست الان داره میاد ایران برای کاری و حدوداً 6 ماهی اینجاست. با توجه به اینکه من احتمالا تا 1 ماه دیگه مصاحبه دارم 1- آیا این مدارک کافیه برای اثبات domicil؟ 2- با توجه به اینکه میگن همسرم باید یا با من و یا زودتر از من وارد آمریکا بشه و ما تو فرمی که فرستادیم nvc هم گفتیم که ایشون زودتر میره آمریکا، حالا با این مشکلی که پیش اومده اگه همسرم بعد از اینکه اومد ایران نتونه زودتر از من برگرده آمریکا به خاطر کاراش و من مجبور شم تا ویزا باطل نشده تنها برم از من ایراد میگیرن؟ شمارو به خدا راهنماییم کنید خیلی نگرانمSad Sad

دوست عزيز
من وضعيتي تقريبا مشابه شما دارم و با وكيل كه صحبت كردم خيلي محكم گفت: همسرتون حد اقل سه هفته قبل از مصاحبه شما بايد امريكا باشند. هيچ راه ديگري هم ندارد. اين را سه بار تكرار كرد كه يعني من گفته باشم هيچ مسئوليتي را بعدا به عهده نميگيرم. اميدوارم همسر شما بتوانند براي مصاحبه شما خودشان را به امريكا برسانند.

با سلام، يك سوال داشتم اون اينه كه اگر به سفارت بگيم كه petitioner آمريكا هست و همون حداقل ٣هفته قبل آمريكا باشه كفايت ميكنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-01-31 ساعت 18:45)gh.es نوشته:  
(2014-01-10 ساعت 19:31)yengi نوشته:  سلام همسر من در آمریکا اقامت داره و اجاره نامه خونه، قبض آب و برق و تلفن هم به نامش هست الان داره میاد ایران برای کاری و حدوداً 6 ماهی اینجاست. با توجه به اینکه من احتمالا تا 1 ماه دیگه مصاحبه دارم 1- آیا این مدارک کافیه برای اثبات domicil؟ 2- با توجه به اینکه میگن همسرم باید یا با من و یا زودتر از من وارد آمریکا بشه و ما تو فرمی که فرستادیم nvc هم گفتیم که ایشون زودتر میره آمریکا، حالا با این مشکلی که پیش اومده اگه همسرم بعد از اینکه اومد ایران نتونه زودتر از من برگرده آمریکا به خاطر کاراش و من مجبور شم تا ویزا باطل نشده تنها برم از من ایراد میگیرن؟ شمارو به خدا راهنماییم کنید خیلی نگرانمSad Sad

دوست عزيز
من وضعيتي تقريبا مشابه شما دارم و با وكيل كه صحبت كردم خيلي محكم گفت: همسرتون حد اقل سه هفته قبل از مصاحبه شما بايد امريكا باشند. هيچ راه ديگري هم ندارد. اين را سه بار تكرار كرد كه يعني من گفته باشم هيچ مسئوليتي را بعدا به عهده نميگيرم. اميدوارم همسر شما بتوانند براي مصاحبه شما خودشان را به امريكا برسانند.

با سلام، يك سوال داشتم اون اينه كه اگر به سفارت بگيم كه petitioner آمريكا هست و همون حداقل ٣هفته قبل آمريكا باشه كفايت ميكنه؟

بچه ها اينطوري كه تو سايتاي اصلي دولتي نوشته پتيشنر حتما نبايد در روز مصاحبه شما آمريكا باشه، فقط بايد مداركي داشته باشه كه ثابت كنه محل اقامتش اونجاست. مراجعه كنيد به لينك زير براي نمونه قسمت domicile:
http://travel.state.gov/content/visas/en...tions.html

If the sponsor establishes U.S. domicile, it is not necessary for the sponsor to go to the United States before the sponsored family members. However, the sponsor must return to the United States to live before the sponsored immigrant may enter the United States. The sponsored immigrant must enter the United States with or after the sponsor.
Category: F1
تاریخ مصاحبه: Feb 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Shahabpk ، smpf ، msar
(2014-02-01 ساعت 09:43)rezaenzo نوشته:  

دوست عزيز

بچه ها اينطوري كه تو سايتاي اصلي دولتي نوشته پتيشنر حتما نبايد در روز مصاحبه شما آمريكا باشه، فقط بايد مداركي داشته باشه كه ثابت كنه محل اقامتش اونجاست. مراجعه كنيد به لينك زير براي نمونه قسمت domicile:

If the sponsor establishes U.S. domicile, it is not necessary for the sponsor to go to the United States before the sponsored family members. However, the sponsor must return to the United States to live before the sponsored immigrant may enter the United States. The sponsored immigrant must enter the United States with or after the sponsor.
سلام بچه ها اميدوارم مصاحبه همه به خوبى پيش رفته باشه، اگر امكان داره بگيد كه آيا پتيشنرهاتون زمان مصاحبه ايران بودند يا اونجا و اگر ايران بودند مشكلى پيش اومد؟ چه راه حلى داشتيد، من f1 هستم ،از راهنماييتون سپاسگزارم
F2a, PD:15Nov 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، msar
(2014-04-13 ساعت 16:04)Abamos نوشته:  
(2014-02-01 ساعت 09:43)rezaenzo نوشته:  

دوست عزيز

سلام بچه ها اميدوارم مصاحبه همه به خوبى پيش رفته باشه، اگر امكان داره بگيد كه آيا پتيشنرهاتون زمان مصاحبه ايران بودند يا اونجا و اگر ايران بودند مشكلى پيش اومد؟ چه راه حلى داشتيد، من f1 هستم ،از راهنماييتون سپاسگزارم

لطفا هر كس كه تجربه اين موضوع را داره يه توضيحى بده...
F2a, PD:15Nov 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Soroush.namjoo ، msar
سلام دوستان

آیا امکانش هست منو راهنمایی کنید

من 28 خرداد در ابوظبی مصاحبه دارم در کتگوری f2b مادر من اقدام کننده بوده و از اواخر آذر 92 قبل از دریافت اولین نامه از nvc در امریکاست تا خداقل 2 هفته بعد از مصاحبه من با توجه به اینکه ایشون پیش خواهرم زندگی می کنه و کار نمی کنه و به تبع ان tax به طور مستقل رد نکرده بلکه 2012 و 2013 زیر اسم خواهرم براش tax رد شده ایا بازم امکانش هست که از من مدرکی دال بر زندگی مادرم در اونجا بخواهند؟در ضمن مادر من از سال 2011 هر سال حدود 6 ماه در اونجا اقامت داشته و حساب بانکی و ID card هم داره

ممنون کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، smpf ، msar
با سلام
اینجانب دیروز WELCOME LETTER از NVC دریافت کردم..
1 سوال دارم الان PETITIONER من ایرانه..
براش مقدوره 1 ماه قبل از INTERVIEW بره و DOMICILE F بفرسته
الان مسئله ای که دارم اینه که پتیشنرم اسپانسرم نیست و کو اسپانسر دارم..
تو مدارکی که NVC میخواد DOMICILE پتیشنر و کو اسپانسر رو باید ظاهرا ضمیمه کنیم..
کو اسپانسر مشکلی نداره واسه DOMICILE
ولی PETITIONER الان نمیتونه DOMICOILE بده..
الان اگه DOMICILE پتیشنر رو نفرستم چند وقت دیگه NVC بخواد چی؟
1 سوال دیگه.. الان که من CO SPONCER دارم.. اسپانسر و کو اسپانسر باید چه فرمایی رو واسه AFFIDIATIVE OF SUPPORT پر کنن؟
هر دو باید I_864 رو پر کنن؟
ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید دوستان
چه زمانی پتیشنر باید به آمریکا بره برای اثبات دومسایل؟
دوستانی که میگن ۳ ماه قبل از مصاحبه... آخه وقتی مدارک دومسایل رو نفرستیم و نامه تکمیل مدارک هم دریافت نکنیم چطور زمان مصاحبه رو تخمین بزنیم؟
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-30 ساعت 12:16)Haghighat نوشته:  ببخشید دوستان
دوستانی که میگن ۳ ماه قبل از مصاحبه... آخه وقتی مدارک دومسایل رو نفرستیم و نامه تکمیل مدارک هم دریافت نکنیم چطور زمان مصاحبه رو تخمین بزنیم؟
دوست عزیز مدارک اثبات اقامت متقاضی را روز مصاحبه باید ارائه کنید و نیازی به اثبات اقامت تا قبل از مصاحبه نیست.
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat
(2015-06-30 ساعت 15:12)barfi1 نوشته:  
دوست عزیز مدارک اثبات اقامت متقاضی را روز مصاحبه باید ارائه کنید و نیازی به اثبات اقامت تا قبل از مصاحبه نیست.

خیلی ممنون خیالم رو راحت کردید.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1
(2015-06-30 ساعت 15:16)Haghighat نوشته:  
(2015-06-30 ساعت 15:12)barfi1 نوشته:  

خیلی ممنون خیالم رو راحت کردید.

ببخشید
یکی از دوستان تو پاکت NCVC مدارک DOMICILE گذاشته فرستاده
من هرچی خوندم NVC مدارک دامیسایل نمیخواد..
واسه محکم کاری فرستادن یعنی؟؟

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%A7...#pid550186
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام..
دوستان گرامی شما که domicile واسه nvc نفرستادین و اعلام کردن پرونده کامل شده..
سوال من اینه که آیا رو cover sheet دوم nvc
domicile جزو مدارک بوده؟

من coversheet دوم رو ندیدم
اگر مثل اولی جلوی مدارکی که میخواد این سه گزینه رو داشته باشه
Enclosed -----Unavailable -----Not Applicable
برنیم unavailable ?
شما چی زدید؟
اصلا رو cover sheet دوم domicile ذکر شده؟
ممنون میشم پاسخ بدهید..
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
پرسشی در خصوص برادرم دارم او کیس f2bاست و سپتامبر وقت مصاحبه داره پتیشنر پدرم است که در حال حاضر پاس سفید داره و ایرانه آیا قبل از مصاحبه برادرم او باید آمریکا باشه؟ممنون میشوم که مرا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali.karimi
(2015-08-15 ساعت 01:29)kianb نوشته:  با سلام
پرسشی در خصوص برادرم دارم او کیس f2bاست و سپتامبر وقت مصاحبه داره پتیشنر پدرم است که در حال حاضر پاس سفید داره و ایرانه آیا قبل از مصاحبه برادرم او باید آمریکا باشه؟ممنون میشوم که مرا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز امیدوارم که خوب باشید
به نظر من اگر پدر خیلی وقت هست که ایران هستن قبل از مصاحبه برادرتون آمریکا باشن بهتره که یک مهر ورود خروج جدید تو پاس داشته باشند وگرنه باید ثابت کنند که پتیشنر در آمریکاست اما ممکن به برادر شما اف بی ای چک بخوره و اینارو دیگه نخوان کیس با کیس فرق میکنه
امیدوارم که هرچه زودتر همه به خانواده هامون برسیم
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: kianb
دوستان من هم برای همسرم اقدام کردم و الان یک سال هست که با پاس سفید خارج از امریکا هستم. با فرض اینکه مصاحبه همسرم تا چند ماه دیگه انجام بشه که هنوز پاس سفید من اعتبار داره آیا باز هم مشکلی پیش میاد؟ اصلا همسرم میتونه بگه که همسرش (من) ایران هست و پاس سفید داره؟؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX